Vlastní zbraň podmínkou

• USA Safety Not Guaranteed (více)

Neobvyklý inzerát zaujme tři cynické zaměstance magazínu natolik, že začnou pátrat po tom, co za ním stojí. Objeví mysteriózního excentrika Kennetha, milého, ale paranoidního pokladního, který věří, že rozluštil tajemství cestování časem... Darius je mladý stážista v jednom Seattleském magazínu, jenž se chopí šance vypátrat autora neobvyklého inzerátu, který hledá partnera pro cestování časem. Společně s kolegy Jeffem a Arnauem se vydají na cestu do pobřežního městečka. Zatímco Jeff pátrá po své lásce ze střední školy a Arnau zase spíš sbírá zážitky, Darius tráví čas s Kennethem, mužem, který tvrdí, že vynalezl stroj na cestování časem. Čím více se ti dva sbližují a začínají si rozumět, tím méně je jasné, zda je Kenneth pouhý blázen či zda opravdu může cestovat časem. (oficiální text distributora)

nunka

Nebudem klamať, ak napíšem, že som čakala viac. Viac od postáv, hercov, scenára...atď... Viem si predstaviť, že niekto sa môže nad týmto nezávislým štýlom rozplývať a označiť ho za originálny. Pre mňa cestovanie časom a téma lásky na čele s absolutne nesympatickou dvojicou, ktorú dopĺňa banda podobných kreatúr (FBI agenti) bola skôr utrpením, kde samotným vykúpením boli konečné titulky. ()

Pepinec

Tohle byla od Amíků rána nad pás, a dost vydařená k tomu. Ono občas stojí za to namířit svoje kroky za holkou, která si v klidu čte v rohu, zatímco ostatní jančí na parketu. Stává se totiž, že s takovou pohodářkou si nakonec zapaříte ze všech nejvíc. ()

playboxguest

Takový Svět podle Prota, kde mimozemšťany nahradilo cestování časem. Koukatelné nízkorozpočtové drama, především o vztazích a vnitřních démonech, sem tam líbivé, sem tam utahané, melancholií mně párkrát připomínající Věčný svit neposkvrněné mysli. Ale svým způsobem nedotažené. Fajn obsazení, milý závěr, na druhé zkouknutí to ale nevidím. ()

misterz

Je síce pravda, že snímok ťahá hlavne ústredná dvojica (najmä M. Duplass bol výborný), no aj tak, má niečo do seba. Minimálne slušnú atmosféru, ktorú dokázal vytvoriť aj napriek slabučkému príbehu a nedotiahnutému koncu (skončilo to práve v tom najzaujímavejšom). Ale príjemný pocit zostal aj dlho po skončení filmu, a to je to hlavné. Lepší priemer. 65/100 ()

predators

Tak předem moc nechápu český překlad! Ano, v obsahu filmu zazní věta, vlastní zbraň podmínkou, ale proč prostě nepojmenovat film Bezpečnost nezaručena?! No, ale přejděme k samotnému obsahu...moc jsem nepobral, co ta holčina viděla na onom podivínovi, ale pokud vemu v potaz ženský vkus, tak se není čemu divit...dobrá. Samotný děj není nikterak zajímavý, většinou se točí kolem již zmíněného páru a jediným držákem je stroj času, který nakonec nemusí být až takovým sci-fi... 60% ()

eLeR

No mňa táto vecička fakt bavila ... hlavne to čakanie, ako to vlastne všetko dopadne, ktoré mi spríjemňovali Kenneth s Jeffom ... boli bohovskí. Muzička tiež super. 3,5* ()

jojinecko

Hmmm, ja to vidím takto: nepochybne výborná myšlienka ešte dobrý film nerobí, to čo je v mysli sa ešte musí preniesť na papier a plátno..a tu tento film podľa mňa fatálne zlyháva. Najväčšia slabina je réžia a miestami priam amatérsky strih. Už dlho sa mi nestalo, že by som vo filme nenašiel ani jednu sympatickú postavu, hlavná hrdinka je pre mňa suverénou líderkou v danom pohľade. Príbeh má pár svetlých bodov a zvyšok vata, nuda, alebo wtf (agenti FBI = vrchol). Film, ktorý sa snaží byť indie a do škatuľky "nezávislý" sa zmestí. O kvalite to však nehovorí nič..aspoň nie v mojom (pri porovnaní s ostatnými) evidentne nekonformnom pohľade:) ()

honajz

Jak já vím, co autoři chtěli říct! Téma je naprosto jasné. Jen to zpracování, ten způsob podání, je nešťastný. A k tomu ještě ti vládní agenti. Kdyby se to vezlo celé jen po linii lehce i více střelených lidí, kteří hledají lásku, a to někde v nějakém zapadákově, a mělo to více vtipných momentů, nejsem proti. Ale celá ta linie s cestováním časem /i když ano, jde o tu víru v blízkého člověka, v to, co dělá, nakolik nesmyslné to vypadá/ a vládními agenty je z jiného žánru. Navíc využitá jen pro ono závěrečné moudro. Přesto je to celkově příjemné na podívání, některé scény jsou velmi dobré, ale podruhé bych to vidět nechtěl. ()

snaked

Hodně prima nazávislý film debutujícího režiséra. Zrovna tenhle snímek je důkazem toho, že "malé" nízkorozpočtové filmy dokáží být často mnohem zajímavější a zábavnější než velké hollywoodské bijáky. ()

Morholt

Film na motivy Defendora a dalších, který ovšem zaostává jak v rovině obsahové, tak v rovině herecké. Spíše je to romantika o jedné outsiderce, která konečně nalezne outsidera svého srdce a o jednom playboyovi, který našel příliš pozdě to, co už nemůže získat. Ale i ta romantika je nevalně napsaná plocha. Film tak nese na hrbu jen Aubrey Plaza a částečně jí vypomáhá Jake Johnson, ale ani ti to nad 30% nevytáhnou. Hodnocení moc nechápu. ()

ScarPoul

Niektoré motívy sú veľmi vydarené. Iné sa zase ťažkopádne vlečú. Trevorrow má cit pre zobrazenie, ale budovanie napätia je takmer nulové. Vzhľadom na to, že film pracuje z koncepciou postupného odkrývania pravdy, kedy si nie sme istý, či stroj času existuje alebo nie, je práve napätie to, čo by malo našu zvedavosť posúvať ďalej. Paradoxne línia s geekom a jeho šéfom Jake Johnsonom je omnoho lepšia ako tá medzi Duplassom a Plazou( aj keď tá jediná má vyvrcholenie a ešte k tomu epické). Na konci je dobrý pocit, ale k filmu sa nie je dôvod prečo vracať. Pretože aj napriek dobrému nápadu a snahe postupne odkrývať mytológiu príbehu sa do toho dostala pekná kôpka amerických klišé. Keby sa to aspoň nehralo na niečo nové, tak by som dal o hviezdu viacej. Takto je to znesiteľný priemer. ()

maseer2

ani komedie, ani sci-fi.. spíš drama říznuté romantikou, na které se kvůli jeho nenáročnosti a krátké stopáži vcelku příjemně dívá.. ale ke 4* něco málo chybí.. ()

Terva

CITÁT - Co takhle začít tím inzerátem o cestování časem?......... Tak jsem se na to velmi těšil, ale nakonec celkem zklamání. Když se tam asi hodinu nic neděje, ptal jsem se sám sebe, proč se to ostatním tak moc líbí? Šedesát minut pryč a jen je tu takový průměrný dialog, cestování časem zatím žádné, hudba průměrná a herci nic moc. Tak snad jen ten konec nakonec za něco stál. Film je stavěn na dialogu, je potřeba jej pozorně sledovat nebo vám uniknou důležité věci. Závěr se totiž musí vysledovat. ()

ambron

....alebo akou veľkou hýbateľkou je ľudská viera. Znova sa ukázalo, že stačí chytrí scenár, šikovného režiséra a neokukaných, ale sympatických hercov a vznikne výborný film. Ten druh filmu, ktorý po zhliadnutí zanechá niečo v nás a pri spomienke naň človeka tam niekde vnútri zahreje. ()

PauloZ

Příjemná jednohubka. Taková nenásilná, lehce potrefená a řekl bych, že i dosti nevýrazná komedie, jejíž sci-fi konec je ovšem skutečně překvapující a nečekaný. Jako nezávislá nízkorozpočtovka ale vydařené. PS: Snad se v Jurské světě Colinovi zadaří. ()

hous.enka

Nepříjemná Aubrey Plaza v hlavní roli mě celou dobu mírně iritovala, zato Jake M. Johnson mě donutil sledovat film ostřížím zrakem (ano, dost dám na to, jak na mě herec působí - a nestydím se za to!). Co se dějové linky týče, nemám jí co vytknout a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to s tím strojem času vlastně bude. Závěr s loďkou se mi líbil a díky němu dávám tak vysoké hodnocení, protože jinak by to byl jen takový "nic moc artový" snímek, kterých je na každém kroku pět. Možná i deset. Možná :-) ()

Defaultovna

Škoda-preškoda. Film mal celkom silný potenciál byť dobrým aj vďaka vtipným a uveriteľným dialógom a sympatickým neopozeraným hercom. Ale nehnevajte sa na mňa, prečo je v popise "sci-fi"? Veď tam bola jedna jediná krátka scéna, vyhovujúca kritériám tohto žánru. Navyše absolutne nedotiahnutý koniec a presladené "romantické" scény pokazili celý dojem. 5/10. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Jurský svět fasuje záporáka

Jurský svět fasuje záporáka

05.03.2014

Když Steven Spielberg v roce 1993 oživil Crichtonův Jurský park, těžko očekával, že nastartuje velkou dinosauří mánii. Trikově přelomový blockbuster se posléze dočkal dvou pokračování, dlouho… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)

Jurský park 4 našel režiséra

Jurský park 4 našel režiséra

16.03.2013

Ještě předevčírem některé filmové weby spekulovaly, že veleještěry požene zpátky na plátna kin sám Steven Spielberg – poté, co byla sci-fi Robocalypse odložena na neurčito, má teď trochu volno.… (více)