Muž, který sázel stromy

• Kanada The Man Who Planted Trees (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný
Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Krátký poetický animovaný film podľa rovnomennej novely Jeana Giona rozpráva príbeh pustovníka, ktorý celý svoj život v absolutnej skromnosti zasvätil krásnemu cieľu. Je to vizuálne krásne spracovaná meditácia o sile človeka a kráse tvorby a zároveň nesmierne humanistická, pacifistická a panteistická výpoveď. (Jordan)

stilgar1

Tomuto filmu se snad nedá nic vytknout. Způsob animace je netradiční, ale určitě není amatérský, jak jsem již v mnoha komentářích zde četl a v tomto filmu velmi dokresloval atmosferu. Lepším způsobem snad nemohl být příběh natočen. Na mě působil hodně pěkně a příběh samotný také. Ale neviděl jsem film v originálním znění, což mě i docela mrzí, ale snad se to ke mně někdy dostane. A české znění také nebylo k zahození a hlas byl vybrán snad i vhodně :) 9/10 ()

Mia...

Úžasná a nádherná záležitost. Duchaberoucí, obohacující duši i mysl a hlavně teplodárná u srdce. "Ale jeho mlčení bylo plné sebejistoty" "Nestaral se ani za mák o válku, dál sázel své stromy" ... Tohle člověka nutí přemýšlet o svém životě a je to prvním krokem k tomu být lepším člověkem. Takhle se má žít a já děkuju za to, že jsem měla příležitost toto vidět. Doporučuji všem! :-) ()

swamp

Četl jsem povídku, která byla předlohou tomuto krátkometrážnímu snímečku. Viděl jsem krátkometrážní snímeček, který je poctou povídce, jež je jeho předlohou. Nepopsatelně pozitivní..:) ()

Slartibarkfast

Nádherné dílo, plné duševní pohody, klidu a krásy. Odolnost lidské duše a schopnost jedince přetvářet osudy mnohých, je tu vtělena do postavy starce, jež sází stromy a tak zúrodňuje nehostinnou krajinu. Hluboce na mne zapůsobil. Člověk se hned zamyslí nad svým životem a jeho náplní. Vřele doporučuji. 95% ()

Tomco

Krasna a dokonala vizualna forma. Velmi ludsky a jednoducho vykresleny pribeh. Za srdce chytajuce emocie. Co viac si zelat? ()

Bachy

Včera jsem řekl, že pokud ve mne tento Muž zarezonuje ještě i dnes, tak připíchnu hrdě i tu poslední hvězdu. Šup tam s ní. Uznávám, že větší dojem zanechala ta první půle. Přeci jen se ve druhé už jen moc mluvilo a ohromné nádheře, která byla tak nádherná, až všechno bylo krásné. Ale ono to opravdu bylo tak hezké, že jsem to sežral i tak a nadchlo mne to. ()

eLeR

Krátke zastavenie v tomto uponáhľanom svete ... jeden ľudský príbeh so zaujímavou myšlienkou a netradičnou animáciou ... tak zastavte sa a pozrite si to. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov ()

dopitak

Kde by byl Bufier bez kultivovaného přednesu pana Částka? Animace je ojedinělá, příběh zázračný, dojem výtečný. Klidný film pro dobrou náladu. ()

Ghoulman

Elzéard Bouffier, obyčejný pastevec, který pomalu, den po dni, krůček po krůčku, bez zbytečných gest a bez zbytečného mluvení mění svět k lepšímu. Inspirativní snímek s nádhernou animací a velmi důležitou myšlenkou, že dobrý život je jako strom – žádá si opatrnou, stálou péči a celé moře času, ale pokud zapustí kořeny, jeho větve nakonec mohou dosáhnout samotné klenby nebes. ()

Yardak

Knižní předlohu jsem četl a musím říct, že je to překrásná četba. Poetický film se drží věrně předlohy a hlavně dobře zpracoval myšlenku celého díla. Krása... ()

triatlet

V té filozofii bylo kousek z Malého prince, trochu z Alchymisty a v zobrazení Provance jsem tam viděl i Manon od pramene , a to i tím symbolem vody. Pro srovnání doporučuji Bachova Racka Jonathana Livingstona , v němž je taky kus lidské svobody, která člověka vede k nalezení "způsobu, jak být šťastný". Krásná hudba i animace. ()

VenDulin85

Tento příběh jsem slyšela už mnohokrát namluvený, nejlépe asi Markem Ebenem. Teď jsem ho konečně i "viděla" a tento způsob animace krásně dokresluje děj. Možná někomu přijde příběh utopistický, nebo aspoň idealistický, ale není to pohádka, přijde mi to jako životní pravda, kterou je dobré si čas od času připomenout... ()

mat.ilda

To tedy bude muset být arcipříběh - řekla jsem si pod prvními dojmy nervní, odpudivé čmáranice, vydávající se za animaci, maje přitom na paměti průměr hodnocení 93%... Jak jsem však měla šanci brzy zjistit, ty ledabylé a nedotažené kontury, splývající s prostředím, aby z něj vzápětí vystoupily a daly tak událostem důležitost a obrazu neobyčejnou živost, měly něco do sebe... Stejně jako depresivní cestopisné vyprávění o vyprahlém kraji, obývaném okoralými srdci. Příběh o skromnosti, pokoře a naději, ovšem návod na štěstí není univerzální, jelikož stromů (a všeho jiného) tady máme přece dost a přesto... Film viděn v rámci filmové výzvy pro rok 2016 od Frajera42. ()

jojinecko

Krásny príbeh, ktorý mi svojou animáciou pripomenul ešte lepšiu Skazku skazok...Film o nádeji, nezlomnej vôli, sile jednotlivca a o tom, že človek nie silný slovami, ale svojimi skutkami... Tento film som videl s českým dabingom,ktorý pôsobil až príliš "nezúčastnene" a mierne mi kazil celkový dojem... ()