Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

dakarin

Majstrštyk, Al Pacino si samozřejmě může vybírat, v čem se ukáže - umí si to stále pohlídat. Trochu smutné, ovšem nikoli depresívní, hodně znalé filmového světa i odstínů života. OK - mrkněte. ()

Hpatrik

Pro mě překvapivá chuťovka, která má všechno na správném místě a ve správném množství. Všechno to ale samozřejmě stojí a padá na výkonech hlavních hrdinů Christopera Walkena a Al Pacina, jehož extrémně sympatický, v jednom kuse hláškující "páprda" mě posadil na zadek. Obsazení je skvělé i ve vedlejšich rolích, hudba výborně doplňuje atmosféru - když už poslední job, tak s naprostou grácií! Val: So, what'll it be. Chew gum, or kick ass. Doc: I'm all outta gum. ()

Stíba

Dvojice Pacino-Walken (a trojice po tu chvíli co je s nimi na plátně i Arkin) byla zárukou herecké kvality a je dobře, že nezůstalo jen u ní a i příběhově to slušně klapalo. Některé úseky sice působily trochu divně a senilita mila místy taky přes míru, ale jako celek je to překvapivě dobře šlapající oddechová krimi komedie, ke které se ale asi stejně znovu nevrátíte. ()

Lumberjack

U tohoto filmu vítězí hlavně výběr herců - od Al Pacina až po Lucy Punch, všichni tam výborně pasovali... Navíc se mi líbil i celkem "reálný" konec, kdy jsem čekal nějakou šílenou přestřelku alá Postradatelní, kdy by trojice bývalých kriminálníků vystřílela celý drogový kartel, naštěstí se tak nestalo... Mému oko lahodil i pohled na kradený Dodge Challenger... ()

D.Sleeper

Jako za starejch časů. Film, kde vše funguje jak má - nostalgie, akce, humor, napětí. Výborně jsem se bavil. Nadhled, lidskost, osobitý humor a osobitý přístup k řešení situací, jaký Al Pacino aplikuje, činí z tohoto snímku takřka nezapomenutelnou událost. Vynikající tu není jen Al Pacino, ale také Christopher Walken a vůbec všichni zůčastnění. Klobouk dolů. A ta "Docova" vnučka - velmi příjemná třešnička na velmi povedeném dortu :))) Viděno v atmosféře kina. 90% Btw: Upřímně nerozumím tomu, jak může mít tento po všech stránkách téměř dokonalý snímek stejné hodnocení jako Gangster Squad - Lovci mafie, kde se naopak nepovedlo skoro nic. Možné vysvětlení: Někdo cestou z kina upadl... někdo už je takový od narození :-/ ()

Franc1s

"Je načase někomu nakopat prdel nebo si dát žvejku… No žvejky mi došly" :) Mám rád tyhle starý časy! Trojka mafiánů v důchodu se po 28 letech setkají a tak to řádně přes noc rozjedou. Al Pacino,Walken a Arkin jsou pořád frajeři! Krimi komedie o přátelství a cti, kde není potřeba žádné brutální akce a hlášky jak se patří. Nezapomenutelný scénky v bordelu, lékárně, autě a u hrobu.. Tohle já můžu 8/10 "Říká se, že umíráme dvakrát. Jednou, když opouštíme tělo a podruhé, když poslední člověk, který nás znal, naposled vysloví naše jméno..." ()

Divian(R)

Zasmál jsem se, dojal jsem se a bavilo mě to. Když k tomu přičteme herce, jako je Walken a Pacino, tak si tohle zaslouží "bůra". ()

Tamten

Úsměvný film, který na komedii má moc pomalé tempo, na drama příliš ujetý děj a do jiného žánru nespadá vůbec. Tvůrci se asi tak dlouho snažili o "pohodový film", až ho "zpohodověli" trochu moc. ()

Acrobat

Uff. Tak toto je zamotané. Nech sa pohnem akoukoľvek cestou narazím na režisérove ťahy a scenáristove bloky. Sprvu Nortonových 28 hodín. Miestami Scorseseho štýl stareckej zločineckej senility. Malé dojatie (šťastná smrť v aute), inokedy nezastaviteľný smiech (žena v kufri). Krátke pouvažovanie (cintorín) , priamy ťah ako spomienka na kariéru (palebný záver, „nakupovanie“). Mnohopočetnosť rýchlo striedajúcich sa pocitov nedokáže vydolovať zo mňa viac, než konštatovanie, že režisér spolu s bravúrne až fantazmagoricky hrajúcimi hercami (Walken a Pacino na hrad!) za jeden deň dokázali vo mne nenastoliť ani na sekundu výzor nudy a mládežníckej otázky „wtf ?!“ Za toto si teda zaslúžia istoty. Zapamätania a zhliadnutia kedykoľvek. http://www.youtube.com/watch?v=PWQ6rmtZ-wc (videné 24.05.2013, BDrip) ()

Oonika

Taková mírně plynoucí lehká komedie. Moc drama mi to vážně nepřišlo. Oba hlavní herci hrají skvěle, některé hlášky byly dobré, ale čekala jsem něco víc "kultovního", když jsem četla ta dvě jména. Jinak hodně chválím otevřený konec, to je vítaná změna :-) ()

Mira90

Chlapci jsou už (notně) starší, tudíž se nikam neženou, zato se parádně špičkují a dodávají filmu tu správnou atmosféru. Závěr jsem čekal jiný i když tohle byla vlastně jediná možnost. RED pro (ještě) starší a pokročilé. ()

Matt007

Vidět tyhle tří pány pohromadě je opravdu zážitek, takže se pohodlně usadit a užívat si tuhle poslední seniorskou jízdu. ()

netWoor

Al je super herec, ale ... o čem to vlastně bylo? O tom, že zastydlí puberťáci se každých 20 min. filmu běží najíst a každých 35 si jdou zasouložit a to je ten film vlastně jen o jedný noci? O tom, že nejúžasnějšího řidiče na světě té samé noci vyzvednou v důchoďáku, on pak na liduprázdný ulici zamachruje na poldy, kteří to dál neřeší, a pak ho trefí (šlak, ne polda) a je zakopán? O tom, že si jdou do zavřenýho obchodu pro oděv, tam je záhadně objeví enemáci, kteří dostanou nakládačku (éééé ... střílí se, čehož si určo nikdo nevšimne) a nakupujem dál? Ten film, je strašná kravina, byt se snaží tvářit vážně. A protože se vážně tvářit umí, dostává spoustu hvězd ... i ode mě ... ()

klasik79

dost dobrý, Walken vynikající, ale nevím proč Al Pacino se mi nějak nelíbil dá se říct, kdyby jeho roli hrál někdo jiný ...nevím když je zrovna ta olympiáda mě napadá třeba Bob ;-) určitě bych hodnotil líp. ()

Eventyrer

Nuda, nuda, nuda. Nič výstižnejšie pre tento film asi nie je. Komédia tam má len pramalé zastúpenie, krimi tiež a ako dráma to stojí za prd. ()

kraval

Stand Up Guys vás opravdu ničím nepřekvapí. Jeden páprda má zabít druhýho mafiánskýho páprdu, kterýmu je to jasný, a tak si spolu užijou poslední noc. Samozřejmě, že nemít tento film Pacina s Walkenem a Arkinem, byl by to čistě (pod)průměr, ale právě výběr hlavních protagonistů (v nichž samozřejmě vidíte spoustu jejich dřivějších rolí), skvělá hudba, nepřepálená stopáž a přiznání komediální složky dělají z tohoto filmu stylovou pozdně-gangsterskou jízdu. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky