Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

Spooner

Je sice hezké, že se trojice hereckých matadorů sešla a užila své setkání na plátně. Jenže kromě jejich uvolněných výkonů (už nevím, kdy si Al Pacino naposled roli takhle užil) zde není prakticky nic. Děj zde prakticky žádný není, tempo se plouží dopředu hodně pomalu a některé scény balancují až na hranici nechtěné trapnosti (všechny scény s Vanessou Ferlito). Jako setkání tří kámošů to zkrátka funguje víc než dobře, jako film už bohužel tolik ne. 50% ()

Faustka

"Ty Vale je to jako za starejch časů. -- Ale né je to lepší. -- Proč? -- Protože teď si toho umíme vážit." To je vidět. Al si prozřetelně naordinoval účinný doping. Walken s Arkinem jeho divoké počínání obětavě jistí. Je to přece tak snadné. Když máš rád život, není zase tak nemožné zvítězit nad věčným soupeřem jménem Čas. ()

gogo76

Už som si zvykol, že Pacino posledné roky vôbec nie je zárukou kvalitného filmu, zaboduje tak v jednom filme z piatich. Teraz mu to náhodou vyšlo a samozrejme i jeho dvom parťákom, ktorí si na staré kolená chcú trochu užiť. A je to podľa nich lepšie ako za starých čias. Prečo? Lebo teraz to vedia oceniť...Film má pohodové tempo, na nič netlačí, sem-tam príde vtipná hláška - "Nemám v mozgu žiadnu krv!...", alebo scénka, napr. keď prostitútka xy spadne zo schodov. Pacino vie prečo...Je to o vzťahoch, premárnených príležitostiach, ale hlavne o priateľstve. Chýbal tomu o niečo lepší scenár, chýba silnejšia previazanosť so záporákom, ktorý ide Pacinovi po krku a úplný záver ma tiež nenadchol. Mám si domyslieť, kto to schytal, lebo ja som tie šance na prežitie videl tak 50/50...Slabšie štyri hviezdy. 70%. ()

Davies182

Až budu starej, chci za kámoše Christophera Walkena. Jinak ale na můj vkus až příliš pohodový film, který nezachrání ani skvěle podaná důležitost toho, jak je zásadní mít dobré přátele. ()

Tom_Lachtan

Ten, koho napadlo stvořit takovýto film s takovým obsazením si zaslouží několik zlatých cihliček. Všichni zahráli perfektně (a když myslím všichni, tak všichni, ať už bordelmamá, se svejma megalomanskejma brejlema, nebo servírka s úsměvem - prostě k sežrání). Dobrý scénář nechá vyniknout všechny zúčastněné, kterým prostě člověk (i ploutvonožec) fandit musí, tohle je jako expendebls, akorát asi desetkrát lepší, milionkrát vtipnější, bžilionkrát chytřejší a všeobecně neskutečně super. Snad jen škoda, že se nenašla role (ačkoli by ji možná ani nechtěl) pro Michaela Cainea. Skvělej film, kterej odkazuje na starou (ale ne zas tak moc) školu a jde mu to parádně. ()

Xmilden

Čekal jsem o něco větší švih a odvaz. Přiznám se že sledovat Al Pacina jak se pomalu každou větou loučí není pro mě zrovna příjemný zážitek. Na můj vkus tomu chyběl lepší humor. Přece si tvůrci nemysleli že se budu smát tomu že Al má intimní problémy obráceně. Nevím co sledovali ostatní, ale já jsem sledoval komorní příběh, ve kterém mě zajímalo jedině to, jestli na konci Walken sejme Pacina. 45% za značně unylý příběh a nulové tempo. ()

LiVentura

Líbilo se mi podání od skvělých herců, velikánů amerického herectví, nicméně film toho příliš do sebe nemá.!! ()

Fiftis

Mafiáni na dôchodku alebo vo výslužbe. Aj tak by sa dal nazvať tento film so zostarnutými hercami, ktorí stvárnili v minulosti najnebezpečnejších mafiánov. Vtipov na adresu týchto starcov je požehnane, dominujú oproti mafiánskym trikom alebo nečakaným pointám. Akcie je málo, krimi možno akurát dosť, no najviac sa scenár venuje aj tak trom pánom v pokročilom veku. Je tu dosť humoru, vtipného a situačného, no postupom času sa ukazujú aj vážne scény signalizujúce posledné hodiny života, trošku potrebnej melanchólie a nostalgického pocitu. Režisér dobre skĺbil vážne i zábavné momenty do celkom vyrovnaného celku. A môže veľmi ďakovať trom odlišným hercom. Máloktorý režisér by z malého filmu tohto typu urobil lepšiu zábavu, fanúšikovia hlavnej trojice môžu byť spokojní. Na viac ako tri hviezdy to však nestačí. ()

Hunt

30%, tohle fakt nefunguje, špatně napsané, zrežirované - kdyby nebylo skvělého obsazení, tak bych to snad ani nedokoukal. ()

Big Bear

Bylo to příjemné, stařecky milé i místy moudré, ale tak nějak jsem z toho měl pocit, že rejža a scénárista moc netušili do jakého hávu to hodit... Komedie? Drama? Krimi? Psychologický film ? Je tam od každého něco a vždy když jsem se naladil na tu správnou a konkrétní žánrovou notu, film najednou přeřadil a z komedie začal být vážný, z vážného akční atd.. A to mně tam osobně dost rušilo. Samozřejmě ústřední dvojice Walkem - Al Pacino plně váže celou vaši pozornost na sebe, ke konci se přidá i Arkin...Také mi celou dobu vrtalo hlavou, jak by film dopadl, kdyby tam tito pánové nehráli... Asi děsně. Oni jsou hlavní devizou. Bez jejich jmen a filmových postav, která ta jména reprezentují by byl film o ničem. A tady osobně vidím jeho největší slabinu. Při sledování jsem si také říkal, zda to udělali maskéři, nebo zda je Walken fakt tak už sešlý a a velký Al že se stále drží... i ten rošťáckej kukuč má pořád stejný. Zároveň jsem si také uvědomil, že ty staré časy jsou už opravdu definitivně pryč. Sice nám pánové ještě lecos předvedou o čemž nepochybuji a na což se těším, ale ty staré zlaté mafiánské časy jsou pryč... Všichni jsou už starý kořeni De Nirem počínaje a Alem konče. Kdo je nahradí? Ty klasické kmotry z dob prohibice či americkejch sedmdesátek? Tenhle film beru jako takovou poctu filmovým mafoušům, kde si jejich hlavní a řekl bych výhradní představitelé dělají sami ze sebe prču. Bylo to fajn ale pocit z filmu rychle zmizel, stjně jako ta černá nadupaná bestie policejním jednotkám. A to je škoda. Tři viagry. * * * ()

Boogeyman

Oddychovka, která těží především z toho, že představitele hlavních hrdinů pamatujeme jako gangstery v nejlepších letech a proto se nám jejich důchodcovské problémy s erekcí, vysokým tlakem a posměchem mladších jeví nostalgicky úsměvné. Hlavní trojice je parádní, především Arkin vyfasoval bombastickou postavu, ale podívat se na film střízlivýma, nostalgií nezamlženýma očima, je to scénáristická pohroma. ()

Madsbender

Ako za starých čias. Teda s trochou dôchodcovského rozvláčneho tempa a malým podielom Alana Arkina, ale aj tak - staromilských skorogangsteriek nie je nikdy dosť. Keď už by vás to scenáristické teoretizovanie na tému "keď vyjdeš z väzenia a chceš si pripomenúť staré dobré časy, vráti sa to dobré aj to zlé" prestávalo baviť rovnako ako dej preplnený gagmi a situačno-konverzačným humorom, je tu ešte šanca, že si všimnete niektorej z pár desiatok citácií známych filmov, či už prostredníctvom postáv, scén, paralelou s obsadenými hercami či celými motívmi príbehu. Ja som spoľahlivo objavil odkazy na Reservoir Dogs, Pulp Fiction, The Bucket List, Scarface, The Maiden Heist a mnohé ďalšie. Keď človek chce, v Stand Up Guys nájde všeličo. Veselý film, ktorý zlepší deň a dokáže vám, že nielen Arnold Schwarzenneger či Bruce Willis ešte nepatria do starého železa. Aj tí neakční hrdinovia minulej éry tu stále majú svoje miestečko a divákov, ktorí úprimne tešia na chvíľu, keď ich znovu uvidia na plátne. Alebo aspoň mňa :-) 80% ()

Pilda17

Pokud se budu bavit o legendě, tak mi to nemůže mít nikdo za zlé. Al Pacino legenda je, poněvadž má už pěkných pár hereckých let za sebou. Samozřejmě bych byl nejradši, kdyby nestárl, ale právě tady už působí jako opravdový dědeček. Oběma hercům role sedla a noc si užívají na plné pecky, jak za mlada. Divák se párkrát zasměje nad hláškami a nebo věcmi, které vyvedou. Časem se k nim přidá třetí děda (Alan Arkin), který to rozjede v luxusní káře. K závěru oba herci ukáží, že nejsou ještě tak staří. Chválím herecký výkon Al Pacina, i když nejlepší léta má už za sebou a skvěle ho doplňoval Christopher Walken, do toho pěkná příjemná hudba a máme z toho zábavnou krimi - komedii.. 7/10 = 77% ()

S.Quentin QUALE

No kdyby to bylo jak za starejch časů, tak by to bylo o dost lepší. Tři kmeti, kterým je dohromady asi tak milion let, chytaj druhou mízu po propuštění z basy, no bohužel se víc kecá než koná, takže tahle pánská oldschool jízda (moc nechýbalo a byla to jízda na fofrkáře) zapadá do šedošedýho průměru. 65% ()

misterz

Príjemný, humorne a nostalgicky ladený snímok o troch veteránoch, ktorí si zaumienili, že ešte nepatria do starého železa, veď predsa život aj vo vyššom veku sa dá užívať plnými dúškami, celkom podľa jednej zásady - čo sa za mladi naučíš, na staré kolená akoby si našiel. To platí hlavne pre záver, ktorý bol epic. Skvelá herecká zostava aká sa tu zišla by dokázala zabaviť diváka aj keby hrali na plátne len bábkové divadlo. Všetci boli skvelí, ale Al Pacino bol najlepší. 75/100 ()

Omnibus

Moje milá Zjizvená tvář si zase s gustem vyšňupala lajny... Jen už ne koksu, ale prášků na šedý zákal a těch zelených, na vysoký tlak. "Nikdy nevíš, co to s tebou udělá." :-)) A zobnout pět šest pilulek viagry. Carpe diem.  Staří šediví pardálové v plné parádě plus sympaticky obrýlená bordelmamá juniorka, která obětavě vzala náročnou šichtu za chybějící pracovnici. Celé je to pohodové, rozjímací a gangstersky starosvětsky milé. Jo a taky je to mladé. Sice s nostalgickými vzpomínkami na lepší časy, ale zároveň s motorem šlohnutého fára vytáčeným do max. obrátek. ()

sochoking

''Vraví sa, že umierame dva razy. Raz, ked' dych opúšťa naše telo a druhý raz, ked' posledná osoba, ktorú poznáme, vysloví naše meno.'' Výborne som sa bavil na dôchodcoch! Vynikajúce hlášky a kupodivu žiadna trápna (dokonca ani scénka s penisom v nemocnici). Chlapi mi prišli, že si to užívajú na plné gule. Ale s jednou vecou nesúhlasím; nech sa deje čokoľvek, jeden chlap druhému by nemal pozvoliť neznámej ženskej, aby mu rozmlátila vajcia bejzbalkou! To je unfair! Rozhodne vynikajúci tip na zakončenie víkendu pred skurveným pondelkom... a treba vložiť boky do toho! ()

dr.horrible

Expendables senior. K tomu neustále hrajúci jazz a soul v pozadí utužujúci dojem zo stretnutia po rokoch, vyrovnávania sa so starobou a "Niet čo stratiť" témy, a celé to má taký mierne westernový nádych (spracovanie nie, skôr tématicky). A je to sranda. Len s tým Arkinom to už začína byť trápne. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky