Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

maseer2

moc příjemná a hlavně správně stylová záležitost, ve které vám tři zatraceně cool důchodci (vysloužilí gangsteři) nakopou prdel a navíc se u toho zvládnou obklopit krásnýma ženskýma, vyšňupat Ibalgin a v neposlední řadě hláškovat ostošest.. jednoznačně pak musím vyzdvihnout herecké výkony (zejména Al Pacina), díky kterým je prostě radost tuhle oldschoolovou jízdu sledovat :) ()

Tommassi3

"To není moc dobrej nápad, Vale !!" - "Možná, ale můj život je plnej takovejch nápadů !!" ;) Jako vždy excelentní Pacino, důstojně mu sekundující Arkin a Chris Walken, který si tu podle mě užívá svoji nejlepší roli od Mrtvé zóny.. Není to nářez, jen fantasticky zrežírovaná krimi s nádechem melancholie a žijícími hereckými legendami.. Mimochodem scéna v kostele je naprosto famózní !! ()

PROROK14

Nejako som od toho veľa nečakal, na druhej strane ma výsledok milo prekvapil. Walkenova charizma, Pacinov prejav, vtípky a vôbec celý film bol prosto fajn. ()

bouncer

Chuťovka, která neurazí, na chvilku pobaví a pak vyšumí rychleji než vítěz SuperStar. Mám rád trojici hlavních představitelů a tyhle role jim sedly, ale to na dobrý film nestačí. Zde zkrátka chybí zápletka, která by utáhla celovečerák, ač se režisér snažil. Příjemný průměr. ()

Terva

Když jsem šel do kina opravdu jsem čekal spoustu černého humoru, ale kde nic tu nic. Spíše nudná krimi, která vlastně končí úplně normálně (to není spoiler). Až to vyjde na DVD možná si to pustím znovu a přehodnotím. Jedna hvězda navíc není nereálná. ()

Johny_fork

Al Pacino a Walken jsou i v důchodu hodně hustý týpci. Nicméně to ještě neznamená, že prostě stačí na hodinu a půl zapnout kameru a oni udělají film. Jako za starejch časů je i přes pár dobrých hlášek a kvalitních fórků na téma erekce slabou vzpomínkou na dobu největší slávy výše zmíněných hereckých legend. ()

Dale

Traja dedkovia si zmyslia, že si ešte naposledy počas noci vyrazia z kopýtka. Vďaka skvelým hercom to nie je až taká nuda, ako by sa mohlo zdať v scenári, no ani žiadna sláva a už si len nostalgicky povzdychneme nad tým, čo dokázali títo herci za mlada (aj keď Arkinov herecký vrchol prišiel asi až v dôchodcovskom veku). Bol by to taký čistý priemer, nebyť toho nemožného záveru. ()

joehot

Je to zábava? Jasně. Stand up guys mixuje starší dobré Scorseseho gangsterky s Dej si pohov, kámoši či Pařbou ve Vegas. Je to taková zábava, která využila svůj potenciál? Ani nápad. Když vidíte v obsazení trojici Pacino-Walken-Arkin, čekáte velkolepý zážitek, Sixtinskou kapli z celuloidu (resp. HDD disků), a přestože první dva baví, stále jedou jaksi na půl plynu, zatímco Arkin je skutečně jenom do počtu. Stand up guys rozhodně není průšvih, ale natočit je Scorsese s trochu hlubším (a hrubším) scénářem, asi bychom si cvrnkli do trenek. ()

liquido26

Taková černá lehce melancholická komedie, která skvěle sedla k dnešnímu deštivému srpnovému dni. Na Pacina a jeho kumpány je radost se dívat. Dialogy super. Některé nápady jako vyloupení lékárny, šňupání prášků na hypertenzi, návštěvy bordelu atd. se fakt hodně povedly. A k tomu všemu ještě fajn hudba. ()

PauloZ

Nostalgická záležitost a v morku kosti oldschoolovka, kde si staří pardálové na stará kolena odbíjí svůj příběh, který je evidentně baví. Rozhodně to není špatné, scénář je velice sympaticky napsaný a zdánlivě nevýrazné budování děje jakbysmet. Úsměvné momenty střídají ty vážnější a Stevens nás vlastně velmi nenápadně, ale poutavě, vede příběhem třech stárnoucích gangsterů, kteří jdou naproti osudu prožít poslední tóčo. Film výrazně drží bezpochyby díky hereckým ikonám, které vtiskly postavám uvěřitelné osobnosti a všichni herci, i ti ve vedlejších rolích jsou velice sympatičtí. Oproti Red, nebo Než si pro nás přijde, které jsou žánrově na podobné vlně, to pravda pokulhává, ale nemůžu si pomoct, mě to bavilo. I když souhlasím, že by to zasloužilo agresivnější drajv, promyšlenější scénář, více kulek i poctivější konec. Pro mě ale velmi příjemný film v rukou starých borců, kteří oprášili vzpomínky na svá mladá léta a odehráli tak poctivou podívanou a já je sledoval celý film s úsměvem na rtu. PS: Scény v bordelu forever, ale hřbitov je opravdu špatný :). ()

ConanVJ

Pěkný, místy dojemný, místy vtipný fimek uplynul svým pomalým tempem jako voda. Hlavní dvojice je opravdu parádní a herecky bezchybná. Al Pacino sází jednu hlášku za druhou a Walker je zas hodně uvěřitelnej. Není to kdoví jaká akční jízda, zato vše dává smysl díky dobře napsanému scénáři. Mě se fimek líbil na 70% :) ()

zlabus

Ty tři hvězdy dávám asi jen z úcty k hlavní trojici, která film táhne. Jinak je to unylé a tragicky bez nápadu. Škoda. 55% ()

SaNcHeZ_cz

Jako za starejch časů pánové charismatem podlamují kolena. Sice ne tak jako by se v ideálním případě dalo očekávat, nicméně po možná až trochu zbytečně bídné první polovině se chlapci s příchodem Arkina dostanou konečně do obrátek a servírují oddychovku, ve které dokazují, že ačkoliv možná mají o nějakou tu vrásku a šedinu navíc, pořád je o co stát. Režijně to sice trochu hapruje ale to pro tentokrát pominu. Už jen proto, že snímek pro těch pár opravdu upřímných momentů jednoduše nemohu poslat do průměru. [65%] ()

erased

Pan Walken si na stará kolena vybírá samé výborné role a stejně jako ve Sedmeru psychopatů mu i postava Doca v Stand Up Guys na míru sedne. Vůbec, celý casting hraničí s dokonalostí, Al Pacino film s přehledem táhne i se svým rostoucím břichem a menší role pro Alana Arkina je tak stylová a suverénní, že se do něj během těch patnácti minut nedá nezamilovat. A stejně dobře funguje i zbytek obsazení, jen bych se snad nezlobil za trochu více M. Margolise. Také je škoda, že první třetina ještě neměla takovej říz, jako zbytek filmu. Je ale jasné, že sžití se s vysloužilými kriminálníky se všemi problémy, které s sebou věk přináší, holt nemůže jít úplně po másle. Výsledek ale funguje perfektně a hlavně naprosto důstojně. Nezvrhne se tak do přílišné melancholie ani bláznivé komedie, přitom pobaví i dojme. Takových příjemných rozlučkových filmů není nikdy dost."It's time to kick ass or chew gum, and guess what ..." ()

Tony.cs

Inteligentní komedie o opravdovém přátelství, které přetrvá až do smrti. Skvělé legendární herecké duo a sympatické vedlejší postavy. Užil jsem si to maximálně. A konec? Bad Ass ()

kaylin

Christopher Walken a Al Pacino. Tahle stará garda v jednom filmu a k nim ještě neméně starší Alan Arkin? Tak takový film jsem si rozhodně nemohl nechat ujít. Tahle trojice je skvělou ukázkou toho, jak lze i ve stáří natočit snímek, který bude tak plný života, i když zde vlastně půjde o smrt. Val (Al Pacino) se po dlouhé době vrací z vězení. Čeká na něj jeho nejlepší kamarád, Doc (Christopher Walken), s kterým toho hodně provedli, hodně nakradli, ale byl to právě zákon, který je rozdělil. Val je ale rád, že je na svobodě a chce toho využít, chce si trochu užít. Tak to rozjedou - ženy, drogy a alkohol, pro jistotu, ještě nemocnice, když prášky na erekci zaberou až moc. Film je vtipný, zároveň i smutný, ale nic to nemění na tom, že je zábavný, že je to snímek, který nějaké ty emoce vzbudí. Pro děj je zásadní, že Doc se s Valem znovu nesetkal jen pro jejich staré přátelství, ale také proto, aby Vala zabil. Ano, má zabít svého nejlepšího kamaráda, aby sám své vnučce zajistil bezpečí. Dokáže tohle? Dokáže zabít muže, kterého má skutečně rád? Tohle je buddy movie klasického rázu, film o přátelství, které rozhodně stojí za to. Ke dvojici se v průběhu filmu přidává ještě Hirsch, třetí do party. Ten vždycky dělal řidiče. I pro něj je znovushledání se se starými parťáky zásadní a navždy změní jeho život. Humor, nostalgie, smutek, tohle všechno ve filmu zažijete, a navíc ještě skvělou dvojici staříků, kteří sakra dobře umí střílet a pořád jsou schopní si to rozdat i s těmi mladšími. Není to žádný velký film, ale o to více mě snímek nadchnul. Přesně takový film, od kterého chcete jen trochu zábavy. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/now-is-good-stand-up-guys-bourne-30.html ()

italka63

O tom, že všichni zestárneme. O tom, že čas nevybírá, jestli jste byli vzorní, poctiví anebo gangsteři. Vezme si nás totiž všechny. Jen mu někdy vyjdeme naproti. Skvělý Al po 28 letech propuštěný za vraždu z přestřelky a zrovna tak famózní Walken, jehož radost i strach jsou neskutečně zahrané. Vlastně všichni obsazení herci hráli skvěle, asi to bylo tím, že bylo co a za doprovodu bezvadné hudby. A ani k tomu nemusela vylítnout do povětří polovina města. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky