Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

Kaluž

Kdyby se to prostříhalo svižnýmy flashbacky z dob, kdy ústřední dvojka starých pardálů řádila v ulicích, bylo by to mnohem koukatelnější. V tomhle mrtvolném podání plném oplzlých fórků a opakujících se dilemat je to nuda k uzoufání. Nějak mě ten vyhaslej Walken s nabalzámovaným Pacinem neberou jako dřív. ()

MATADOR

Uvěřitelná cesta tří přátel, stojící především na jejich celoživotním vztahu. Z traileru jsem čekal něco akčnějšího, ale popravdě jsem rád, za komornější zpracování! ()

FilmFan24

Příběh tří parťáků, který se odehraje během jedné noci není bůhvíjakým filmem, ale má něco, co spoustě současných děl chybí - skvělou atmosféru. A sledovat Pacina, Walkena a Arkina bylo potěšením... ()

dom156

Začátek byl teda sakra pomalý a já začal tušit průšvih. Po 30 minutách se začal film rozjíždět a konec byl sice předvídatelný, ale měl slušný říz. Občas jsem se i příjemně zasmál. Byla to příjemná odechovka, která ke konci měla grády. Mohu doporučit. ()

grogodil

Kto si myslel, že cool hollywoodski dôchodci sa všetci zišli už v RED, tak omyl. Trojka (vlastne dvojka, Arkin predsa len hrá druhé husle trošku) sympatických starých pardálov sa šetrila na tento pokľudnejší, komornejší, no o to úprimnejší a ľudskejší dôchodcovský gangterský trip. Ak nerátam televíznu odbočku, tak Al Pacino dostal po rokoch dôstojnú filmovú úlohu a spolu so sekundujúcim Walkenom si títo filmoví matadori úlohy vyslovene vychutnali a predávajú svoje vrásky a staré kosti skutočne v zábavnom, no zároveň láskavom kamarátskom balení.... a dôjde aj na nefalšovaný silný doják, kedy nejedno oko neostane suché, takže za tých 90 minút si krásne prejdete celou emočnou krivkou. ()

Dont

Nebýt skutečnosti, že Christopher Walken, Al Pacino a Alan Arkin patří mezi mé oblíbence, asi bych byl méně spokojený a mnohem více kritický. S uvedenou trojicí hereckých veteránů ovšem nuda nehrozí a tak v momentech, kdy snímek především v první polovině ztrácel tempo, vynahrazovala to jejich přítomnost na plátně. Je to taková pohodová nostalgicky laděná "důchodcovská" noční jízda, i když jak vypráví Al Pacino knězovi, co všechno stihli, tak toho teda nebylo zrovna málo. Humor je dávkován celkem vkusně a přitom úsporně, nakonec přijde i dojetí. Ve scénáři genialitu nehledejte (protože tam žádná není), ale jinak je to fajn film pro nenáročné diváky. ()

Skip

Tři vysloužilí gangsteři ukázali, že staré železo určené k sešrotování může být za jistých podmínek zatreceně nebezpečné. On je totiž čas buď žvejkat nebo zabíjet. A když dojdou žvejkačky, musí přijít na řadu bouchačky. Ustřední trojice nemá chybu. Každý z nich je ve své roli jako ryba ve vodě. Možná by lepší scénárista dokázal z tohoto námětu dostat víc, ale to už vem čert, protože film je to i tak dost dobrý. ()

stuntmanMIKE

Nenapadny film a pritom skvely. Cely stoji na hereckych vykonoch a musim povedat, ze bez tych hercov co tam hrali by to bolo o hviezdu menej. Ako vzdy skvely pacino predvadza s Walkenom herecky koncert. Film je miestami vtipny, clovek sa nenudi, ale hlavne udrzuje skvelu atmosferu. 80% ()

Miseet

Snad nikdo by se do tohoto melancholického vzpomínání nehodil víc, jak Al Pacino a Christopher Walken. Způsob zpracování je zábavný, nicméně děj sám o sobě moc prostoru nedostal. ()

Fíla

Walken a Pacino, jako dva matadoři a staří známý. Obsah událostí co se stalo, jak, proč a tak dále není známo, ale o tom ten film není, že ne. Je to vlastně chuťovka, která je absolutně v pohodě snesitelná, ještě aby ne, že? Není nic lepšího, než dva herci, kteří jsou tak zkušení, že to prostě nemůže být špatný film, i kdyby to režíroval kdokoliv. ()

applause

Já sama nejsem fanoušek těchto filmů, ale tenhle se mi celkem líbil. Věděla jsem, co mám od něho čekat a také jsem to dostala. Žádný nadprůměr, čistý průměr, děj ve vyjetých kolejích byl místy vtipný, ale přišlo mi to trochu ploché. Ale dostala jsem to, co jsem chtěla a víc už jsem nečekala. ()

M.i.k.e

přijemný kousek,kde stará garda dokazuje,že ještě stále nepatří do starého železa.Pacinovi role sedne jako ulitá a vyloženě si jí užívá,Alan Arkin se filmem sice jen mihne,ale i tak to stojí za to a Christopher Walken si zbytek krade pro sebe a své kolegy lehce zastiňuje.Škoda určité nevyrovnanosti v tempu vyprávění.Rozjezd by mohl být přeci jen lehce svižnější.Lepší tři...70% ()

roorybacky

Příběh je velmi konvenční a jednoduchý, nicméně v tomto případě je to ku prospěchu věci. Všichni tři protagonisté již za své bohaté kariéry mnohokrát dokázali, že dokáží zahrát prakticky cokoliv a nepotřebují si sobě, ani komukoli jinému dokazovat cokoli dalšího. Pouze levou zadní exhibují své přirozené herecké návyky a zkušenosti - s lehkostí, nadhledem, stylem, a hlavně s upřímností. Stand Up Guys jsou příjemným oddychovým filmem, ve kterém se smutné a humorné momenty přirozeně střídají a přirozeně spolu splývají. Filmem, který si neklade žádné ambice oslovit diváka svou propracovaností či originalitou, který naopak otevřeně sází na jeho city a nostalgii... A já mu to s potěšením žeru. ()

Giggo

Maník z důchoďáku, maník z lochu a elegantní maník všichni ve věku našich dědečků nebo mrtvých pradědečků společně pobíhající, stířeljící, šukající a drtící mladý nafoukaný hajzlíky .. jo cca o tom tento film je. Obsazení i výkony paráda. ()

Martin741

Oddychovka, ktora ma pozadie podfarbene vybornou jazzovou hudbou. Pacino /Kmotr 1,2,3/ a Christopher Walken /kultovy Max Zorin z Vyhlidky na Vrazdu/ suverenne kraluju tomuto filmu. Film poskytne kvalitne herecke vykony, vyborne dialogy a ta prestrelka na zaver ..... to uz je len ceresnicka na torte. 88 % ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky