Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

Liznic

Je to vlastně 90ti minutový epilog... Příběh je jednoduchý a nikam se nežene. Podobné je to i s režií, ta je velmi civilní, soustředěná na herce ani kamera o sobě nedává nikdy vědět nějakým zajímavějším, nevšedním záběrem nebo snad snahou o něco. Nic z toho, ale určitě není chyba. Film se soustřeďuje jen na Herecké duo Walken a Pacino, plus téměř epizodní návštěvy dalších postav. Když mě tyhle filmy baví, ať už kvůli starým časům, melancholii, hercům nebo tomu fajn pocitu co mám hned po filmu. ()

Jizni Tlapa

Dědkovská plejáda protkaná několika humornými momenty s předvídatelným koncem? A co? To, že Starý časy hodnotím čtyř-hvězdou je hlavně kvůli skvělé image Pacina, povedenému scénáři a distingovanému Walkenovi včetně perfektnímu hudebnímu doprovodu již v samotném úvodu....scéna v nevěstinci je pak tím vůbec nejlepším, co tihle rakváči předvedli ()

ecceHOMMO

Také, nijaké s niekoľkými dobrými náznakmi vtipu. Dejovo to však nudí, všetko je už akési okukané. I záver je presne taký ako sa javí už od začiatku. A tak hlaška: "NO, CO BUDEM DĚLAT? ŽVEJKAT NEBO ZABÍJET? -ŽVÝKAČKY MI DOŠLI." je asi absolútne top celého filmu. */** ()

LiborGondek

Hrozně moc příjemná oddechovka. Komedie, napětí, smutek i drama... V podstatě bezchybný film se super obsazením. Dědci, kteří stále mají šmrnc a v kterých se stále ukrývá kus jejich mladšího rebelujícího já. Opravdu dobré, jsem velmi příjemně překvapen. ()

Freefinger

'Tak budeme žvejkat nebo zabíjet?' - 'Žvejkačky mi došly!' Až s poslední hláškou to celé došlo zase mně, bylo mi to podezřelé už od samého začátku, ale jelikož jsem film sledoval s dabingem, tak to bylo o to těžší poznat. Stále jsem si opakoval, co to s tím Pacinem a Walkenem je, kam se vytratilo jejich herectví a proboha, copak jim to padá z pusy za hovínka?! Poznal jsem je až v samém závěru a ulevilo se mi. Vždyť to nebyli oni, ale trikaři z ILM namorphingovali jejich tváře Stevenu Seagalovi a Dolphu Lundgrenovi, kteří k tomu společně během jízdy výtahem napsali i scénář. Za novou inovaci ve světě filmu proto dávám jednu hvězdičku : ) ()

Johnny.ARN

Geriatrická skoro akčná jazda. Aspon to nebolo dlhé, ale moju plnú pozornosť to nemalo, Chápem, kam to chcelo ísť a o čom to malo byť a chváli Ala za konečne dobrú rolu. 3 z ()

T-pack

Tenhle film začíná hodně zvláštně. Skoro se dá říct, že špatně. Dialogy a situace ze samého začátku jsou fakt podprůměrný, navíc se to dost táhne, ale zlepšuje se to s každou utíkající minutou a to během celýho filmu, takže snímek vlastně končí v nejlepším a závěru fakt nemůžu co vytknout, lepší už bych si snad nemoh přát. Prostředku dominuje především střídání scén vtipných s momenty nostalgickými a já si tuhle jízdu z extrému do extrému docela užil, ke konci se to přestane vychylovat a obě složky to naopak smíchá do jakési hořkosladké směsi, která mi obvykle dost chutná a bylo tomu tak i u Stand Up Guys. Přestárlí gangsteři válej a je sranda na to koukat, byť se tomu ze začátku nechce chvíli věřit. ()

venison

Rozhodně jsem od toho čekala víc.. Zklamalo mě především opravdu důchodcovsky vražedné tempo a gagů bylo jako šafránu.. Nic moc komedie, nic moc krimi, nic moc drama = nic moc děj.. Už kvůli obsazení měli napsat o hvězdičku lepší scénář.. ()

hroubek

Stará škola vrací úder aneb důchodci vládnou.Nápad to byl velmi zajímavý, spojit tři herce v důchodovém věku, kteří mají poslední noc na to, aby si společně zablbli a pověděli si pár životních mouder.Že to zní nudně a pomale.Na první pohled možná, ale kdo dokáže vydržet, tak pochopí, že je to hlavní účel.Vše musí působit pomalým a utahaným dojmem, jelikož kdyby to bylo rychlé a zběsilé, tak by to nebylo ono.Režisér Fisher Stevens má spoustu zkušeností a tady je prodává se stejnou elegancí, jakou si hlavní trojice užívá noc.Al Pacino chce zapomenout, že hrál v několika nepovedených filmech, ve kterých mu muselo být velmi trapně a proto přijal roli, která mu sedla jako perfektní sako.Je vidět, že si užívá, že v tomhle filmu a taky má radost s kým hraje.Christoper Walken se znovu objevuje v nejlepší formě a stejně jako v Sedmi psychopatech je skvělý.Narozdíl od Pacina se jeho postava tolik nesměje, ale ty výrazy v jeho tváři mluví za vše.Alan Arkin se objeví jen nachvilku, ale za tu dobu si Vás získá stejně jako předchozí dvojice.A pak tady máme vedlejší herce, kteří se jen nestačí divit co hlavní trojice dokáže jako Lucy Punch, nebo Addison Timlin.Ve filmu je humor používán velmi vkusně, a i když nevyvolá přívaly smíchu, tak určite potěší a zvedne usměch na tváři.Film je prošpikován skvělími scénami jako loupež v drogérce, tanec, všechny scény v bordelu, zpověď nebo s autem či pohřeb.Všechny scény fungují v rámci příběhu, bez kterého by byly jen vtipné, ale naštěsťí v tomto případě jsou hodně dojemné a přirozené.Krásné a lehce sentimentální rozloučení starých přátel. ()

Mishqo

Celý film mal hrozne dobrý "vibe" aj vďaka hudbe aj hercom, ale inak to bolo také nemastné neslané, jednoducho statické. Čakám kým dej začne gradovať, no ono sa to celé nesie v jednej rovine. 60-70% ()

zdenny

Dva vynikající mafiánští herci, kteří předvádí celkem rozvláčnou a pomalou akci. Ještě před deseti lety by to byl jiný nářez. Ale i tak se na to příjemně dívá. ()

Marrdaa

Tenhle film se vleče asi tak jako se slejzaj Walken, Arkin, Pacino a Margolis u přepážky na důchod, ale i přesto je mi nějak proti srsti dát jim míň než čtyři hvězdy. Možná je to moje slabost pro Ala, nebo jen mladisvá pošetilost i tak mám za to, že je v tomhle filmu víc než jen nápad jak dědové nakopou zadky levákum, jako to dělali za mlada. ()

cpt.Lynch

co mě na tomhle filmu nejvíc utkvělo je, že idoly Pacinio a Walken už jsou staří dědci... bohužel nic netrvá věčně :( ()

JohnSmith

Na to,jak je film vychvalován to není nic moc. Slušný průměr, který místy pobaví, místy rozesmutní a pak je najednou konec a vy si říkáte,že z toho asi něco vystříhli. ()

vyfuk

Musím uznat, že moje očekávání bylo v podstatě předčeno. Scénář mě překvapil, jelikož byl originální, úderný a překvapivý. I když hlavní postavy už mají hodně za sebou, z Walkena i Pacina byla stále cítit ta atmosféra, která mi vyhovovala a Arkin je sice krátce a krásně doplňoval. I když konec vypadá jasně... vše může být jinak. ()

Mr.KarlAdler

"Víš, chtěl bych pustit něco z doby, kdy hudba měla ještě duši". Absolutně stylová paráda o tom, jak je možný žít, a teď myslim skutečně žít, i ve chvíli, kdy vlastní nádobíčko už neslouží a kdy zbejvá jen posledních pár hodin předtím, než ti tvůj poslední přítel vpálí kulku do hlavy. Ty to víš, on to ví, ale nikoho to nerozhází. Těch posledních pár hodin je totiž možný strávit jako za starejch časů. A i když "sjet se" už znamená jen nějak rozmačkat pár prášků na záda a vysokej krevní tlak a projet se v nadupaný káře znamená hledat, kam vrazit klíčky, když už startuje jen na knoflík, jedno je jasný. Krvavý skvrny ze saka už nikdy pořádně nedosatneš. Ale proč se taky snažit, když se paklíčem vloupeš do obchodu a pořídíš si nový. No a když ti umře kámoš? Tak ho prostě pohřbíš, to je jasný... Poklidné tempo s příjemným nádechem letité skotské a šarmu, kterého my mladí zbrklí hulváti nemůže dosáhnout ani náhodou. Můj oblíbený a opět brilantní starý pán Walken a ukázkově "svůj" Al Pacio doplnění o ďábelsky flegmatického řidiče Arkina v parťácky gangsterské oddechovce, co to celé bere po svém, ovšem totálně. Ano, líbí se mi to. (Kéž bych měl po sedmdesátce taky na co vzpomínat.) ()

klima777

Tohle je velmi dobrý film. Hojně využívá nejrůznějších žánrových klišé, a zároveň se jim vysmívá. Že by další psychopat do party? ()

Hollohlaway

Retro teď hodně frčí, a je tu další partička šedých vlků co dokážou nakopat youtube generaci zadele. Kupodivu je scénář zábavný a i originální, a hláškující staříky nelze nemilovat. Ani patosu a pláči po " old good times " není přehnaně mnoho. Samozřejmě obsazení je super, a i přes neurčité zakončení vás záplava figurek určitě zabaví. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky