Žádný agent švédské tajné služby nemá právo zabíjet. A to za žádných okolností. Leda že by se jednalo o nutnou sebeobranu nebo to bylo v zájmu státu. Tímto kodexem se řídí i tajný agent Hamilton, který je právě na misi kdesi v pohraničních horách Uzbekistánu. Jako řidič pronikl do skupiny nejhledanějších evropských překupníků zbraní, kteří neznámým zájemcům nabízejí kolekci technologicky vyspělých strategických raket. Hamilton odhalí mezinárodní zbrojní spiknutí a zjistí, že k masivnímu teroristickému útoku má brzy dojít přímo na švédské půdě.
Akční thriller byl natočen podle novely švédského spisovatele Jana Guilloua, který ve své populární knižní sérii proslavil smyšleného špiona Carla Hamiltona přezdívaného „Coq Rouge“ (Červený kohout). (North Video)

gramofonix

Nebolo to vôbec špatné, niektoré akčné scény boli celkom zaujímavé, také Bournovské, ale chýbala tomu taká tá správna iskra. Hlavný hrdina sympaťák, občas zbytočné scény, celkovo mi to pripadalo nedotiahnuté, ale za pozretie to stojí. Pre mňa ***. ()

JerryPilsen

007 po švédsku.Ale na úrovni a překvapivě realisticky,ikdyž se jedná o rozsáhlou konspiraci.Dialogy sedí,navíc několik zásadních zvratů,časté střídání prostředí.Celkově napínavá podívaná.Kdy se dočkáme něčeho takového od nás? ()

StandikK

Pro mě zklamání. Kdyby zrušily ty mlčící scény, tak by celková délka filmu byla max.80 min, což by stačilo, pro zvýšení napětí. Tak to bylo pouze čekání a čekání... ()

Bednobuch

Slyšel jsem o tomto filmu, že to je severní Bourn. Až na to, že tenhle neztratí paměť, nemstí se za sebe a neodhaluje své kořeny. Je to dost slabý akčňák. Takový bych taky zvládl natočit. Ničím nepřekvapí, ničím neohromí ani nezaujme. Zkrátka lehce zapomenutelný film. ()

Fittan

Naprosto uvěřitelně ztvárněná role speciálního agenta pro zvláštní určení. Žádné trošku přihlouplé lavírování na super schopnostech za pomocí nějaké chemie. Žádné super zbraně a nabušená auta s neviditelným lakem. Jen bouchačka, kudla a letitý výcvik. Vedle tohoto filmového agenta vypadají James Bond a Jason Bourne (a to jsem fanoušek obou sérí) jako neschopná paka která by si bez jejich technické podpory a prášků dal Hamilton jednoho po druhém k večeři. Výborná je i druhá zápletka filmu kdy Hamilton v překvapení z obranného reflexu zabije svoji přítelkyni. Věru, tvrdí muži mají své démony a lekat se je nevyplácí…Těším se na další díl. ()

RADX1

Téma globálního terorismu mi ve filmech čím dál více vadí, ale zde byl podán relativně jinak než jsme zvyklí a dokonce milovníci konspiračních teorií dají asi hvězdičku navíc. :-) Velmi dobré akční scény, nepřekombinovaná zápletka kdy právě překombinovanost mi často přijde u špionážních akčnáků na obtíž. Další bonus - američané zde nejsou nudně vykresleni jako ti hodní a především jako největší klad zde beru velmi slušnou emocionální stránku (na akčnák). Časem po druhém shlédnutí jsem musel ještě jednu hvězdičku přidat a jsem zvědav na druhý díl. ()

pravda1

Nevedel som čo mám od tohto filmu čakať ,ale zostal som príjemne prekvapený.Určite ma potešil viacej ako niektoré dlho očakávané americké produkcie z ktorých nakoniec vzišli totálne prepadáky.Svižný akčný film prekvapujúco od švédov som nečakal a určite si nenechám ujsť dvojku. ()

Von Kempelen

Zajímavej akční snímek, ke kterýmu jsem se nejdřív spíš donutil jen kvůli Persbrandtovi, ale zklamanej jsem určitě nebyl. Škoda jen, že celkem brzy je ve filmu jeden dost silnej moment, kterej už se nepodaří napodobit a se kterým by se navíc dalo víc pracovat. Ale jinak dobrá zábava... A taky by mě zajímalo, jestli má jít o stejnou hlavní postavu jako tady ()

eexDon

Für mich - 75%, - /ten děj řekněme klasický/zrádce, teroristé, hrdina/, je vidět poněkud menší rozpočet/, + /slušná akce + souboje, jiná atmosféra a duch toho filmu - je tam prostě rozdíl oproti USA produkci, Mikael - docela sympatický severský Bond - líbil se mi/, hodnocení - slušný James Bond akční thriller z mrazivého Švédska, příjemná změna v záplavě USA produkce ()

danny79

Svedsky akcni film, trochu kopirujici Bourna s velmi slusnou akci, napinavy, svizny. Dokazuje to, ze severane zvladnou natocit cokoliv ()

pretorij

To je asi prvni akcnak, kde jsem dal 5* To davam z pravidla jen u filmu, ktere ve mne neco zanechaji. Jako kdyz mate proste jeste po titulcich o cem premyslet. Tady to ten pripad neni- je to prostw jwn akcni snimek. Nicmene akce je tu habadej. Min. jednu hvezdu jen za to, ze to jina, nez americka produkce. Nemam nic proti te americke, ale trochu zmena neni od veci.Nabite akci, agent, co citi bolest proste super. Myslim, ze jako akcnak asi nejlepi (tedy mimo Bondovky). Rozhodne stoji za zkouknuti. ()

PORTER44

Povedený akční snímek jak akčními scénami,kontaktními souboji tak hereckými výkony,dobrý hudební doprovod na neamerickou produkci povedený špionážní snímek. ()