Žádný agent švédské tajné služby nemá právo zabíjet. A to za žádných okolností. Leda že by se jednalo o nutnou sebeobranu nebo to bylo v zájmu státu. Tímto kodexem se řídí i tajný agent Hamilton, který je právě na misi kdesi v pohraničních horách Uzbekistánu. Jako řidič pronikl do skupiny nejhledanějších evropských překupníků zbraní, kteří neznámým zájemcům nabízejí kolekci technologicky vyspělých strategických raket. Hamilton odhalí mezinárodní zbrojní spiknutí a zjistí, že k masivnímu teroristickému útoku má brzy dojít přímo na švédské půdě.
Akční thriller byl natočen podle novely švédského spisovatele Jana Guilloua, který ve své populární knižní sérii proslavil smyšleného špiona Carla Hamiltona přezdívaného „Coq Rouge“ (Červený kohout). (North Video)

david666

Tak seveřani umí i filmy s příchutí agenta 007. Napínavá a akční podívaná, která působí zcela reálně a netrpí hollywoodským klišé a . K tomu dobře vybraný hlavní představitel a ačkoliv podobných příběhů tady již bylo plno, i tak film působé svěže. ()

Mezonito

Hodne syrove a chladne, ale velmi prekvapive a moc prijemne realisticke. Konecne uveritelna manipulace se zbranemi, reseni taktickych situaci... Manzelku bych na to nevzal, ale az na jednu extremne nerealistickou akcni scenu me to hodne pobavilo a potesilo. ()

jopal

Po velmi dlhom case film, pri ktorom sa mi ani na chvilu nedriemalo. A Persbrandt bude asi moj oblubeny herec.(2012) Po druhom vzhliadnuti v r. 2021 ma to uz az tak nezobralo... ()

Ajay

Remake Hamiltona z roku 1998 s Peterem Stormarem v hlavní roli, který jsem zatím neviděl takže nemohu srovnat. ()

kokofek

Já mám prostě pro seveřany slabost.Je v nich něco jednoduchého a prostého co mě přitahuje.Navíc hlavní hrdina je velmi sexy! ()

ludovit14

Pre tých z VÁS,ktorý poznajú z kníh a z filmov o Švédskom spravodajskom dôstojníkovy Carl Hamiltonovi povedal by som, že je toto zďaleka najlepšie spracovaný filmu,aký tu kedy vznikol(aj keď veľmi odlišný od knihy).HOD:75%.Ja viem,že tento film si nezaslúži 75%,ale keby:mal lepšie herecké obsadenie a réžiu-tak by to bol film na vysokéj úrovni,lebo námet tu bol viac ako dobrý.PS:Je to zle osvetlené a natáčalo sa to zlým digitálnym zariadením,takže to vyzeralo ako lacná televízna dráma. ALE aj ta som si to užil!!!kedže mán slabosť pre Škandináviu. ()

PTuranyi

Karl Hamilton je švédsky Rambo/Šatochin krížený s Jamesom Bondom. Šéf vojenskej rozviedky - ozbrojený a nebezpečný. Špionážny príbeh o zapojení súkromnej vojenskej organizácie Sectragon v obchode so zbraňami a medzinárodnom terorizme. Hlbku príbehu má dodať romantická linka s chirurgičkou Máriou, ktorá sa stane obeťou Hamiltonovmu smrtonosnému výcviku. Švédi dokazujú, že majú potenciál vyprodukovať kvalitný špionážny thriller. Produkcia je veľmi dobrá aj herecké výkony obstojné, ale žiaľ nemôžem sa ubrániť pocitu, že celok vyznieva dosť chladne až odťažito a okato z neho trčí klišé. 65% ()

musolini

Byl to takový lepší průměr,skvělé momenty a akce se střídaly s hluchými místy a bylo to vše celkem předvídatelné,ale na to,že to natočilo Švédsko,tak klobouk dolů. ()

naytsirk

Švédský drsnější a romantičtější James Bond, který už má své služby po krk (bohužel ne jeho)... Kdyby člověk nevěděl, že je to ze Švédska, klidně by si tipnul Hollywoodskou produkci, ale nevadilo to. Patosu je tam jako máku, což mě občas rušilo, nicméně celkově to vyzní moc dobře a na pana Hamiltona se budu rád koukat dál... ()

migl

Pozrel som si túto severskú paródiu na Bourneovky a iné "agentovky" len kvôli vysokému hodnoteniu užívateľov ČSFD, a to ešte na tri krát!. Už teraz viem že sa na hodnotenia nemôžem spoliehať,hlavný hrdina mi bol od začiatku nesympatický s vizážou homosexuálneho záškodníka...:) Pre mňa to bola nuda a ztráta času ()

Obelusex

James Bond ala Sweden :-). Prijemny film, propracovana zapletka, svizne se odvijejici pribeh. Vyborne remeslne zpracovani. Rozhodne stoji za zhlednuti a pokracovani by rozhodne nebylo od veci... 80% ()

IronSide

Takový švédský James Bond nebo chcete-li Jason Bourne. Vzhledem k tomu, že se jedná o švédský snímek a k poměru rozpočtu vůči zpracování se filmu mnoho vytknout nedá. Snad jen scénář by mohl být v některých místech lépe zpracován či předělán. Avšak film určitě zaujme a nudit se u něj vyloženě nebudete. Jediné co mi tam trochu chybělo bylo více té akce... ()

rafzaw

Velmi povedený film. Možná těch 5 * je moc, ale dál jsem to, aby to vykompenzovalo ta slabší hodnocení. Mělo to atmosféru, zajímavý děj, několikrát mne další průběh překvapil. Jen více takových švédských filmů. ()

Feacher

Nebylo to úplně špatné, zpočátku trochu zmatené, ale časem si v tom ten příběh člověk najde. Občas nějaká logická nepřesnost, ani ten švédský styl mi asi trochu nesedl, ale docela to ušlo. Rád jsem viděl některé známé tváře, vymyšlené poměrně dobře, na 4* to stačí! ()

Upswing

V perfektnom filme "Lepší svet" ma Mikael Persbrandt zaujal. V tomto ma dostal. Paráda, nebol by som povedal, že švédsky agent v jeho podaní môže byť taký drsňák s citom pre prácu s nožom ... ()