Žádný agent švédské tajné služby nemá právo zabíjet. A to za žádných okolností. Leda že by se jednalo o nutnou sebeobranu nebo to bylo v zájmu státu. Tímto kodexem se řídí i tajný agent Hamilton, který je právě na misi kdesi v pohraničních horách Uzbekistánu. Jako řidič pronikl do skupiny nejhledanějších evropských překupníků zbraní, kteří neznámým zájemcům nabízejí kolekci technologicky vyspělých strategických raket. Hamilton odhalí mezinárodní zbrojní spiknutí a zjistí, že k masivnímu teroristickému útoku má brzy dojít přímo na švédské půdě.
Akční thriller byl natočen podle novely švédského spisovatele Jana Guilloua, který ve své populární knižní sérii proslavil smyšleného špiona Carla Hamiltona přezdívaného „Coq Rouge“ (Červený kohout). (North Video)

Illy

I švédi mají své dny. A agenty. Slušně natočeno, člověk se u mletých koulí ani nenudí a potěšila mě účast krále vedlejších ksichtů Flemynga. Dobré, ale na čtvrtou pecku přeci jen něco chybí... ()

waits

Slušná jízda v jinak naprosto zřetelně evropské produkci. Akční scény pojala režisérka (!) svižně, profesionálně a hlavně přehledně a pokud si žánrový divák zachová lehký náhled, přijde si na své. Pokračování si nenechám ujít! ()

nessbeal

"In the Interest of the Nation" som počul počas filmu až nespočetne veľa krát, keď už nič iné, tak aspoň toto sa vám vryje do pamäti. Veru film je ako na húpačke, miestami moc dobré, akcia, všetko čo k tomu patrí a miestami nuda, ale každopádne vyšší priemer u mňa. Krásny Stockholm do ktorého sa musím ísť pozrieť aj osobne. ()

warrenur

Je skutocne pravda, ze tento film moze pripominat Bournovsku predlohu. Avsak napriek tomu je v mnohom originalny a vdaka nepretrzitej akcii, neopozeranym vybornym hercom a absencii vyslovenych nelogicnosti, ci hluposti, som sa vyborne bavil. Technickej stranke taktiez nemam co vytknut a casta zmena lokacii tiez tesi. ()

KOZEL84

Bourne ve stylu Cleanskin,který ani na chvilku neztratí tempo (a proti kterému je Bond trapný vyteplenec co snad ani nepumpuje krev).Pro mě parádní překvápko u kterého sem se skvěle bavil a nejenže to není Jejich,ale ještě sou tu zrovna ti naši hvězdopruhové za kurvy.Však jo.A na Švédy tam není ani to bílé svinstvo.Čili za mě Hamiltone High five!...kchchchch...chrchrl....kchchch... ()

mala_kea

Nebýt zbytečně vykradeného potenciálu z amerických Bournovek, mohl jsem uvažovat o lepším hodnocení. Takhle jen zůstává ve stínu za svými nebratrskými počiny. ()

boul

Celkem svižná severská produkce, která se rovná kvalitě americe né-li lépe a Persbrandt se asi ve výcviku lecos naučil, protože ve filmu to jde vidět, ale nějak jsem tomu příběhu neuvěřil a přišlo mi to nějak moc obyčejné, ale dobrý film na dlouhé zimní večery- akce není nikdy dost :-) ()

Rockerman

Vcelku povedený film, ve kterém jsou akční scény zvládnuty o mnoho lépe, než ty pasáže klidnější, dialogové. V těchto místech film ztrácí dech a nemá spád. Závěr je slušně dramatický a napínavý. Takže když to shrnu, je to dívatelný film, ale nic světoborného to zase nebylo. 60% ()

Páně

Co si budem povídat, tenhle film spadá dokonale do ranku příjemných překvapení když nic nečekáte. Byť bych si v mnoha směrech dovedl představit mnohem propracovanější příběhové momenty či pointy a trochu lépe napsané dialogy, tak přesto uznávám, že nepochybné kvality Hamilton má. V práci s hudbou a obrazem si vede často velice dobře. S lepším scénářem a větším důrazem na emotivní momenty snímku mohla tohle být absolutní bomba, ale opět nám z toho vylézá jen slušivý nadprůměr se vkusným buketem. Popravdě, nelituji ani minuty strávené s tímto dílem. ()

MickeyStuma

Carl Hamilton je, jednoduše řečeno, švédská reinkarnace anglického Jamese Bonda, kterého stvořil literární autor Jan Guillou. S Jamesem Bondem má společného i to, že byl filmově zpracován již mnohokrát a má několik hereckých představitelů. Například ve snímku 'Hamilton' (1998) si ho zahrál Peter Stormale. V tomto snímku si to pro změnu zkusil Mikael Persbrandt, který je v této roli již pátý v pořadí. Hlavním tématem je pašování zbraní a jistě nepřekvapí, že skupinou ruských pašeráků. A dějově vše začne na hranici mezi Uzbekistánem a Afghánistánem. Američané jsou do příběhu samozřejmě naroubováni také a všechno se točí kolem švédského zbrojního průmyslu. Veškeré dění má samozřejmě politické pozadí a Hamilton se coby agent pouští do boje v zájmu národa. Snímek je obsahem na tom stejně, jako staré známé německé mayovky. S knižní předlohou má společnou pouze hlavní postavu a titul. Takže vlastně vzniká otázka, jestli se vůbec dá ještě kniha považovat za předlohu. Literární příběh se totiž odehrává v době studené války, ve kterém byl hlavním protivníkem Sovětský svaz, avšak celý koncept veškerého dění byl přepracován do současných politických zájmů. Každopádně milovníci Jamese Bonda či Jasona Bourneho si mohou přijít na své. I když samozřejmě to má k plné dokonalosti daleko. Dramatizace je přijatelná a ucházející je i uvolněnější tempo. Co se týče akčních scén, právě s ohledem na dramatizaci se moc na pilu netlačí. Ano, co se týče námětu, nejedná se o nic neznámého, ale nakonec proč ne. Proč by si s takovým tématem nemohl pohrát taky někdo jiný, než neustále Hollywood. Ze Švédska k nám filmů moc nepřichází a tak alespoň díky za tento akční thriller. ()

GOREGASM

Švédský Bourne, respektive Hamilton představuje stejně jako jeho inspirativní zdroj, tedy Bournova trilogie, chytrý špiónský thriller, která má charismatického hlavního hrdinu, který sice netrpí amnézií jako náš miláček Jason, ale z jeho práce mu taky docela hrabe, což mu ale stejně jako Bournovi nebrání zůstat precizní v roli, pro kterou se narodil. Kathrine Windfeld se opět podařilo potvrdit, že ve Švédsku se dá natočit snímek hollywoodských parametrů a to ve všech směrech. Hamilton disponuje precizním scénářem, který velmi dobře rozvíjí psychologii postav a zároveň velmi dynamickým dějem s precizní akcí, kterou paní režisérka umí a plně nechá vyniknout svoje eso v rukávu, pro mne doposud neznámého Mikaela Persbrandta. Ten totiž ve své roli doslova válí. 85% ()

n3uro

Moc pěkně natočený, pěkné herečky, a pěkné exteriéry ale... Málo akce, málo příběhu, chybí mi tam prostě trochu hlubší spojitosti. ()

Parm1

Tajný agent ve službách Jejího veličenstva, akorát se nejedná o Anglii, ale o Švédsko, kde asi muselo mrznout, protože celý film mi připadá jaksi zpomalený. V některých pasážích docela nuda. 60% ()

s1r1us

Občas mám pocit, že je to dokonce lepší než bondovky. Civilnější, bez hromady mega explozí a všech těch klišé. Přesto se budete královsky bavit. Prostě neholywoodský Bond. ()

Adrai

Typicky seversky chladný akční (přesto že samotné akce vlastně ani tolik není), film který se nikam nežene. Švédům evidentně nedělá problém ukazovat čisté násilí (jiný termín mě teď nenapadl) přímo a neodvracet v daný okamžik kameru jinam (např. průstřel hlavy, podříznutí). Navíc to celé vede silně charismatický hlavní hrdina ... těším se na pokračování. PS: vážně bych chtěl vidět kterej hotel má obvodový zdi (byť jen ty vnitřní) ze sádrokartonu :) ()

RedRose

Na švédy až nečekaně dobré! A jeden by nevěřil jak se dá skvěle zahrát role s naprosto kamenným výrazem od začátku až do konce, ať se děje co se děje... Jak tady někdo napsal, takhle by měl vypadat Sam Fisher!! ...a k závěrečným titulkům výborná skladba... ()