Žádný agent švédské tajné služby nemá právo zabíjet. A to za žádných okolností. Leda že by se jednalo o nutnou sebeobranu nebo to bylo v zájmu státu. Tímto kodexem se řídí i tajný agent Hamilton, který je právě na misi kdesi v pohraničních horách Uzbekistánu. Jako řidič pronikl do skupiny nejhledanějších evropských překupníků zbraní, kteří neznámým zájemcům nabízejí kolekci technologicky vyspělých strategických raket. Hamilton odhalí mezinárodní zbrojní spiknutí a zjistí, že k masivnímu teroristickému útoku má brzy dojít přímo na švédské půdě.
Akční thriller byl natočen podle novely švédského spisovatele Jana Guilloua, který ve své populární knižní sérii proslavil smyšleného špiona Carla Hamiltona přezdívaného „Coq Rouge“ (Červený kohout). (North Video)

flyboyeda

Docela fajn a prijemna zalezitost. Svedska variace na Bourneovsky typ akcniho zanru. Tempem tak akorat svizne, predevsim bojove sceny jsou naprosto precizni. Stejne dobre jdou tvurcum i svistici kulky. V hlavni roli nebezpecnymi misemi oslehany elitni tvrdak s primerene citlivym srdickem, co zatouzil po tzv. "normalnim" zivote, jenze jeho vlast si jej znova a znova zada. Jeho killa reflexy mu navic krapet zkomplikuji zivot. Chvilemi jsem se neubranil usmevu, kdyz probihaly dialogy v anglictine. Tam mi hlavni hrdina lehce evokuje Dolpha Lundgrena. Nicmene, pokud v tomto filmu prilis nestourate a vyslovene nehledate negativa ala zminovane srovnani s Bournem, ceka vas velmi slusna akcni zabava. ()

dr.fish

Hurá, hurá a ještě třikrát hurá. Konečně někdo natočil normální bondovku! Nikdo v ní není debil a všichni jsou "pouze" lidé. Když dostanou nakládačku tak mají modřiny a když mluví, tak jim z huby nepadají dementní fráze. Evropský přístup a uvažování mě natolik šokovalo, že jsem místy i radostně tleskal- to proto, že to prostě byl úplně normální (!!!) film. Přímočaré, rychlé a vcelku i chytře vymyšlené. 90% ()

alchac

Hned jak jsem v úvodních titulcích zahlédl, že v tomto filmu hraje nějaký pan Flemyng, bylo mi jasné, že půjde o řádně tvrdou bondovku. A nebyl jsem zklamán. Není to sice tak efektní, jako veselé eskapády agenta Jejího Veličenstva, nicméně o to uvěřitelnější. Pro roli ústředního masomlýnku s prošlým záručákem byl navíc velmi vkusně vybrán úžasný exemplář, který má bezpochyby ve Valhalle rezervované místo po Odinově pravici jen za svůj xicht, a ne zase nějaký Matný Démon. Škoda jen, že Švédové neudrželi kulervoucí počáteční tempo až do konce, nicméně i tak je to na silnější 4 hvězdy. Za interesantní hrdinovo trauma však nemohu než zaokrouhlit nahoru. ()

Woody77

Super film z europskej produkcie. Akcia,napätie , zaujimave sceny a exteriery to vsetko ponuka tato perlicka v stojatych vodach nadvlady americkej produkcie. Mozem iba odporucat !!! 75% ()

Johnny.ARN

Zaujímalo by ma, ako by Slováci natočili film o svojej tajnej službe a jej agentoch. Česi by to dokázali, použili by námet z airsoftového teroristu a blockbuster je na svete. Niekto by to mohol označiť za vykrádačku Bonda. Ja si to nemyslím. Hlavný rozdiel je v réžií a celkového charakteru postáv. Persbrandt sa úlohy zhostil perfektne. Skvelý ksich, nie nápadný a ľahko zabudnuteľný. Skvelá technika boja na herca, vypracovaný, no bola by škoda, keby sa v dvojke neobjavil. Charakterovo to celkom zvládol. Nebol úplne kamenný, sem tam prejavil aj emóciu. Skvelá bola scéna s priateľkou, keď prišla z práce. Sila. Ostatné postavy, možno okrem Flamynga ktorý konečne dostal väčšiu rolu, len sekundovali. Dejovo to bolo ľahko zamotané a zo začiatku silno nepriehľadné, ale ako minúty ubiehali, zápletka sa pekne rozuzľovala až vyvrcholila v perfektnej bitke v hoteli. Technika typu "použi všetko kolo seba" sa osvedčila už v spomínanom Bondovi a objavuje sa v stále čoraz viac filmoch. Choreografia skvelá, tam nebolo o čom. Jediné čo by som vytkol bola nepochopiteľne roztrasená kamera a zlý strih pri Afgánskych hraniciach. Váhal som medzi 3 a 4. Keby tam bolo trochu viac špionáže a nebolo by to len také "povrchné" dostal by 4. Tak to bude nižšie, ale treba mať rezervu pred dvojkou. 3 z 5 ()

noriaki

Ani v hyperakční bourneovce si Švédi neodpustili depresivní atmosféru a citově rozervaného hrdinu stíhaného těžkým osudem. Hamilton si od svého vzoru vzal téměř vše, a přesto nevznikla jen laciná sterilní kopie, ale zůstal typicky skandinávský. Proto jsem mu rád odpustil občasná hluchá místa, nejspíš poplatné snaze příliš nešponovat rozpočet, a skvěle se bavil. Kathrine Windfeld akci točit umí, a i když bylo bitek na můj vkus málo, tak jsou přehledné a hlavně pořádně efektní. Kinematografie Tre kronor zase překvapila, a ukázala mi že zdaleka není omezená jen na filmy o silných tématech, ale dokáže nasávat moderní trendy a točit snímky podle vzoru Hollywoodu. ()

ywo666

Parádny špionážny akčný film. Švédi natočili za málo peňazí veľa muziky. Je to jednoduché, ale drsné, temné a celkom civilné. Persbrandt sa očividne na úlohu pripravil a drsňáka som mu veril. Filmu tiež pomáha absencia americkej patetickosti, ktorá býva prítomná v takýchto filmoch. Ja som sa bavil výborne. A scéna keď zaspal s pri jedení jablka. Úplná bomba. Toto si len tak niekto nedovolí. A to točila ženská? Klobúk dole. Pár akčných scén bolo nedotiahnutých, ale aj tak to vidím na poctivé 4*. ()

MI-380

Skoro jako pokračování Bonda v craigovském pojetí: pochmurné, vážné, podobně drsné a krvavé. Na můj vkus příliš výrazné politické pozadí, jinak skvělá podívaná plná akce i napětí. 80%. ()

JohnSmith

Průměrný thriller s ohranou zápletkou. Určitě by filmu prospěl zručnější režisér a kamera, ale na Evropu to celkem ještě šlo. ()

Trisis

Porovnávať toto s Bournom, je ako porovnávať Tomb Raidera (porno verziu) s Dobyvateľmi stratenej archy. Áno, Hamilton je o špiónoch, kameraman tiež zabudol doniesť do práce statív a hlavná postava je tak isto mizerný herec (no Damonové herectvo je proti Persbrandtovému ako Meryl Streep proti Jessice Albe). Dosť porovnávania... Hamilton je nuda, čo sa stane s hlavným hrdinom ma zaujímalo, ako dopad narodenia Krista na vývoj ceny ryže v roku 2893, réžia je priemerná, scenár béčkový, akurát sa to „vinou“ kamery a strihu tvári ako lačné áčko.... ()

LuciusWlk

Tak i švédové mají svého agenta. Hamilton však působí trochu těžkopádně a přihlouple. Film není úplná hloupost, avšak postrádá nějaké to napětí a smysl pro drama. Bohužel i na sever pronikl trend epileptik movie a tak se nám obraz třese a třese. Nutno podotknout, že kameraman pravděpodobně teprve koketuje s tímto "cool trendem" a tak je díkybohu trochu zdrženlivý. Scénář je jednoduchý a akce moc není. Průměr, který hodně rychle zapadne do švédských tv noha. ()

Lukoboss

Severský filmy jsou dobrý, protože jsou drsný, tam se prostě nikdo s ničím nemaže (aneb neusínejte s nožem v ruce, když máte výcvik speciálních bojových jednotek). Nicméně i přes všemožný reálno, který se v tomhle filmu objeví, i přes obstojný herecký výkony a zajímavou tématiku prostě tu 4. hvězdu nedám. A to z toho důvodu, že ten příběh je trochu přitaženej za vlasy, má prostě mezery a taky proto, že v tom má člověk tendenci hledat Bourna (takže nijak zásadní originalita). Vlastně by to mohlo mít škatulku "bourneovka", ten holt nastavil laťku vysoko. ()

Speedy01

Já nevím, ale na můj vkus moc dialogů o ničem, málo akce, málo pěkných hereček.... Ano, jsem si vědom, že tohle není tuctový americký film, ale já čekám od akčního filmu něco jiného než tohle. Nebyl jsem schopen se ani dodívat do konce, docela ztráta času. ()

bloodline

O zlomenú ruku prepracovanejší scenár, o vykrútený krk sofistikovanejšia réžia, o vypichnuté oči uveriteľnejšie herecké výkony (mimo hlavného predstaviteľa) a Jason Bourne by aj bez Freddieho začal spoznávať nočné mory. Každopádne sa severania pochlapili a uštedrili riadny kopanec na solar americkým predraženým sladkostiam. 3 a 1/2* ()

kolemjdouc

Hamiltonů nasekaných jako Baťou cvičky. Fofr s natáčením je znát dost negativně.Ale na druhou stranu se musí spisovateli složit poklona jak vystihl téma.Vzhledem k tomuco se děje ve světě dnes....V roce 2016.... ()

peetriss

Hamilton se pohybuje po celém světě, umí se mlátit, umí to se zbraněmi - prostě takový švédský Bourne. A nemyslím to věru zle, protože Hamilton je pro mě lehce příjemným překvapením. Film má spád (i když ve druhé polovině přecejen na obrátkách trohu ubírá), je zajímavý, dobře natočený a je sám o sobě i zábavnou podívanou. Akční scény si v ničem nezadají s hollywoodskou produkcí. 70% ()

Brejlil

Takový lepší průměr. Hamilton je charismatický klaďas k pohledání, ale trochu mu sráží nohy scénář. A samozřejmě obligátní "výroba" traumatu, byť tady je alespoň nečekaná a neslouží tak úplně k jeho "pohonu" vpřed. Začátek je nečekaně dobrý a brutální a závěrečná bitka v hotelu ukazuje, že režisérka má svého Greengrasse dobře nakoukaného, ale občas se objevuje nuda. A to u takovýchto filmů nepromíjím. ()