Potulný samuraj Kenšin: Zrození

• Japonsko Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku romantan (více)
všechny plakáty

Po skončení bošinské války se někdejší zabiják Kenšin Himura vydává na pouť Japonskem vyzbrojený mečem s obrácenou čepelí, aby se bez vraždění zastával potřebných. (Netflix)

Hinoyume

Well, well, well... tohle bylo ÚŽASNÝ! Čím víc na to koukám, tím víc to zbožňuju. Herecké obsazení? Skvělé! Soundtrack? DOKONALÝ! Dokonce i několik málo vtipných momentů. Neviděla jsem anime a nečetla jsem mangu, takže s tím to porovnat rozhodně nemůžu, ale jinak jsem nadšená. Ty barvy, ta hudba, ten příběh, prostě všechno - nádhera :) ()

Sopholojong

Japonsky Ip Man, akurat so samurajskym mecom v ruke. Takeru Sato ale nie je Donnie Yen - ma sice aku taku charizmu, ale  s jeho teenagerskym kukucom a vyziabnutym, nizkym telom mu je ostrielaneho samuraja-swordmastera tazko verit. Prvych 90 minut je prakticky uvadzanim (len bitkarske otukavacky, otravne dialogy, opat raz tajtrlikovske herecke "curackovani" vedlajsich postav) k plnotucnemu finale v sidle "zubateho" bossa gangu s extravagantnymi bojovnikmi. Zaverecny fight so starsim, nesympatickym sermiarom-zloduchom highlightom filmu a spolu s peknou vypravou a kamerou to udrzujuci na slabsich styroch hviezdach. 7/10 ()

Kritickej

5/10 Dobrá akce (když nepočítám souboj proti 250 nepřátelům současně a ještě s tupým mečem...), ale to je asi tak všechno. Příběh triviální, hlavní záporák směšnej, hlavní gangsta záporák uměl magii, což do příběhu vůbec nesedlo no a především, hlavní hrdina působil, že je mu tak 18. Takže jeho image napraveného megaultra killera působila hrozně nevěrohodně a mě opravdu rušila. Ale za ty souboje si to slabší tři hvězdy zaslouží. ()

sarulefilm

Perfektní otevření celé série a za mě i nejlepší díl. Jsem nadšená a vážně bych chtěla vyzdvihnout celou filmovou sérii. Rurouni Kenshin je totiž jeden z nejkrásněji napsaných příběhů, co znám. Má prokreslené originální postavy a napínavý děj plný akčních soubojů i romantiky. Určitě stojí zato shlédnout Kenshinův příběh v jakékoliv podobě. A zatímco se často stává, že hraná verze zkazí ty původní kreslené a animované, tak tahle jim opravdu vzdává čest. Tvůrci nevsází jen na dobrou předlohu, ale skutečně si dali záležet s tím, jak ji převést do světa filmu, který má vlastní pravidla. Podle mě odvedli skvělou práci a vytvořili dobré filmy, které fungují pro diváky i bez znalosti předlohy. Obecně mají první díly filmových sérií pomalejší tempo a jen občasné souboje, v tom je ale i jejich krása, protože jsou veselejší a zaměřují se na poznání postav a třeba i backstory fikčního světa s jeho legendami. Zrození tímto funguje perfektně jako otevření celé série. Postavy jsou skvěle obsazené a zahrané. Je vidět, že vychází z kresleného světa, ale skvěle fungují právě i v tom hraném. Romantika je hodně pocitová a je trochu upozaděna za akčním dějem. Udržuje si to i svou komičnost, například přestávka uprostřed souboje na jídlo mě dostala. Zároveň to má i skvělou atmosféru, gradaci děje a hudbu. Zkrátka to miluju, vážně, Zrození je výborný první díl, který nás dostane do celého světa a je škoda, že není tato série populárnější, protože se jedná příběh, který může oslovit kohokoliv bez ohledu na věk, pohlaví či národnost. ()

Fittan

Velice dobrá šermovačka. Ze začátku jsem se mezi těmi všemi šikmookýma herci ztrácel. Přeci jenom se nám evropanům blbě rozeznávají obličeje. Ale potom jsem se nad souboji dobře bavil. Jediné zklamání mi přinesl hlavní záporák. Vložení nějakých magických triků filmu ubírá na kvalitě. Spokojil bych se raději se speciálním úderem. Jinak príma nenáročná zábava ()

hujerita

Po zhliadnutí tohto filmu som bol absolútne spokojný.Páčilo sa my úplne,ale úplne všetko.Vlastne čo sa týka Japonska a samurajov tak to je téma ktorá ma všeobecne veľmi zaujíma a baví. Film bol výborne spracovaný a urobený a to pozor na veľmi malom časovom priestore!!! Teraz už len pozrieť kreslený seriál. Kto má rád samurajov, tomu len vrelo odporúčam tento film. ()

RADX1

Zdařilý akční snímek. Možná příběh mohl být šikovněji zpracovaný a také mne "dostala" hlavní postava kde jsem si na začátku myslel že pan herec je ta žena. Tedy až do chvíle než promluvil - no možná ještě chvilku po tom... :-) Dlouhé vlasy, jemná tvářička, takové ženské rty... :-) Trochu mi dělalo problém uvěřit že právě on je ten obávaný zabiják sešlehaný lety bojů a utrpení sebe i druhých. Bohužel neznám předlohu a možná že Režie se jen snažila věrně kopírovat (aneb anime a s jejíma tvářičkama). Poslední výtka je ke stopáži která mohla být o kousek kratší. ()

onevoice

Hlavný hrdina vyzeral skôr žena ako bojovník samuraj. S mečom to ale vie na výbornú. Choreografia bojových scén na veľmi vysokej úrovni. Malo to pekný dej. Kostýmy boli takisto veľmi zaujímavé. Príjemné pozeranie. ()

GhostWriter

Audiovizuálna pecka! Keiši Ótomo servíruje masterpiece po všetkých stránkach a Naoki Satou je hudobný génius! Epická skladba Hiten alebo Korosazu podbarvujúca scénú v daždi, kde Kenshin pod dáždnikom s výčitkami svedomia sleduje bez slova následky svojho krvavého činu, patria k absolútnym vrcholom filmu. Doporučujem v HD, pôvodnom znení s titulkami. Nádherný film! ()

arctican

Rurouni Kenshin pozreté!!! Po dlhšom čase som si pozrel aj hraný film (samozrejme pôvodne to bolo anime :D) Určite to nie je film, ktorý by sme mohli nazvať "výborným", pretože čo sa týka príbehu povedzme si na rovinu námet je otrepaný a dopredu jasný až sa z toho stáva klišé. No som rád, že tento film nemá za účel ukázať kvalitu ale má diváka zabaviť a zaujať, je to presne o tom pozrieť sa na pár, v tomto prípade samurajov, ktorý budú proti sebe bojovať až do "konca". Takže som rád, že som si to kukol a "spríjemnil" si večer. Za mňa to má 5/5* a dúfam že niečo podobné ešte nájdem (čo sa týka hraného filmu) ()

danny79

Choreografie bojovych scen je na vynikajici urovni. Ale tahle stranka je v asijskych filmech vzdy silna. Bohuzel scenar opet znacne pokulhava - chovani nekterych predstavitelu obcas nedava smysl. Nektere sceny jsou zbytecne a nudici a pribeh obcas drhne. Film se soustredi na prilis mnoho charakteru, namisto toho aby se venoval predevsim hlavnimu hrdinovi. Ze je treba brat bojove sceny s nadhledem - kdy jeden bojovi nici radu jinych - beru jako samozrejmost, ale u zaverecne sceny, kde proti dvema nastoupi cela armada a je premozena je uz opravdu prilis. S kvalitnim scenarem by to bylo hodne dobre, tahle pouze prumer a to jen diky vysoke kvalite bojovych scen. ()

Maysha

Viděla jsem jenom film, na anime jsem se nedívala, i přes to mě to nadchlo. Příběh, kdy se legendární zabiják, který pro vznik nové éry míru zabíjel a riskoval svůj život, rozhodl, že už nikdy nechce zabíjet. Nebyl to jen film plný akce, ale měl i vtipné scény, které stály za to a film "dochutily". Takeru Sato vydal bravurní výkon, hltala jsem jeho mimiku a pohyby s katanou. Do hudby jsem byla až tak zažraná, že jsem si ji musela hned stáhnout. Myslím, že se nedá nic vytknout, krásný výkon, 5/5. ()

Mahonney

Kenšin je uberfrajer s katanou tupou jak jeho první soupeři. Neskutečně atletický styl boje je oku lahodící a až na první seznámení, menší trénink a další, tentokrát hormadnou, seznamku, jsou všechny souboje prakticky bossfighty. Pecka samurajského filmu, kterou sem dlouho nezažil. ()

Magnomous

Tí Japonci su proste perfekcionisti. Ked sa do niecoho pustia, tak je to zvacsa kvalita, ako je to napriklad tuto. Mierne odlisne od pribehu z animu, ale urcite nie horsie. Oproti animu to nie je ani len z casti komedia, ale sem by sa to aj tak nehodilo. Az na niekolko detailov, ako ze mohli vybrat herca Saita niekoho, kto by bol aspon o 20 cm vacsi, rozhodne perfektne spracovanie anime pribehu. ()

obrobr

Ano . To je ONO . Nádherný samurajský film s vynikajícím Takeru Sato. Dal bych klidně o pár hvězdiček více . ()