Budoucnost nejistá

• Velká Británie How I Live Now

Patnáctiletá Daisy (Saoirse Ronan) žije celkem běžně komplikovaný život - má deprese, vztek na všechny a trpí sebepoškozováním. Rodiče ji proto pošlou z New Yorku k tetě Penn na anglický venkov. Po prvním odmítání všech a všeho si Daisy uvědomí, že se jí tam vlastně líbí a navíc se jí líbí i bratranec Edmund (George MacKay). K svému překvapení nakonec úplně zapadne do místní mládežnické party a jejich radovánek. Vše zdánlivě směřuje k letní romanci, kdyby se zároveň nad touto venkovskou idylou nevznášela všudypřítomná hrozba Třetí světové války. Ta nečekaně vtrhne do jejich životů a pro Daisy, které se před nepřátelskými vojáky podaří uniknout, začíná boj o přežití. (CinemArt)

Dont

Hlavním lákadlem snímku byla pro mne Saoirse Ronan. Jenže právě s její postavou vyváděli tvůrci psí kusy. Ta změna na mě byla moc náhlá a nevysvětlitelná. Z nesympatické rozmazlené pubescentky se během jednoho jaderného útoku vyklubala starostlivá a uvědomělá společnice pro neblahé válečné dny. To jsem úplně nenakoupil a film to připravilo o jednu hvězdu. Spolu s nedotažením některých myšlenek, kdy se film až příliš soustředil na podivný vztah bratrance se sestřenicí. Jinak má totiž snímek zajímavě specifickou atmosféru, např. po výbuchu nebo v opuštěném městě. ()

Fanita

Už dlho som nevidela nič také prehnané, nevysvetlené, nepochopiteľné..takú blbosť. Láska nevysvetlená, pokrvná, taká povrchná ako zimný kabát v lete. Chýbalo mi nejaké vysvetlenie, čo sa to tam vlastne deje, začiatok bol taký nezáživný, dal sa však prežiť, v skratke čudná matka, zvláštne prostredie, incest a potom prišla vojna. Zase bez vysvetlenia, a celé hodiny prechádzky v lese, keby som sa popritom nehrala na mobile, tak to asi ani nedopozerám. Celé to bolo proste veľmi zlé. Jednu hviezdičku za nie zlú kameru a jednu za fešáka Georga MacKaya. ()

Fiftis

Film s veľmi zaujímavou témou tretej svetovej vojny. Ide skôr o komorný film. V prvom rade musím uznať, že som značne ovplyvnený tým, že hlavní predstavitelia tejto snímky Saoirse Ronan a George MacKay patria medzi mojich Top 10 hercov a herečiek. Najskôr som sa bál, čo som si to pustil, pretože v úvode sledujeme Saoirse Ronan ako emáčku, čo má 365 dní v roku menzes. Neskôr sa ale krásne táto postava vykryštalizuje a každý si ju obľúbi. Hlavní dvaja protagonisti hrajú ako vždy nadpriemerne a pochválim aj mladého Spidermana Toma Hollanda. Tiež sa mi veľmi páčili zábery na krajinu a celková nálada filmu. Určite tento film núti k zamysleniu. Zo začiatku som bol rozpačitý, no nakoniec som dokonca zvažoval, či si nedám túto snímku na pár dní do Top 10ky. ()

Madsbender

Trochu nedotiahnutá x-tá variácia na ľud versus neznámy konflikt, resp. deti verzus vojna, ktorej nerozumejú. Začiatok je sľubný, ale postavy nemajú veľkú hĺbku, dej je monotónny a čoskoro sa stáva predvídateľným, čo je vzhľadom na výbornú vizuálnu stránku, prostredie a načrtnuté otázky sociálno-spoločenského charakteru škoda. Vďaka aspoň za tú Saoirse Ronan a jej skvelé vlasy :-) 60% ()

Lacike

Jeden z tych horsich nasledovnikov Tvajlajtu. Akurat je sa to tentoraz obide bez nadprirodzenych prvkov a odohrava sa to v spinavom prostredi. Zapletka je idiotska ako to je v tomto podzanri zvykom, ale tentokrat su neznesitelne aj postavy. Vlastne to byva tiez zvykom, ale tentokrat som vdaka nadhernej Saoirse Ronan dufal, ze to tak nedopadne. Po mizernom The Host som jej znova naletel. A asi este niekokokrat naletim, dokial mi jej vzhlad bude dostatocnou odmenou, aby som vytrpel tieto imbecilne chujoviny. ()