Razzor_82

"Prázdnou kebuli nic nebolí!" Bloom si tuhle roli drsného a depresemi sžíraného detektiva dokonale užívá a zahrál ji na maximum. Špinavá kriminálka stejně jako život v drogami zmítané jižní Africe.  Whitaker výborný parťák. Překvapila brutalita, drsná akce a krvavé přestřelky.  9/10 ()

Oonika

Musím uznat, že Orlando bez špičatých uší a blond vlasů mi učaroval poněkud víc. A ještě když hraje takovýho drsňáka.... Nicméně... Opravdu podařený film, po dlouhé době zase něco, co nemá jen jednu vypjatou chvíli na konci, ale udrží vás v napětí po celou dobu. Někdy až moc drsné, docela jsem čuměla. A neobvyklé prostředí mělo taky něco do sebe. Výborná hudba to celé dovádí téměř k dokonalosti. ()

Acrobat

Viac-menej nie je o čom. Či zablúdiš na univerzitu, či do novinového stánku, pajzlu na okraji sídliska alebo grandióznej hotelovej reštaurácie, bude sa to vedieť. Antigravitačný pocit počas celej dĺžky tak ľudsky precíteného diela. Sallé dáva také rany, až to bolí, prisype soľ do rán... Dogma roka 2014 a nevyvrátiteľné tajomstvo brilantnej hereckej a tvorcovskej zostavy. Odkaz generáciám, piedestál dokonalosti. Cesta poznaním, nedýchaš. Ďakujem so slzou na kraji. Sadám do poslednej lavice malého kostola a otváram modlitebnú knižku... (videné 25.07.2014, BD) ()

1985lula

Film, ktorý je aj napriek svojej surovosti krásny a dojemný a ktorý sa nebojí ukázať obe strany mince a film, kde konečne Orlando všetkým svojim neprajníkom ukázal, že pod dobrou réžiou je z neho vynikajúci herec. Spolu s Forestom tvoria jednu z najlepších policajných dvojíc vôbec. Čítala som aj knižnú predlohu a rovnako ako aj film, tak aj kniha patrí k mojim najobľúbenejším. Bez debaty 100%. ()

Franc1s

"Vypadáš ještě hůř než obvykle!" "Pak Ti to vysvětlím.." Orlando Legolas co bere prášky, denně ožralej a dělá detektiva v J. Americe? Jo tohle se mi zamlouvá. Parťák Je F.Whitaker s jinými problémy. Zajímavá krimy , kde nechybí mrtvoly, pár končetin se odsekne, krev také dosti, gangy, drogy, přestřelky. Revenge finále se povedlo. Určitě mohu doporučit. 7,5/10 ()

gemi

Orlando je detektiv jako z osmdesátek. Nebýt toho, dal bych čtyři. Jinak v originálním znění brutálně advanced angličtina a místy to ani angličtina nebyla... ()

Quido

Překvapení, tak asi většina diváků definuje tento film. Nejedná se sice o film s maximálním počtem (k tomu mu dle mne chybí ono jakési fluidum, které nás nutí si některé filmy pouštět stále dokola), ale alespoň jedno shlédnutí si určitě zaslouží. Jsou zde výborně zahrané postavy, kde excelují Forest Whitaker a Orlando Bloom. Shlédnuto v originálním znění s titulky. ()

waska

Perfektní kriminálka s úžasnou atmosférou, rozdíl mezi smetánkou a slamem, hudba, herci. První dvě třetiny naprosto famózní, závěr maličko spadá do lehkého nadprůměru, ale co mi vyrazilo dech - naprosto fantastický Orlando Bloom. Konečně to nebyl voskovej panák z Pána Prstenů nebo z Pirátů, ale perfektě hrající chlap. ()

Jaxx84

Nečekaně charismatický policajt-rebel Orlando a očekávaně charismatický policajt-slušňák Whitaker byli více než malou návnadou na tento krimi filmek Zulu. No a já jsem nadšen, spád a napětí to mělo neméně výborný jako podobné krimi v jihoafrické republice Krvavý diamant (schválně bych proti sobě postavil dua Leonardo DiCaprio-Djimon Hounsou vs. Orlando Bloom-Forest Whitaker :-) ... Téměř dvě hodiny utekly jako voda a finále - prostě paráda. Já prostě tomu Whitakerovi ten jeho ksicht na hranici mezi náboženskou extází a buldokem těsně před zahryznutím žeru! Nakonec jsem si i poučil o Zulech a apartheidu, jen prosím Vás to slovo nevysvětluje naším nepřizpůsobivým spoluobčanům, bo to by byla voda na mlejn a hned by by místo diškriminace řvali apart-ajd! 8/10. ()

0L0V0

Zulu malo super atmosféru ako snímky Sedem alebo Insomnia. Miestami mi to taktiež pripomínalo film Patrola. Žiaľ svojim ležérnym koncom oproti začiatku to neprevyšuje tieto vynikajúce filmy a zapadá medzi nadpriemerne kriminálky. Po zhliadnutí filmu som mal zmiešane pocity a nemal som na tento film skoro žiaden názor. Neohúril, nesklamal, ale hlavne neponúkol mne osobne žiaden pocit. ()

rejsek9

Orlandovi jsem věřil vždycky, ale tady ještě navíc vyzrál jak víno a z malého sympatického projektu je solidní krimi thriller. ()

RajAthen

Nekompromisní. Civilní. Svižné. Bez samoúčelného násilí, bez něhož se to současně nemůže obejít. Film, který jistě nebude používán k náboru nových policejních sil. ()

Mira90

Současná Jihoafrická republika je válečná zóna. Zulu se s tím nesere a přesně takovou vám ji ukazuje. Je jedno, jestli jste černý, bílý, bohatý nebo Forest Whitaker, váš život má nulovou cenu. Btw. jde asi o první film, kde Orlando Bloom vypadá a chová se jako chlap ;-) ()

rublik05

Hodně dobrá a skvěle obsazená francouzská kriminálka. Ústřední dvojice hlavních herců celý film táhnou a hrají výborně. Děj zasazený na africkou půdu působí velmi zajímavě a dodává celému filmu povedenou atmosféru a kontrast mezi chudobou a bohatstvím, rasovou nenávist a drogové kartely. Na francouzské poměry se povedlo natočit vskutku luxusní detektivku, hezky poctivě drsnou, špinavou a s gradací až do konce. 8/10. ()

Likan7

Nudná francouzská kriminálka, která sice překvapí občas brutálnější scénou, ale jinak nemá vůbec nic, co by mě přinutilo se o Blooma a Whitakera rád. Forest tu je překvapivě k tomu ještě velmi slabý a tak film netáhne ani herecky, i když se Orlando snaží sež mu Legolasova reputace stačí. Zklamání, které se mi za pár týdnů vypaří z hlavy. ()

ER

Syrové kriminální drama s překvapivě hvězdnými herci, výbornou pointou a fatálním příběhem. ()

Ashnobe

Nebylo to špatný, ale hlavní padouch je celkem "nemastnej, neslanej" . Úsměv na tváři mi například vyloudil moment, kdy po připojení harddisku s "konspiračními" materiály k počítači automaticky vyskočí potřebné fotky a videa - to už jsme taky párkrát viděli :). Pochybná je taky parťačka našich hrdinů, která jen tak hackne kde co, aby se děj posunul nějak dál. Zajímavý byl nápad s "chůzí" na konci. Navíc se vše odehrává v zajímavém prostředí. Jinak mně Orlando nijak nevadí, dokonce mi přišlo, že se na svoji roli docela hodí. ()

brigante

Tak takhle kurva jo. Vcelku tradiční příběh o dvou nesourodých policajtech co zprvu vyšetřují smrt dívky z dobré rodiny, aby se pak případ pěkně zkomplikoval a nechybí ani drogy s vedlejšími účinky. Ale o to ani tak nejde. Je to pěkně drsná podívaná, kde se pro useknutou končetinu a odhalená prsa nejde daleko. A zatraceně osobní, až to hezké není. Výborně obsazená ústřední dvojice, kde člověk uvěří Orlando Bloomovi drsňáka, jenž se láduje práškama a zalejvá to whiskey po litrech. Skvělá, dravá režie a parádní vizuál. Ten správný šmrnc tomu ale dodává prostředí Jihoafrické republiky a dozvuky apartheidu. No a v momentě, kdy tvůrci přiznají, že to je celé vlastně "béčko", měli mě v hrsti, takže jsem musel zvednout hodnocení na plný počet. p.s. Forest Whitaker je Král. ()

DavidWebb

Neviem ako vy ostatní ale ja som "obyčajnú" akčnú detektívku v podobnej kvalite už dlho nevidel. Plný počet je možno prestrelený, na druhej strane vidieť v tomto žánri niečo osviežujúce je doslova oázou v púšti. Juhoafrická republika čo sa týka prostredia ešte nie je filmovo tak otrepaná ako všetky možné veľkomestá USA a celému filmu to dodáva inú "chuť". Zaujímalo by ma, či Forest Whitaker po svojej dlhej a plodnej hereckej kariére tlouštíka schudol takto kvôli svojej úlohe alebo je za tým niečo iné. No a Ožrando Gloom podal prekvapivo solídny výkon. Čo by som režisérom vytkol (myslím tak všeobecne, nielen v tomto prípade) je, že ak je niekto alkoholik tak je z neho troska, ktorá ledva chodí, a nie logicky uvažujúci detektív s vytrénovanou postavou atléta. Tu sa moje výčitky končia, možno ešte doporučenie zohnať si dobré titulky - juhoafrický akcent spolu s akousi holandštinou mi robili značné problémy. Ináč je to celkom solídny flik, zaujímavo spracovaný... čo dodať, 90%. ()