Vtipný a dojemný muzikál Čarovný les představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - ty všechny spojené v původním příběhu, ve kterém se dále objevuje pekař se svou ženou a přáním založit rodinu, a také zlá čarodějnice, která na oba manžele uvrhla kletbu. Čarovný les je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů, ve kterém se protínají příběhy hned několika z nich, a který ukazuje, jaké důsledky mají přání a poslání jejich postav. (Falcon)

UniqueNett

Tak malé hodnocení? Vážně? Ano, druhá polovina filmu mi jaksi překážela, možná bych si i troufla tvrdit, že byla zbytečná. Dokázala bych si Čarovný les představit pod režií Tima Burtona, věřím, že pak bych se náramně bavila po celou dobu filmu. I tak jsem ale nadšená, zpracování je velmi milé. A M. Streep samozřejmě vynikající... zase. Takže celkový dojem více než dobrý. ()

FanKalEl

Škoda posledných 15 min, na finále a záver sa nám pán Marshall pekne vykašľal a to zo začiatku vyzeralo na plný počet hviezd. Emily Blunt bola najviac okúzľujúca. Ale inak to bolo celkom zábavné, vtipné, 3/4 piesní pekne zvučné a scenár delikátny. Skombinovať v inom podaní známe rozprávky nebol zlý nápad ale po druhej polovici filmu to išlo po režisérskej práci dolu vodou. (alebo to bolo fakt tou muzikálnou predlohou ?) Ale celkovo je to stále nadpriemer, bol som veľmi potešený vráteniu sa do detského sveta. (79%) ()

nikushaa

Od prvého traileru som sa tešila na tento film, no po prvých ohlasoch mi došlo, že to dobré nebude. Znížila som očakávania na minimum a dúfala som, že predsa len ma film chytí. Nestalo sa. Ešte prvá polovica ubiehala pomerne v pohode, vravela som si, že predsa len to nie je až taká katastrofa. Potom však nastal zlom a nielenže som sotva vládala držať oči otvorené, ale ani som nechápala, čo sa vlastne deje. Smutne musím konštatovať, že záverečné titulky boli pre mňa vykúpením. Keby aspoň pesničky boli vydarené. Ale ani len jedna chytľavá alebo výrazná pesnička sa nenašla. Všetky zneli úplne rovnako a nudne. Bohužiaľ ani moji obľubení herci nedokázali tento muzikál zachrániť. A nič proti Meryl Streep, ktorá je pani herečka, ale za tento film nomináciu na Oscara nechápem. Škoda nevyužitého potenciálu. 2* ()

dandislav1991

Doma bych to asi nedokoukal, ale když jsem v rámci Febio festu dostal lupeny do Gold class, tak už jsem na konec počkal, utkvělo mi snad jen "I wish" a parádní Meryl a její "Who cares?!" ()

darkreider odpad!

To je peklo. Ak chcete niekomu milému, čo má rád rozprávky a čistotu v duši, veľmi slušne ublížiť, toto je ono. Ak som už pár krát písal, že produkcia musela byť na drogách, tak toto sú ľudia, čo im tie drogy dali. WTF momenty tak silné, že sa často krát prichytíte opakovane tĺcť o múr čelom. Pine je tragéd, ale to, čo predviedol tu, by mali zapísať do jeho rodného listu. Katastrofa. ()

Ozzy2

Pane Sondheime, možná by bylo lepší, kdybyste místo hudby skládal uhlí.Pokud není v muzikálu jediná, poslouchatelná píseň, jen kvičivé skřehotání, obzvlášť ta Karkulka, to byl vrchol.brrrrr. A ty texty...... ()

GlamourCat odpad!

Úplně otravné a zbytečné dvě hodiny! První hodina byla docela zábavná, že se propojily všechny pohádky dohromady. Druhá hodina zmatků, šíleností, nesmyslů, nedotažených dějů a názorů a blbostí. Nechápu absolutně proč to vzniklo. ()

Hpatrik

Přeplácaná, nezajímavá a neúnosně dlouhá směs známých pohádkových příběhů, slepená do jediného příběhu/muzikálu. Písničky nejsou chytlavé, texty jsou o ničem, bavil mě snad jenom zpěv Anny Kendrick a Emily Blunt, u ostatních žádná sláva. ()

MissSimm

Na tenhle film jsem se chtěla podívat jen kvůli Meryl a Johnnymu, bohužel Johnny se zde k mému zklamání vyskytl minimálně, ale alespoň ta Meryl stála za to. Písničky byly moc pěkné, ale ani hezké písničky a dobré obsazení nestačí. Nejhorší bylo, když po happyendu v půlce filmu se to všechno ještě nějak pokazilo a znovu se něco řešilo a pekařka se v temném zákoutí lesa líbala s princem od Popelky a ještě to svádí na les. Konec, i když byl velmi zvláštní a šokující, se mi líbil a pobavil mě :) Jinak celkově mi pohádky přišla docela vtipná a milá :) ()

Torgal odpad!

Jeden z najpekelnejších filmových zážitkov vôbec. Toľko spievania a pritom ani jedna pieseň. Film otvára jeden takýto štvrťhodinový "song" v ktorom spevavým hlasom deklamuje polovica Hollywoodu. Po desiatich minútach kvílenia som myslel, že zdochnem. Nejak sa mi podarilo prežiť, ale ďalšie pokusy o vraždu prichádzali čo pár minút. Nakoniec som tú tortúru vydržal až do horkého konca, ale fakt netuším prečo som sa dobrovoľne takto trýznil. Aby bolo jasno, tento film má aj svoje kladné stránky (napríklad výpravu, obsadenie... to je asi všetko), ale takéto veci mi jednoducho filmy robiť nesmú. Preto volím exemplárny trest! 2-/10 ()

Dimo

Tyvole panebože Dyzny! Za co mě trestáš! Proč se místo toho nesmyslnýho gdákání nemůžete normálně bavit?! Dvě hodiny vizuálně krásnýho utrpení! ()

geek.ondra

Mohlo to být velkolepé a nádherné. Nakonec je to ale po každé stránce nedotažené a co je nejhorší tak i béčkové. Skvělé obsazení ( ale kterej kokot dal Meryl za tohle Oscarovou nominaci?), písničky i vizuál a všechno odhozeno do koše kvůli příšernému provedení a bezvýznamné režii Roba Marshalla který si asi vzal inspiraci z podobně pohnojených Tří bratrů od pana Svěráka :) ()

susan1007

milujem rozprávky a muzikály mám tiež rada, ale tento film ma veľmi sklamal asi som mala vyššie očakávania alebo čo, keďže išlo o Disney a upútavky boli úžasné, no opak bol pravdou, dejovo ma to nebavilo a ani dialógy a pesničky ma neoslovili, celé mi to prišlo o ničom....v polke filmu som to chcela vypnúť a mala problém to dopozerať...veľká škoda (hviezdička naviac za Meryl Streep) ()

Cerion

Je to nápadité a vtipné. Velké mínus je hudba, která by potřebovala pár hodně chytlavých melodií. Ty písně jsou prostě moc ploché na to, aby si je člověk zpíval ještě druhý den. Škoda. ()

quixote

Be careful what you wish for! Přání, aby to dopadlo dobře, se splnilo, tato adaptace je po všech stránkách povedená, i když je to trochu kompromis s otupenými hranami a divák, který zná původní předlohu, si ji užije daleko líp. ()

haWranka

Tak... Tohle jsem tedy nečekala. Pořád jsem si říkala, že já mám tuhle temnou, pohádkovou tematiku tak ráda, že se mi to líbit určitě bude. Nelíbilo. Jediná pěkná písnička nebyla. Herci vlastně jen odzpívávali repliky na otravnou melodii. Kostýmy se mi nelíbily. Příběh byl opravdu divně poslepovaný. A co se týče postav, všechny mi byly úplně ukradené. Nikdo nebyl sympatický, nikomu jsem neměla potřebu držet palce. Tohle se opravdu nepovedlo. Prostě co funguje na divadelních prknech nemusí vždy fungovat i ve filmu. ()

E lan

Příšerná hovadina. Všudypřítomným odporným zpěvem počínaje, přes nesympatické (ne)herecké výkony a úsporné triky až po stupidně zpatlaný příběh a scénář, který tomuto propadáku dávají korunu, které nezbývá než se zdaleka vyhnout... Brrr, strašný film. ()

Acrobat

Antimelodická do útrap unudená teatralita z do očí bijúcou rozpoltenosťou, ktorú zachraňuje kostýmerka a mimózna z galaxie dokonalosti prebratá mimika Emily. "I wish" zastaviť Emilin pád. Emočne zdrcujúci, lebo ako dieťa vás už len hladí chladná ruka.... Persepolis mutujúcej fóbie z neurčenej lásky, potupenej živočíšnymi sklonmi. (videné 02.12.2015, BDrip) ()

PedroPo

Zklamání, bohužel. S každým dalším zpěvem se mi to chtělo poslouchat míň a míň a v půlce jsem začal přeskakovat, abych se dozvěděl jak to teda skončí a z toho mála co jsem si odvodil jsem rád, že jsem tu hodinu svého života ušetřil. Ty dvě hvězdy jsou za Jamese Cordena, Annu Kendrick a Emily Blunt. A Karkulka s Jackem taky dobře zpívali, ale jsem líný jejich jména hledat. Jinak teda...bohužel. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

19.07.2013

Původně si měl v hvězdně obsazeném pohádkovém muzikálu Into the Woods od Disneye zahrát jednoho z princů, ale nakonec před komerční jistotou upřednostnil dva menší, ale ambicióznější projekty. Prvním… (více)