Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

salalala

De facto ničím zajímavý animák, který je jen tuctovou žánrovkou a bohapustou rutinnou. Soren ho zaměřil hlavně na děti, takže se tu pořád někam padá, pořád se něco děje a některé postavy jsou dost otravné. Zápletka je samozřejmě triviální, předvídatelná a nesmyslná, ale to se dá podobnému filmu odpustit. Animace tedy mohla být na můj vkus ještě o trochu propracovanější, ale to není nikterak zásadní výtka. Horší je spíš to, že tu prostě není nic, co by nějak víc zaujalo a co bychom neviděli jinde. Morální poselství je tu opakované tolikrát, že omrzí a otravuje, samotný Turbo je víceméně sympaťák, ale jeho gesta jsou dost sporá a často se opakují. Místy jsem se přistihl, že se nudím a jen čekám na závěr. Ten přidává pár bodíků navíc, protože finální závod je natočen svižně a vzdáleně evokuje skutečné závody, což je vždycky fajn. Jinak jde ale o tuctový a zaměnitelný animák, který by rád parodoval Rychle a zběsile, ale moc se mu to nedaří. 60% ()

dom156

Koukal jsem zpočátku na to s velkým despektem, nicméně již prvních pár minut mě přesvědčilo, že si film užiju. Trhlý šnek, blbne a řádí a díky nehodě umí jezdit jako F1. Příběhově je děj samozřejmě uzpůsoben cílovému publiku, ale i dospělí si v tom své najde, mohu doporučit. ()

Dont

Pro děti možná fajn podívaná, ale někteří dospělí tenhle snímek spíše protrpí. Podobně jako všechny současné animáky i Turbo se snaží hodně spoléhat na vtipné postavičky a scénky. V tomto ohledu zcela neselhává a zařadil bych ho někam do průměru. Stupidní je ale námět filmu, z obyčejného šneka se v důsledku chemické reakce stane superrychlý šnek a s pomocí svého nového majitele se dostává na vysněný závod, kde se utká s nejrychlejšími silničními speciály. No, nevím, přišlo mi to hodně přitažené za vlasy. ()

honajz2

Podobných nápadů už zde bylo hodně (Auta, Auta 2, Letadla...), a tak jsem od tohoto filmu nic moc nečekal. Očekával jsem obyčejnou pohádku, která bude doplněna několika infantilními vtipy. Takže jak to šlo stáhnout, tak jsem se na to vykašlal. Jak to dávali v televizi, tak mě napadlo, že bych se na to podívat mohl. Překvapení. Styl humoru mi zde docela sedl (asi tím, jak je to ujetý). Nějaké chvíle jsou utahané a nudné, mínus filmu. Nakonec dám silnější tři. ()

applause

Ten šnek je jako blesk! To je znělka, která Vám bude hrát neustále v hlavě po zhlédnutí tohoto animáku. Už jsem ho viděla podruhé a nebojím se ho pustit znovu. Je to jeden z těch animáků, u kterého se smějete jako praštění. A tak to má být! Super odreagovačka. Doporučuji. ()

M.i.k.e

dokonale průměrný animák se slušnou technickou stránkou,který nemá absolutně čím překvapit.Bohužel,doba je zlá a náznak originality a slavné hlasy v dabingu už dnes nestačí na automaticky maximální hodnocení...60% ()

Wiikii

Komu tento animák pustit ? Nejlépe nějakému malému dítěti s velkou fantasií, protože dospělejší publikum v tom uvidí četné chyby co autoři odflákly. Také tento animák nepřináší nic nového, ohrané dvoj smysli jsou také staršího data a příběh je o tom, že i malý šnek může dokázat velké věci, což je na tento druh žánru normální, ale je to podané starým způsobem s jinými "herci". Po vizuální stránce je to průměrné téměř podprůměrné. HODNOCENÍ: 69% (3*) ()

Aljak

Spočiatku fajn, no potom tá kapitola o Indy 500 mi prišla tak absurdná a trápna, že to už bolo moc prehnané dokonca aj na rozprávku. Aj keď to ešte stále zachraňovali dobré hlášky, ktoré to celé držali ako tak nad hladinou. No aj tak som z toho neni nejako obzvlášť nadšený. Mohli zvoliť nejakú inšiu dramatizáciu a nie rovno toto profesionálne závodné prostredie. Veď tá rýchlosť sa isto dala využiť aj na inšie veci a nie len na pretekanie. Takže u mňa prevažuje dosť slabší dojem z toho celého. Pritom to vyzeralo v tej skorej fáze tak schopne... ()

Figu

U nás v práci se najde spousta šneků. Říkáme jim samozřejmě kundy líný nebo lemplové zasraný. Pohádka s borečkem Turbem mě dala velikou inspiraci, jak se s druhy těchto hovad líných vypořádat. Přísahám bohu, že mít plný bomby nitra, tak je těm lemplům chrstnu do držky a minimálně by se mě vytratily náběhy na žaludeční vředy, který mě vybíhaj skrz mojí lehce otřesitelnou nervouvou soustavu, jenž se bortí právě při pohledu na kundy líný! No nic, jdu prolistovat zlatý stránky a najít číslo na Turba. Snad ví kde ten lék na lenochodství a nicnedělání sehnat... 70% ()

Daji

Když se váš malý rozmazlený parchantík, hrající si na prezidenta planety, snaží na pečlivě udržované zahrádce plenit vše, co je menší než rohlík s máslem, který jste mu s láskou připravili k snídani, za prvé s ním bude asi něco špatně. Za druhé - okamžitě mu to zaražte. Nikdy nevíte, kdy přejede na své kárce nějakého Schumachera 2. Protože pokud s tím něco neuděláte, přijdete o všechny profity. Takže už si už jen počkat na déšť a hurá na hon šneků.. Jop a přibalte si krejcary. Šneci prý rádi tvarůžky. Solničky raději nechejte doma, nebo se naštvou (pokud se dřív nerozpustí) a nitro si schovají pro vaše sousedy, ke kterým se přestěhujou. Vy jen budete závistivě přihlížet, jak se Pepa s Marií koupou v novém bazénu za výhru v Apačopolis 500, zatímco vy si s dětmi hrajete v kalužích. ()

Streeper

Jedná se o docela originální námět s hezkou narážkou na Madagaskar. Ze začátku mě to bavilo a Turba jsem si zamilovala od první chvíle a velmi jsem s ním soucítila, pak už to postupně klesalo a přestávalo mě to bavit. Beru to jako průměrnou pohádku od DreamWorks, ruku na srdce mají daleko lepší. Nicméně, občas jsem se u toho zasmála a jsem si jistá, že v budoucnu se na to někdy podívám. ()

C0r0ner

Jediné, co mi na tom vadilo, byl fakt, že to vykradlo kdeco (Auta, Toy Story). Jinak to ale byl parádní animák, který si v ničem nezadal s parádními kousky od Pixaru. Takové emoce jsem totiž od plazících se šneků rozhodně nečekal a když se k tomu přidal dobrý scénář, tak jsem byl velmi mile překvapen. 90% ()

necisty

Děti tuto pohádku nejspíš dokážou ocenit, mě ale přišla v mnoha ohledech hloupá. Chci po ostřílené dílně DreamWorks opravdu mnoho, když čekám i nějaký alespoň rozumný děj? ()

metal.storm

V novších filmoch je veľa, veľa farieb a malé deti to jednoducho žerú. Tak isto ako napríklad Rio, Letadla a pod. Skutočnosť je taká, že rozprávkam sa zlepšuje grafika a kazí dej. ()

BoXBe

Ten film je vizuálně moc hezký a motiv je fajn, ale je tak bídně napsaný, že se u toho nedá nic než nudit (krom několika povedených gagů) a jen sledovat barvičky s dítětem vedle sebe, jinak to nemá vůbec smysl. ()