mcb

Život zaběhnutý v rutině...a pornu. Joseph Gordon-Levitt natočil poměrně překvapivý debut, který je na jednu stranu příjemným vybočením ze škatulky typické nezávislé produkce ze Sundance, na druhou zase vydatným zpestřením pro diváky zvyklé na tuctové hollywoodské komedie. Od nich se Don Jon odlišuje nezvyklou otevřeností, co se týče tématu, a také netradiční výstavbou vyprávění sestávající se z cca šesti opakujících se scén (porno, návštěva baru, posilovny, rodičů, jízda autem, kostel apod.), které mají za úkol zachytit vyprázdněný a rutinní život hlavního představitele. Ano, scenáristicky je to poněkud nedotažené a povrchní, ale i tak nejde neocenit Gordon-Levittovu snahu nejít za každou cenu ve vyšlapaných indie cestičkách a raději nabídnout převážně „entertainment“ s malou porcí zamyšlení na závěr. ()

Spiker01

Joseph Gordon-Levitt je velice talentovaný herec, to už víme dlouho. Nyní si však napsal a natočil svůj zřejmě vysněný projekt s velmi elegantním názvem Don Jon. Nutno říci, že scénář není žádné terno. Jedná se prostě o namakanýho týpka, co je závislej na pornu, i když sám je lev salónů. Jak to tak ale bývá, na konci je z něj jinej člověk. Proč? To je vlastně úplně jedno. Ono ten konec mi přišel dost odfláknutej a příliš nekonzistentní se zbytkem filmu. Mimo ten konec se však jedná o velice solidně vymyšlenou komedii. Většině vtipů se celej sál nahlas smál. Pověstná chemie mezi Levittem a Johansson navíc funguje na výbornou. Abych to nějak shrnul, jedná se o parádní oddychovku navečer...75%...[16.10.2013_Čsfd projekce_Cinestar Černý most] ()

nunka

Jednoduché a priamočiare rozprávanie o tom, prečo je ženská lepšia ako porno...či naopak? Joseph Gordon-Levit si to celé napísal, zahral a zrežíroval, pričom nepoužíva žiadne filmové a umelecké príkrasy. Len rozpráva a to štýlom určitých stereotypov, na ktorých stojí a padá úspech u divákov. Bonusom pre mužskú časť publika je Scarlettka a pre nás ženských zostáva pán režisér, ktorý si svoje ego explicitne masíruje vystavovaním svojho odmakaného telíčka. Týmito zábermi samozrejme nešetrí. Vtip a nápadité momenty sú zastúpené v dostatočnej miere ( sex versus porno, monológy v spovedelnici, odpustky...) až na postavu o dvadsaťrokov staršej študentky...a slaďunký záver... ()

Cappuccino

Oceňujem niektoré originálne nápady (porovnanie sexu s pornom, výhody i nevýhody, otčenáše a zdravasmárie ako vykúpenie z nemanželského sexu a masturbácie), úvodné balenie žien po diskotékach a v neposlednom rade samotnú postavu Dona Jona. Neoceňujem rozmaznanú pipku Scarlett, rýchly skok k "zachráňkyni" Julian Moore a neuspokojivý záver. Ako režisérsky debut to však nie je vôbec zlé. ()

viperblade

Tenhle film má co říct a ví, jak to chce udělat, je ale škoda, že se ty věci dozvídáme od více méně nesympatických postav, s kterýma jsem se měl problém ztotožnit. Nicméně na to, že tohle je debut talentovaného Gordon-Levitta a faktu, že jinou výtku k tomu filmu nemám, jsem spokojen a těším se, s čím dalším nás Joseph překvapí. 80 %. P. S. Zřejmě první film, kde jsem opravdu nesnášel Scarlett Johansson (lépe řečeno postavu, kterou hraje), kterou normálně miluju. :-) ()

• Na jednom z plakátů v kině je Russell Crowe z velkofilmu Gladiátor (2000). Plakát přitom propaguje fiktivní film „Holy Blood - Battle For Glory“. (ArsenalEagle)
  • Facebooková stránka Barbary Sugarman (Scarlett Johansson) je pravá a její přátelé, včetně celebrit, jsou zde pod falešnými jmény. (ArsenalEagle)