TeeAge

|| Scenár: Joseph Gordon-Levitt | Hudba: Nathan Johnson | Distribúcia: Relativity Media | Štúdio: Voltage Pictures, Hi Record Films, Ram Bergman Productions | Rozpočet: 6 miliónov $ | Tržby: 30,450,756 $ || Skvelý scenáristicko-režisérsky debut Gordona-Levitta, kde šlape všetko jak má. V dnešnej kinematografii už nie je nič tabu, takže bolo len otázkou času, kedy niekto vylezie s touto témou. 5 nedám len preto, pretože aj keď pointa filmu je skvelá, a činí sexistické scény účelnými, s výberom herečky pre štatút emocionálej plnohodnotnosti to Levitt predsalen prehnal. Julianne Moore je nielenže nepekná, ale i nepríjemná na pohľad. Ajkeď vieme, o čo Levittovi šlo, na kráse predsa len záleží. A kto tvrdí že nie, klame ;) 78% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Botič

Don Jon je takový ten malý film ze Sundance o víře, holkách, sexu, posilování, studování, uklízení a hlavně pornu. Prý tam měla cameo i Stoya, kdo jí najde má u mě pivo! ()

3DD!3

Osobitá zpověď jedné generace. Don Joe svým režijním debutem oslovuje masy, sedící každou noc s balíčkem kapesníků u počítače. Ze Scarlett dělá festovní mrchu a nás ukazuje v tom správném (dobře pořád trochu pokřiveném) světle. Fajn prvotina, jen tak dál. ()

NinadeL

Jeden z těch upřímných filmů pro dospělé. Podobně jako Holky na tahu. Joseph Gordon-Levitt je talent. Navíc jeho práce s protihráčkami Scarlett Johansson a Julianne Moore byla bezmála geniální. ()

Kaka

Trochu moc teen cover, ale jinak vcelku zajímavá sonda do klučičího života, resp. stylu myšlení. Ze začátku klasická story, která se postopem času (příchodem Julianne Moore na scénu) mění ve vcelku vyzrálou a dobře poslouchatelnou/koukatelnou věc. Na to, že je Levittovi tolik kolik mu je, je tenhle film víc osobitý, než se na první dojem může zdát. Scarlett opět TOP. ()

Spiker01

Joseph Gordon-Levitt je velice talentovaný herec, to už víme dlouho. Nyní si však napsal a natočil svůj zřejmě vysněný projekt s velmi elegantním názvem Don Jon. Nutno říci, že scénář není žádné terno. Jedná se prostě o namakanýho týpka, co je závislej na pornu, i když sám je lev salónů. Jak to tak ale bývá, na konci je z něj jinej člověk. Proč? To je vlastně úplně jedno. Ono ten konec mi přišel dost odfláknutej a příliš nekonzistentní se zbytkem filmu. Mimo ten konec se však jedná o velice solidně vymyšlenou komedii. Většině vtipů se celej sál nahlas smál. Pověstná chemie mezi Levittem a Johansson navíc funguje na výbornou. Abych to nějak shrnul, jedná se o parádní oddychovku navečer...75%...[16.10.2013_Čsfd projekce_Cinestar Černý most] ()

castor

Osma? Devítka? Ale! Maximálně sedma? Dokáže sbalit a do postele nalákat kteroukoliv kočku. Když přijde nová kost a zřejmě už vážně „ta pravá“, bude muset skoncovat se svou těžkou závislostí. Pornem. Tenhle diskotékový frája se prostě u filmů pro dospělé uspokojí lépe než v náručí nadržené „jak se vlastně jmenuješ?“ buchty. Ve výsledku pochopitelně Joseph Gordon-Levitt nabídne coby režisér i scénárista (na poprvé výborná vizitka) něco navíc, co upozorní na volnost nových médií, na jednoduchost prožitků a celkově rýpe do odosobněného světa kolem nás. Ironický scénář je poměrně slušný, umně i přes (ano, opravdu) velejednoduchý námět láká na blonďatou roštěnku, která přesně ví, co od vztahu očekávat a sebestředné hovado, které přesně ví, co potřebuje hlavně on. I když jsou ve finále jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet, tenhle sebevědomý debut v rámci možností funguje. Není skandální ani objevný, osobitý přístup se mu ale dostal. ()

viperblade

Tenhle film má co říct a ví, jak to chce udělat, je ale škoda, že se ty věci dozvídáme od více méně nesympatických postav, s kterýma jsem se měl problém ztotožnit. Nicméně na to, že tohle je debut talentovaného Gordon-Levitta a faktu, že jinou výtku k tomu filmu nemám, jsem spokojen a těším se, s čím dalším nás Joseph překvapí. 80 %. P. S. Zřejmě první film, kde jsem opravdu nesnášel Scarlett Johansson (lépe řečeno postavu, kterou hraje), kterou normálně miluju. :-) ()

Hild

Na debut zajímavá záležitost. Joseph Gordon-Levitt ukázal, že režijní nápady mu nechybí, pravděpodobně chtěl natočit nevšední a odvážnou romantickou komedii, škoda jen, že po chvíli začne být film taaak nudný, scény se pořád opakují, Joseph se nevyhnul těm největším klišé a to zamrzelo asi nejvíce, největší slabinou filmu je scénář, rychle si uvědomíte, jak moc průhledný a ve výsledku vlastně i tuctový scénář to je. Nic to ale nemění na tom, že na další tvůrčí činnost Josepha jsem zvědavá. P.S. nejlepší pasáž je určitě ta s Channingem Tatumem a Anne Hathaway, zde si Joseph opravdu dobře vystřelil z Hollywoodských slaďáků a nešlo se nepousmát. ()

Spooner

Cesta od závislosti na pornu k tomu nejlepšímu sexu, aneb neskutečně pohodová komedie přesně taková, jako bych od Levitta čekal. Vtipná, hravá a s tak sympaticky debilními charaktery, že jim nejde odolat. A Scarlett Johansson už snad nikdy nemůže zahrát větší pipku, ještě ke všemu s takovou chutí. ()

MMR

Zajímavý námět. Jedná se o klasickou teen komedii smíchanou s pornem a romanitkou. Scarlett je sice hezká, ale zde na mě moc nezapůsobila. Bylo to asi tou nesympatickou rolí, která jí tolik nesvědčila. ()

Ephemeris

V tomto filme by sa pár mojich známych isto spoznalo. A o tom, že porno je lepšie ako sex, už v dnešnej dobe nepochybuje asi nikto. Veď porno sex vlastne úplne zabilo. Čo nespraví suka, to zachráni ruka. ()

Davies182

Pepik je borec ve vícero ohledech, smál jsem se poměrně často. Ale! Vážně to ke konci bylo nutný shodit tak banální moralitkou a doslova tuctovým vyvrcholením o pohádkovém vystřízlivění z chronického egoismu? Ble. ()

pepo

love story nesympatického hovada a priblblej kravy začína super ale zhruba od polovice sa točí v kruhu a stráca drive. slušný debut ale v tomto žánri existujú oveľa lepšie kúsky. 6/10 ()

Xmilden

Kdo by to byl řekl že Gordon-Levitt prokáže i na režisérské stoličce takovýhle talent. Film samotný je samozřejmě i díky své délce jen takovou jednohubkou na jedno podívání. Kvality mu nicméně nelze upřít. Dokáže solidně pobavit a díky hodně zvláštní romantice nutí i k zamyšlení a určité sebereflexi u každého z nás. "Něco na tom zkrátka je." PS: Před Julianne Moore opět klobouk dolů. 60% ()

Gimp

Buranství je asi nový hip. Jinak nic, co bychom už neviděli (a v případě Alexis Texas, Tori Black, Kayden Kross a dalších, jejichž jména si nepamatuju nebo je neznám, protože nejsou můj šálek semene, to platí doslova). ()

LiVentura

Dost zajímavý pohled na mladého muže dnešní doby, který svou, svým způsobem, "metrosexualitou" zastiňuje vlastní touhy a především srdce, které chce věnovat jen té jediné vyvolené. Miluje, ale není schopen se zamilovat. ()

chezush

My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn. Don Jon je přesně ten slizký typ chlapa, kterého většina lidi nenávidí. Má svou rutinu, v posilovně zvedá činky, doma u něj nenajdete jediný drobeček, při řízení všem nadává do kreténů, jednou týdně se sejde u stolu se svojí rodinou, v kostele se vyzpovídá ze svých hříchů, zajde si do klubu, nabalí si nějakou kočku, ohodnotí jí prsa a zadek, odvede si jí domu, rozdá si to s ní a pak.. no a pak si pustí porno. Don Jon totiž není milovníkem žen, Don Jon je milovníkem porna. Pro někoho příliš upřímné, hrubé, sprosté nebo trapné, ale pro mě svěží a oddychová satira, na dnešní moderní lásku a vztahy, u které jsem dokázala vypnout a bavit se. Nevím, jak to Joseph Gordon-Levitt dělá, že ho mám s každým dalším filmem radši, ale jestli to takhle půjde dál, tak budu patřit mezi ty pubertální hovada, která si lepí jeho plakáty z Bravíčka na zeď. Ten chlap totiž umí snad vážně všechno. ()

nunka

Jednoduché a priamočiare rozprávanie o tom, prečo je ženská lepšia ako porno...či naopak? Joseph Gordon-Levit si to celé napísal, zahral a zrežíroval, pričom nepoužíva žiadne filmové a umelecké príkrasy. Len rozpráva a to štýlom určitých stereotypov, na ktorých stojí a padá úspech u divákov. Bonusom pre mužskú časť publika je Scarlettka a pre nás ženských zostáva pán režisér, ktorý si svoje ego explicitne masíruje vystavovaním svojho odmakaného telíčka. Týmito zábermi samozrejme nešetrí. Vtip a nápadité momenty sú zastúpené v dostatočnej miere ( sex versus porno, monológy v spovedelnici, odpustky...) až na postavu o dvadsaťrokov staršej študentky...a slaďunký záver... ()

Fiftis

Film dokáže veľmi dobre pracovať s hudobným prevedením a melódie výborne podfarbujú dej. Mínusom je, že časom príbeh uviazne v zabehnutom kruhu a ku koncu stráca tempo. Chytrejší divák odhalí smerovanie pointy asi od polovice inak akurátnej dĺžky filmu. Ale i tak sa Levittovi vo svojej prvotine podarilo zachytiť aktuálny pohľad na povrchnosť, s akou príslušníci mladej generácie pristupujú k nadväzovaniu jednorazových sexuálnych vzťahov. Servítku si pri tom pred ústa neberie, tá sa zíde na niečo iné. Lásky Dona Jona sú sviežou oddychovkou, plnou hravých dialógov, ktorú rozhodne odporúčam. ()