Pro dobrotu na žebrotu

Nie je to tak dávno, čo mala Terry (Taraji P. Henson) pred sebou veľmi slušne našliapnutú kariéru v súdnictve. Lenže ona sa radšej rozhodla stať sa manželkou a matkou na plný úväzok. S manželom Jeffrey (Henry Simmons) a dvoma deťmi žije pokojný a vyrovnaný život na predmestí Atlante. Jeffrey je práve z rodinných dôvodov mimo mesta, keď na dvere ich domčeka večer zaklope muž menom Colin (Idris Elba) a požiada Terry o pomoc – potrebuje si vraj zavolať, pretože sa mu neďaleko pokazilo auto. Dobrosrdečná Terry sa rozhodne sympatickému cudzincovi pomôcť, no veľmi rýchlo pochopí, prečo sa vraví, že žiadny dobrý skutok neostane nepotrestaný – z Colina sa totiž vykľuje krutý a nebezpečný sociopat, ktorý práve ušiel z väzenia a ktorý ju začne terorizovať pod jej vlastnou strechou! (TV Markíza)

Aljak

Miestami som mal pocit, že je to dosť dobre rozbehnutý thriller, no vždy prišiel nejaký tupý zvrat, nad ktorým som len krútil hlavou. Po scenáristickej stránke to nebolo veru zlé, ale tie niektoré nelogické situácie to celé kazili. Až z toho napokon vzišla úplne neprirodzená hra na mačku a myš. Terry toho dementa toľko krát udrela alebo bodla kadečím a do 3 sekúnd bol Colin úplne v poriadku. Ešteže pri každej situácii keď už mala Terry namále, tak mala pri sebe nejaký ťažký alebo ostrý predmet, ktorým sa oslobodila. Keď sa do deju primiešal nečakane aj Terryn manžel, myslel som, že to celé naberie úplne inší spád. Bohužiaľ nie. Mohli to veru aj nejako inak zdramatizovať, veď možnosť sa doslova núkala... ()

kaposlav

Celkom v pohode thriller. Jediné mínus by som dal, že čo ten černoch vydržal. Spoiler: Po autonehode, kde si nabil hlavu, údere lampou, alebo čím do hlavy, úderom hasiacim prístrojom do hlavy a následným pádom zo schodov, reznou (bodnou) ranou na bruchu a pomerne velkou strátou krvy bol celkom aktívny, svieži a obratný. Skoro ako terminátor a to ešte neskôr prišli ďalšie údery a rany. Toho bolo nereálne privela. Každopádne z posledných 9 filmov, ktoré som videl bol tento asi najlepší. ()

Martin741

cele sa to zabudlo v 90. rokoch. ide oslusny fryler, ktory si na seba aj zarobil, takze spokojnost. Hodne malo do seba to, ze on ju zacal terorizovat pod jej vlastnou strechou   :  68 % ()

Johnny.ARN

Thriler s dobrým námetom, ktorý by si ale zaslúžil lepšiu réžiu. Inak nezničiteľný neger Elba terorizuje všetkých naokolo to zahral pomerne dobre. 2 z 5 ()

VanTom

Ani celkem smysluplná pointa nezměnila nic na zapomenutelnosti tohoto okoukaného "televizního" thrilleru. Idris Elba sice vystřihnul luxusního psychopata-násilníka, jenže strhaná Taraji P. Henson ho dvakrát nestíhala. ()

jenik71

Tuctový thriller o tom, že každý dobrý skutek je potrestán. Velká škoda, že hlavní ženskou roli nehrála Leslie Bibb, na tu by se mi koukalo o dost líp. Dějově to není nic převratného a nečekaného, koukatelné to ale je a přiměřené napětí tu je taky. Prostě průměrná záležitost na jedno zhlédnutí. ()

lucijelucije

T. P. Henson byla pěkně ostrá =). Ze začátku by se dalo napětí krájet, atmosféra byla temná a vzrušující. V druhé polovině film spadl do všednosti a koukáte na klasickou zápletku záporáka s týranou ženou. ()

Pevek2

Na tom filmu je nejhorsi uz to, co vyjadruje cesky nazev. Tedy to ze vnucuje predstavu, ze pomoc nekomu druhemu je strasne nebezpecna cinnost, ktera se hrube nevyplati. Nad tim by Aristoteles zaplakal. ()

Hapretor

Když jsem viděl Ídrise Ebolu ve filmu Pacifik Rim, kde hrál vojáka - plukovníka či co - a měl totálně patetický a debilní projev k přeživším, že bych si po něm radši prohnal kulku hlavou, než vlez do obrovského robota, říkal jsem si, že tento herec není dobrý. Ano, on to není dobrý herec, ale tady mu to celkem šlo a dalo se tomu věřit. SPOILER!!! A tento snímek je velmi rasistický. S běloškou se páral jen pár vteřin, zlomil jí krk bez mrknutí oka a s černoškou se tak zahazoval, až to nandala ona jemu. Ta její blonďatá kamarádka byla neuvěřitelně protivná a laciná - dostala ťafku právem. Naopak mamina unavená, spořádaná, chytrá, ehm kozatá, ... měla všechno, aby mi byla sympatická. Škoda obyčejného scénáře a méně schopných herců. ()

Dm1tr1j odpad!

Skutočná zbytočnosť, vedel som to ihneď ale nedeľná nuda ma donutila kliknuť na ten očividný príklad sprostosti. A tak som po 20 minutach tu, preklikane a patrične ohodnotené a oľutované. Škoda Idrissa na taketo pičoviny. ()

Acrobat

Tak trefne to hneď vedľa pripomenula diva. "Tak ja by som ho nevpustila, to čo je za politiku". A vtedy by nebol film. Nie je realita. Ale vtedy začína scenárista, ktorý predsa nechá pootvorené dvere a tak skúsim čo to dá. Napätie film nemá. To ani náhodou, pretože grimasy naznačujú, že sa niečo ide diať, ale deje sa to tak decentne, že ani nevykríknete. Šťastie, že je to minimalistické, len polícia je nejako nečinná. Elba hral lepšie než som predpokladal podľa výpočtov umelej inteligencie, ale ostatný ani za mak. Twist bol solídny a trochu vysvetlil, prečo práve dom, a keďže som jeden z tých hlúpejších, nič som nečakal. Podarených thrillerov je pomerne viac ale zasa naprieč celým spektrom časovej dekády. Tento ťahá za až televízne nitky a pocity z neho rýchlo prchajú. Ďakujem ale tu nezasahujem. Potrebujem emočnosť a nie prsnatú černošskú prokurátorku. (videné 10.05.2018, BDrip) ()

RAFT

Když tehle film měl jít původně u nás do kin ,tak sem se na něj těšil.Pak ho nějak zrušily ,alespon vyšel v hd ,no a dopadlo to všechno špatně.Film se zničeho nic snaží být dosti napínavý a nějak se mu to ,ale vůbec nedaří.Slabota jak brno ,sice čas od času se ve filmu něco děje ale nejde to a vymaká se to kontrole.Nic moc za mě 50% ()

TommyDiamond

Obyčejný nízkorozpočtový thriller, který v rámci možností a s přivřenými očima dokáže při sobotním večeru stráveným doma u televize celkem solidně pobavit. Děj celého filmu nebyl bůhvíco a jeho čitelnost v některých pasázích doslova bolela. Navíc se herci docela snažili a závěr mě celkem potěšil.Myslím, že dvě hvězdy jsou pro tento film s velmi zajímavým názvem tak akorát.... ()