Celovečerní debut nejmladšího českého režiséra Matěje Chlupáčka vypráví příběh dospívající dívky Jolany, která je předmětem sexuální touhy svého nevlastního otce. Problémy v rodině nedokáže řešit, ztrácí schopnost komunikace i se svými kamarády a stále více se propadá do uzavřeného světa svých představ. Doma hru na šťastnou rodinu hrát nedokáže, svět venku ji vysává, má strach, ale submisivní erotické hry zároveň neodmítá. Neúnosnost situace a řada dramatických okolností doženou hlavní hrdinku až do nevěstince, kde se její postavení dále vyhrocuje. Ale je otázka, co Jolana vlastně chce? Není útěk do snů lepší než drsná okolní realita...

Čerstvost pohledu začínajícího filmaře, který nepracuje v zaběhnutých vzorcích, se ve filmu Bez doteku kloubí se zkušeností již protřelých profesionálů štábu. Výsledkem je snímek s ojedinělými režijními prvky, který se nebojí nabízet divákům spíše otázky než odpovědi. Zároveň disponuje přesnou výtvarně dokonalou kamerou a uvěřitelnými hereckými výkony, které filmu dodávají až mrazivou věrohodnost. Režijní debut nejmladšího režiséra ve střední Evropě nelze přehlédnout. (oficiální text distributora)

patrikus

Hezká podívaná na krásnou herečku Terezu a na skvělé herectví Ondřeje Malého. Ale co víc? Scénář nepřístupný, filmařsky sice zvládnuté, ale spíš by se to mělo jmenovat "Bez obsahu". Přesto mladým tvůrcům přeji úspěch do budoucna. Je to obdivuhodné, že mladého studentíka vůbec pustili k takovému soustu. Ovšem trochu se divím, že do toho vůbec Filmové centrum ČT investovalo. Docela to nechápu. I přesto slabší průměr - rozhodně žádná ostuda, naopak. I když je mi trochu líto toho scénáristy... ()

Savel

Šeď, nuda a fléry. Hvězdičku za pár záblesků (pokusů) o trošku jiné zpracování žánru a odvahu pustit se do komerčního celovečeráku. Souhlasím s komentářem od Matty. ()

Harapes

Film mne velmi zajímal,když jsem se dočetl o čem film by měl pojednávat.Ale velké to bylo zklamání.Při sledování jsem měl spoustu otázek,proč tohle nebo jak apod a odpovědi se mi nedostalo.Třeba tvůrce to takto zamýšlel,ale podle mně(pokud tomu tak bylo),tak režisér udělal velkou chybu včetně scénáristy.Film na mě zapůsobil přešně tak,jak je nazván:Bez doteku...vůbec mě film neoslovil. ()

peetriss

Filmu Bez doteku si lze cenit pro smělou snahu provětrat zatuchlé vody českého filmu. Debutant Matěj Chlupáček však poněkud neukočíroval své artové choutky, což v kombinaci s nedopracovaným, značně dějově epizodním, scénářem film sráží dolů. Obrazová forma i syrová atmosféra jsou zajímavými prvky, ale mizerně napsaný děj nedovolí divákovi vcítit se do Jolaniných osudů a myšlenek, naopak scénáristická rozháranost nemístně odvrací divákovu pozornost k luštění hlavolamu, co tím básník vlastně chce říci. Přesto si odnáším jedno pozitivum - jmenuje se Tereza Vítů, která nejen, že je půvabná, ale její minimalistický přednes bez sklonů ke zbytečnému přehrávání mě zaujal, a pokud dostane dobrou příležitost, myslím, že o ní ještě uslyšíme. ()

fredisek

Krom filmu jsem absolvoval i besedu s tvůrci, která trvala stejně dlouho jako promítání, a nelituji. Bez doteku je konečně český film, který není primárně "český". Už dlouho mě vytáčejí provinční témata českých filmařů (ne že by zneužívání dcery bylo kdovíjak světoborné, ale aspoň to není zneužívání dcery "za minulého režimu"). Chlupáček nezažil komunismus, takže všechno to normalizační pofňukávání jde mimo něj a já, byť ve mně zcela pochopitelně hlodá trocha závisti "je mu osmnáct a už točí filmy, wtf?!", musím říct, že na takovýhle film jsem čekal dlouho, ale dočkal jsem se. Hurá. Námět mě moc neoslovil, o to víc jsem překvapený, jak skvěle zpracovaný ten film je. Správná míra stylizace a správná míra civilnosti. Jestli Bez doteku rozproudí krev v docela chudokrevné české kinematografii, jedině dobře. Konečně film, který není upgradem seriálu jako adaptace Viewegha, a přitom se nebojí provokativního tématu. ()

ac3r

Terezka má pěkné hrudník, ale to je asi tak všechno, co si z toho filmu člověk odnese. Škoda, že Hanička Vágnerová nám něco neukázala :) ()

mira007

Hodně odvážný film na české poměry , na jednu stranu na můj vkus moc depresivní a bezvýchodné, ale hodně syrové a naznačující realitu většiny českých bordelů. Tři atributy které mne zaujaly a díky nim si ten film nedám do kategorie bezejmenosti : 1) relativně velký počet známých herců pod vedením dvacetiletého režiséra 2) krátká stopáž okolo hodiny 3) odvážné scény znásilnění, soulože a trochu i násilí na ženách v podání neznámé ale dobré herečky Terezy Vítů. ()

ArthasKarfa

Mladí režiséři si myslí, že jediná možnost jak se u filmu prosadit je "šokovat", prostě čím víc sprosté, tím víc šokující, tak si pak ty lidi od kumštu řeknou "joo to je ON". Vznikne něco jako pornofilm, ale vlastně to má strašně hluboké téma, zneužívané holky a otce psychopata a ukáže to jaká je dnešní svět žumpa. Jedná se ale jen o to tu žumpu nějak roztáhnout ad absurdum, aby diváci vyvalili oči při první scéně a zavřeli je, až při konečných titulkách. Opravdu se mi nelíbí, že si dnes někdo může říkat pan režisér, když zplodí tohle, přece film je široké území možností, tak proč se poslední dobou omezil jen na sex, násilí a životní beznaděj? A Hádek je tam jako co...z těch dialogů mi bylo zle, princ, fízl, prase? ()

Gore

Bez doteku doplácí zejména na mladost a nezkušenost režiséra, a některé herce-neherce (opět otravně nesympatická Hana Vágnerová). Na druhou stranu musím vyzvednout odvahu, se kterou do toho šla Tereza Vítů a hlavně "pasáckého hajzla" Ondřeje Malého. Film se snaží být příliš evropský, kdy zejména zamrzí přemíra zbytečné sexuality, ve které chybí potřebná dávka erotična (nenapadá mě žádný český film, kde by se mi nějaké sexuální scény opravdu líbili - jedna z věcí, kterou čeští filmaři vůbec nezvládají), mnohdy nesmyslné dialogy a prazvláštní posuny v ději, kterým nepomáhá ani to, že režisér před začátkem natáčení koukal na Sucker Punch a neuvědomil si, že Zack Snyder je jiná liga a o několik desítek levelů jinde. ()

IvcaSammet

Po shlédnutí tohoto filmu mě napadá pouze jedna jediná otázka - Co to sakra bylo?! ... Absolutně nesmyslná slátanina s neuvěřitelně stupidním scénářem? ... Už od začátku se člověk totálně ztrácí, divák se dostane do nějakého rozjetého příběhu, jehož začátek si musí domyslet. Scény jsou poskládané jako od dítěte, které si skládá na zemi obrázky aniž by bylo schopné vnímat nějakou chronologickou posloupnost. Všechny důležité informace jsou ve filmu totálně vynechány, takže zřejmě je na divákovi, aby si dotvořil celý příběh sám ... Za to je ale film plný naprosto zbytečných, zdlouhavých a někdy absolutně "mimo mísu" scén, které člověka neuvěřitelně nudí ... Dialogy jsou stupidní, na úrovni dětí ve školce a absolutně o ničem. Jediné, co by se na filmu snad dalo pochválit jsou dobré herecké výkony. Myslím, že nebýt role Kryštofa Hádka, na film bych se asi nedodívala. Stále uvažuju o odpadu, čímž bych ale "urazila" právě Kryštofův výkon. Na to, jak hrozný film to byl, se s tím popral naprosto dokonale ... ()

Snake.Charmer

Je velmi těžké vynést nad tímto dílkem jednoznačný verdikt. Technicky se jedná o slušně zvládnutou filmařinu. Tvůrcům se podařilo sehnat i skvělé herecké obsazení (nad všemi přesto ční Roden a především Malý). Ale film nedrží tak dobře pohromadě jako celek. Nepomáhají tomu ani rychlé násilné střihy mezi jednotlivými etapami života hlavní hrdinky ani dějová linie s Hádkem - který je sice tradičně dobrý a vtipný - ale celá jeho linie působí jako z jiného filmu a ve výsledku vyznívá jako špatný vtip a ubohá berlička. Záměr autorů působit nejednoznačně je sice chvályhodný a sám si takto působící filmy vždy užívám, ale zde chybí určitá finesa, která je u takto zamýšlených filmů nutná, aby ve výsledku nepůsobili těžkopádně. Takzvaný "syndrom Dobré čtvrti", kdy dvacetiletí lidé odříkávají repliky, které by nevypadly z úst ani opožděné třináctce nechme stranou. Celkově na mě pan režisér působí jako možný talent (když přihlédneme k jeho věku, je vlastně obdivuhodné co natočil) a navíc on i jeho delegace na ČSFD projekci působili příjemně. Takže motivační 3*. 55% ()

Fifer

Vzhledem k tomu jaké kraviny jdou poslední dobu do kin, bych měl asi dát víc, ale nejde to. Je to fakt na ty lepší dvě hvězdy. Výborný vizuál a poměrně zajímavá záplekta. Za to však špatné herecké výkony a otřesné dialogy. Škoda. ()

Olík

Ono je to teď asi strašně „trendy téma“………….no nic proti, ale to podání, dramaturgie a co ten „duch loňských vánoc“ v podání Adriana Jastrabana???...........je z toho cítit debut až za roh………každopádně nějaký náznak budoucích světlejších zítřků, jsem tam také zahlédl. ()

Bird_house

Nevím, co přesně měl zobrazovat toťten film, ale vůbec jsem nepobral smysl.. I samotný herecký výkony se motají kolem bodu mrazu.. Někdy až velice nechutný, na druhou stranu věřím, že to takto doopravdy chodí, nicméně je to ztvárněno v divném stylu.. ()

Angalo

I přes nesporné rezervy ve scénáři a ve vedení herců si tohoto filmu vážím pro netradiční téma a originální "artové" zpracování, které v českých filmech zoufale chybí. ()

dawid

Myslím si, že film je tady trochu podceněný. Co se týká hereckých výkonů, jednoznačně kraluje Ondřej Malý, chudák, zelinářky mu budou prodávat nahnilou zeleninu, protože postavy, které hraje, jsou takoví bastardi, že bych je vesměs nechtěl potkat. Konečně větší prostor pro Mariana Rodena. Hurá, v epizodní roli je zpátky Kateřina EOST Winterová. Chci vidět další film s Terezou Vítů, protože nedokážu odhadnout její kvality. Matěj Chlupáček je jednoznačně zajímavý příslib do budoucna, mladá krev v žilách zpráchnivělého českého filmu, neortodoxní a asi i nebojácný autor. Takže - není to dokonalé, ale díky Bohu, že není... ()

ANTYCHRYST

Moc by mě zajímalo o co se režisér snažil... Slátanina, která nemá hlavu ani patu. Hlavní představitelka je krajně nesympatická - nejprve jako nemluvná školačka a poté bez vysvětlení šlapka u který si očividně někdo myslel, že když bude neustále ukazovat kozy, tak to zachrání - ale ani toto nefunguje. Kamera je nepřirozená a divně snímaná, vůbec mě to nesedí. Celkově je to utrpení těch 70 minut a jediný na co sem čekal = konec filmu, abych už to měl za sebou. Námět je to dobrej ač v tomto případě lacině promrhanej a ani účast známejch hereckejch tváří to nezachrání. Filmové matce tý Jolany jsem nevěřil ani slovo a koukat na její nepřesvědčivej výkon bylo unavující. Obdivuju tu odvahu natočit film a za to dávám 1 * a doporučuji příště už nic netočit. 10 % Závěrečnej song byl dobrej. ()