Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (Cinemart)

E lan

Po dlouhé době film, který si plné hodnocení zaslouží. Je tu skvělý scénář, příběh jak víno, herecké výkony těžko zapomenutelné a velmi povedené rozuzlení. Vše dochuceno pořádnou dávkou smutku. Bravo! ()

GAVIN17

Velice dobře vystavěný příběh, který zaujal od začátku a napětí postupně gradovalo- Film bez výraznějších slabších míst. Výkon všech tří hlavních postav excelentní. Dal bych filmu pět hvězdiček, ale rozladil mne konec. Musel skončit přísně americky, uprchlý vězeň musí být potrestán, protože americká policie je přeci ta nejlepší a odsouzení se nemohou kojit nadějí, že při útěku jim pomohou nějací dobří lidé k novému životu. Jinak to byl velice dobrý film a rád se na něj znovu podívám. ()

tančísvlky

Kate Winslet je späť a znovu sa prihlásila o korunku slávy. Film je tým správnym receptom pre tento svet. Sú v ňom ingrediencie, ktoré sú vzácne a v supermarkete ich nezoženiete. Len sa toho dotknúť a dať to na správnu teplotu. Zbytok je len snaha ho jesť s tým pravým človekom po celý život. Krásny film a je jedno či tento film niekto nazve limonádou. Pre mňa je "predlžený víkend" viac než si kto môže predstaviť... ()

ZnalecH

Vždycky se mi zdálo, že Kate Winslet (kromě Titanicu) hraje pokaždé v nějakém psychologickém dramatu, které vypadá prostě "divně". Nakonec to byl film docela povedený, ale že by to bylo nějaké drama, říct nemůžu. ()

Black-star

Film o tom jak zákony a spravedlnost jsou někdy slepé a o tom že se v mnoha případech nikdo nezajímá a nestará o postatu a hloubku případu a berou pouze naservírovanou "pravdu". Romantický příběh na pozadí dvou nešťastných lidí, kteří za sebou mají nelehké životní zloušky - přesto se naleznou a rozumí si, ale všeho jen do času. Prodloužený víkend je jeden ze zajímavých hloubavých filmu o životě, rodičovství, lásce, strachu a odvaze čelit světu! Zajímavý a kvalitní film s dobrým a utěšeným koncem. 80% plných ;-) ()

markotter

Nenechal jsem se odradit některými komentáři o červené knihovně a dobře jsem udělal. Příběh je sice takový "americký" a trochu červený, ale Winslet i Brolin ho krásně civilně zahráli, že mi vůbec nevadilo, že jim držím palce. Reklama na školu vaření broskvového koláče už šla sice trochu za hranu, ale přimhouřil jsem oko a dalo se to vydržet. Kate Winslet taky dělá hodně - je to jedna z mála hereček, která i když je nenalíčená a strhaná, tak vypadá sexy. ()

neo93

Dramatický snímek o ženě, která najde podporu a nakonec lásku od někoho, od koho by to nejmíň čekala. Když Adele spolu se synem Henrym přivezou domů nedobrovolně neznámého muže, obrátí se její život vzhůru nohama. Z chlapa, který utekl z vězení a skrývá se v domě, se vyklube dobrák od kosti, který uklidí, opraví vše možné a ještě k tomu upeče i dort. Ze začátku jsem si myslel, že to bude něco jiného, ale ono s z toho vyklubalo takové velmi dobré a příjemné romantické drama. Je to rozhodně zásluhou Joshe Brolina a především skvělé Kate Winslet. Na konci filmu jsem byl docela spokojený i s tím závěrem, takže čtyři jsou tak akorát. ()

ER

Jason Reitman si vybírá méně tuctové náměty, kterými dokáže obohatit filmový průmysl a filmového diváka zaujmout. To se daří i v tomto případě, byť sladkobolný příběh je tentokráte spíše sladký. Komorní variace na Stockholmský syndrom je podána kvalitně,hlavně herecky,ale uvěřitelnost již trpí a to hlavně v postavě náctiletého teenagera. Naštěstí scény,kdy se daří vytvářet napětí odpoutávají pozornost od těchto neduhů.Bohužel závěr to spíše kazí,přečteným dopisem to mohlo skončit. ()

mira.l

Co to bylo za pohádku?? Kate Winslet sice dobrá, ale tohle bylo scénáristicky v hajzlu vlastně už od začátku, a postupně se to jen horšilo. ()

RAFT

Parádní drama,dobře nám režisér natočil perfektní oddechovej film,nechybí trocha romantiky,napětí . ()

dwbmb

Měl jsem Reitmana vždycky rád a těšil se na jeho nové filmy, ale tohle je vyložený brak z červené knihovny. Vůbec bych se nedivil, kdyby scénář koupil někde na zastávce v trafice. Nebýt Kate Winslet, tak pochybuju, že by ho to vůbec nechali natočit. ()

TommyDiamond

Je až neuvěřitelné co všechno se dá stihnout za prodloužený víkend. Kate Winslet toho stihla určitě dost. Poznat životní lásku, ukrývat hledaného zločince, prožít rodinný víkend s trochou idyly, naplánovat útěk do Kanady a sbalit půl domu na cestu.... Film to ovšem celé podal jako by to netrvalo pět dní, ale dva měsíce. Byla to pro mě asi jediná větší vada na kráse.... Neobvyklý příběh, americké maloměstké prostředí i věrohodné výkony podané herci mě dovedli celkem solidně zaujmout. I když Prodloužený víkend není mým šálkem kávy, hodnotím ho kladně...... ()

papadoce

Príliš čudný film. Naivný, nelogický, s dobrým režisérom a skvelými hercami. Aj vyvolal emócie, aj sklamal. Sám neviem o čo mu išlo. ()

dogma97

Přes veškerou sympatii k Brolinovi a Kate - psychologie (zejména dotykový balet v první polovině) a některé situace strašně drhnou, to nejde překousnout ani při nejlepší vůli. ()

BuchtiCZ

Kdyby Rosamunde Pilcher měla k dispozici Brolina a Kate Winslet, tak každou neděli po obědě sleduju Novu. Luxusně zrežírovaná a hlavně zahraná červená knihovna. ()

Shitonit

Sooorrry, víte co mi nejvíc sere ??? Takový ty komentátoři co čekaj jaký dá hodnocení jejich oblíbenej komentátor či topka či podobný cosi, a nemaj vlastní koule na rozmáznutí svýho názoru na tabuli filmonázoru. Čili tím chci říct, čím víc někdo čeká na takovýto podpůrno čím víc se mám na to dívat abych vytvořil si názor, tím víc se zaplejtám do megasítě ve který vytvořím totální hovno. Tzn Prodloužený víkend jsem neviděl, a to jen proto, že jsem si neprozřetelně početl názory těch vostatních turbochytráků, kerý mne toliko nasrali, že jsem šel radši chrupat. Go to my ass. Zadek .-) ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?