Takoví jsme

• USA We Are What We Are (více)

Zdánlivě spokojená a laskavá rodina Parkerových byla vždy uzavřenější, než je zdrávo. A má k tomu dobrý důvod. Za zavřenými dveřmi totiž vládne svým potomkům patriarcha Frank pevnou rukou a je odhodlán udržovat starobylé rodinné tradice stůj co stůj. Když jejich oblast zasáhnou přívalové deště, tragédie na sebe nenechá dlouho čekat a Frankovy dcery Iris a Rose jsou nuceny převzít povinnosti, které nejsou pro jejich rodinu úplně běžné. Nejdůležitější úkol, s nímž se dívky musejí vypořádat, spočívá v servírování masa – ovšem nikoli takového, které je v místním obchodě běžně k dostání. A protože neúprosný liják nepřestává zaplavovat jejich městečko, místní úřady začínají odkrývat stopy, které vedou k tajemství, jež se Parkerovi snaží dlouhá léta držet v tajnosti. (Cinemax)

Pítrs85

Zvláštní film, kterej hraje na psychiku diváka takovým těžko popsatelným způsobem, nebo aspoň na mě to tak zapůsobilo, celou dobu se táhne jak nit něco nevysloveného, něco docela fest mrazivého, čemuž skvěle dopomáhá pomalé tempo vyprávění a takové odcizení jednotlivých postav. Film spíše depresivní (nečekejte žádné přehnané gore scény, snad s výjimkou úplného závěru), kdy vám koutky úst zůstanou prostě naprosto neaktivní :-) Spíše drama než horor (sakra, už zase :-), ale už jen kvůli tomu, že jsem letos ještě nic podobného neviděl, střelím klidně i tu nadprůměrnou čtvrtou hvězdu. ()

Dellamorte

Tematicky nie príliš výživný materiál bez vitamínov, predhodený dnešnému, ťažko odskúšaného a v prebytku podobných pokusov sa bahniacemu divákovi. Prvopot ma nezaujímal a tu som narazila na zrkadlovku, ktorou sa živí režisér s inovačnou neschopnosťou. Pár atmosferických " fototapiet" celkový účinok neposilní. Psycho-dráma a táto teda na povzbudenie žánru nechýbala. ()

Dzeyna

Totální kanibalistický brutál! Musím uznat, že mě to vážně dostalo do pozice, kdy mi bylo až špatně, což mě nebylo ještě z žádného filmu. Tady je to ztvárněno opravdu bez cenzury a s detaily všeho. Dvě nevinné blondýnky mě naprosto překvapily a uchvátily. Navíc, tak klidná a příjemná hudba je opravdu povrchní vůči celému děj. Nevím, co víc dodat. Asi téměř nejlepší kanibalistický snímek ever. ()

Khalesi

Mne sa zdal teatrálny len ten koniec. Inak keď pominiem pár nelogizmov, kanibalizmus mi nevadí. Prečo by sme sa nežrali vzájomne, keď nám nevadí požierať mláďatá zvierat? Od toho je k požieraniu vlastného druhu už len nepatrný krok, ktorý, ako história dokazuje, už vykonal nejeden "človek". Radšej by som zjedla takého bigotného taťku, než dajme tomu prasa, i keď neverím, že by mi jedno, alebo druhé urobilo dobre. Keď sa chováme ako vypatlaní nenažratí chudáci bez špetky morálky či súcitu, tak už se vším všudy, no nie? ()

sniper18

Je to dosť dobrá čiastočne hororovo ladená dráma. Má veľmi dobrý príbeh o jednej zdanlivo obyčajnej rodine žijúcej v malom odľahlom mestečku, ktorá príde o matku a tak zostane len manžel s dvomi dospievajúcimi dcérami a najmladším synom, no v skutočnosti sú úplne iní, ako všetci ostatní, keďže ich trápi staré rodinné tajomstvo a to ich núti zabíjať. V poslednej dobe okolie trápia povodne, ktoré dokážu v prvom rade zakryť, ale na ich nešťastie aj odkryť dôkazy ich činov a tak rodina musí čeliť problémom. Spracovanie sa mi páči, film väčšinu času pôsobí dojmom, že sa tu toho vlastne ani až tak moc neudeje a o nejakom rýchlom tempe tu nemôže byť ani reči, prakticky až v závere sa to možno trochu rozbehne, no s tým nemám ani najmenší problém. V tomto prípade sa túto tématiku tvorcovia rozhodli miesto dynamického thrilleru pojať skôr formou atmosférickej drámy a vyšlo to viac než dobre. Občas sa stane, že už od prvého momentu viem, že ma to bude baviť a to platí aj v tomto prípade. Dlhší čas sa to tvári tak pomerne nevinne, ale neustále cítiť, že niečo nie je v poriadku, čo mám rád, hlavný priestor má samotná rodina, kde ma zaujala hlavne výborne podaná dvojica sestier, pomalými krokmi sa odhaľuje celé rodinné tajomstvo a to vrátane jeho koreňov v minulosti, čo je tiež dobre zvládnuté. Bavila ma aj celá kriminálna línia, čo podporuje aj veľmi dobrý výber prostredia a času, odľahlé mestečko počas záplav a s tým súvisiaci výpadok energií a pochváliť musím aj úplný záver, ktorý rozhodne nepatrí medzi tie šokujúce, ale páči sa mi. O hororovú stránku tu vôbec nejde, s hororom má niečo spoločné vlastne len ten základ, inak je to podané realisticky, takže bez nejakých naháňačiek a podobných scén, ale len pár gore, no film si úplne bez problémov vystačí aj bez nej. Herecké obsadenie je na tom dobre, sadla mi samotná rodina, obzvlášť spomínané sestry, len postava chlapca mi prišla trochu nadbytočná, chválim aj postavu patológa, ktorý prišiel o dcéru, mladého policajta, no s nikým nemám problém. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, už režisérov predchádzajúci projekt bol v rámci svojej kategórie veľmi výrazným nadpriemerom a to sa mu podarilo aj tentoraz, tu nemám čo vytknúť. Takže som veľmi spokojný, dostal som presne to, čo som aj chcel. 78% ()

• Natáčení trvalo 26 dní. Stejně jako režisérův předchozí film Stake Land (2010) se natáčelo v Catskills Mountain na severu státu New York (Rob Roy)