• slovenský

Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

• Psema

Rozjezd slibný a naznačující i drobný tematický upgrade... a pak... pak to jde komplet cestou připosraného, doslovného a absolutně neatmoferického "modern standard" remaku. Kde je napětí? Asi u Peirceové doma.(4.1.2014)

• chezush

Natočit remake je poměrně riskantní záležitost, protože ač chcete, či ne, vždy tu bude originál, který bude lidmi porovnáván. Po Carrie jsem nechtěla, nebo neočekávala, že originál předčí, ale alespoň jsem doufala, že si zachová nějakou důstojnost. Bohužel, jak už to tu mnohokrát zaznělo, tento remake není nic jiného, než mainstreamový horor pro teenagery. Kouzlo knihy, originálu a příběhu se v podání Chloe, ne příliš oku lahodících efektů a scénáře vytratilo. Chloe je zde asi největší kámen úrazu, ačkoliv mi jako herečka nevadí, tady mě vyloženě štvala. Její obličej přes celé plátno, její postoj, chůze, ublížený výraz, nic z toho jsem jí nevěřila. A to už vůbec nemluvím o jejím ''orgasmovém'' výrazu, když něčím pohybovala. Eeeee.. Naopak musím pochválit šílenou Julianne Moore, ze které šel strach a která tvořila většinu atmosféry filmu, i když mě tak trochu mrzí, že nedostala toho prostoru více. Působilo to na mě, jako bych koukala na nějaké teen drama ze školního prostředí, což je škoda, protože se z toho vztahu mezi matkou a Carrie dalo vytěžit nejvíce. Celkově mě to převedení do dnešní doby hrozně vytáčelo a ve chvíli, kdy v průběhu filmu a na plese zazněly pop/disco písničky, můj pohár trpělivosti přetekl. Klidně si nechápavě ťukejte na čelo, ale já jsem z kina odcházela znechucená. Doufám, že už se Carrie nedočká žádného dalšího zpracování, a že se Stephen King po zhlédnutí nepokusí o sebevraždu.(23.10.2013)

Nebylo to vyloženě špatný, ale čekal jsem trochu víc.(5.1.2014)

Pro mě zdaleka nejlepší ze současné vlny remaků hororových klasik, což jde na vrub hlavně silnému příběhu a solidním hercům, kteří mají co hrát. Na originál to samozřejmě nemá, de Palma je de Palma, ale jako jeho decentní oprášení pro dnešní teenagery, proč ne.(1.9.2014)

Ja bych to tak tragicky, jak napovida zdejsi hodnoceni, rozhodne nevidel. Film je na tom vlastne stejne, jako kniha, tudiz zadnej zazrak, ale dobre odvedena prace. Navic oproti knize je film precejen trochu strasidelnej. Ocekavane se vse toci kolem trech zasadnich scen, coz odpovida knize, z ty kdyz si clovek vyjme vsechny ty rozhovory a rozbory, nic moc dalsiho mu stejne nezbyde a nedovedu si predstavit, jak by se to dalo zadaptovat do filmu. Co se tyce hercu, Moretz je skvela, stejne tak fanaticka Moore, triky sice misty trochu haprujou, ale nejsme na letnim blockbusteru, ale na hororu, takze nic hroznyho. Ostatni herci, tj. nejakej ten ucitel, par pipinek a par frajirku ocekavane nijak uzasne nehraje, ale nic, co by rusilo. Na filmu me tak nasral akorat zaver, do ty doby se film docela slusne drzi predlohy a nektery rozhovory jsou do puntiku stejny, ale zaver je tu totalne prevoranej a i kdyz na nejakou tu destrukci dojde, v knize to bylo daleko lepsi, tady to misty vyzniva krapet nesmyslne az smesne. Ale celkove jsem se vetsinu casu dobre bavil a nuda fakt nehrozi, takze nevidim duvod nedat slusny hodnoceni.(13.4.2014)