• slovenský

Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

Já to četl. Je to pěkný a je to krátký. Rozhodně to nepatří mezi Kingovy best of, ale tenhle remake mi nepřijde až tak marnej. Jenom mám takovej malej problém s Chloe. Jestli ona je ta nejkrásnější holka z ošklivince, tak to mi teda poser prsa. V hlavní roli jsem čekal nějakou kříženkyni buldozeru s pitbulem a ne rákosku, která se celej film snaží bejt hnusná, což se jí ani za peklo nedaří. Pro nezaujaté uživatele, kteří zapomenou, že viděli Palmu, žádný problém. Navíc, paní Moore je fakt hustá kudlanka.(27.6.2014)

• Le_Chuck

Nečítal som Kinga, nevidel DePalmu a po fajnej kampani (reštika) a s Chloe na čele, som sa na Carrie vyslovene tešil. Výsledok bola hodina únavnej stredoškolskej šikany a večne zhrbenej Carrie, zaklincovanej čajovým besnením bez štipky nápadu. Uspokojenie nula. Tá druhá hviezda je fakt za luxusnú Juliane, ktorá na rozdiel och Chloe aj dačo zahrá. 45%(6.1.2014)

• LiVentura

Kdepak novodobá sra... má na psychologii původního filmu.?!!! Hrůza...(7.11.2015)

To, že plachá Carrie ve škole trpí ústrky spolužáků, víme už od dob Hitchcockova obdivovatele Briana De Palmy. Remake je málo hororový a pramálo invenční, přitom ho natočila Kimberly Peirce (režisérka dramatu, který pro nás objevil Hilary Swank, Kluci nepláčou), která se ale do podobného mainstreamového světa prostě příliš nehodí. Začne to „nečekanou“ menstruací, pokračuje telekinetickými schopnostmi, vyvrcholí legendárním krvavým plesem. S ničím se tu příliš nepracuje, prostě to ve scénáři bylo takhle, tak si to přece nebudeme komplikovat. Výsledek neublíží tolik, jako pohled na hodně šílenou Julianne Moore, ale film ve výsledku nemá ambice být něčím víc, než jen magnetem na peněženky teenagerů. I díky lenosti tvůrců tak sledujeme skrz na skrz otravnou story o tom, jak je matka slušně hrající Chloë Grace Moretz bláznivá a její spolužačky buď nerozhodné kravky, nebo prostě jen kravky.(3.12.2013)

Od plné palby zrazuje alternativní blu-ray konec a tak nějak tuším, že závěrečné moralizování by se mi oproti scénce ve špitálu pozdávalo mnohem víc. No ale jinak "TY VOLE"! Výchova teenagerských středoškoláků (s vlohami pro paranormálno) v Americe nebyla coolovější od Fakulty, a to už je co říct! Knihu jsem nečetl a originál neviděl, ale takhle napnutej sem se v souvislosti s tématem cejtil naposledy snad v době, kdy Frodo Pytlík fightoval s dehydratovanými emzáky! Jako bonus divák fasuje parádní Chlöe, třešničku na dortu obstarává démonická Julianne Moore. Zbytečný remake my ass: vybodňete se na předsudky, sežeňte si kýbl pop-cornu a hurá za zábavou! P.S. Osobní rekord v počtu výkřičníků na koment!(8.2.2014)