• slovenský

Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

Carrie si každý musí představit jako né moc obdařenou dívku, tak jakto že hlavní roli dostala Chloë? :-) Remake se drží zuby nehty originálu z roku '76, neuškodilo by příběh trochu inovovat, ale co... efekty jsou super a příběh byl zasazen do současnosti, takže se měsíčkobraní objeví i na youtube. Dal bych i plný počet, Chloë promine, ale ten její výraz při běsnění na maturiťáku nebyl to pravé a maskérku bych nakopal do půlek, jak byly herečky vyphotoshopované, ale jinak dobrá atmosféra a zážitek.(8.1.2014)

• tron

Pre mňa úplne o ničom a samozrejme aj zbytočné, ale to by pravdaže nevadilo, ak by to bol dobrý horor. Lenže nie je. strašidelný nie je vôbec, ani desivý, znepokojivý, intenzívny či mrazivý. Scenár je absolútne predvídateľný, Chloë Grace Moretz je mi úplne ľahostajná a Julianne Moore je pre mňa jednou z najnesympatickejších herečiek Hollywoodu, takže... Mínusom je i aktualizovanie deja do súčasnosti. Scény, v ktorých Carrie objavuje čaro internetu (alebo sa dozvedá o existencii menštruácie), pôsobia ako keď svojho času obľúbený, milovaný a zbožňovaný Krokodíl Dundee odišiel z austrálskeho buša a uveličene kráčal rušnými ulicami New Yorku. 20% za finále.(21.1.2017)

Carrie kokot tu zase spustil tu vlnu nevole? Ano, některé ze zde prskajících, slepých entit mají částečně pravdu. Výběr titulní obludy nebyl dvakrát šťastný. Na rozdíl od ultraodporné slečny Špačkové by nejeden pedofil to kolo o Chloe nadšeně opřel! Avšak jinak se jedná o naprosto pohodový, zábavný, dobře natočený rymejk, u něhož vás nenatahuje z hlavní hrdinky, co do záživnosti naprosto předčí Palmový originál, a každý p*ř*e*ch*y*t*ř*e*l*ý tlučhuba, co nesouhlasí s mým objektivním hodnocením, by zasloužil ucpat sterilně použitým, morálně relativním tampónem.(5.1.2014)

Pro mě jeden z nejlepších současných remaků hororových klasik, což jde na vrub hlavně silnému příběhu a solidním hercům, kteří mají co hrát. Na originál to samozřejmě nemá, de Palma je de Palma, ale jako jeho decentní oprášení pro dnešní teenagery, proč ne.(1.9.2014)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $35,266,619Tržby Celosvetovo $80,297,909Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ dosť sklamanie, režisérka ešte menej dokáže ťažiť z atmosféry než predchodca originál z 1976, trikové hrátky tu skôr ubližujú deju, herecky nie moc zvládnuté, postavy ploché a to už nehovoriac o Julianne Moore tá úplne prehráva vo svojej úlohe, ďalšia zbytočnosť a len potvrdenie že američania sa topia v povrchnosti remakov bež štipky progesu /40%/(7.1.2014)

• - Chloë Grace Moretz, představitelka Carrie, si v komedii Agent v sukni 2 (2006) zahrála také postavu jménem Carrie. (LuCaSh)

• - Spoiler: Na rozdiel od DVD a kinoverzie obsahuje BluRay alternatívny koniec. Po pohrebe Carrie (Chloë Grace Moretz) a prasknutí jej pomníka nasleduje scéna, kde sa Sue (Gabriella Wilde) sníva, ako porodí, a následne sa prebudí v deviatom mesiaci tehotenstva na krik. (De Large)

• - Julianne Moore, představitelka Margaret White, uvedla: „Hraju v obnošených šatech bez make-upu, o účesu nemluvě, vypadám prostě příšerně. Když jsem si po jednom natáčení vlasy vyfoukala a trochu se namalovala a normálně se oblékla, nemohla mě matka hlavní hrdinky Chloe Grace Moretzové ani poznat.“ (Verka13)