• slovenský

Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

,,MUSÍM SE POKUSIT BÝT NORMÁLNÍ...NEŽ BUDE PŘÍLIŠ POZDĚ.…“ /// Na svět přišla potichu. V krvi a bolesti. Dítě BOŽÍ? … Abych pravdu řek, ze starý (Carrie) si hovno pamatuju. To pro pořádek. Su rád, že když už se recykluje, tak s fajnovým vobsazením. Mezi holkama to v těch několika okamžicích krásně ,,jiskří“, včetně dialogů jako … vod Poa? (Edgara Allana debile!). Že je to vodvážnější v sexu asi nepřekvapí. Tak se jen čeká, až se holka nasere a …Román pro uťápnutý teenagery, zakončenej jejich snem, kterej je díky vobsazení něčím víc, než jen nešťastnou puberťáckou romancí. A za sebe si přeju, aby Chloë Grace Moretz trumfla Dakotu Fanning. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem tušil, že Ďábel spí v kříži… 2.) Když míchat, tak jen Bloody Carrie! 3.) Thx za titule ,,Bac“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(9.1.2014)

• Botič

Remake Carrie je takový odrbaný plyšový medvídek, kterého nikdo nechce, a když už ho někdo dostane, tak si do něj s chutí kopne. Kimberly Peirce by zasloužila metál, protože se jí místy daří z hororové předlohy vykřesat čistokrevnou teen-komedii ve stylu Glee, jen s tím rozdílem, že tady se do zpěvu dávají jenom matky.(3.1.2014)

• Flipper

♥♥♥CHLOE FANS 4EVER♥♥:3 ROFL YOLO. Cinderella na hnusne americký spôsob plný patetických klišé, kde aj jedna hviezda za zmysluplné použitie biblie (baka hammer do čela) je veľa.(7.1.2014)

• MM_Ramone

"Carrie" je literárnym debutom známeho amerického spisovateľa Stephena King. Týmto románom odštartoval v roku 1974 svoju úspešnú kariéru. O dva roky neskôr režisér Brian De Palma natočil výbornú filmovú adaptáciu tohoto horrorového príbehu. Titulnú postavu geniálnym spôsobom stvárnila herečka Sissy Spacek. Remake tohto filmu, ktorý mal premieru v roku 2013, je len bezcenná popkornová karikatúra pôvodného snímku. Roztomilá barbie Chloe Grace Moretz v hlavnej úlohe ako Carrie White je úplne zlá voľba. *(8.11.2015)

Je to nadpriemerný horor, ktorý je remakom slávneho originálu. Má celkom dobrý príbeh o mladej stredoškoláčke s nebezpečnými telekinetickými schopnosťami, ktorá je ale kvôli svojej fanatickej matke utiahnutá, nevie zapadnúť do kolektívu a tak je svojim spolužiakom nasmiech. Ale po jednej nepríjemnej udalosti sa jej predsa len spolužiačka rozhodne pomôcť a prehovorí svojho priateľa, aby ju vzal na všetkými očakávaný ples, čo aj urobí, no ľudí, ktorí jej chcú uškodiť je stále dosť a kvôli jej schopnostiam to môže mať pre všetkých katastrofálne následky. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Až na pár prakticky nepodstatných detailov je dej úplne totožný s originálom, takže vlastne len jedna prekopírovaná scéna strieda druhú, no to som našťastie aj očakával a tak ma tento fakt ani nesklamal. Horšie je skôr to, že tá prvá, rozbehová hodina mi na rozdiel od originálu prišla až príliš taká vlažná, chýba tomu ten správny náboj, ale aspoň sa na to dá bez problémov pozerať.No od samotného príchodu na ples si ma to už získalo a paradoxne práve táto najmierumilovnejšia časť, teda ples pred hlavnou akciou, kedy je hlavná hrdinka konečne šťastná sa mi z celého filmu páčila najviac, toto bolo výborne zvládnuté, čo ma vzhľadom na žáner aj dosť prekvapilo. Ale aj následne sa je na čo pozerať, takže tento zvyšok filmu ma už bavil. Čo sa týka hororovej stránky, o nejakej atmosfére alebo napätí tu nemôže byť ani reči, ale aspoň tých pár akčnejších scén je celkom zábavných, aj keď som čakal trochu viac. Herecké obsadenie je celkom slušné, síce si nemyslím, že práve Chloë Moretz je pre postavu outsiderky najvhodnejšia, ale aj tak ma bavila, k tomu Julianne Moore v úlohe matky a obstojne zložená skupina spolužiakov. Réžia a technická stránka mi prídu len mierne nadpriemerné, poteší vizuálna stránka, ale to je už prakticky všetko. Originál som videl len pár mesiacov pred týmto filmom, takže medzi obľúbené klasiky sa u mňa nezaradil, ale aj tak bol o triedu lepší, čo bolo vidieť hlavne na omnoho kvalitnejšej réžii a lepšie zvládnutej rozbehovej hodine, ktorá mi neprišla tak obyčajná. Takže tento remake je vlastne úplne zbytočný film, keďže je to aj tak len prekopírovaný originál a samozrejme v horšej kvalite, ale keďže som sa celkom bavil, nemám dôvod byť zbytočne kritický. 63%(15.1.2014)