• slovenský

Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

Nebylo to vyloženě špatný, ale čekal jsem trochu víc.(5.1.2014)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $35,266,619Tržby Celosvetovo $80,297,909Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ dosť sklamanie, režisérka ešte menej dokáže ťažiť z atmosféry než predchodca originál z 1976, trikové hrátky tu skôr ubližujú deju, herecky nie moc zvládnuté, postavy ploché a to už nehovoriac o Julianne Moore tá úplne prehráva vo svojej úlohe, ďalšia zbytočnosť a len potvrdenie že američania sa topia v povrchnosti remakov bež štipky progesu /40%/(7.1.2014)

Jo, to znám, vyhýbejte se mi obloukem, když mám krámy... Nalejme si čistého čuča: literární předloha je poměrně fajnová, protože pan spisovatel Štěpán Král umí perfektně pracovat s psychologií postav. Napsal i lepší romány, přesto má jeho prvotina "Carrie" cosi do sebe. Jenže převedením z písmenek na obraz se část kouzla vytratila, jen málokterý kousek natočený podle Kinga nepůsobí jako slátanina (velké díky za to minimum povedených). Prakticky jediné, co se dá na filmu vylepšit nebo zkazit je úroveň efektů a obsazení. Z De Palmova výtvoru jsem odvařená nebyla a tenhle do současnosti stylizovaný remake imho není horší. Ze Sissy Spacek se tehdy nepodařilo udělat ani na okamžik svůdnou labuť a Chloë Moretz pro změnu nebyla ani vteřinku ošklivým káčátkem. Zato Julianne Moore padla role fanatické matky jak oprátka na krk masového vraha... nebo oikofobního politika (že, frau Merkel?). A teď si představte, jaký dramatický náboj by "Carrie" získala, pocházet z muslimské rodiny: úvodní koupelnová scéna v burce, kbelík prasečí krve by rozpoutal džihád, hlavní hrdinka by tudíž ušetřila své paranormální síly a mohla nechat řádění na souvěrcích... pokud by ji teda dřív neukamenovali a jejímu šamstrovi, vyznavači lehce odlišných pohádkových bytostí, neupižlali hlavu až u samé prdele - za nadšeného jásotu multikulturalistů. Zdejších 57% je odpovídající hodnocení: film neohromil, nezklamal, knížka zůstala nepřekonána, howgh!(11.11.2015)

Je to nadpriemerný horor, ktorý je remakom slávneho originálu. Má celkom dobrý príbeh o mladej stredoškoláčke s nebezpečnými telekinetickými schopnosťami, ktorá je ale kvôli svojej fanatickej matke utiahnutá, nevie zapadnúť do kolektívu a tak je svojim spolužiakom nasmiech. Ale po jednej nepríjemnej udalosti sa jej predsa len spolužiačka rozhodne pomôcť a prehovorí svojho priateľa, aby ju vzal na všetkými očakávaný ples, čo aj urobí, no ľudí, ktorí jej chcú uškodiť je stále dosť a kvôli jej schopnostiam to môže mať pre všetkých katastrofálne následky. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Až na pár prakticky nepodstatných detailov je dej úplne totožný s originálom, takže vlastne len jedna prekopírovaná scéna strieda druhú, no to som našťastie aj očakával a tak ma tento fakt ani nesklamal. Horšie je skôr to, že tá prvá, rozbehová hodina mi na rozdiel od originálu prišla až príliš taká vlažná, chýba tomu ten správny náboj, ale aspoň sa na to dá bez problémov pozerať.No od samotného príchodu na ples si ma to už získalo a paradoxne práve táto najmierumilovnejšia časť, teda ples pred hlavnou akciou, kedy je hlavná hrdinka konečne šťastná sa mi z celého filmu páčila najviac, toto bolo výborne zvládnuté, čo ma vzhľadom na žáner aj dosť prekvapilo. Ale aj následne sa je na čo pozerať, takže tento zvyšok filmu ma už bavil. Čo sa týka hororovej stránky, o nejakej atmosfére alebo napätí tu nemôže byť ani reči, ale aspoň tých pár akčnejších scén je celkom zábavných, aj keď som čakal trochu viac. Herecké obsadenie je celkom slušné, síce si nemyslím, že práve Chloë Moretz je pre postavu outsiderky najvhodnejšia, ale aj tak ma bavila, k tomu Julianne Moore v úlohe matky a obstojne zložená skupina spolužiakov. Réžia a technická stránka mi prídu len mierne nadpriemerné, poteší vizuálna stránka, ale to je už prakticky všetko. Originál som videl len pár mesiacov pred týmto filmom, takže medzi obľúbené klasiky sa u mňa nezaradil, ale aj tak bol o triedu lepší, čo bolo vidieť hlavne na omnoho kvalitnejšej réžii a lepšie zvládnutej rozbehovej hodine, ktorá mi neprišla tak obyčajná. Takže tento remake je vlastne úplne zbytočný film, keďže je to aj tak len prekopírovaný originál a samozrejme v horšej kvalite, ale keďže som sa celkom bavil, nemám dôvod byť zbytočne kritický. 63%(15.1.2014)

• bestlama

Já vám nevím. Buď to je mnou anebo je opravdu tenhle film na hovno. Asi budu volit první variantu a nenechám se přece ukřižovat zarytými fanoušky remaku. Je to celé ve mně. Film je perfektní, krev tam létá všude (dokonce i ta menstruační), hošové a pipinky jsou styloví, hudba není žádný provařený popík z řad MTV, závěrečné plesové zúčtování trvá déle než to ve Vyvolených a Chloe nevypadá jako kdyby měla zaražené prdy. Anebo to vše prostě hoďte do antonyma (kromě té menstruační krve) a vyjde vám můj výsledný pocit z tohoto mainstreamového guláše pro děcka. (S těmi závorkami si nedělám prdel, ono to tam fakt je.)(28.11.2013)

• - V scéne, keď Carrie (Chloë Grace Moretz) stojí v bazéne, sa za ňou striedavo objavuje a mizne dievča sediace na okraji bazéna. (mjmartin167)

• - Když se snaží Billy Nolan (Alex Russel) a Chris Hargensen (Portia Doubleday) odjet z maturitního plesu, je jasně vidět, že je jejich Pontiac 1971 GTO zablokován parkujícími auty, přesto však v navazující scéně bez problému odjíždí. (Ficik)

• - Spoiler: Při závěrečné scéně, kdy je Margaret (Julianne Moore) přibita ke dveřím, by zabodnuté nože tělo unesly jen stěží. (Twyer)