• slovenský

Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

Povedený Remake! Nová Carrie se nese ve stejném duchu jako originál,ale příjde mi svižnější,zábavnější a Finále je mnohem razantnější a drsnější. Výtka snad jen k Moretzové,která se na roli plaché a ošklivé holčičky nehodila,ale na druhou stranu žádnou ošklivou,známou a dospívající herečku neznám,takže mu to nemůžu brát za zlé. Za mě je to spíše rodinná hororová pohádka pro teenejdžry,při které jsem se slušně bavil.70%(5.1.2014)

• -bad-mad-wolf-

Vykastrovaná, otupělá a konzumem znásilněná přestavba něčeho, co jsem od Kinga a De Palmy měl rád. Nová verze = laciný produkt, který svou tváří i zaměřením odpovídá KFC prodejnám před kinem a tuně laciných butiků v dnešních obchodních centrech; Carrie chce protéct hrdly vrcholně nenáročných divaček a skončit spláchnuta v hajzlech nejtuctovějších barů a kaváren. Jasně, byl bych pokrytec, kdybych tvrdil, že si občas taky nepropláchnu hlavu nenáročnou, product placementem protaženou blbinou bez jakýchkoliv ambicí, ale tohle je prostě vopruz. Chloë Moretz se do role Carrie absolutně nehodí - především zásadní scéna na plese je zajímavou přehlídkou afektované křeče, nesmyslných gest a stupidních, na efekt postavených momentek. Netuším, co je zajímavého na tom, že Carrie párá silnici a ústřední kráva zapichuje obličej do čelního skla auta. Netuším, proč mrazivost a zlověstnost ustoupila digitálnímu faceliftu. Netuším, proč tam všichni vypadaj jak klony Tvajlajtu, Hajschul muzikálu a Hanny Montany. V tomhle filmu nic nefunguje a nic nedává smysl - všichni jsou otravní dokonce i potom, co zdechnou.(22.10.2013)

• Xmilden

Takže aktuální stav dnešního Hollywoodu je takový že jedna odhalená bradavka je nepřípustná, 2 tisíce litrů krve nevadí. Ne, že by tedy tento remake byl nějakou hrůzostrašnou násilnickou oázou. Ono to jen tak vypadá, kamera před násilím uhýbá seč ji síly stačí a pro udělání obrázku stačí již scéna ve sprchách, kde jsem se divil že se ty holky nesprchují v ručníku. Pro mě je tohle zcela uprděná dětinsky dostupná verze, které by originál pěkně vyliskal a ještě by ji nechal za trest klečet v koutě. Tenhle zbytečný remake určitě nebrat!(7.1.2014)

• PinokKio

Carrie od De Palmy je už pomalu v babičkovských letech, takže někoho úchylného z filmové branže napadlo pomazlit se s jejím vnoučetem .. bohužel. Původní Sissy Spacek byla křehká, naivní a éterická bytost, která si ani neuvědomovala, že ji šikanují, kdežto současná představitelka role Chloë Grace Moretz by díky své narostlé figuře mohla z fleku porážet v páce kluky z fotbalového týmu .. a přesto se díváme na jeden a tentýž film o jedné a té samé holce, který bez výraznějších změn okopírovali a nově naservírovali všem těm, kteří už ani pořádně neví co že je to celuloid ..(12.1.2014)

Nezabudnuteľný zážitok. Kimberly Peirce vzala to najlepšie z predlohy, vypožičala si pár nápadov z prvej adaptácie a doplnila o pár vlastných. Dej zasadený do prítomnosti dáva zmysel, výraznejšiu vernosť Kingovej nemožno upierať a už len kvôli vynikajúco natočenému a vygradovanému finále má táto verzia zmysel. Možno to nie je klasický horor, ale to nebola ani kniha. Výraznejšia výčitka tak môže byť adresovaná snáď len castingu hlavnej postavy, ale nakoľko sa šikana skutočne neodvíja len od vzhľadu, u mňa padá aj táto. Patrične retro a pritom aj dostatočne moderné spracovanie, ktoré ma držalo od úvodu do konca.(30.10.2013)