• slovenský

Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

• Botič

Remake Carrie je takový odrbaný plyšový medvídek, kterého nikdo nechce, a když už ho někdo dostane, tak si do něj s chutí kopne. Kimberly Peirce by zasloužila metál, protože se jí místy daří z hororové předlohy vykřesat čistokrevnou teen-komedii ve stylu Glee, jen s tím rozdílem, že tady se do zpěvu dávají jenom matky.(3.1.2014)

• PinokKio

Carrie od De Palmy je už pomalu v babičkovských letech, takže někoho úchylného z filmové branže napadlo pomazlit se s jejím vnoučetem .. bohužel. Původní Sissy Spacek byla křehká, naivní a éterická bytost, která si ani neuvědomovala, že ji šikanují, kdežto současná představitelka role Chloë Grace Moretz by díky své narostlé figuře mohla z fleku porážet v páce kluky z fotbalového týmu .. a přesto se díváme na jeden a tentýž film o jedné a té samé holce, který bez výraznějších změn okopírovali a nově naservírovali všem těm, kteří už ani pořádně neví co že je to celuloid ..(12.1.2014)

• Psema

Rozjezd slibný a naznačující i drobný tematický upgrade... a pak... pak to jde komplet cestou připosraného, doslovného a absolutně neatmoferického "modern standard" remaku. Kde je napětí? Asi u Peirceové doma.(4.1.2014)

Tak teď bych si pro sebe mohl říct, že jsem se zbláznil, když remaku dávám čtyři hvězdičky. Pravda ale je, že tenhle film mě fakt dost bavil. Je to taková teen variace na super hrdinu ze současnosti, ale s trošku jiným průběhem a koncem. Každopádně všechno mi sedlo a na závěr jsem se nemohl načekat. Takové napětí jsem u filmu hodně dlouho nezažil. Možná jenom kdyby Chloe Grace Moretz nebyla tak moc hezká. To bych jí tu šikanu na její osobu věřil daleko víc. Vše ale schopně vynahrazuje Julianne Moore, která si na postavě vysloveně smlsla. Nemůžu říct, že bych z těch jejich monologů neměl strach. Vlastně nejvíc z celého filmu. Dodatek: Po roce jsem shlédl i originální film a musím snížit o jednu hvězdičku. Originální Carrie je přeci jen ještě o pořádný chlup lepší.(15.8.2014)

Nebylo to vyloženě špatný, ale čekal jsem trochu víc.(5.1.2014)

• - Film sa natáčal od 28.6.2012 do 7.9.2012 v Kanade. Mesto, kde sa nachádza dom Carrie (Chloë Grace Moretz) je v mestečku Mississauga v Južnom Ontáriu - v tomto mestečku sa natáčali aj scény z filmu Kick-Ass 2 (2013), tiež s Chloë v hlavnej úlohe. Škola, v ktorej sa film odohráva, je Northern Secondary School priamo v Toronte. A v tomto meste sa natočili aj všetky štúdiové zábery - v Pinewood Toronto Studios. (De Large)

• - Báseň, ktorú číta Carrie (Chloë Grace Moretz) na hodine angličtiny, je výňatok z básne Johna Miltona "Samson Agonistes“ z roku 1671. (De Large)

• - V scéne, keď Carrie (Chloë Grace Moretz) stojí v bazéne, sa za ňou striedavo objavuje a mizne dievča sediace na okraji bazéna. (mjmartin167)