• slovenský

Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

Tak teď bych si pro sebe mohl říct, že jsem se zbláznil, když remaku dávám čtyři hvězdičky. Pravda ale je, že tenhle film mě fakt dost bavil. Je to taková teen variace na super hrdinu ze současnosti, ale s trošku jiným průběhem a koncem. Každopádně všechno mi sedlo a na závěr jsem se nemohl načekat. Takové napětí jsem u filmu hodně dlouho nezažil. Možná jenom kdyby Chloe Grace Moretz nebyla tak moc hezká. To bych jí tu šikanu na její osobu věřil daleko víc. Vše ale schopně vynahrazuje Julianne Moore, která si na postavě vysloveně smlsla. Nemůžu říct, že bych z těch jejich monologů neměl strach. Vlastně nejvíc z celého filmu. Dodatek: Po roce jsem shlédl i originální film a musím snížit o jednu hvězdičku. Originální Carrie je přeci jen ještě o pořádný chlup lepší.(15.8.2014)

• Marigold

Carrie pro diváky, kteří nemají rádi klaustrofobičnost, náznak a morální relativismus. Mechanické přesazení klasiky do doby, kdy už nestačí pouhý komunitní výsměch, ale rovnou je třeba i videjko na Youtube. Je celkem příznakové, kolik pozornosti věnuje nová adaptace školním škamnám a jak málo "děsí" situací v domě Carriiny Matky (jeden krvácející Kristus to fakt nevytrhne). Julianne Moore mi (opět) udělala dobře, Chloe Moretz bojuje statečně, byť ne úplně vítězně, ale film pro mě pohřbila druhá polovina. Čekal jsem nářez, který rozmetá tu tendenční high school operetku, ale přišlo jenom unavené a ošklivé béčko s dementním cliffhangerem. Jeden z nejlepších Kingových textů si zasloužil mnohem víc než pár prima hitů (Passion Pit potěšili), přepálených záběrů na zlé krásné lidi a realizačních kopanců - vedle nechutných triků mi místy lezla na nervy bídná návaznost záběrů a mizerná realizace brutálních scén. Je to hajdalácké brnkání na to, že horory pro teenagery občas nečekaně udělají káču. Carrie tuhle penetraci dost odnesla. [40%](17.10.2013)

Ak ste videli original, tak vas tento film nebude mat cim prekvapit a ani lepsie efekty to nedokazu zachranit, ktore ste videli v desiatkach inych filmoch. Problem je v tom, akokeby ste si pozreli reprizu originalu, len v modernejsej podobe. U mna to problem nebol, pretoze som na original, hlavne na ten zaver s matkou uplne zabudol. Julianne Moore ju zahrala skvele a cakal som teda omnoho nudnejsi alebo horsie natoceny remake, co sa ale nekonalo. Teda tento remake ma bavil viac, nez ten PSYCHO (1998) od Gusa Van Santa. Ak ste original CARRIE (1976) od Briana De Palma nevideli, je to len vyhoda pre vas. __________ Chloë Grace Moretz - (Carrie White) +++ Julianne Moore - (Margaret White) +++ Gabriella Wilde - (Sue Snell) +++ Portia Doubleday - (Chris Hargensen) +++ Alex Russell - (Billy Nolan) +++ Zoë Belkin - (Tina) +++ Ansel Elgort - (Tommy Ross) +++ Samantha Weinstein - (Heather) +++ Judy Greer - (Ms. Desjardin) +++ Produkcia: Kevin Misher, J. Miles Dale +++ (Videl v kine 22.10.13) +++(23.10.2013)

Povedený Remake! Nová Carrie se nese ve stejném duchu jako originál,ale příjde mi svižnější,zábavnější a Finále je mnohem razantnější a drsnější. Výtka snad jen k Moretzové,která se na roli plaché a ošklivé holčičky nehodila,ale na druhou stranu žádnou ošklivou,známou a dospívající herečku neznám,takže mu to nemůžu brát za zlé. Za mě je to spíše rodinná hororová pohádka pro teenejdžry,při které jsem se slušně bavil.70%(5.1.2014)

Já to četl. Je to pěkný a je to krátký. Rozhodně to nepatří mezi Kingovy best of, ale tenhle remake mi nepřijde až tak marnej. Jenom mám takovej malej problém s Chloe. Jestli ona je ta nejkrásnější holka z ošklivince, tak to mi teda poser prsa. V hlavní roli jsem čekal nějakou kříženkyni buldozeru s pitbulem a ne rákosku, která se celej film snaží bejt hnusná, což se jí ani za peklo nedaří. Pro nezaujaté uživatele, kteří zapomenou, že viděli Palmu, žádný problém. Navíc, paní Moore je fakt hustá kudlanka.(27.6.2014)

• - V scéne, keď Carrie (Chloë Grace Moretz) stojí v bazéne, sa za ňou striedavo objavuje a mizne dievča sediace na okraji bazéna. (mjmartin167)

• - Do role Chris Hargensen uvažovali tvůrci obsadit Ivanu Baquero. (Fevas)

• - Román "Carrie" je jednou z nejzakazovanějších knih na amerických školách. (dopita)