• slovenský

Drama / Horor

USA, 2013, 100 min

Ano, laťka byla vysoko a také vysoko zůstala, nicméně i tahle novodobá Carrie se mi líbí. Především je znát, že ji točila žena, a tak film zejména k postavám dcery a matky Whiteových přistupuje trochu jinak, citlivěji a vnímavěji a jejich vztah ukazuje v poněkud jiném světle. Na Margaret (v perfektním podání Julianne Moore) bylo tentokrát vidět, že chce Carrie opravdu v první řadě chránit před světem, ať to stojí, co to stojí. A Carrie (Chloë Grace Moretz, o níž jsem si i já zpočátku myslel, že je až příliš hezká, jenže to jsem netušil, že jí k působivé proměně v outsidera budou stačit nedůvěřivé pohledy a nejistá nahrbená chůze - jak prosté) má Margaret vlastně také ráda. Nebo se o to alespoň snaží. Líbilo se mi také zapojení moderních technologií, kdy video pořízené na začátku filmu tvůrci poměrně chytře využili ještě v závěru, apokalyptické finále bližší předloze (včetně padajícího kamení) mě přímo nadchlo. Horší to bohužel bylo s "předkbelíkovou" plesovou scénou, kterou už jsem s De Palmou zkrátka srovnat musel a která v sobě bohužel nemá ani špetku toho tolik potřebného okouzlení a splněného snu, a úplná stupidita byl poslední záběr. Tři a půl hvězdičky.___P.S. Skvělá Beltramiho hudba.(18.10.2015)

• JohnnyD

Ak bol na niečo dobrý remake Carrie, tak na to aby som spätne docenil DePalmov originál. Tento remake je inak totálne spackaná fušerina. Scenár, konkrétne práca s postavami a ich motivácie, je slušne povedané na úrovni 80s béčka a vôbec neide s dobou. Dnes už proste takéto jednorozmerné naliňajkované charaktery neprejdú. No čo ma sklamalo najviac sú herci. Julianne Moore je nedôveryhodná, no to čo predvádza inak moja obľúbenkyňa Chloe Grace Moretz je na úrovni dedinskej ochotníckej adaptácie. Totálne nezvládnutie role.(22.6.2015)

• -bad-mad-wolf-

Vykastrovaná, otupělá a konzumem znásilněná přestavba něčeho, co jsem od Kinga a De Palmy měl rád. Nová verze = laciný produkt, který svou tváří i zaměřením odpovídá KFC prodejnám před kinem a tuně laciných butiků v dnešních obchodních centrech; Carrie chce protéct hrdly vrcholně nenáročných divaček a skončit spláchnuta v hajzlech nejtuctovějších barů a kaváren. Jasně, byl bych pokrytec, kdybych tvrdil, že si občas taky nepropláchnu hlavu nenáročnou, product placementem protaženou blbinou bez jakýchkoliv ambicí, ale tohle je prostě vopruz. Chloë Moretz se do role Carrie absolutně nehodí - především zásadní scéna na plese je zajímavou přehlídkou afektované křeče, nesmyslných gest a stupidních, na efekt postavených momentek. Netuším, co je zajímavého na tom, že Carrie párá silnici a ústřední kráva zapichuje obličej do čelního skla auta. Netuším, proč mrazivost a zlověstnost ustoupila digitálnímu faceliftu. Netuším, proč tam všichni vypadaj jak klony Tvajlajtu, Hajschul muzikálu a Hanny Montany. V tomhle filmu nic nefunguje a nic nedává smysl - všichni jsou otravní dokonce i potom, co zdechnou.(22.10.2013)

• paascha

Další z řady new age idiot remake. Původní verze nejsou dost kůlové a noví MBA menažéři nějak musí plnit kvóty, halt jednou musí dojít i na kousky, na které b jim stud a soudnost neměl dovolit sahat. Je nová doba!!! Host vyhazuje číšníka!!! a zmrdi kurví ikony!!! Zaplbuch, Carrie je jen jedna a tahle sračka na tom nic nemění!(17.10.2013)

• MM_Ramone

"Carrie" je literárnym debutom známeho amerického spisovateľa Stephena King. Týmto románom odštartoval v roku 1974 svoju úspešnú kariéru. O dva roky neskôr režisér Brian De Palma natočil výbornú filmovú adaptáciu tohoto horrorového príbehu. Titulnú postavu geniálnym spôsobom stvárnila herečka Sissy Spacek. Remake tohto filmu, ktorý mal premieru v roku 2013, je len bezcenná popkornová karikatúra pôvodného snímku. Roztomilá barbie Chloe Grace Moretz v hlavnej úlohe ako Carrie White je úplne zlá voľba. *(8.11.2015)