Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

gfrusvk odpad!

Keď som si prečítal popis k filmu bol som nadšený. Úsmev z tváre mi mizol každú ďalšiu minútu, ako niekto môže tak sprzniť takú geniálnu myšlienku, aspoň som sa presvedčil že ani meno ako Stephen King nie je 100% zárukou kvality... Čakal som práve na to, ako sa tu vyhrajú s tým nervovým a psychickým napätím, na tie krvavé jatky, na ten bod zlomu na večierku, dočkal som sa neskutočnej nudy, bolo to úplne oničom a zlé, ako nejaký trápny teenagerský seriál... Na konci som mal pocit že autori sa snažia dohnať všetko na čo sa v priebehu filmu vysrali a všetko to chceli natlačiť do posledných 10-15 minút, no a vznikol z toho takýto neuveriteľný paskvil... ()

Edwin44

Sakra tohle bylo ale.......naprd. Jako velký fanoušek Kinga (nic extremního 6-7 knih přečteno) jsem převelice zklamán. Jedna z mála knížek, kterou jsem od Stephena Kinga četl a zrovna taková špatná adaptace. Je tu hodně nedostatků. Jedním z nich je to že, Chloe Moretz, jak už tu někdo psal přede mnou, se na tu roli moc nehodila, je zkrátka moc hezká. Carrie v knize je popsána teda o něco hůře než tady, hlavně to nekoresponduje na maturitaku, kde ve filmu vypadá jak jedna z těch nejhezčích. Další co mě moc nepotěšilo byla délka filmu, reálně bych to viděl na 80 minut. Takhle první hodina nehorázně nudila a strašně se táhla. A poslední zmínim konec! WTF kdo tohle vymyslel? Proč to nemohli nechat jako v knize. Mohl bych pokračovat ještě dlouho, ale nebudu tady zbytečně srovnávat knihu a film. Jediný za mála pozitiv byla Julianne Moore, vypadala opravdu věrohodně šíleně stejně jako v... no už nic radši. Za mě jen 2 * ()

saluk

Veľmi priemerný film. Ide o taký nemastný neslaný teenagerský film, ktorý síce neurazí, ale moc nepotešil. Predloha bola parádna, avšak atmosféru knihy sa vôbec nepodarilo preniesť do filmu. Veľký podiel má na tom podľa mňa nevhodný výber hlavnej hrdinky. Chloe Moretz sa snažila, ale moc jej to tentoraz nešlo. Na úlohu outsiderky proste vypadá príliš dobre. Ďalšou vecou, ktorá znižuje kvalitu filmu je posledná tretina. Čakal som poriadne telekinetické orgie (predloha je opäť v tomto fantastická), ktoré sa bohužiaľ nedostavili. Len zopár výbuchov a troška krvi. Celkovo teda za slabé 3 hviezdy. ()

Ficbi

Asi první horor u kterého mi byla ,,hlavní vraždící postava" sympatická (nejvíc jsem měl husí kůži z Julianne Moore) . Určitě zajimavý námět i když přebraný, navíc Chloe to zahrála dobře! ()

lahvi

Puvodni zpracovani jsem nevidel, ale myslim, ze i ted by se mi to libilo vic nez remake, protoze todle byla totalni flakotina. Celej film prozivas s vyrazenou holkou ze spolecnosti drama, jestli a s kym pujde na ples a jaky to bude. Tam ji rupne v bedne, kdyz na ni spoluzacka udela typickou americkou svinarnicku a zacne vse nicit. No..ze si nekdo udela ostudu s takovou velkou reklamou jeste na ten film, to sem nepobral. ()

Kouba08

Film který mě nudil od začátku až do konce.. Zápletka je klasické klišé i když to bych i unesl. Co mě ale tak nudilo byl příběh,který neměl to tempo,které jsem teda očekával. Film je vhodný asi pro nenáročné děvčata které zrovna po dlouhých večerech nemají co dělat. I když sem vyděl prima kampaň v Kavárně kde se asi snaží "napálit lidi a trochu navnadit na film.. Výsledek je trochu zklamání.. Třeba jindy... ()

Dracek003

Pochvala Julianne Moore. Její herecký výkon byl obdivuhodný. 3/4 filmu jsou super. Poté co se dostanou na ples, tak to hodně ztratilo. ()

Calabria

Poměrně dobrý remake, na který jsem se chtěl podívat už kvůli treileru v kavárně a Moretz. Herecké výkony Moore a hlavních postav jsou pro mě dostačující, a děj je celkem v dobrej. Jo klidně bych film doporučil, ale že by to bych z toho byl nějaký super uneseny říct nemůžu. Zkrátka průměrny film. Neurazilo, potesilo, neschvátilo ()

Epi2900

Čistý priemer s fajne strelenou Julianne Moore a sympatickou Chloë Grace Moretz ...Milé Americké deti,neviete,že nemáte dráždiť kobru bosou nohou??? ()

Padam

Ano, ano, Carrie by měla být ošklivá jebákatá slečna. Z kraje filmu jsem si taky říkal, že je vlastně docela hezká na Carrie a navíc veškeré výchovné problémy ukazuje jen velkou lekavostí. ALE - tuto myšlenku jsem po krátké době opustil a vůbec jsem si toho vlastně nevšímal. Takže +, protože jako celek to prostě šlape. Knížku to prostě neporazí, ale já neumím říct něco, co bych jim chtěl vytknout. Příjemné pokoukání (pokud se něčemu s tímto dějem dá říct příjemné ;-) ()

TheKesh

Častokrát žasnu, při sledování zfilmování knih, které jsem četl, nakolik odlišný může být film od své předlohy. Scénáristé pravděpodobně naprosto nedůvěřují spisovateli, kterému jeho kniha přinesla alespoň nějaký ten úspěch a musí ji naprosto očesat, nechat jen holou kostru, vyhodit mnoho pro děj i vyznění důležitých událostí a volné místo zaplnit nudnou a často nesmyslnou vycpávkou. Je mi jasné, že jde "jen" o remake a děj je přesunut do současnosti, což si přinese vynucené změny, ale dočkali jsme se zde např. vymazání kompletního dětství Carrie, které mohlo být alespoň naznačeno, přesunutí různých událostí v čase a co mi vadí nejvíc: změny charakteru některých postav a jejich chování v důležitých situacích, včetně titulní postavy, a samozřejmě kompletní změna konce! A co teprve ty dialogy! Ach jo... Ještě jsem se nezmínil o obsazení :-) Chloë Moretz je tu dost propírána a je jasné, že pro tuhle roli nemá potřebné dispozice. Podle mě to ale platí pro velkou část obsazení, snad vyjma Julianne Moore, Ansel Elgorta a několika menších rolí. Nuž, ale abych jen nehanil, dalo se najít i několik světlejších scén a jednou jsem se dokonce usmál! takže slabší 3* ()

afromaros

Jednoznačne mi tu chýba atmosféra, ktorú som pociťoval pri knihe. Určite sa to dalo natočiť lepšie, malo sa to viac držať knihy ..vrátane roku kedy sa to má všetko odohrávať - obdobie mobilov a notebookov mi tomuto isto nesedí. ()

Setman

Mám rád Kinga a miluju originální film. Nejenom že remake ztratil cestou 90% atmosféry a obě koule, navíc nám hlavní herečka dorostla do krásy a všeobecný šukéznosti, takže jí zkrátka ten osud šikanované chudinky nejde dost dobře uvěřit. Na tuhle holku stáli frontu už na základce a je úplně jedno, jakou má matku, co si myslela a jestli vůbec myslela. A že vlastně neumí ani moc hrát. Takže jedna * z nostalgie a za jako vždy nepřekonatelnou Julii Moore v netypické roli. ()

Verdolin

Dobrá verze tohohle příběhu. I když komu se líbí Kingovo knížky, myslím si, že je jasný, že se mu bude líbit jejich filmový zpracování.Tohle zpracování určitě;-) ()

gerdi14

Musím říct že už dlouho jsem se tak dobře u hororu nebavil. A Carrinina pomsta byla úchvatná...a jak jsem to těm hajzlům přál.Chloe je krásná baba a Moore to zahrála skvěle. ()

Nargaroth

Nevím, ale představoval jsem si to trochu jinak. např. nepochopím proč se příběh musel nutně přesunout do dnešní doby. Carrie má být plachá, nesmělá až odpudivá dívka, kterou poznamenala výchova její fanatické matky. Tento snímek je hodně odkloněn od původního snímku a hlavně od knížky. Představoval jsem si to trochu jako nově natočenou Mlhu, která se drží snad i dialogy knížky. Tento film nemohu ohodnotit na víc jak jednu hvězdu. Jediným důvodem, proč nedávám odpad je fakt, že na konci nenastal happy end, který jsem vzhledem k trapnosti tohoto snímku téměř očekával. Opravdu si umím příběh který napsal king představit přesně slovo od slova ve filmovém zpracování. Dokonce i vyprávění těch, kteří přežili v průběhu filmu. R. I. P. Carrie White ()

inhotep

Brian De Palma natočil lepší Carrie, to je jasné, ale Kingova povídka je výborná a Chloe taky (i když pro tuto roli se prostě vůbec nehodí, stěží ji někdo bude věřit šikanovanou ošklivku, když by byla hvězdou třídy, spíš školy...) takže trochu zaokrouhluji, ale původně jsem chtěl dát 2* ()

AliceWHall

Film mi přišel bez hloubky. Půlhodinu se neděje vůbec nic, další půlhodinu se Carrie učí pracovat se svými schopnostmi a za dvě minuty stihne zabít půl školy. Herecké schopnosti hlavní herečky mi přišly az přehráváné, nedůvěryhodné. Žádné drama, strach nebo až mrazení v zádech rozhodně nečekejte. Velká nuda. ()

ferrari2

Tak ako rimejk to beriem, skvelý film, ale tak nízke hodnotenie dávam za J. Moore. Takú fanaticky založenú- ani nemôžem povedať matku, ale vôbec osobu, človeka- to sa nevidí len tak hocikedy. A práve, že verím, že to ozaj existuje som to nemohol dopozerať druhý krát, lebo ma to doslova sralo. Chúďa dievča, ktorej mama ešte aj z obyčajnej menštruácie ju skoro obvinila nie z hriechu, ale div nie zo satanizmu. Nepozareteľné, ale nie že výkon J. Moore bol slabý- práve naopak. Len nenávidím fanatikov... ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek