Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Lanark

Upozornění všem mužům! Nikdy, ale opravdu nikdy!! neoplodňujte katolické hysteričky...za a) si to stejně moc neužijete, páč i když u toho bude vyřvávat to klasické "Ach, můj bože!" nemá to nic společného s vašimi kvalitami či umem, ale opravdu se dovolává toho nahoře. b) riskujete vážná bodná zranění, jelikož každá taková správná jeptiška na svobodě má v místnosti aspoň tunu velmi ostrých předmětů, minimálně krejčovskými nůžkami pod polštářem si můžete být jistí. c) zplodíte potomka, který si v lepším případě založí stěhováckou firmu s heslem "Pohnu vším a budu se u toho tvářit jako dirigent." , v horším případě pak čekejte dav bulvárních novinářů před dveřmi se všetečnými otázkami typu: "Co si o tom všem jako otec masové vražedkyně myslíte?" případně "Zdědila psychopatická dcera nějaké vaše geny?" v nejhorším "To si vole jako správnej fotr zaplatíš!" . Dvě věci se Carrie ale musí nechat. Jednak záviděnihodný životní optimismus aka "tobudevpohoděmamimášmezižebramajendvaceticentimetrovoukudlu". A druhak to, že zadáním hesla "magické schopnosti" do googlu na člověka vyběhne pár mnohem zábavanějších věcí než je samotný film. Takže, Carrie, kámo, dík za inspiraci a teď udělej sluníčko! ()

C0r0ner

Vždycky si říkám, že v Americe je asi možné šikanovat kohokoli, protože Moretzová je opravdu ta poslední, kdo by se mohl někomu znelíbit (na rozdíl od originálu). A na rozdíl od originálu je film vyvážený - žádná nuda, žádné napětí. Veskrze zbytečný film, který byl natočený, aby se natočil a po pár letech o něm nikdo nebude vědět. 50% ()

PainM8

Taky vás tak iritovala ta pobožná matka? :D Ta byla zralá na pár facek. Jinak Carrie měla dost zajímavej příběh. Nevím, jestli jsem jedinej kdo to má rád, ale strašně se mi líbej příběhy těch rádoby flegmatickejch introvertů, kterým pak nadělí štěstí. ()

zette

Jako nenarocny divak hororoveho zanru jsem se u Carrie dobre bavil. Mozna to az moc pusobi teenagersky..., co ale zase cekat od filmu, ktery se odehrava na stredni skole... Dobre natoceno, z hercu urcite potesi vyborna Julianne Moore a (nejen) zaverecna pulhodina si myslim stoji za videni:-). Tesim se na srovnani s puvodnim filmem. ()

Juto

Napriek talentu a známosti zdrojového materiálu sa ,,Carrie"cíti podivne malá, dokonca až televízna. Ale začínajúcich milovníkov hororov môžu byť spokojný. 5/10 ()

papaJA21 odpad!

Tohle byla vážně sračka. Do psychologického hororu to mělo zatraceně daleko, spíš to vypadalo jako céčkový x-meni. Auto co se ve vzduchu odpíchne tři sta z místa, mě naprosto dorazilo... wtf. Kdokoli napíše, že film je stejný jako původní film by zasloužil pár facek. ()

animaxis

!! SPOILERY !! Nemůžu si pomoct, ale asi tu budu srovnávat novou Carrie s knižní předlohou. Nová Carrie začíná docela slibně. Úvodní scéna je působivě natočená a pokud jste četli knihu tak vás mile překvapí, protože o narození Carrie je v knize jen zmínka. Nejdříve se mi zdálo že si Kimberly Peirce s Carrie poradí. Dokonce i v průběhu filmu to vypadalo docela slibně. Sem tam byl sice nějaký moment, který mi přišel poněkud divný, ale to naštěstí ani nestojí za zmínění. Takže první půlka filmu v pohodě. Šikanovaná Carrie jak jsem si jí představoval a Chloe Moretz mi nakonec ani nevadila. Horší to začalo bát na plese. První půlka plesu byla špatná snad jedině v t om, že mé uši museli vydržet poslouchat současnou "cool hudbu", ale to vám asi moc vadit nebude. Horší je ta druhá půlka plesu a to už asi víte o čem mluvím. Hlavně jsem čekal (a určitě nejsem jediný) že potom co Carrie zkropí krví, tak se naštve natolik že způsobí totální katastrofu jako v knize. Tak fajn, Peirce se to rozhodla udělat jinak než v knize, originalita se cení. Jenže tady se Carrie hrozně naštve, pak zabije asi pět lidí a potom ještě nechá zamknout východy ze školy. Jenže mi moc nedochází proč je vlastně zamkla, když potom zbylé spolužáky (kteří se jí vysmívali, šikanovali atd. ) prostě nechá i tak nějakým způsobem uniknout. Potom mě potěšilo že začala hrát docela fajn hudba, která by mohla být i úžasná, kdyby už bylo v plamenech celé město, ale ono hoří jen půlka školy a pár aut venku. Ke konci filmu mi Carrie přijde docela dost nerozhodná, ale to mi zase už tak moc nevadilo. A konec filmu byl zase docela fajn, ale tu čtvrtou hvězdičku dát nějak nemůžu. Vlastně scéna s plesem byla ode mě nejočekáanější a nakonec to byla jediná scéna jaká se mi nelíbila. No nic. Carrie jako jednotlivý film není špatná a Chloe svojí roli nakonec zahrála dobře. Pak tu ještě dost dobře hraje Julianne Moore, ale to je asi tak všechno. Pokud jste nečetli knihu tak asi budete spokojení, ale pokud ano, tak nic extra radši nečekejte. Možná budete mile překvapení, ale i tak je ta šance maximálně 50 na 50. Film má hlavně moc velké klady a moc velké zápory a ty z toho bohužel vytvářejí tříhvězdičkovou záležitost. Škoda. ()

WolfR

Problém vidím už v tom, že byla obsazena Chloë Grace Moretz, které to jaký je outsider nežeru. Není to chyba jejího herectví, ale prostě není dostatečně ošklivá aby hrála odstrkovanou Carrie. Ale jinak je to celkově dost zbytečný film, který nevyniká absolutně ničím, 2 hvězdy. ()

Riley

Kdysi jsem četla knihu, a byla snad jediná od Kinga, která mě nenadchla. O to víc se mi líbil film. Přiznávám ale, že mám hodně ráda Chloe Moretz a tady se mi obzvlášť líbila. Nevidím film ale jako horor, jako spíš smutný příběh o šikaně. 65% ()

KajusaK

Pro mě skoro za 5*. Nudná ani minutka. U pár scén mi bylo trapně za ně:). Juliane měla tak blbou roli, že mi byla opravdu protivná. Palec hore za Sue. Závěr docela masakr :) ()

Nivenx

Viděl jsem všechny Carrie a zatím byla nejsilnější první adaptace. Bohužel to tak zůstává nadále. De Palmova verze má lepší gradace, vtáhnutí do příběhu i originálněji pojaté akce. Od téhle režisérky jsem nevěděl co mám očekávat, ale doufal jsem v dobrý horor. Remake není zase tak špatný, ale maličko mě sklamal. 55% ()

majo0007

Totálna zbytočnosť! Holt, slečna Moretzová (ten jej "skrúšený kukuč" ma teda riadne vytáčal) nie je Sissy Spacek, a o nejakej vlastnej vízii Peirceovej sa v porovnaní s De Palmom nedá ani hovoriť. Majster King sa radšej nevyjadril. ()

URBAN

Chloe miláčku … Opět si to zvládla skvěle a to i přesto že to nebyla zrovna role pro tebe na míru , přece jen nejsi nějáká škaredá holka si krásná PS : Počkám si na tebe … : ) Ale opravdu ikdyž to nebyla zrovna role na míru šitá poprala se s ní skvěle jen to všechno trochu kazil konec který byl tak něják Fuck the logic , jinak to jako TEEN horor válelo . ( 5.1.14/MAC ) ()

veertiik odpad!

Já jsem četl knihu. Pak jsem viděl zpracování z roku 1976 se Sissy Spacek. Toto zpracování zhruba odpovídalo tomu, jak jsem si to představoval při čtení. Pak jsem viděl tuhle verzi. Otřesně zpracované. Základem knihy je, že Carrie je obyčejná spíš ne moc hezká. Tady to Chloë moc sluší. Má to být více na dnešní dobu, to chápu, přesto když tu klíčovou scénu vidíme ve filmu na youtube, tak u mě definitivně skončili... ()

panMartin

Předlohu jsem nečetl a film neviděl, přesto je ale Carrie dost známé dílo na to, abych nevěděl, jak se bude příběh vyvíjet. Nicméně nejsem zklamaný. No tak je zřejmé, že S. King je výborný spisovatel, a měl štěstí, že dost snímků podle jeho předlohy bylo natočeno úspěšně. Carrie je poměrně zvláštní počin. Nazval bych ho romantickým hororem. Chloë roste do krásy. Přibližně hodina a půl sledování mi utekla velmi rychle a docela jsem se i bavil. Jen škoda že to bylo be napětí, atmosféry, šoku. ()

SeanLSD

Filmový remake Kingovej prvotiny mi nepríde nezmyselný v dobe, kedy sa toľko a zrejme opodstatnene diskutuje o šikane... V tom prípade ale prečo je Carrie taká pekná ( nech mi nikto nehovorí, že takto vyzerá outsider! ) a všetko napokon tak jasne rozdelené na pekelné zlo a až anjelské dobro? Také čisté a krásne charaktery ako Sue a jej chlapec by sa nenašli ani v kláštornej škole, neviem si teda predstaviť tínedžerov a vlastne ani nikoho iného, kto by sa zachoval takto - ušľachtilo... Neviem či mám zlé predstavy o Amerike ja alebo filmári, ale kde sú všetci tí tuční, hlúpi, škaredí a nešťastní ľudia, ktorých je tá krajina plná a ktorí by si zaslúžili objaviť sa vo filme, ktorého príbeh je tak výstižnou ilustráciou šikany (i keď nanešťastie nie jej následkov)? Celá aktualizácia je tu o tom, že ešte aj v dobe prepojeného sveta chytrých mobilov, internetu a videí na YouTube môže niekto nevedieť o menštruácií ( čo je ostatne dosť neuveriteľné v prípade dievčaťa, ktoré chodí do školy, vie používať počítač s internetom a vyhľadať si hromadu informácií o telekinéze )! ()

alchac

Královi, jehož filmové adaptace mě (až asi na tři výjimky) s železnou pravidelností těžce nudí, jsem dal s ohledem na dvě oblíbenkyně v pozici protagonistek (resp. antagonistek) po dlouhé době zase šanci a musím říci, že po zhlédnutí se ve mně mísí velmi rozporuplné pocity, neb Můra zvládla tu fanatickou svíčkovou ježibabu s krutou fobií z penetrací (byť v práci píchá dokonce s pomocí mašin!) zahrát tak sugestivně, až mě po dvaceti minutách přepadlo nutkání vykosit jí ze své herecké topky, neb nyní mě bude zřejmě strašit ve snech minimálně stejně tak dlouho, jako svého času Šmeral po první ráně Kladivem. Nicméně kašlat na tu starou Torquemádovou s přece jen již poněkud přetočeným tachometrem, ale z Chloé mi kvůlivá jejímu rovněž vysoce kvalitnímu ztvárnění přestoupení ze světlé na temnou stranu Síly bude asi taktéž pěkně dlouho cukat pouze v oku! Každopádně hezká ukázka toho, jaká prdel bývala mohla být s obdobně pochybně upleteným Anakinem, kdyby jej vrhla ultrabigotní hydra a v mládí byl vychováván v souladu s moderními kuřimskými trendy rozvoje osobnosti a šikanován Ártůem a mistrem Yodou. ()

drexik

Zkrvanena psychokinetickymi schopnostmi vybavena Carrie- Chloe byla mozna vic demonictejsi nez Carrie-Sissy, ale jak zacala teatralne nachat rukama v jakekoliv situaci kdy pouzila svou silu, no popravde sem mel pocit, ze zacina dalsi dil tech priblblejch Carodejek. Nekdy je mene vice, asi by bylo lepsi vsadit jen na takovy ten vrazedny pohled. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek