Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

figliar

Chloë Grace Moretz vyrástla z nevinnej školáčky a chopila sa remaku klasického hororu zo sedemdesiatych rokov. A vyšlo jej to fakt dobre. Náboženská fanatička Julianne Moore sa snaží byť dobrou matkou, no akosi jej to nejde, ale čo koho do toho. Carrie má na všetko vlastné unikátne riešenie a z pozície outsiderky sa stane stredobodom pozornosti. Nie síce spôsobom, aký by chcela, ale na mňa aj tak zapôsobila a film som si užil. ()

strikeman

Nejedná se o špatný snímek, jen je nešťastně žánrově zařazen a z toho důvodu pak neplní očekávání fanoušků hororů. Škatulky drama/horor bych vyměnil za mysteriózní/thriller ... 70% ()

BeranSon

Tato Carrie se snaží slušně napodobit pestrý originál, ve kterém se kvalitně ovšem nemůže v nejmenším rovnat. Ať vezmu snímek z jakékoliv strany, ze shora, či zespoda vyjde mi řemeslně špatná práce s opravdu neuvěřitelně neuvěřitelnými hereckými výkony a protagonisty, kteří mi do svých charakterů nijak nesedí. - 3/10 - ()

BOURQUE

Moderné spracovanie kultovej knižky od S. Kinga. Samotný film sa viac kloní k modernému trendu. To, čo to celé zachráni sú práve herecké výkony. Príjemne ma prekvapila Ch. G. Moretz, ktorá celkom dobre zvládla svoju úlohu. Pozornosť však takisto patrí fantastickej J. Moore, ktorá v úlohe matky nekompromisne dominuje. Príbeh samozrejme miestami sa odlišuje od knižky (hlavne so záverom nesúhlasím), ale to už je akýsi trend pri sfilmovaných príbehov od S.K. Každopádne však odporúčam si prečítať knižku, ktorá v porovnaní s ostatnými knižkami od S.K. je pomerne krátka. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Rathalos

Chloe Grace Moretz opat v skvelej forme,vyborny herecky presvedcivy vykon,ta herecka je fakt dobra a samotny film sa mi tiez velmi pacil,paradna drama s prvkami hororu a ten zaver bol dokonaly...:-) ()

domirovec

Carrie je v podstatě pouze typický, ne moc na první pohled přitažlivý remake od kterého jsem upřímně čekal ještě mnohem více. První problém, který je totiž i v tomto případě poměrně velký, je herecké obsazení, které zde jednoduše nesedí. Nemůžete totiž dát do role, ve které má být nějaká ''ošklivější holka'' holku pěknou. Moretzová to totiž zahrála hezky, o tom žádná, ovšem do role Carrie se prostě a jednoduše nehodí. Druhý problém - některé scény balancují až neskutečně pitomým způsobem na hranici debility a nehodící se směšnosti. A třetí problém - ono to moc nepůsobí ani jako horor, ale spíše jako nějaká fantasmagorie pro mladé a to hlavně ke konci filmu, který působil až příliš moc přitažený za vlasy. Celkově se z docela pěkně rozjeté psycho srandy stala ohraná, nepříliš zajímavá a hodně mediocre sranda. 3/5 ()

Kadas97

Mnohí tu hovoríte o bezvýznamnom remaku, hľadáte chyby vo filme, porovnávate s filmom z roku 1976 a zhadzujete vynikajúci film do modrých čísel. Carrie 2013 bola točená preto, aby sa aj dnešný divák pozrel na film z pohľadu tvorcu, ktorí majú k dispozícii istý technický pokrok. Pre mňa osobne bola Julianne Moore jednou z najhororovejších postáv tohto roka. Role sfanatizovanej matky sa ujala neočakávane dobre. Chloe Grace Moretz podala taký výkon, že by si podobne ako Sissy Spacek zaslúžila nejaké ocenenie aj keď nie práve oskarové. Film mal všetko atmosféru, napätie, efekty, prácu so zvukom aj hudbu. Na dobrý horor netreba potoky krvi. Stačí zmagorená matka, alebo rozmazlené decká, ktorím prechádza šikana. Scény, ktoré mali byť hororové, krvavé a drsné boli hororové krvavé a drsné. Moje hodnotenie je možno ovplyvnené tým, že som sa na film tešil už rok vopred a preto dávam 10 z 10, ale ak aj odrátam bod za nadšenie stále to bude 9 z 10. ()

Killingjoke

Knihy Stephena Kinga mám docela rád. Jeho Carrie však nepatří mezí mé oblíbené a to samé můžu říct i o filmu Briana De Palmy z roku 1976, který přesto nepatří mezi nepodařené filmy. Jeho nový remake je však učebnicovým příkladem toho, proč je valná většina remaků zcela zbytečnou záležitostí. Kimberly Peirce prostě a jednoduše vzala původní film, bezestudu zkopírovala naprosto vše co v něm fungovalo, přidala pseudo-problémy dnešních teenagerů a namíchala trapný jahodový koktejl na způsob BH 90210 a podobných pitomostí. Nic víc tam prostě není. Dialogy jsou tupé, herci nepřesvědčiví. A nemůžu si pomoct, ale Chloë Grace Moretz, které předpovídám docela zářivou budoucnost, se na roli holčičky usurpované pološílenou a fanatickou matkou typově vůbec nehodí. Julianne Moore jsem nikdy moc nemusel a ani v tomto filmu mne ve své roli absolutně nepřesvědčila. Tato verze Carrie je naprosto zbytečná, vůbec není strašidelná a abych se přiznal, nevyvolá ani žádné emoce. Jedná se zase o jeden z emočně prázdných a dějově tupých remaků teenage vlny, na kterou si za pár měsíců vzpomenou snad jen skalní fanoušci. Ti ostatní ať raději sáhnou po původní verzi, nebo ještě lépe, přímo po Kingově knize... ()

greedo95

Dlouho jsem rozmýšlel jestli dát hvězdičy tři nebo čtyři, ale faktem je že 4 hvězdičky dávám lepším filmům než je tento. On to špatný film není, líbilo se mi to, že se celkem držel podobného scenáře jako u původního filmu. Ale nějak na mě nezapůsobil navoděním atmosféry.. Možná je to tím, že je zasazený do přítomnosti, nebo nevím. Jistě ale vím že původní film na mě zapůsobil mnohem víc.. např. scéna čekání matky s kuchyňským nožem na to až se vrátí Carrie z plesu, a nebo celkem malá role začínajíciho Travolty. ()

Stíba

Film u kterého má být napětí nosnou ideou a vy při něm ani jednou necítíte pocit stísněnosti v žaludku. Tohle režisér zprznil a nemohla to zachránit ani Julianne Moore či Chloë Moretz. (Cinema City Flora - 1. 11. 2013) ()

Avantgarda

Nezlobte se na mě, ale horší "remake" snad už ani udělat nemohli! Chápu, že dnešní doba vyžaduje, aby i postavy, které dle knižní nebo jiné předlohy nevynikali svou krásou, aby i přes to byly trošičku půvabnější, ale v tomto případě to režisér trošku přehnal, ačkoli Moretz zahrála velice přesvědčivě, stále je příliš pohledná na to aby mohla být Carrie. Jedna z prasáren ve scénáři je dle mého soudu přenesení děje do roku 2013! Proč? Chápu, že potřebujete z kvalitní knihy z roku 1973, udělat debilní film z roku 2013, který vám zaplní kina hromadou teenagerů, kteří používají mozek místo na myšlení, jako zátěž při silném větru a tak na tom vydělal hromadu dolarů, ale bohužel Váš plán Vám tak úplně nevyšel, protože někteří lidé ještě mají mozek na to, aby s ním přemýšleli. ()

Johny M.

Nevim o kolikátej remake by se muselo jednat, aby mě tenhle příběh přestal bavit. Trochu nadhodnotim, protože jsem si Carrie opět náramně užil... ()

RobLord

Naprosto zbytečný remake. Chloë Grace Moretz rozhodně nevypadá jako Carrie Whiteová z románu Stephena Kinga. Nezískalo si mě čertvíjak už filmové zpracování Briana De Palmy z roku 1976, avšak Sissy Špačků jsem Carrie - utiskovanou matkou, náboženskou fanatičkou - věřil přeci jen víc. I Angela Bettis byla uvěřitelnější Carrie v TV filmu z roku 2002. Kingův román se zkrátka nikdy zfilmovat nezdařilo. ()

katmandzoo

na tento film som sa veľmi tešil, nakoľko Stephen King je jedným z mojich obľúbených autorov a pozrieť si jeho sfilmovanú Carrie malo byť vyvrcholením zážitku z knižnej predlohy..žiaľ, to prvotné nadšenie vystriedalo mierne sklamanie, čo je veľká škoda, pretože námet a potenciál tam bol a dalo sa z toho vytrieskať oveľa viac..nie zlé, ale nič prelómové, čo by ma nadchlo, zaujalo, zanechalo vo mne niečo..Moretz bola v role Carrie celkom v pohode a v poslednej dobe si ju začínam čoraz viac obľubovať, uvidíme v akú herečku vyrastie, pretože talent rozhodne má..priemerný snímok ()

goni

Ako fanusik knih Stephena Kinga som ocakaval trosku viac ako len priemerny horor. Herecke vykony hlavnej hrdinky a jej matky boli podla mna celkom slusne, ale prekruteny dej, zbytocne prehnane Carrieine schopnosti (najma v zavere) a klasicke stredoskolske klise z americkych skol to dost pokazili [7/2014]. ()

Hartigan

Spisovatel S. King patří ve světové literatuře celkem poprávu mezi uznávanou špičku. Jeho příběhy stále baví, lidé si napřed pořízují knížní předlohu a následně po čase jdou většinou ze zvědavosti srovnat knižní kvality s těmi filmovými, což ihned hodí další téměř jistý peníz do kapsy. Koneckonců se nesmíme divit, že téměř kompletní tvorba, pocházející z jeho pera, se již na pohyblivé obrázky převedla. Román "Carrie" není vyjímkou, jak jsem při menší pátrací akci zjistil, byl prvním knižním svazkem, se kterým přišel na veřejnost a který se roku 1976 dočkal filmového zpracování, se kterým jsem se osobně seznámil zhruba před dvěma lety a nadmíru mě zaujalo po mnoha stránkách. Když bych měl nyní zmíněné dva snímky porovnat, tak tvrdím, že originál je přeci stále o pách chlupů na zadku lepší, než ona aktuální kinoverze. Tak jednak, hlavní představitelku lépe ztvárnila tehdy ne příliš známá Sissy Spacek, ze které sršil větší strach, než z nynější začínající hvězdičky Ch.G.Moretzové, která ovšem také zvládla svůj part se ctí a do budoucna o dá o sobě ještě vědět. Pak nepochybně i tehdejší De Palmova režie byla prostě jiná a více dokázala člověka vtáhnout a udržovat si ho na háčku. V těchto několika zmíněných aspektech nová "Carrie" za tou starou malinko pokulhává. To však nebrání v konstatování, že nový remake se ve svém žánru stále drží lepšího průměru a to není vůbec žádná tragédie. ()

AngelG

No tak, že hlavní postavu hraje zrovna holka, která je jasně krásná a ani vyblitá barva vlasů nebo světlé obočí vám to nevyvrátí, tak to by se ještě dalo přehlédnout, páč to hraje poměrně dobře.. že je Julianne Moore sice skvělá, ale pojali její postavu stylem vlastně hodná mamka, která občas fanaticky něco zakřičí, ale jinak je vlastně milující, to už mě trošku zarazilo.. ale.. ALE.. proč z toho proboha udělali takovou teenagerovskou rádoby "Twilight shitku"..?! moderní doba, internet, mobily, fára a obsazení alá nagelovaní bezmozci a jejich přítelkyně modelky..?! to už mi trošku škubal nerv v oku.. opravdu jsem se na novou Carrie těšila, jelikož miluju Kinga, tudíž i jeho Carrie, ale tohle prostě v mnoha nepřehlédnutelných směrech podělali.. ()

bubblebobble

Ja som sa fest bavil. Vždy keď sa objavila Julianne Moore tak som dostal záchvat smiechu, finish them scéna za 100 bodov a tá krpatá (vlastne už ani nie) Chloe je na pretiahnutie aj zarytým homo aktivistom. Horor? Ale kďeže. 101 minút srandy. Skúste si predtým vypočuť pieseň Y.A.L.A od M.I.A, zažartujte si s niekym o tom, že Julianne nemá obočie, nemajte žiadne očakávania a pobavíte sa ako ja. ()

kamens

Já si Carrie představoval jako holku do které je od mala matkou klavírováno jaký je svět a jak se má na něj dívat. Carrie zjišťuje, že se na nějáký soudný dny může vykašlat, že jej nikdo neřeší. Chce být jako ostatní. Ale myšlení její matky ji to nedovoluje. Zavírá ji do komůrky s kristem... Bývá psychicky na dně. Začína objevovat svou schopnost, ale používání této schopnosti je pro ní vysilující... Chci říct, že to byl nějáky dlouhý proces, než došlo k vyvrcholení. To film neukázal. Film není pro mě prostě uvěřitelnej. Carrie měla v knížce uhry. Nepředstavoval jsem si ji tak hezkou. Knižka mě na konci i rozesmutněla, jak Carrie, když umírala chěla svoji maminku. Prostě film mi nic moc nedal. ()

miawallacova

Jakožto milovnice Kinga, která Carrie četla jako první Kingovku jsem se na tento Rýmejk celkem těšila, ale jsem opravdu ráda, že jsem na něj nešla do kina. Nebudu tu bláblit to, že "kniha je vždy lepší" ale tohle se mi tedy moc nelíbilo. Chloe mi tam nějak vadila. Nečekaně si Kimberly Peirce neodpustila, byť malinkou, lesbickou scénku... To by přece nebyla ona, že? No, doufejme, že to byla poslední Carrie a že se Kim vrátí k tomu, co jí jde nejlépe. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek