Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Untitled07

Chápu že diváci, kteří viděli originál z roku 1976, tenhle remake hodnotí jako blbost, protože co si budeme povídat, originál je jen jeden. Já ale originál neviděla, nepotrpím si totiž na staré horory a tak mi takhle novodobá Carrie přišla prostě skvělá. Julianne Moore je super, nemám problém ani s Chloë, atmosféra skvěle graduje, s Carrie jsem od začátku soucítila a finále je super. Vůbec nic proti tomuhle filmu nemám, celých 101 minut jsem se bavila, takže hodnotím nadprůměrně. ()

Matli

Dlouho jsem váhal nad třemi hvězdičkami, ale nešlo to jinak. Jediné co se mi fakt líbilo byla finální scéna na plese, když to Carrie rozbalila, efekty, krev, herecký výkon, to byla pastva, ale zbytek filmu děs. Vypadalo to jako točené pro americké puberťačky, nikdo mrtvý, žádné pořádné efekty (na dnešní dobu) a spousta nudnejch keců. 38% ()

jasanka

Chápu, že pro lidi, kteří se těšili na pořádný horor, mohla být Carrie zklamáním. Shrnula bych to tak, že jde o drama s hororovým (či spíše thrillerovým) koncem, což mně naopak vyhovovalo. Nevadilo mi ani to, že se film vždy nedržel knižní předlohy (především na konci ne). I tak to byl povedený a napínavý film. ()

Gucak

Nevím kvůli čemu si Carrie zaslouží tak negativní hodnocení. Jen kvůli tomu že to je remake ? Podle téhle logiky by se měl v podobném bodovém rozpoložení nacházet i King Kong od P. Jacksona. Mě se film prostě líbil. Skvělé obsazení -> Julianne Moore jako náboženská fanatička a Chloë Grace Moretz jako hlavní postava ,která ovládá telekinezi. Já film prostě nemohu hodnotit jinak než kladně. Film mi přirostl k srdci hlavně kvůli Chloë. Od tohoto filmu jsem začal sledovat většinu filmů s ní. ()

Bozvav

Remake, který má hezčí hlavní hrdinku, vytuněnější vizuál, ale jinak je to to samé v bledě modrém. Je to nejspíše tím, že King je tak trochu magor. Knihu jsem četla, atmosféru má patřičně dusivou, nicméně díky tomu, že autor je tak trochu (vlastně hodně) grafoman, jsou skoro všechny jeho díla spíše utrpením, než zábavou. Zatímco v původním snímku tvůrci zvládli tu dusivou a ponurou náladu přenést do filmu na jedničku, tak tentokráte se to až tak nevyvedlo, je to příliš učesané. Jinak je to ale dost hrůza a to ne v tom správném slova smyslu. Je to prostě King. ()

Hapretor

Chloë Grace Moretz je jediný klad tohoto dost nepovedeného remaku. Já se nudil. Triky vylepší vzhled, ne děj. Snaha byla. ()

owwidius

U mna dost rozporuplne - su pasaze so super napatim a tie su podla mna spravene dost dobre, ale sceny okolo "the Prom night" ten film zas strhavaju na priemerny teenage level. Velka skoda no, lebo aj samotny zaver uz potom vobec nema silu a niektore sceny su ako z Final Destination (niekde okolo piateho dielu). [#112/2013] ()

Qeo

Velké zklamání. Všeobecně se nebráním remakům. Originál jsem viděl, knihu četl (už ani nevím v jakém pořadí) a dodnes z toho mám flashbacky. Co ale provedli v novém zpracování je tristní a trochu doufám, že pan King se nijak nepodílel na přípravě. Když vyloučím matku, která byla excelentní, zbytek byl absolutně (až absurdně) nudný a protivný. Velká hromada nesrovnalostí, které nechci úplně prezentovat, abych neprozradil tu bídu. Snad jen (pokud se rozhodnete se přece jenom podívat), zkuste se zaměřit na přírodní zákony a gravitaci, která musí zákoně fungovat i když má někdo nadpřirozené schopnosti. Jedna hvězda pro Julianne Moore. ()

zelda82

Místy vernejsi knizni predloze nez verze se Sissy \spacek, lec co jew to platne, když filmu podkopava nohy zakladni premisa - a to ta, ze v dnesni době mobilu, internetu a sexualni vychovy existuje divka, která netusi, co je to menstruace. V roce 1976 budiz, ted uz je to ovšem jen na poradny facepalm a bitch slap scenaristy... ()

Ben Nevis

Nemohu tvrdit, že by se remake nepovedl, jenom ten příběh není až tak nadčasový, že by si zasloužil přepsat do současných reálií. Proč se dneska trápit s prasečí krví, když sociální sítě umí ponížit teenagera efektivněji? Bohužel zpracování ničím nevyniká. Dává se důraz na přípravy žertíku, takže od půlky filmu každý ví, jak to skončí. Chloe je na tu roli moc hezká. Musí neustále koulet očima, aby vypadala divná a "ospravedlňovala" šikanu. Julianne Moore hraje přirozeněji a vypadá děsivěji než Carrie ve vrcholných scénách. Celkově film neurazí, ale vzhledem k tomu, že je to remake, je zbytečný. ()

Doomedx

Poor girl, tak poor ze ma furt nekdo neustalou potrebuji ji pomahat nebo naopak "přihoršovat" uz tak jeji spatnou situaci s praštěnou (a nesympatickou J. Moore) matkou, ktera na nakonec vlastne mela pravdu. Zanr Horor se mi zda trochu nepresny; puvodni film jsem nevidel, ale konec celkem predvidatelny a slaby. 65% ()

Evander

Carrie je poměrně zvláštní počin. Nazval bych ho romantickým hororem. Přibližně hodina a půl sledování mi utekla velmi rychle a docela jsem se i bavil. Na druhou stranu žádný zázrak to nebyl a nic nového snímek nepřináší. ()

Luk Skywalker

Typická Kingovina. Hlavní herecká dvojice Moretz - Moore hraje dobře. Moretz má 3/4 filmu výraz, že je úplně mimo, což je pochopitelné, když její šílená herecká matka Moore je náboženská fanatička, která má sklony se řezat. Sleduje se to dobře, každý je po zásluze potrestán, jsou tu hezké mladé herečky a pro mě jedná premiéra (i když tak bedlivě to nesleduji): poprvé herečka hraje starší než ve skutečnosti je, Moretz tu hraje po boku dvacítek a více jako jejich spolužačka. ()

MikeeTheory

Až do plesové scény jsem Carrie sledoval poměrně se zájmem. Neznám knižní předlohu ani film z roku 1976, takže nemám možnost srovnání. Ale tak nesmyslný konec jsem snad ještě neviděl. ()

Brunky

Knižku som čítal už pred rokmi, takže žiaden horor som nečakal, King píše dosť ,,svojské,, knihy a tak keď mám posúdiť film podľa knihy tak obstál na výbornú. ()

GOREGASM

Hned v první fázi nešťastně obsazené - Chloe mám rád a fandím ji, ale na šikanovanou Carrie je moc prvoplánově krásná. Ve fázi druhé natočeno v duchu povrchní moderny a režisérka Kimberley Peirce je na úkor špičkové dramatické předlohy nadbytečně telekinetická a pro potřeby mladého publika také úzkoprse jednoduchá. Nuda to vyloženě není, ale na adaptaci Kinga, kterou jsem navíc zcela výjimečně četl ;-), jde o hodně triviální zážitek. 35% P.S. Napadlo by vás, že bude někdy Julliane Moore cítit "malinovkou"... ()

Raziel_cz

Tenhle film dokonale zabil jakoukoli moji potřebu číst Kingův román nebo vidět De Palmovu verzi. Hodina čtyřicet nudných táhlých záběrů, dementního scénáře a špatných triků. Jelikož Moretz i v sedmnácti vypadá na čtrnáct, fakt nevím, který chuj si ji vymyslel do hlavní role mezi dvacet a více let starými herci. Její záškuby při telekinezi jsou navíc spíš směšné než děsivé a zdejší mentalita psychopatických středoškoláků je fakt úsměvná. Po tomhle se opravdu divím, že má King odvahu svá díla dál licencovat. SPOILER ALERT: Dvě ze tří normálně smyšlejících postav přežijí, když Carrie uplatní telekinezi a jednu z nich prohodí oknem, nebo stěnou nebo co to bylo, přistane na asfaltu jako do peřinky. To jako fakt? No a závěr ve stylu překopané Noční můry v Elm Street... Ježíši! ()

Fujara777

ÁNO: Ak ste čítali o tom, ako táto verzia nemá zmysel, tak tomu neverte. Ak ste čítali knižku tak dupľovane. Nepoznám totiž človeka, ktorý by namietal, ak sa film pridŕža knižky viac (toto je ten prípad). Povedzme, že niektoré veci si tvorcovia z predošlej celuloidovej verzie požičali a vypálilo to dobre. Aj šat modernejšej doby pôsobí príjemne. NIE: Stále tu však ostáva veľa vecí, ktoré by bolo treba vyšperkovať. Aj to konečné peklo. To viac hrôzostrašnej šťavy mala De Palmova verzia. Celkové vyznenie filmu je mdlé. Tipujem, že pre knihou nedotknutých ešte viac. Pravdu majú tí, ktorí hovoria, že hlavná predstaviteľka nie je zvolená vhodne. Veď tá Chloë, to je taká pekná baba! Asi ťažko by bola takto šikanovaná. ()

hororwatch

Původní film jsem neviděl.A nebudu v tom ani nic hledat. Dal bych i pět,ale muselo by to skončit jinak.Neříkám, že jsem to chtěl akčnější,takhle to bohatě stačilo, ale zase na druhou stranu když už jsem tak dlouho čekal. Film se skládá až po 3/4 ze dvou faktorů,který nemám rád a to je americkej styl ,,šikany'' a fanatický pánbíčkáře a jejich kecy, který nemůžu vystát v doprovodu s Juliannou Moore,která je nejen škaredá, ale ještě ji z 90% ve filmech nevyhledávám. Tak či tak konečně přišel film, ve kterém přišlo zadostiučinění oboum faktorům a já se konečně cejtil šťastně,když jsem to viděl. Konečná teze ,,každého můžete provokovat jen chvíli'' jsem si vzal jako proroctví. Byl to takovej středoškolskej masakr jako v Kolumbii,akorát jinak. Kdyby mě film nepobavil asi bych se víc šťoural v tom,proč zval kluk jiný holky na ples jinou holku,když se s ní stačilo trochu víc bavit a vypadali by oba nebo vlastně všichni tři pořád stejně blbě. A na závěr si neodpustím k náboženským fanatikům jako pravověrný ateista:Pronásledovat-chytit-zavřít-lobotomie. Protože jakejkoliv náboženskej fanatik je schopen pro vyšší cíl i zemřit a to je stejný jako zasranej islám a jejich smradlavá Sharíja. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek