Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

veverysiak

Pripadalo mi to také udýchané, zrýchlené, nedopečené, pritom sa s tým dali robiť hodnotnejšie kúsky, kľudne sa dá povedať, že všetko sa točí okolo dvoch žien a ich predstaviteľky jednoznačne a brilantne posúvajú výsledok nad priemer, takže 60%. ()

LencaN

Tak nevím, tohle byla prostě téměř identická kopie dvou starších Carrií. Sice občas můžeme vidět moderní prvky, Carrie je trochu drsnější, víc svou sílu používá, což je fajn, ale stejně to nebylo moc strašidelné. Nejstrašidelnější na téhle Carrie asi byly výrazy Julianne Moore, která se role fanatické matky ujala výborně. Být po mém vezmu Spacek, přidám k ní větší razanci z téhle Carrie a dostala bych nejlepší kombinaci. Moretz je fajn a snaží se, je to úžasná herečka, ale prostě na tohle e-e. Ale musí se uznat, že se člověk nenudí, děj hezky ubíhá a z Carrie se taky stala (kromě jiného) věštkyně, která pozná pohlaví nenarozeného dítěte. Teda pardon, ale pořád nechápu, jestli to byla ve všech Carrie telekineze nebo ďábel. Ale to je spíš můj problém s celou předlohou, nečetla jsem ji, tak mi to z filmů asi nestačí. ()

Tinusa14

Nakoľko som si film zapla len náhodne, čiže som o ňom predtým nič nečítala a netešila sa naň, sa mi dosť to páčilo. Aj keď to nebol ten horor v pravom slova zmysle, malo to určitú atmosféru a gradáciu. Herecké výkony by sa dalo povedať že boli priemerné, do roli na 100% zapadla Julianne Moore ako šialená matka. Moje hodnotenie sa odvíja aj od toho že mám slabosť pre príbehy Stephena Kinga. ()

Nicole32

Originál som nevidela ale už len z fotiek sa mi zdá oveľa desivejší ako táto verzia. Chloe som Carrie neverila. Celý film má taký divný výraz. Julianne Moore som jej psychopatickú matku verila, ale to je tak všetko, čo ma na filme zaujalo. Nuda a hlavne to vôbec nie je desivé. Tešila som sa na poriadne finále, ale nedostala som ho. Ani jedna scéna ma nevystrašila. Škoda. ()

Scaevola

Jak natočit příběh, který všichni znají? Přiznám se, že jsem původní film neviděl, potkal jsem pouze televizní versi, která na mne zapůsobila velmi přijemným dojmem. V tomto pokusu je dán větší prostor matce (nebo si jej výborná J. Moore pro sebe utrhla?), tudíž vyvstávají na povrch v mnohem větší míře problémy náboženské a genderové (- ach, jak se mi tohle slovo nelíbí). Naopak víceméně nezajímavé je postupné prokousávání se hlavní postavy psychotronickými schopnostmi - Ch. G. Moretz jsem nevěřil ani jedinou pohlohu nebo výraz, ať už šlo o nechápavost, naději nebo osudový vztek. A v tom je patrně největší slabina; pokud eponymní příběh nezvládne utáhnout hlavní hrdinka, pak je cosi špatně. ()

MorraEddie

No pro začátek musím říct,že verzi z roku 1976 jsem neviděl a proto nemám s čím porovnávat. Tak či tak byl film úplně mimo mé smyslové chápání. Dlouho se mi nestalo,aby mi z nějakého filmu bylo tak zle jako z Carrie. Hodně tomu pomohl výkon Julianne Moore,která zahrála víc než dobře a patří snad mezi jediné pozitíva,které mohu na filmu vyzdvihnout. Pro mě je tímto kapitola Carrie uzavřená a na originál si raději také nechám zajít chuť. ()

weva

Pôvodný film som nevidela (ale určite to napravím), čítala som knihu a pravdu povediac, nečakala som od tohto remake-u nič prevratné....ale to sklamanie bolo ešte väčšie ako som si myslela že bude.....slabé herecké výkony (až na Julianne samozrejme), príbeh oproti knihe roztrhaný na milión kúskov a v podstate to bol film o ničom. Tých zopár špeciálnych efektov + "ohňová šou" v podaní Carrie si odo mňa zaslúžia 1*.....Mr. King musel byť veľmi sklamaný z tohto spracovania.....škoda....taký veľký potenciál ako má tento príbeh a takto ho premrhať.... ()

Kassandra

Ach ano, Carrie měla být ošklivá a původní film je lepší. Co se týče výběru herečky, bylo mi to celkem jedno, ale pánové, ruku na srdce, podívali byste se na to, kdyby v hlavní roli hrála Ošklivka Betty? Původní film jsem neviděla a ani neuvidím, z jednoduchého důvodu - líbí se mi tenhle. Oproti knížce je to trochu jiné, hlavně o dost mírnější, ale nemůžu říct, že horší. Pierce si s tím poradil víc než dobře, respekt si zaslouží už z toho důvodu, že Kingovy knížky se musí špatně točit. Dá se říct, že si spoustu věcí upravil po svém, ale to mi nevadí, protože pořád je to velmi dobré zpracování. ()

shi_sha

Na tohle zpracování jsem se dlouho těšila, a mě rozhodně nezklamalo. Atmosféra filmu je ztrhující, a nakonec jsem Carrie moc přála její pomstu ( i když jsem věděla, jak to všechno dopadne). Ten konec byl jen třešnička na pomyslném dortu. ()

Mr_Corny

Pomerne príjemné prostredie, atmosféra, dokonca aj postavy, no potom? Celú dobu som mal pocit, že sa pozerám na uveriteľný príbeh utláčaného dievčaťa, ktoré trpí despotickou matkou, no napriek tomu sa snaží dostať do normálu. V posledných minútach však nastal trapný masaker v štýle "hlavne nech je po nich". ()

Xpat

Musím především napsat, že se film z drtivé většiny drží knižní předlohy a to je u dnešních filmů takové fopa. Děj není ani zbytečně natahován a já jsem spokojený. Ačkoliv bych vybral jinou herečku do hlavní role. Chloe mi jako Carrie nesedí. ()

lilekbig

No tak malé hodnocení bych nedal, ale dal bych víc. Efekty byly dobré. Příběh mě bavil víc než ten původní. Je sice pravda, že je Chloë Grace Moretzová příliš hezká a na konci byla dost strašidelná a paní Moore byla démonicky dobrá. Sečteno podtrženo a jeto 80%. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek