Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

ProchY01

59%? tedy není to úplně top, ale krásné 4 hvězdy - co se vám na tom nezdá? je to kingovské, dobře natočené, jen zasazené do moderní doby. Stará Whitová (Julianne Moore) je parádní, Carrie je taky fajn - jen ten "novej Travolta" vypadal trochu jako Rytmus:) ale dobrý film ()

Mr.Hackels

Knihu jsem dočetl nedávno a musím říct, že tohle filmové zpracování je určitě nejlepší, co se Kingových knih týče. Všechny zásadní scény jsou tu a jsou natočené tak jak jsem si je představoval. Moore je výborná, Moretz je hezčí než by asi Carrie měla být, aby byla pozdější změna viditelnější. A i jako osobnost by mohla být trochu "temnější" a šílenější. Chris mi tu sedne jako záporačka výborně a zůčtování na konci bylo výborné. Celkově bych uvítal více telekonetických scén. Atmosféra super. PS: Původní film jsem neviděl a záměrně jsem chtěl první vidět novější verzi. 75% ()

ledofredo

Stephena Kinga jako spisovatele mám rád, jeho knížky se čtou sami sice když se toho chopí kdejaký režisér člověk se pak bojí co z toho nakonec vyleze a jak moc se nebude držet knižní předlohy ale musím uznat že i když sem se k románu Carrie ještě nedostal velice rád si ji přečtu protože filmové zpracování na mě pozitivně zapůsobilo. Jedním dechem zkouknutej film. ()

MartinSTFC

Co napsat? Film měl neskutečně velký potenciál, ovšem nikoliv jako horor. Kdyby byla z filmu vyjmuta celá ta stupidita ohledně nadpřirozených schopností, byl by to prostě perfektní snímek o mladé, šikanované a nepochopení dívce. Ano, skutečně si prožila peklo, nejen s dětmi ve škole, ale především se svou fanatickou matkou. Kdyby se producenti drželi jen tohoto příběhu a ještě ho trochu více rozvinuli, mohlo se bezesporu jednat o jeden z nejlepších filmů loňského roku. Avšak nestalo se, a celá ta věc s čáry máry film degradovala na s prominutím takovou blbost, že nemohu jinak než dvě hvězdy A to jen za tu část, kde jdou všechna ta nadpřirozena mimo. ()

Allein4

Trochu více rukopis Stephena Kinga by nevadilo. A ten zvrat mohl přijít dříve, takto jsem čekal 4/5 filmu, než se konečně něco pořádného stane. A když už to takhle chtěli protahovat, tak tomu chybělo silnější drama. A Kingův rukopis v podobě poblázněné otrokyně víry byl přehnaný, přesto mám pocit, že nedostatečně zakomponovaný a zdůrazněný. Celé to působí takovým zvláštním dojmem, ale vzhledem k předloze alespoň ty tři hvězdy obětuji. ()

Mark1983

Koukám,že každá filmová verze o Carrie začíná podle toho,jak se to tvůrcům hodí,i když v knížce to začíná v dívčích sprchách a ne na hřišti,ani v bazénu jako v téhle verzi.Přesto všechno musím uznat,že i když film není jeden z nejlepších,je to celkem koukatelné. ()

Paokara

Spackaný do poslední kapky prasečí krve!nejsu moc fanoušek těchto satanášských blábolů,ale dle mě dost nezdařilej remake.20% s bídou. ()

gael83

Carrie, první skutečný úspěch Stephena Kinga, přitom sám autor svou první verzi hodil do koše a za úspěch vděčí své ženě, která ho doslova vytáhla z pekla, aby Carrie dostala svou druhou šanci. Remake dostává v poslední době trochu negativní konotace, tady jde ovšem o celkem zdařilé "současné" zpracování, za mě osobně je nejlepší Julianne Moore a její úchylně posedle křesťanská Mother, působí opravdu děsivě, včetně nechutného sebepoškozování. První polovina jako úvod do story působí chvílemi lehce vlažně, stejně jako konstrukce příběhu občas drhne, ale za to druhá půlka obsahuje pořádnou nálož hutné atmosféry včetně celkem snesitelných vizuálních triků a známého finále. Refresh splněn, žánrová jednohubka žije dál. ()

Film2

Prišlo mi to rovnaké ako originál, dokonca aj trošku lepšie. Carrie mi bolo celý film lúto a najviac som si užil jak sa potom všetkým pomstila na plese, hlavne tým hajzlom v tom aute ktorý za všetko mohli. Herečka bola ale na Carrie moc pekná a sexy, tá v origináli sa na Carrie hodila viac. Hodnotenie sa mi zdá ale príliš nízke ()

maco19

Pôvodný snímok som nevidel. Musím si ho zaobstarať a porovnať ale tento remake sa mi celkom páčil. Ten koniec na tom plese bol maximálne brutálny.To som teda nečakal ani v tom najhoršom sne. Vo filme by mohlo byt viacej strašidelných scén a tajomných nadprirodzených schopností ale inač to bolo oka. Dávam 4* a film odporúčam pozrieť. ()

vorel999

Myslím, že takový hejt si tento film nezaslouží, neviděl jsem sice originál, takže nemůžu porovnat, ale u tohoto filmu bych vytkl jen pár věcí. Trošku mi vadí se v nějakých věcech liší od knižní předlohy, kterou jsem četl asi 3x, ale to je takhle u každých filmů podle knih. A to je asi hlavní důvod proč tento film hodnotím tak kladně, tento příběh mladé ostýchavé dívky mám prostě a Chloe Grace Moretz (na svou roli moc hezká :D) v hlavní roli se mi líbí, ale výkon Juliane Moore mi moc nesedne . Za celou dobu sem se ani chvilku nenudil a celkem sem to i prožíval s Carrie. Zpomalené záběry pěkně udělané a celkové efekty slušné. Atmosféra se taky povedla, režie se tedy dala vzládnout mnohem lépe a neopičit se tak moc po originálu, jak zde všichni píší by taky nebylo špatné. Všem doporučuji přečíst si knihu, je fakt úžasná, tak jako všechny od Kinga. Dávám 70 % ()

fabregas1

Film, který moc dobře nefunguje, je bez nápadů, vyvolat nepříjemné mrazení nedokáže. Film se zkrátka bojí být dostatečně zlý. Co se týče herců, tak snad jen hodně šílená Julianne Moore dokázala přesvědčit, jinak nikdo. Carrie je koukatelný, po technické stránce celkem obstojný kousek, prostě snadno stravitelný popcorn pro teenagery. ()

zurivymlok

Oproti předloze je problém v tom, že z „Hit-girl“ roste velmi krásná ženská, zatímco Carrie byla loser se vším všudy, tj. nebyla hezkou holkou. Ale klobouk dolů před ní. Herečka je to úžasná a to postupné osmělování se na plese bylo výborně zahrané a byla u toho tak roztomilá, že jí to člověk úplně přál. Jinak je to doslovná předělávka knihy i původního filmu, která sice má pár zajímavých nápadů, ale nutnost film přetáčet znovu je minimálně sporná. Likvidační scény ve škole jsou asi jediné, které Moretzka nezvládá, protože chvílemi vypadá spíše směšně jak démonicky, ale to považuji spíše za chybu režisérky. S bídou na tři hvězdy. P.S. Chlapík hrající padoucha mi připomíná Rytmuse. ()

Epco

Nevhodne obsadená ústredná postava ťahá fim smerom dolu, vôbec tomu nepomáha opäť nevhodne obsadené postava matky. Nešťastie tohoto celého je podčiarknuté tým, že obe herečky hrať vedia, ale tu sa im darí maximálne predvádzať grimasy treťotriednych porno-herečiek predvádzajúcich orgazmus o ktorom možno iba počuli. Samotná réžia spočíva v tom že režisérke niekto prerozprával obsah ani nie knihy ale pôvodného filmu a ona podla toho točila. ()

baner

Mám rád staré horory a vždy si na ich znovuzrodenie zájdem do kina. Mám rád keď v kine nájdem niečo inovatívne a pritom tradičné. Carrie v hlavnej úlohe s Chloe sa mi páčil. Matka Julianne Moore je úžasná. Stará panna s bohom sediacim na ramene. Chloe hanblivá, dusiaca v sebe neprávo, zvedavá a démonická. Nenudil som sa a považujem za jeden z najlepších prerobených hororov . ()

montel

Carrie Whiteová (Chloë Grace Moretz) je zakřiknutá středoškolačka, žijící se svou matkou Margaret (Julianne Moore), která je fanatickou křesťankou a Carrie trestá za každou neposlušnost. Když dostane Carrie ve školní sprše první menstruaci, udělají si z ní spolužačky legraci a zahážou nebohou Carrie tampóny. Celou situaci navíc natočí dívka jménem Chris (Portia Doubleday) na mobil a celé video zveřejní na internetu. Carrie je celé škole pro smích a dívky jsou za tuto záležitost potrestány. Chris se však trestu vzepře a tak je jí zakázán přístup na školní ples, na který se všechny dívky těší. Jedna ze spolužaček Sue (Gabriella Wilde) se stále cítí vůči Carrie provinile a tak přemluví svého přítele Tommyho (Ansel Elgort), aby místo ní, vzal na ples Carrie. Ta si myslí, že se jedná o další žert a tak odmítá s Tommym na ples jít. Tommy však Carrie přemluví, to ovšem netuší, že Carrie ovládá zvláštní telekinetické schopnosti...Velmi zdařilý remake s dobrými hereckými výkony. Novodobá Carrie mě překvapila, hlavně slečna Moretzová dokázala, že je připravená na velké role. Také samotný film je věrnější knižní předloze mistra Kinga a tak jsem s tímto filmem velmi spokojen. Bohužel už ale nenabízí nic moc nového. 60% ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek