• Nathalie
  ****

  [ Na sever severozápadní linkou + Já, robot + Nepřítel státu + Die Hard 4 ] x Shiovo charisma= 70% Tomu, abych syntetickému Orlímu oku složila poklonu coby dokonale funkční letní jízdě, brání dva prvky: přespříliš ztlumený humor, jehož jediným nositelem je vlastně postava B. B. Thorntona, a místy zadrhující se motor akčních scén, což v důsledku zapříčinilo, že ačkoli jsem se nudou nezívala, nepřipadala mi Carusova kompilační jednohubka jako časový kompresor. Shia v další roli kluka od vedle nicméně znovu exceluje. Vypadá to, že se z Boy Next Door stane Man Front Door. :)(11.10.2008)

 • KarelR
  ****

  Aneb jak Nepřítel státu potkal Muže, který věděl příliš mnoho. D.J. Caruso servíruje zatraceně intenzivní akční nářez, který díky chytře postavenému scénáři uhání vpřed málem rychlostí světla, abyste nestihli prokouknout všechny finty odkoukané nebo rovnou ukradené z tuny podobných filmů. Oko dravce sbírá plusové body hlavně za to, že většinou nevíte, co se stane za pět minut, za hláškujícího Billyho Boba Thorntona (kdy měl naposledy tak dobrou roli?) a za eye-candy záběry se Shiou, které by určitě pochválil i sám Michael Bay. Poslední slovo ale zřejmě měl strýček Spielberg, jenž filmu lehce srazí vaz v závěrečné tečce. Styď se, Stevene! 8/10 P.S. Soundtrack fakt nehorázně vykrádá Armageddon a x dalších bayovek :-)(29.9.2008)

 • POMO
  ***

  Tempom našlapaný hi-tech thriller, ktorý ale neprináša nič osobité a atraktívnym ho robí iba účasť Shiu a nálepka „Executive Producer Steven Spielberg“. V rovnakom žánri operujúci Tony Scott má vlastný režijný štýl a jeho hi-tech thrillery sú svojské, audiovizuálne kreatívne. D. J. Caruso je iba otrokársky rutinér, ktorý nič nespacká, ale ani neposvätí. A to mi pri dvojhodinovej akčnej žánrovke bez hutnejšej psychologizácie postáv nestačí.(21.10.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Na DVD a Blu-Ray vyšel film už tři měsíce po premiéře. (Karlos80)

 • - Hlas počítača Aria, ktorý používa Pentagon, patrí v skutočnosti herečke Julianne Moore, ktorá však chcela zostať v anonymite, a tak jej meno nie je uvedené ani v záverečných titulkoch. (Tolf)

 • - Producent Steven Spielberg chcel nakrútiť film o možnom zneužití všadeprítomných moderných technológií už pred niekoľkými rokmi. Ale čakal až na chvíľu, keď technika bude viac vyspelá, aby bol celý príbeh uveriteľný. Nakoniec pre zaneprázdnenosť s novým Indiana Jonesom prenechal réžiu kolegovi D.J. Carusovi. (Tolf)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace