Byl jste aktivován Jerry. Musíte spolupracovat…. Máte depku, že celý váš život je monitorován? Že ,,NĚKDO“ dokáže vše kolem váš řídit na dálku? Tak ruce pryč od tohoto filmu! Sice neuvidíte S. LaBeoufa v permanentní akci, ale nebudete si muset lámat hlavu, jestli má to či ono logiku, nebo jestli máte přijmout neznámý hovor. Já ho klidně zvednu, protože i když se Eagle Eye tváří vážně, mě to moc nebere. PŘÍBĚH*** HUMOR* AKCE**** NAPĚTÍ ***(13.1.2009)

rozpočet : $80 million otvárací víkend : $29,200,000 tržby celosvetovo : $177,809,116(28.9.2008)

První polovina byla velmi dobrá. Bohužel, když se ukázalo, kdo je onen tajemný telefonista, který jednotlivým telefonistům neustále do telefonu telefonoval, ze zábavného thrilleru se stalo už ne tak zábavné sci-fi. A závěrečné finále (americká hymna included) pak bylo už téměř parodií.(25.10.2008)

Ultra hi-tech thriller, ale kvality Nepřítele státu nedokázal překonat.....(14.12.2008)

• Segrestor

Oko kritika sledovalo Oko dravce. Oko dravce si u oka kritika oko neudělalo. Oko dravce okamžitě pohled kritický odklonilo, Oko dravce na oční oddělení kritika poslalo. Očař zíral, že prý po psychiatrii se poohlížet mám. Tož pohledem příštím zavadím o jiný film, než o Oko dravce, doufám. Až budu sjíždět divoké Orinoko.(19.10.2011)

• - Příjmení agenta, který pomáhá vypnout Arii, je Bowman. Stejné příjmení má člen posádky, který se snaží vypnout Hala ve filmu 2001: Vesmírná odysea (1968). (HellFire)

• - Režisér D.J. Caruso konzultoval vojenské záležitosti s Ministerstvem obrany. To se na natáčení činně podílelo. (zigot7)

• - Natáčení trvalo 77 dní. (zigot7)