70%. Ač pitomoučká popcornová jízda, paradoxně ve mně zraje. Velmi dravá variace na Hitchcockovské thrillery, která pokládá otázku, kam se DJ vydá příště. Vertigo? Doporučoval bych spíš Cizince ve vlaku...(30.9.2008)

Ultra hi-tech thriller, ale kvality Nepřítele státu nedokázal překonat.....(14.12.2008)

Zběsilý mix Nepřítele státu, Terminátora, Minority Report a zhruba dalších dvou desítek známých či neznámých filmů, který uhání dopředu jako nabroušený Temný rytíř a zásadně nekouká do zpětného zrcátka, a to ani v případech, že okolo vybuchuje snad úplně všechno. D.J. Caruso si výrazně půjčuje od talentovanějších kolegů, Shia válí jako obvykle, Michelle Monaghan nikdy nevypadala (a nehrála) líp a Billy Bob Thornton si po čase vzpomněl na své světlejší chvilky. Jen ty rodinné hodnoty od strýčka Spielberga mohli tvůrci nechat za dveřmi. Ačkoliv... jestli tahle oběť zařídila ty parádní triky a vyvedenou vizuální stránku obecně, pak nemám námitky. P.S.: Ano, mozek v hibernaci doporučují čtyři z pěti diváků. ;)(29.9.2008)

Sympaticky snaživé, roztomilo blbé a dokonale neoriginálne áčkovo sa tváriace béčko, ktoré zhruba od polovice ťažko lapá po dychu (zrejme sa zadychčalo pri tej našlapanej prvej hodinke), ale má veľkolepé akčné scény a presvedčivého (hoci trestuhodne málo hláškujúceho) Shiu. Jednohubka. Neohúri, ale ani neurazí. 7/10(13.10.2008)

Tak po povedeny Disturbii natocil Caruso dalsi film s Shiou a opet to je slusna zabava. Samozrejme musi se prekousnout fakt, ze kolikrat to je spis jak sci-fi, pribeh neni nic kdovijak originalniho a clovek to nesmi brat tak vazne, jak to berou tvurci. Pak, i kdyz jsou 2 hodiny lehce prehnany, si to az na par hluchejch mist perfektne uzijete, pac je to v podstate nepretrzita akcni honicka. Se slusnejma trikama, slusnou hudbou a slusnym obsazenim. Ktery je ale v tomhle pripade celkem zbytecny. Monaghan ma urcite na vic, nez delat sidekicka pubertakovi, Dawson se tu jen parkrat mihne a Thornton tu nema moc co hrat a navic pusobi stare a unavene. Ale aspon, ze vypad z tech stupidnich komedii. Ale stejne tu de o Shiu, kterej hraje celkem solidne, sem tam prohodi nakou tu hlasku a akci opet zvlada uveritelne. Ale stejne furt pusobi jen jako kluk, i kdyz mu tvurci na hubu nalepili to chmyri. Ale film jako celek je fakt zabavna jizda, takze jsem si ho paradne uzil.(20.1.2009)

• - Při natáčení honičky hlavních hrdinů s FBI se zničilo 38 aut. (zigot7)

• - Dvojice hlavních hrdinů ujíždí policii ve voze Porsche Cayenne. Jedná se o tzv. „crossover“ vyráběný od roku 2002 v Lipsku. Jeho cena po uvedení filmu dosahovala 2 227 000 kč. (Ostrovan211)

• - Natáčení trvalo 77 dní. (zigot7)