Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť. Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen. (Cinemart)

Shitonit

Opět pohádka, nádherně citlivě vymalovaný příběh husičky, která neví kam a do čeho jde, až se to tak hezky vomotá, začne to bavit, a nakonec je z toho prďáckej pět švestek. ()

DjsVorel

Brooklyn bych shrnula jako lehce nadprůměrný romantický příběh, s relativně dobrými herci Saoirsou Ronan a Domhnallem Gleesonem a hezkými exteriéry. Ve finále neurazí, nenadchne, ale nemám nic proti tomu to vidět znova. Tu nominaci na Oscara však opravdu nechápu. ()

pajush.baraque

Tak krásně čistý snímek... Jemný, jako Saoirse. Nemám, co dodat. Cítím se teď tak trošku křehce, jako dívka, která plula za oceán za lepším životem. ()

PetrC.

Brooklyn je možná opožděná, zato však mistrovská generační výpověď. Je to zkrátka vynikající film, kde pod taktovkou Johna Crowleyho perfektně zapadá vše tam, kam má. Obdivuji Crowleyho neuvěřitelný smysl pro detail, načasování a směřování toku emocí. Naprosto dokonalý je hudební doprovod. Negativního mne nenapadá vůbec nic. 94 % ()

mar11

První co mě napadlo po shlédnutí filmu Brooklyn bylo, že byl krásný, to sice může působit jako pochvala, ale zároveň to v sobě může skrývat i něco mírně povrchního. Ta krása se totiž na diváka valí, i když hrdinové ve filmu prožívají zrovna smutné chvíle. Film jinak především v první půlce rychle plyne a výkon Saoirse Ronan v hlavní roli, ale i vedlejších postav je kvalitní a uvěřitelný. ()

marek29

Well hello Mr. Brooklyn, I admire you, I honor you & I will never ever be more fascinated by you.. Although you're not probably the 5 star rated film. You have huge mentional crossover - US is my dream country and I never wanted to live anywhere else than in NY after the WW2nd. In any case I will recommend you as my heart classified film. And I 'll never stop dreamin about this journey. Goodbye 😢 :'-( ()

akashisko

Příjemná oddechovka. Občas je fajn si pustit nefalšovanou romanitku a Saoirse je v roli opravu úžasná. Jen to mohlo jít tematicky ještě trošku víc do hloubky. Ale BBC je zárukou dokonalých kostýmů a reálií, což je něco pro mě, takže **** ()

Felisr

Souhlas s komentářem Jossie. Za mě osobně velké filmové zklamání. A co by asi Eilis udělala, nebýt té ťafky od té zmije bývalé zaměstnavatelky? Žila by dál doma ve lži a se snem co by bylo, kdyby..... ? ()

ikilledjenny

Opět tu máme příběh z 50. let, to je teď nějaké oblíbené období? Každopádně tu oblibu velice chápu. Americká 50. léta mají úžasnou atmosféru a to i tady. Hudba, kostýmy, všechno krásně ladí. Hlavní hrdinka se jako mnoho dalších Evropanů rozhodne žít svůj americký sen a přes její rozpolcenost se, díky bohu, rozhodne správně. Ach jo, další kniha na seznam k přečtení. ()

mirkath1

Jednoduchý,lidský,pěkný příběh o hledání a nalézaní. O sebeuvědomění se a odevzdání. Jak jednoduše se žilo, bez technických udělátek, kdy spolu lidé ještě hovořili.Pravda v té době nebyl život jednoduchý, ale ruku na srdce teď snad ano?? ()

DoNotCross

Taková fajn pestrobarevná romanťárna. Nejsem ani omylem cílovka, ale těch pár desítek minut jsem si v kině rozhodně užil. Ačkoliv se mi ta pestrobarevnost začala zajídat už v expozici a hrdinčino dilema mě poněkud minulo, takže emocionální dopad zrovna velký nebyl. Ve výsledku se pak Brooklyn strašně rychle vykouří z hlavy, což je rozhodně škoda. Ale v kině mi na tom bylo dobře, což se cení. Jestli ale někdy dojde na další shlédnutí, budou pravděpodobně padat hvězdy. ()

subic

To je taaaak romantický film, že u toho eden usne. Irský film o irských přistěhovalcích uprostřed Brooklynu, tak už žijí Italové a další a další... ()

Vera2613

Wau. Pomerne jednoduchý dej, ktorý ma však dokázal baviť po celý čas. Skvelé kostými, krásna hudba a neskutočná Saoirse Ronan, ktorá si ma čím ďalej tým viac získava a prebojúva medzi moje top herečky. Hodnotím na veľmi silné 4* ()

Pete

Pěkně kolorované, barvotiskové vzpomínky, jak babička potkala dědečka, tedy vlastně dva. To dilema, kde hraje roli spousta dalších okolností se mi líbilo, ale do vyšších pater snímek posílá jedinečná šikulka Sírša. ()

yatan

Taky oneskoreny impotentny "The Notebook" skvele zahrany, ale postradajuci jedinu scenu hodnu zabitia dvoch hodin, ktora by cloveku obohatila filmovu chut. Mam pocit, ze hoci je Brooklyn velmi rozumne a opatrne napisany, prirodzene vyvijajuci sa dej nema jediny zaujimavy zvrat ci originalnu zapletku. Filmov na tento styl clovek videl kvantum. Pre mna jednoducho zbytocny film. Pre Saoirse Ronan druha nominacia?! ()

baclajean

Pôsobivé, Ronanovej výborný výkon, vhodná hudbobná kulisa i stvárnenie nie ľahkého životného údelu v polovici 20. storočia. ()

BeYou

Film, který měl zřejmě dobrou myšlenku, ale ta ke mně žádným způsobem nedoplula. Scénáristicky to bylo velmi slabé. Je zvláštní, když se na filmové scéně objeví něco, co vypadá, že by mohlo mít nějaký potenciál a nakonec z toho vyjde něco tak průměrného. Jak naprosto průměrnými někdy až tahavými zápletkami, pokud se to jako zápletky dá nazývat, tak hereckými výkony. Nedokázala jsem se vžít do role Eilis, herečce jsem nevěřila téměř ani slovo, co vypustila z úst a zabíjel mě jediný výraz, který měla po dobu celého filmu. A co se týče Anthonyho - naprosto chápu, že byl Ital, tudíž by se mu ten příšerný přízvuk, kdy slova přežvykoval jak kráva seno, dal odpustit, ale kdykoli promluvil, drásalo mi to uši a měla jsem chuť vyhodit film i s přehrávačem z okna. Oceňuji to, že se tvůrci zřejmě spíše snažili zachytit tamější citovou stránku lidí a to jak přemýšleli, ale opravdu to není něco, na co bych se v budoucnu chtěla podívat znovu. ()

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016