Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť. Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen. (Cinemart)

Edrik

Příjemná změna v dnešní comics-testosteron jízdě, kterou zažíváme. Film dá divákovi přesně to, co je v jeho popisu - romantické drama. Moc se mi líbily kostýmy i prostředí 50. let minulého století, stejně jako prostředí Irska i Států v době rozkvětu. Saoirse Ronan coby hlavní herečka je úchvatná, přesně jako z Grandhotelu Budapešť. Nominace na Oscara, je dle mého názoru přehnaná, ale jinak filmu není co vytknout. Snad jen úplný závěr, s kterým si mohli tvůrci trochu víc vyhrát. Závěr: Krásné romantické drámo o životě, jaký je. Na 1. Máj - ideál. ()

kotrlak

Téměř každý kdo v životě někdy emigroval (a tady určitě každej druhej, LOL), zažil co znamená "sedět zadkem na dvou židlích". Kde je doma - tam nebo tady? Moc hezky natočený flick. ()

VidiaPetra

Velmi milý romantický film, který hezky vypráví obyčejný lidský příběh. Není nezapomenutelný, ale je to film, který potěší. Doporučuji si uvařit čaj, zachumlat se a relaxovat u Brooklyn. :) ()

Alisce

Už dlouho jsem se chystala na film podívat, ale nějak jsem se bála, že se budu nudit. Samozřejmě úplně zbytečně. Film není asi nějak originální a s velkou myšlenkou, ale je svým způsobem jedinečný a milý. Byla jsem i příjemně překvapena hereckými výkony a prostředím. ()

SantaCruz

Skvělý, úžasný a prostě pořád stejný jako když jsem to viděl tenkrát poprvé, dnes tedy už potřetí. Trošku mě, ale mrzí, že to vypadá tak jednoduše natočit takový film:hudba, herci, kamera, kostýmy, lidskost, život, láska.. Tak proč je takových filmů tak málo? ()

vlkove

Velký příběh o jedné ne/obyčejné ženě.  Prostě jen příběh o ženě, která se v šedesátých letech dvacátého století přestěhuje z Irska do New Yorku a bere život tak jak přichází. Eilis nepotřebuje ve svém životě tisíce nečekaných zvratů, nepohne dějinami ani nezmění svět, prostě jen žije a divák ji moc rád provází na její cestě životem a prožívá s ní její těžká rozhodnutí.  Moc pěkný film s moc dobrým hereckým obsazením a velmi specifickou vlaskavou atmosférou. Mě film pohladil po duši. 🎬🎬🎬🎬🎬 ()

Dupac

Jednoduchoučký námět o tom, jak chudé irské děvče přišlo za velkou louží k lásce, ke štěstí a k práci snů. Ale je v tom cítit osobní zaujetí tvůrců i zprostředkovaný autentický prožitek. Vždycky mě potěší tenhle typ nenápadné, ale citlivé režie a civilní uvěřitelné herectví. Žánrově je Brooklyn taková trochu staromódní zastávka na zlaté střední cestě mezi mainstreamem a filmovým klubem. ()

NikiVai

Velmi milý a díky hlavní hrdince i laskavý film o hledání svého místa v životě i v sobě samém. Saoirse byla výtečná. Většinou si u slaďáků oddychnu, že už je konec, ale tady bych si klidně dala pokračování, docela by mě zajímalo, jak si Eilis vedla dál. ()

Konev

Romantický film, ale v jiném podání než holywoodské "cajdáky". Citlivý, jemný, křehký se skvělou hudbou. Nečekejte žádné sexbomby, ale příběh lásky v ryzí podobě ... ()

drovi

Veľmi krásne natočený príbeh plný emócií chytí človeka za srdce. Táto tématika bude bližšia generácii, ktorá odišla v súčasnosti za prácou aj od nás a určite prežívajú pocity ako hlavná hrdinka, keď odišla od rodiny. Bolo zaujímavé sledovať ako sa Ellis aklimatizuje v novom prostredí. Zvládla to celkom dobre a najťažšie bolo pre ňu vyrovnať sa so sestrinou smrťou, vďaka ktorej sa dostala do New Yorku. Pri návšteve doma, priznám sa, chvíľu som tŕpol, že ostane doma a nevráti sa. Vďaka miestnej strige si ale uvedomila, že ju čaká milujúci manžel a lepší život za morom ako v Írsku 50 tych rokov. Herečka, ktorá stvárnila Ellis sa mi svojim prejavom páčila a uveril, som jej. Saoirse Ronan bude odteraz v mojom hľadáčiku a budem sledovať ako sa vyvíja jej kariéra. ()

dragon'88

Mnohi pravdepodobne nedokazu porozumiet citovej linii uplne. Ja sam som sa na chvilu stratil a mal som obavy. A nie, nejde o nejaku pochybnu cervenu kniznicu s neuveritelnymi vzplanutiami. Krasnej Saoirse som tuto postavu, a obycajny ludsky pribeh, uveril. ()

KcarlosK

Takový ten druh filmu, od kterého nic nečekáte a tak vás může už jenom překvapit. Milá malá festivalová záležitost. Nominaci na Oscara ovšem nechápu. Jo a Saoirse nám konečně dospěla. Ale ten úžasný kukuč jí naštěstí zůstal. ()

Bruce0659

Veľmi príjemný a pekne natočený romantický film, atmosféra je skôr rozprávková. Dej dokáže upútať, aj keď neobsahuje žiadne veľké prekvapenia, nič navrh, scenár je plný klišé. Je to taký lepší priemer, ale Saoirse Ronan predviedla úctyhodný výkon, príbeh mladej Írky na mňa zapôsobil, takže hodnotím štyrmi hviezdičkami. 70% ()

lineker

Film o útěku za lepším životem, a interním bojem opustit ten současný, horší, ale zasazený do rodilého prostředí. Film, který má své plusy především v charismatických ústředních postavách, které Vás tolik neokouzlí svojí fyzickou krásou, ale především čistotou svých duší. Vše poctivě odvyprávěno, umístěno mezi skvostné exteriéry a doprovázeno uchu lahodící hudbou. Prostě film na pohodu, kterých je v poslední době potřeba co nejvíce. ()

BStone

Skvělá vztahovka, která se nesnaží prvoplánově zasáhnout diváka předvídatelnými emočními scénami a happyendy. Naopak - na plátně se odehrává život ve své uvěřitelné podobě. A přesto dokázal režisér s herci a s pomocí hudby dostat emoce do každého druhého záběru. Krásně natočeno, Brooklyn 50 let přesný, parádně zahráno, skvělý zážitek 85% ()

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016