Dlouhá cesta dolů

• Velká Británie A Long Way Down (více)

Je silvestrovská noc a Martin (Pierce Brosnan) stojí na střeše budovy vysoko nad londýnskými ulicemi a zvažuje sebevraždu. Vyruší ho Maureen (Toni Collette), která tam přišla se stejnými úmysly. Po ní se po chvíli objeví další dva, mladá žena jménem Jess (Imogen Poots) a doručovatel pizzy JJ (Aaron Paul). V Martinovi poznávají populárního televizního moderátora, který byl odsouzen do vězení za vztah s nezletilou dívkou. Když si proberou všechny své problémy, rozhodnou se vytvořit pakt s přísahou, že vydrží naživu aspoň do Valentýna… (JOJ Cinema)

Laerry

Neobvyklé téma sebevraždy převtělené do hořkosladké britské komedie. Rozdělení příběhu na "čtyři retrospektivní části" bylo fajn, zvláště se mi líbila chemie mezi sebevražedným kvartetem;-) Snad z Aarona a Imogen neudělají trademarkovou filmovou dvojici, když už spolu hráli ve dvou filmech - ale spolu jim to klape dobře, takže si nestěžuji;-) ()

venison

Na to, že se jedná o britsko-německou koprodukci to bylo hodně, hodně, hodně dobré :-D Spousta filmových fandů tenhle film zazdívá, ale mě osobně se líbilo více než Hornbyho klasiky "Jak na věc" a "Všechny moje lásky".. Hlavní zápletka mi přijde sice nereálná, ale originální - čtveřice nesourodých sebevrahů se na Silvestra sejde na střeše mrakodrapou a nakonec společně změní plány díky sázce.. V rámci jejich medailonků (kapitol) se nám postupně ukazují životní příběhy hlavních hrdinů, které zároveň provází celým příběhem.. Navíc jako kulisa je bezvadná (i když přeslazená) muzika.. Potěšena z kultivovaného humoru Pierce Brosnana, něžné roztržitosti Toni Collette, kousavé cool Imogen Poots a v neposlední řadě bezradného Aarona Paula.. Já se pobavila a doufám, že si v budoucnu při nějaké sentimentální relaxační chvilce, pustím znovu.. Film, který zahřeje :-D ()

sahe

Jasný břitký anglický humor. Pro někoho až moc britský. Imogen Poots je zde naprostý rozmazlený blázen, které byste sem tam nejradši dali facku. A konec si stejně můžete dovtípit již na začátku. ()

Pump

Velmi příjemný film. Záleží co od něj očekáváte, ale pokud nemáte vysoká očekávání, nemůžete při této volbě býti zklamaní. Děj maličko drhne pokud jde o vysvětlení kroků hlavních protagonistů, ale jinak prima komediální drama. ()

VanTom

Nepříliš přesvědčivé adaptaci Nicka Hornbyho (nebo za to může už předloha?) se nedaří prodat ten černě absurdní námět čtyř potenciálních sebevrahů, kteří díky nepravděpodobným společníkům znovu naleznou chuť do života. Příběh chromě skáče a většina komických i radostných okamžiků působí nuceně, upřímných je jen pár smutnějších, osobnějších (ale ne všechny). Nejvíce hranu překračují "dramatický" rozkol a kýčovitý závěr, které nezachrání ani kvalitní obsazení, kdy zejména roztomile střelená Imogen Poots po té 3. hvězdičce sahala. ()

Marrdaa

Promo pro Imogen Poots. Už čtvrtý film po sobě (Filth, That Ankward Moment, Need for Speed) u mě zvedá průměr o hvězdičku, v tomhle snímku si troufám říct, i od dvě. Nic víc, nic míň od filmu nečekejte. ()

V.Silver

Strašně divný film. Na jedné straně zajímavý pokus vypravovat děj tak, že každá postava dostane jakoby svěřený určitý úsek, na druhou stranu ani jeden z těchto úseků není plně v režii dané postavy a koncept celkově vyznívá polovičatě. Postavy jsou napůl nedodělané, takže si s nimi ani nestihnete vytvořit pouto, nebo v případě Jess přímo otravné, což sice zřejmě pramení z jejích komplexů, ale scénář se jimi nijak nezabývá, a tak celou dobu držíte pěsti, aby už skočila :) Sama Neilla mi v té vedlejší roli bylo vyloženě líto... 50% a 3 hvězdy s odřenýma ušima. ()

Henk123

4 lidé, kteří se chtěli zabít se rozhodli, že se nezabijí. Ale teď se chci zabít já, protože tohle byla sračka. 35% ()

jefff

Takové nijaké. A hlavně strašně schématické, předvídatelné, neoriginální. Herci mě taky moc nevzali a celé to působilo uměle, bez potřebné motivace a režijní lehkosti. Ale koukat se na to dalo. ()

netahlo

Hrozna picovina se nesnesitelnou Imogen Poots, kterou bych osobne milerad z te strechy osobne shodil dolu. Brosnan ani Paul nemaji co hrat. ()

Ledkodlaq

Lepší, než jsem čekal, horší, než to mohlo být. Přes vcelku ujetou základní myšlenku a řadu nežádaných pohledů do hloubek lidské psýchy jsem byl pobaven, zaujat a chvílemi i lehce dojat (lehce!). ()

Hanys_

Prapodivná zápletka v příběhu, který je tak nějak o ničem. Na tomhle zaujme hlavně to zajímavé obsazení. ()

HArna

Celou dobu jsem si v duchu říkal, co to má všechno znamenat? Nic jsem nepochopil! A nějak mi to nedává žádný smysl. Takže všichni čtyři kvůli svému tragickému osudu jsou pronásledováni i novináři , ale přitom nikoho z těch novinářů nenapadne zjistit si jakékoliv informace o té hlavní čtyřce. Jakmile by si to zjístili, možná by to trochu začalo dávat smysl. Nicméně pak by se tento film nemusel točit, protože například chlápek JJ (SPOILER )nemá rakovinu, jen chce umřít. Jako třeba sto tisíc lidí, kteří v tom roce opravdu zemřeli, protože ....ehm chtěli umřít. Navíc celá čtyřka je mi docela nesympatická. Snad jen Pierce Brosnan hraje dobře, ale hraje idiota a máte mu fandit? Ve filmech mě nevadí pošahaní lidi, jen to musí mít alespoň trochu smysl, pak budu klidně fandit vyšinutým lidem. Tady jsem ten vyšší smysl potrádal celý film, proč to vůbec vzniklo? ()

dormouse

Už se nedá jít ani na britskou komedii. Předloha Nicka Hornbyho sice není úžasná, ale je u mnoho stupňů lepší, než filmová verze, kde do sebe nic nezapadá a všechno skřípe. Hodně mi to připomínalo Svatou čtveřici, dvě ženy a dva muži odjedou k moři...a kromě toho se toho moc nestane. ()

Mikeel

Říká se, že výjimka potvrzuje pravidlo, takže ne vždy musí být kniha lepší než film. A právě tak je to v tomhle případě. Předloha byla totiž strašná a nudná, neměla tah a opravdu mě těžce nebavila. Film mě oproti tomu velmi mile překvapil, i když jako komedie moc nefunguje, je to spíš takové odlehčené drama. Jak obvykle peskuju, když věci ve filmu nejsou třeba úplně tip ťop podle knihy, tak tady to naopak výrazně pomohlo. Kniha měla totiž otevřený konec, kdežto zdejší, byť naivní happyend byl mnohem lepší. Celkově se film zbavil zbytečností a zůstalo to vcelku milé jádro, které konec konců dokáže dojmout a sem tam i vyloudit úsměv - to kniha taky slibovala, ale nedodržela. Long Way Down je coby film velmi příjemná oddechovka. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata