Jessabelle

• Česko Jessabelle: V tváři démona (více)

Jessie po tragické nehodě přijde o snoubence a sama zůstane ochrnutá. Aby našla klid, nastěhuje se do starobylého domu v Louisianě, který kdysi patřil jejímu otci. Brzy se tam však začnou dít podivné věci a Jessie najde záhadný vzkaz od své matky, která zemřela před mnoha lety. Brzy pochopí, že tento dům je už dávno obýván i nějakou jinou bytostí. (Forum Film CZ)

oRi11

Jessabelle nepřináší nic nového ani výrazně jiného, v některých chvílích zapomíná i na logiku. Některé scénky by možná mohli strach nahánět a divák by se mohl i leknout, ale jsou použity tak nějak v nesprávnou dobu a bez atmosféry. Dějově se film táhne až ke konci, kde se dozvíte, že sledujete nepovedenou kopii filmu The Skeleton Key. Duchařinu mám rád, ale tohle je bohužel zklamání. (Lepši 2*) ()

Alt.64

Nebál jsem se. Ale aspoň jsem se cynicky pobavil (něco na téma aquabelly etc.). Svatá Annabelle. Zajímavé je rovněž to, jak se autoři v obou filmech vyrovnávají s postavami odlišné barvy pleti. ()

Asmodin

Pokud jste viděli film Klíč nebo Pod povrchem, tak je to něco podobného. Tenhle film není silný v efektech nebo v lekačkách atd., ale je naopak silný v pomalém odhalovaní celého příběhu a to se mi líbí. ()

peetriss

Jakoby si pánové Greutert a Garant řekli: Duchařiny jsou v kurzu. Svezme se na této mainstreamové vlně, aniž bychom do toho vložili nápad a snaživost - ono se to prodá samo. Jessabelle tak budí téměř poloamatérský dojem, trpí hloupým scénářem a špatnou režií. To málo, co v této vatě připomíná horor, působí spíše úsměvným než nervydrásajím způsobem. Zrzavá Sarah Snook vzhledově působí jiskrným dojmem, její herecký projev je však tragický. ()

Harapes odpad!

Nastehuji se do baráku kde zemřela má matka, v noci mě děsí přízraky a budu si pouštět děsivé vhsky. Chci tomu přijít na kloub... No debilotina první kategorie navíc s hlavní hrdinkou, která neumí hrát a není alespoň trochu sexy... ()

woodsman

skoro cele to bolo dost nuda a chcel som dat odpad ale ten konec bol celkom dobry takze nedam ale velmy slabe hororove prvky to malo ()

mosnak odpad!

Tak jsem viděl další nezduchou duchařinu. Jedine co se mi libilo byla hlavní představitelka. Jinak nesmyslná nuda bez jakéhokoliv strachu a horroru. 3% ()

Flopik

Neprekvapilo.Išiel som do toho s tým že sa aspoň trocha vystraším a stalo sa , raz.Hlavná herečka miestami pekná a za celý film si hádam nedala ani jednu podprsenku to chválim.Duch miestami vyzeral super ale inak sa tam zjavil 2 krát.Inak to bolo fakt nudné bez nejakého nápadu.Koniec sa mi absolutne nepáčil , dúfal som že to aspoň dobre skončí.2* za masky a za to chvíľkové zamrazenie. ()

M1k9 odpad!

V rozjezdu mám u takových od pohledu béčkových filmů docela dobrou náladu, jenže ke konci už musím plivat. 0 za scénář a 0 za provedení. Tak bezradné ukončení filmu jsem už dlouho neviděl. Buď tvůrci spoléhají na IQ 1-10, takoví to přece nemůžou nijak řešit, natož do hloubky. Anebo spoléhají na IQ 200-300, ti by to měli přece jenom pochopit, nějak. Bohužel si troufám tvrdit, že většina diváků bude někde mezi. Omlouvám se za použití IQ, protože to nemá s tímto filmem moc společného. 0/10 ()

Matli

Hodně slabé čtyři hvězdičky, přesvědčil mě ten závěr, to nečekané rozuzlení, každopádně je to horor, který nepřináší nic extra nového a kterých už tu je mraky, ale slabší povahy se určitě několikrát leknou a občas jsem měl v některých situacích pěknou husinu a o tom to je. 66% ()

Aurus

No temhle film není tak špatnej ale zas nějaký zázrak to není. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a hudba je skvělá. Atmosféra tu je velmi dobrá, ta se tvůrcům velmi povedla, napětí je zde taky a je tady skoro po celý film, což je velmi dobře, lokace jsou zájímavé, někdy i děsivé,  zvláštní a hodně dobré a kamera je velmi dobrá. Sice je tenhle film ze začátku až do posledních 20 minutách docela línej ale závěr velmi překvapí. Za mě 5-5,5/10. ()

korok

Jessabelle > Annabelle. Závěr filmu, kde se vše vyjasnilo mi přišel zajímavý a velmi mi připomněl The Skeleton Key. ()

Heroine

Vím že to říkají skoro všichni, ale musím souhlasit: tentokrát je to jen podařený trailer, a film je o ničem. Hlavní představitelka to nějak neuhraje, hrdina nemá charisma, děj nemá nápad... Je tam pár záběrů na zamrazení v zádech, ale jinak je to dost průměrný kousek. ()

MikeeTheory

Občas se musí jít proti proudu. Sice jsem nečekal, že mě to potká s Jessabelle, ale aspoň se mi potvrdilo, že i relativně nízko hodnocený film může být pro mě překvapení. O to více mě mrzí zdejší názory, které se často opírají o slova "neoriginální", "recyklace" apod. Klasické postupy tady jsou, o tom žádná (starý dům, osamělá dívka a duchové, kteří ji straší). Nepamatuji si ale, že by se nějaký horor vytasil tak odvážně s haitským voodo. A nakonec když si to srovnám s osatnímí horory, které vyšly v roce 2014, nezbývá mi nic jiného než chválit. Nebo snad bylo lepší naprosto nelogické Pod zemí? Či víc zabodovala laciná Ouija? Báli jste se snad víc u směšné Anabelle? U mě teda jednoznačně vede Jessabelle. ()

Rathalos

Jessabelle splnila moje ocakavania,celkom fajn horor s dobrou atmosferou,ani o lakacky a napatie nebola nudza,hlavna predstavitelka sympaticka a to prekvapujuce rozuzlenie na konci sa mi tiez pacilo,spokojnost...:-) ()

Johny M.

Lehce nadhodnotim , protože ta kritika hororovejch 'expertů' už mi zvedá mandle. Jasně že Jessabelle neni žádná hitparáda, ale když na kvalitní duchařinu má patent Wan, tak by člověk měl vzít za vděk i průměrem. Filmařina obstojná, herecký obsazení sympatický, příběh v pohodě: 60% PS: Srovnávání s Annabelle, jen kvůli podobnýmu názvu, se vyhnu... ()