Kolonie

• Kanada The Colony (více)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

kenkaku

Pokud existuje peklo vypadá stoprocentně takhle. Zima, pořád sněží a ještě zavřený mezi idioty. Takovou snůšku nelogických rozhodnutí během jednoho filmu se jen tak nevidí. Ne, to není o následování klišé, to je o idiocii. Myšlenka celého filmu totiž zase tak tragická není. Po trikové stránce to také není úplný propadák (dívat se na opravdu dá), ale scénárista by zasloužil nafackovat. A to nejen kvůli už zmíněnému chování postav, ale i proto, že cca 50 minut (a to je víc než polovina filmu) se zase tak moc neděje a pak najednou bum. Obrat o 180 a nastává řezničina, která vydrží prakticky až do konce. Pak už ani nepřekvapí, že hlavní záporák (kápo otužilých labužníků) vydrží neuvěřitelné věci a schytá to až úplně jako poslední. Sakra proč jsem tomu tedy dal 3 hvězdičky? Sám nevím... ()

vitekpe

Spise tv beckova akcni podivana se spoustou modre barvy a digitalnich triku. Neurazi, ale zadne extradilo to neni. Na ukraceni dlouhe chvile celkem ok. 2+ ()

sedm.1

S hodně odřenýma ušima dám Kolonii nakonec průměrné hodnocení, ikdyž si ho tedy ale rozhodně nezaslouží. Krom nastaveného zběsilého tempa v druhé polovině filmu mě na něm totiž vůbec nic jiného neoslovilo. Postapokalyptické filmy mám fakt rád, a je jedno, že stejně jako u Kolonie se jedná v drtivé většině o lacinější béčká, ale i za málo peněz se dá s dobrým nápadem natočit slušná podívaná, tady se to ale zkrátka nepovedlo. Mimo to, že tu totiž chyběl ten dobrý nápad, tak se tu navíc nesešel ani příliš nadaný tvůrčí tým, a to ať už před, tak i za kamerou. Za kamerou prostě nebyl znát talent a nápaditost, před kamerou zas panovala nevýraznost a nepřesvědčivost. Vizuál pak vyvolával srovnání s Asylum produkcí, což nepovažuji zrovna za nejlepší vizitku, a efekty v podstatě to samé. Stylově a atmosférou mě to ale docela bavilo, z té všudepřítomné zimy mě bylo až samotnému chladno. Zápletka je pak docela velká nuda a řádná tuctovost, kdy navíc první polovina filmu je vážně až ubíjející, jak jsem už ale zmiňoval, ta druhá se rozjede v poměrně našláplou a až překvapivě krvavou jízdu, jen s tím, že dějově je to blbý prostě bohužel až do konce. Kolonie zkrátka svou existencí určitě nikoho nezabije, zapřísáhlé příznivce subžánru možná i potěší, já si tedy nestěžuji, ale očekával jsem asi mnohem víc a určitě z toho šlo i mnohem víc vytěžit. ()

Testament

Příběh z budoucnosti, kdy v podstatě, nastala další doba ledová. Lidé žijí zavření v koloniích, kde si pěstují jídlo. Ten, u koho se projeví nemoc - kašel, atd. je odvlečen na povrch a má na výběr - buď se vydat do nehostinné krajiny, nebo se nechat zastřelit. Jednoho "krásného" dne se spojí jedna kolonie s druhou s žádostí o pomoc. Briggs (Fishburne) se se dvěma dobrovolníky vydají na cestu, až dorazí ke kolonii, kde je čeká ... nepříjemné překvapení. To je nečekaný zvrat, co? No dobrá, uznávám, že atmosféra ledové krajiny má své kouzlo a opětovně mě pohltila. Děj je předvídatelný, ale když snímek hezky upaluje dopředu a nenudí, tak proč ne? Colony je takový ten příklad napůl béčkového, napůl áčkového filmu. Do první ligy nezasáhne, ale za skouknutí - kvůli atmosféře, slušné akci (i když rejža měl občas zase "třesavku") a celkem dobrému otevřenému konci. ()

Lukoboss

Tvůrci nahodili modrý filtry, aby ta zima byla ještě mrazivější a vytvořili další postapokalyptickej svět - tentokrát krajinu ledu a sněhu. OK, proč ne, ale postupem času si divák uvědomí, že už to někde přece jenom viděl, že ty postupy ve scénáři jsou zase stejný, jako tomu je u dalších snímků na tohle téma. Dobro a zlo je stanovený hned od začátku, kdo už má něco málo nadíváno, tak je bez problému schopnej odhadovat, co se stane, dokonce pak je možný si tipovat i monology a dialogy, který se snaží být neskutečně "hluboký", ale přitom jsou laciný jak trenky z vietnamskýho tržiště. Je to hodoně na hraně mezi 2* a 3* a nebýt několika záběrů (nasáklých digitálem) na zasněženej svět a scén (např. home made řeznictví), spadlo by hodnocení níž. ()

iXtr3m3

Neviem, nebolo to také zlé, ako sa tu píše. Dokonca nesúhlasím ani s Livingdeadom, ktorý inak celkom zmýšľa podobne, ale nebola tu čistá príroda, ktorú obľubuje najviac, takže to neriešim. Z trojice ľadových post-apo na čele s čudnou ale úžasnou "Vlakovou jazdou" a na druhom mieste tohtoročné Extinction, jasné tretie miesto. ()

Corpsegrinder

Slušný postapo béčko co si půjčuje zasněženou planetu z Den poté, která vypadá velice slušně když se film dostane na povrch do měst atd, ale stahuje se většinou do podzemních kolonií kde lidi žijou ze zbytků a pěstování vlastních surovin ala Metro 2033. Bohužel tam řádí chřipkoň a lidi se mění na kanibaly takže začíná bitva. Čekal jsem že to bude horší ale nakonec to neurazilo. Ideální film když neni nic po ruce. ()

Gogo333

Zas tak hrozný to nebylo, i když příběh mi přišel jako směska někola filmů a exteriéry byly otřesný. Překvapila mě tady Charlotte, kterou mám rád v RB, jen škoda, že ta její role tady nic moc. Zajímavý bylo, že když je taková zima, která trhá asfalt (nebo z čeho byl ten most), tak za ten den pochodu v ní jim vůbec nenamrzli obličeje a ve vousech ani náznak sněhu/ledu. Taky by mě zajímalo jak se ti kanibalové tak rychle vyhrabali z trosek. 45% ()

Paity

Opět jeden ze snímků, které mě nalákaly trailerem. Kromě Laurence Fishburna je to naprostá slátanina o ničem. Občas překvapí snad jen béčkové triky. Jinak záporák, šéf zombíků, nebo co to vlastně bilo, na tom si dali tvůrci také "hodně záležet". A kde se vůbec vzal? To už nikdo z nás nezjistí. ()

willy1

Hm, moc očekávání od tohoto filmu jsem neměl a taky žádné nepřišlo. Výlet tří odvážných hrdinů z bodu A do bodu B, kde se náhle objeví skupina psychopatických lidožroutů, návrat do bodu A a bitva na život a na smrt? Pokud hledáte film ve spojení Sci-Fi / Akční / Thriller, sáhněte radši po něčem jiném. / režie 30% / scénář 15% / hudba 15% / herecké výkony 20% / napětí 70% / akce 30% / // celkové hodnocení 20% // (viděno: int. - stažený) ()

Norino12

Z môjho pohľadu som bol vcelku spokojný a to možno aj preto, že som nič extra nečakal. Atmosféra je však práve to, čo na tomto filme u mňa zabodovalo. Milujem tento štýl, tieto kvázi kolónie dobrých a zlých a celkovo tieto nápady či už sú zakomponované do filmov alebo hier ala Metro. Herecké výkony boli zvládnuté vcelku dobre a tak ako jednohubka na niektorí večer určite neuškodí. ()

Abiosis

*ZIMA, ZIMA* Pre mňa nie práve najdôveryhodnejšia premisa pre svetovú apokalypsu, ale to nie je ten hlavný problém, ktorý som s filmom mal. Nízky rozpočet, a teda aj výsledné fádne kulisy, či veľmi chabé počítačom tvorené prostredia, boli tiež akceptovateľné. V poslednej dobe mám pocit, ako keby som mal šťastie na filmy, ktoré ponúkajú témou niečo netradičné a originálne, avšak tú potom buď nedokážu zaujímavo rozvinúť, resp. v druhej polovici vždy skĺznu do tých bežných filmových klišé a všetko, čo v prvej polovici poctivo budovali, napokon úplne pochovajú nedostatkom nápadu. Zo začiatku som bol ešte v napätí, čo z toho nakoniec bude, ale bola z toho len ďalšia hlúpa naháňačka, kde "tí zlí" vyzerali ako odvar upírov z 30 Days of Night. Vyvražďovačiek mám dosť v hororovom žánri, a preto keď mám chuť na sci-fi, uvítal by som spracovanie v rámci žánru. Verdikt v 1 vete: Taký nepodarok, v ktorom sa hrdinom pri dýchaní raz z úst parí a raz zase nie. 20.10.13 ()

lucijelucije

Poslední dobou mám buď katastrofální smůlu na dobré filmy, nebo se úplně vytrácejí..Většinou, abych ohodnotila průměrný snímek na tři hvězdy, mě ani nestálo moc úsilí, ale rvalo mi to srdce, ale teď? Čím to je, že film začíná jako naprostá výjimečná událost, ale jejich spády zaznamenám rychleji, než se pořádně do toho příběhu zabořím?? The colony vypadal, že konečně stojí se na něco podívat s chutí, ale poslední půl hodina (jak už to tak poslední dobou bývá u většiny filmů) to totálně zabila, a stal se z toho úplný propadák. A závěr, kde se stane z borce ninja, a asi desetkrát práská do druhého borce železnou tyčí do hlavy, a on přesto má chuť bojovat dál, mi celý film znechutilo. ()

Haymar

Levné, tupé, prostoduché ale taky setsakramentsky atmosférické a zábavné béčko (všechno už sme sice viděli jinde - a mnohem lépe) ale tady to kupodivu funguje. Pan Lorenc Osmahlá-ryba zas po čase v docela dobrém kousku ()

mosnak

Pokuď se vám líbilo 30 dní dlouhá noc a Pandorum, bude se vám líbit i the Colony. Nejedná se sice o bůh ví jaký velkofilm,ale myslím si,že si své fanoušky najde. Prvních 20 minut se vleče,ale jakmile jdou prozkoumat sousední kolonii, která nereaguje na zprávy přes vysílačku začne opravdová akční jízda o přežití. Mě se to líbilo. Jediné co dávám jako mínus - trochu uměle vypadající prostředí (venkovní) a takový ten pocit napětí mi tam chyběl,ovšem i tak dávám krásných 79% ()

Piri

Klasické béčkové post-apokalyptické sci-fi. Silno mi to pripomína mix počítačových hier Fallout a Dead Space. Keby natočili filmové adaptácie týchto hier, tak to by bola iná bomba. V prípade Falloutu by film ale nestačil. Kolónia je dobrý film, nič extra, čo by malo človeka zdvihnúť zo stoličky, ale dá sa. Škoda, že záver nebol dokončený, ako keby si nechali zadné vrátka na pokračovanie... ()

Movie Gourmet

Film byl docela zajímavý, resp. napínavý než skupina vedené Briggsem (Laurence Fishburne) objevila příčinu toho, vyslala vzdálená kolonie SOS. Potom se celý děj zvrhl v "céčkovou" nebo i horší vyvražďovačku. Krom scénáře, který umístil děj filmu na zamrzlou planetu Zemi je jediným lákadlem herec Laurence Fishburne, u kterého vám ale dojde, že není tím hlavním, jehož osud děj filmu sleduje. Tím pádem potom už není těžké odhadnout, jaký osud bude ten jeho... Verdikt: 2* a 50 - 60 %. ()