• daEmoNickY

  Haf haf. To museli chudaka jezevcika Huga zavrit na 2 dny do sklepa aby ho donutily vystekat takovou slataninu. A jak dopad.(14.1.2009)

 • SoolenJV
  *****

  Výborně vymyšlená komedie o záměnách se skvělými herci. Zvláště Hugo Haas v ústřední dvojroli synovce a strýčka je neodolatelný, ale na paty mu zdatně šlape Dóďa Pištěk. Že všechno funguje tak dobře, jako namazaný stroj, je rozhodně zásluha Martina Friče.(5.8.2009)

 • Kulmon
  ****

  Život je pes ... ale žít je psina a tenhle film taky. Hugo ve vrcholné formě, marně přemýšlím, kde by se takhle vyřádil. Adině to v tomto snímku moc sluší. Je to něco zcela jiného, než Haasův předchozí film Okénko, kde mu byla partnerkou Lída Baarová. No holt ji neměl v posteli ozkoušenou jako Adinu, které se s ním jistě hrálo lépe.(23.5.2011)

 • honajz
  *****

  Jedna z nejlepších haasovek, právě díky „dvojroli“ Hugo Haase jakožto starého profesora i mladého janka. Sled zápletek a nedorozumění, i potřeb hasit okamžitou situaci, neustále jede a baví.(25.12.2013)

 • Subjektiv
  ****

  Spíše než pitvořící se (třebaže schopně) Burian, než svůdný romantik Nový, je mi zřejmě bližší sympatické rošťáctví Hugo Haase, v tomto filmu pak v poloze lehce trumberovité - musí totiž neustále hasit problémy, které si sám způsobil a tím se dostává do problémů dalších, o chlup hlubších. Finále je sice zřejmé již od počátku, ovšem cesta k němu je zábavná. Nevadil mi ani obligátní výskyt všech "prvků prvorepublikové komedie", které jsem si vypsal v komentáři k Jedenáctému přikázání. Zjevně i ze stokrát použitého lze namíchat cosi osvěžujícího. Slabší ****.(6.1.2009)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Prahe. (dyfur)

 • - Adina Mandlová (Eva) nemala žiadne herecké skúsenosti, a tak ju Hugo Haas (Viktor) denne bral do divadla. (Raccoon.city)

 • - Adina Mandlová a Světla Svozilová zde hrají sestry. Ve filmu Mravnost nade vše (1937) hráli Svozilová s Haasem rodiče Mandlové. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace