moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Prahe. (dyfur)(20.11.2014)

Život je pes ... ale žít je psina a tenhle film taky. Hugo ve vrcholné formě, marně přemýšlím, kde by se takhle vyřádil. Adině to v tomto snímku moc sluší. Je to něco zcela jiného, než Haasův předchozí film Okénko, kde mu byla partnerkou Lída Baarová. No holt ji neměl v posteli ozkoušenou jako Adinu, které se s ním jistě hrálo lépe.(23.5.2011)

Scénu s bláznivou podstolní výměnou jsem si zkresleně pamatoval z dětských let, kdy jsem film viděl na chatě. Hugo je skvělý, líbí se mi především jeho práce s jazykem, kdy hodně vět nedokončí, nebo některé myšlenky jen naznačí, pokoktá, prostě nádherně (a počesku) přemýšlí nahlas. Dost jiný, ale podobný způsob proslovu jsem vypozoroval u Normana Wisdoma, ačkoliv proti němu je Hugův projev a vystupování hodně suverénní. Přes využití některých na svou dobu jistě převratných filmových triků (dvojexpozice, "nepostřehnutelný" střih, zadní expozice) se film vyznačuje silnou inklinací k právě doznívající éře němých filmů, přesněji grotesek - schválně si všimněte - jsou tu dlouhé scény, ve kterých se vůbec nemluví, způsob pohybu, zrychlení a pozice kamery sklouzává velmi často k němé grotesce.(2.1.2015)

• daEmoNickY

Haf haf. To museli chudaka jezevcika Huga zavrit na 2 dny do sklepa aby ho donutily vystekat takovou slataninu. A jak dopad.(14.1.2009)

Jedna z nejlepších haasovek, právě díky „dvojroli“ Hugo Haase jakožto starého profesora i mladého janka. Sled zápletek a nedorozumění, i potřeb hasit okamžitou situaci, neustále jede a baví.(25.12.2013)