• daEmoNickY

Haf haf. To museli chudaka jezevcika Huga zavrit na 2 dny do sklepa aby ho donutily vystekat takovou slataninu. A jak dopad.(14.1.2009)

Výborně vymyšlená komedie o záměnách se skvělými herci. Zvláště Hugo Haas v ústřední dvojroli synovce a strýčka je neodolatelný, ale na paty mu zdatně šlape Dóďa Pištěk. Že všechno funguje tak dobře, jako namazaný stroj, je rozhodně zásluha Martina Friče.(5.8.2009)

Život je pes ... ale žít je psina a tenhle film taky. Hugo ve vrcholné formě, marně přemýšlím, kde by se takhle vyřádil. Adině to v tomto snímku moc sluší. Je to něco zcela jiného, než Haasův předchozí film Okénko, kde mu byla partnerkou Lída Baarová. No holt ji neměl v posteli ozkoušenou jako Adinu, které se s ním jistě hrálo lépe.(23.5.2011)

Jedna z nejlepších haasovek, právě díky „dvojroli“ Hugo Haase jakožto starého profesora i mladého janka. Sled zápletek a nedorozumění, i potřeb hasit okamžitou situaci, neustále jede a baví.(25.12.2013)

Spíše než pitvořící se (třebaže schopně) Burian, než svůdný romantik Nový, je mi zřejmě bližší sympatické rošťáctví Hugo Haase, v tomto filmu pak v poloze lehce trumberovité - musí totiž neustále hasit problémy, které si sám způsobil a tím se dostává do problémů dalších, o chlup hlubších. Finále je sice zřejmé již od počátku, ovšem cesta k němu je zábavná. Nevadil mi ani obligátní výskyt všech "prvků prvorepublikové komedie", které jsem si vypsal v komentáři k Jedenáctému přikázání. Zjevně i ze stokrát použitého lze namíchat cosi osvěžujícího. Slabší ****.(6.1.2009)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Prahe. (dyfur)

• - Adina Mandlová (Eva) nemala žiadne herecké skúsenosti, a tak ju Hugo Haas (Viktor) denne bral do divadla. (Raccoon.city)

• - Adina Mandlová a Světla Svozilová zde hrají sestry. Ve filmu Mravnost nade vše (1937) hráli Svozilová s Haasem rodiče Mandlové. (Kulmon)