Plachý samotář Simon (Jesse Eisenberg) se protlouká životem v lhostejném světě. V práci ho přehlížejí, jeho matka jím pohrdá, žena jeho snů Hannah (Mia Wasikowska) ho ignoruje. Nic z toho se mu nedaří změnit. Jeho život se převrátí naruby až ve chvíli, kdy mu přibude nový kolega v práci. James je fyzicky Simonovým dvojníkem, po psychické stránce však jeho protikladem. Je sebevědomý, charismatický a umí to se ženami. K Simonově hrůze začíná James pomalu přebírat kontrolu nad jeho životem. V hravé adaptaci novely F. M. Dostojevského mísí režisér Richard Ayoade (Jmenuji se Oliver Tate) humor a osobitou estetiku s kafkovskou atmosférou. (Aerofilms)

1Legend1

Film absolutně o ničem, nehledě na to, že jsem vůbec nerozeznával jednoho od druhého. Jednou si myslím, že je to James, pak zase Simon, ale všechno je to obráceně a člověk z toho pak nechápe vůbec nic...pozitivum by byla docela slušná hudba a prostředí bylo taky dobře zvládnuté. Nicméně za mě jen 2*. 35% ()

FanKalEl

Je to v dobrom zmysle čudný film ktorý je možné pochopiť až po takých 2 projekciách, po prvom pozretí mám zatiaľ veľa otázok, neskôr sa k nemu vrátim keďže sa to oplatí znovu pozrieť. Skvelý scenár, slušne zrežírované na to že to má 90 minút, veľmi jednoducho vtiahne do deja a upúta, ale celkové je to dosť chaotické pre mňa, i keď určite nie až tak ako Gylenhallov Enemy, toto mi bolo viac sympatické takže zatiaľ (80%) ()

ZackSawyer

WTF aneb málo jsem u toho pil? Nebo je to jen prostě jinak pojatý snímek o každém z nás, pocitech, problémech, samotě, atd.? Nebo je to jen schizofrenie v hlavní roli? Nebo to ocení jen ten, ten kdo zná kouření? Každý je někdy rozpolcený. Už jen kvůli unikátnosti a závěrečné písni od Shin Joong Hyun / Kim Jung Mi - The Sun, ta je vyjímečná. ()

michald99

Tenhle film je rozhodně dost zvláštní, svým prostředím, dějem i jeho podáním divákům. Tísnící atmosféra osamoceného člověka je určitě dost poznat pro každého, a myslím že se lidi rozdělí na dvě strany. Jedni tento film budou považovat za skvost a genialitu kinematografie a pro druhé to bude sra*ka. Já nevím, kam se přidat, tak prostě nebudu nikde. ||60%|| ()

markotter

Ayoademu se teda dost povedla pochmurná atmosféra orwelovsko/totalitní společnosti. Dívat se na to, mně vlastně udrželo u celého filmu. Jinak mně to ale moc neuchvátilo a musel jsem to dát nadvakrát. ()

neo93

Zvláštní pohled na osobu člověka ve dvou provedeních. Simon je nenápadný, téměř neviditelný a nesmělý muž, který žije jen pro svou práci, kterou mimochodem dělá skvěle, ale nedočká se uznání, a proto, aby mohl sledovat krásnou kolegyni Hannu do které je blázen. Vše se změní, když se zjeví James, který vypadá naprosto stejně jako Simon, ale přesto je úplně jiný. Rozhodný, ambiciózní James se ihned stává středobodem zájmu všech ostatních, především Hanny. Depresivní, podivný a zároveň velmi stylový, místy humorný film s výborným hereckým obsazením v podání Jesse Eisenberg a Mia Wasikowska. ()

mira.l odpad!

Na tento typ "artového umění" rozhodně nemám buňky!! Strašný!!! Něco tak děsnýho už jsem dlouho neviděl! Vydržel jsem to sledovat asi půl hodiny, pak jsem to ... sice nevypnul, ale měl jsem to jen jako kulisu k tomu, co jsem zrovna prohlížel na Netu. Přišlo mi rozhodně smysluplnější přečíst si pár článků o úmrtí Miroslava Zikmunda. Vlastně ani nevím, jak to dopadlo a je mi to úplně jedno. Ani ta Mia Wasikowska, kvůli které jsem to stáhnul, tady nic nezachránila. ()

štíple

Pro mě zklamání. Ale Jmenuji se Oliver Tate mě taky nepřesvědčil, takže co jsem čekala... Výkon hlavního představitele výborný, atmosféra skvěle stupňovaná, celek nepřesvědčil. ()

john.h

Nejvíc na tomto filmu se mi líbily kulisy a atmosféra. Jako kdyby to vypadlo z románu 1984. Jen obrazovka s Velkým bratrem tam chyběla. Zde byl každopádně hlavním hrdinou nesmělý šmírák, který se pohyboval někde na hranici Mr. Beana a hlavního hrdiny z Fight Clubu. Ve výsledku z toho vylezl takovej slabší odvar něčeho jakoby od Lynche. ()

RAFT

Jaj dočeho se to herci vůbec pouštěli ,film je hluchej,nezáživnej ba i dokonce nudnej.Atmosféra tohoto filmu ,nic moc .Nikdo z herců film bohužel nezachrání. ()

dwbmb

Této adaptaci se nedá upřít bezvadné přenesení atmosféry ponurosti, úzkosti, "klaustrofobie" ve vlastním světě střídané se schizofrenií z knižní předlohy na filmová plátna. Ale ambice filmařů mířily výše, než na několik jednotek fanoušků psychoanalýzy, takže je film nesmyslně vypravěčsky jednoduchý a stravitelný i podprůměrným divákem. Pokud na tohle dílko ale nebudu pohlížet jako na adaptaci a izoluji ho od jakéhokoli kontextu i Dostojevského samotného, je to film ve všech ohledech nadprůměrný. A to taky udělám, proto to vysoké hodnocení. ()

denulik

Veľmi silná kombinácia Kafku, Orwella a Brazil. Prepracovaný a zaujímavý film, ale musím sa priznať, že na mňa miestami pôsobil až príliš depresívne, ku koncu strácal tempo, nie celkom mi sadli tie kórejské šlágre a nestíhala som titulky. Eisenberg má kadenciu ako AK47. Okrem toho práve vďaka tej surrealistickej štylizácii som sa nebola schopná identifikovať s hlavným hrdinom, celé to pôsobilo ako teoreticko-filozofické cvičenie odtrhnuté od reálnych emócií a to je pri tak silnej téme identity škoda. ()

masino

Turbohovadina. 6x som pocas filmu zaspal. Eisenberg mi pripada v kazdom filme z 90% rovnaky a nesympaticky. Bola to guma z trenok natahovana 93 minut. Doteraz neviem preco som to vlastne dopozeral. 1* za snahu. Ale uz nikdy viac. Ruky prec. ()

TommyDiamond

Dobře dávkovaná schizofrenie! Mít takového dvojníka je vážně ke vzteku. Takový dvojník je v tomto případě prakticky nezastavitelný. Simon by jistě udělal cokoliv, aby ho zarazil. A když náhodou zjistí, že zastavit svého dvojníka ho bude přinejmenším hodně bolet, tak i přesto neváhá ani vteřinu..... Dvojník je sice nezvykle až bizarně natočený, ale líbí se mi jakou si dokázal díky ponuré a skličující atmosféře vytvořit kulisu. Zaujal mě i smysl pro detail, který v prázdném světě doslova bije do očí. Celkově se mi dílo líbilo a chvalím i hlavní dva aktéry za jejich výkony. Zklamal mě pouze přehraný a zbytečně melodramatický závěr..... Dávám tři hvězdy ()

Hjuud

Po celou dobu skvělá a hutná atmosféra! Užíval jsem si tu všudypřítomnou depku a tíseň, protože takový je skutečně i život sám :-) Konec jsem sice příliš (nebo spíš vůbec) nepochopil, ale to mi na výsledku ubralo maximálně tak půl hvězdy (navíc je to určitě i moje chyba). Takže po dlouhé době film na 5* ()

DoubleJo

Dopozerať to do konca bolo utrpenie. Kvalitatívne o niekoľko tried horšie ako nedávny Enemy, pričom oba majú takmer rovnaký námet. Zatiaľ čo Enemy funguje skvele a ostane v hlave ešte dlho po dopozeraní, The Double je umelý, pseudo-noirový film s nesympatickými postavami, bez výraznejšej atmosféry či symbolov. Moss by mal ostať pri svojich komediálnych postavách, ktoré mu idú, namiesto písania takýchto brakov. ()

Startuje 21. ročník Dnů evropského filmu

Startuje 21. ročník Dnů evropského filmu

04.04.2014

Letošní Dny evropského filmu opět přináší více než 50 snímků z celé Evropy, tematicky rozdělených do sekcí, některých tradičních, některých zcela nových, speciálně sestavených pro aktuální ročník s… (více)