Starý mládenec Gabriel (P. Noiret) si žije spokojeným životem, který si okoření jednou do roka zahraniční dovolenou. Tentokrát se vypraví se svým ojetým cadillacem do Španělska, ale auto má poruchu a pan Gabriel je z těchto důvodů přinucen ještě ve Francii přespat v malém hotýlku. Při večeři mu připadají jak hosté, tak i personál poněkud divně, takže ho ani nepřekvapí, že dostal místo u stolu vedle stárnoucí ženy, která se o mužích vyjadřuje velice nelichotivě. Představí se mu jako slečna Muriel (A. Girardot). Oba osamělí lidé se druhý den setkají na pláži a to Gabriel ještě netuší, že přichází zásadní změna jeho života. (MVanis)

rt12

Jako malá holka jsem byla okouzlená Annie a Philippem a jejich setkání na pláži. Po letech jsem film sehnala a jsem za něj ráda. ()

easaque

nezvyklá francouzská komedie, ale milá, lidská ... taková Hrabalovská se spoustou různých figurek a drobných kouzelných scének, které dotváří dobrou náladu a vykouzlí určitě úsměv na tváří. Tempo je sice pomalejší, ale není na škodu. Možná i silnější 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Martin741

Reziser Jano Kamen Biely natocil slusny priemer, Stary mladenec a ona, postupne sa spoznaju ... v hlavnych ulohach pan Cernyet a Anna Girardotka 62 % ()

sator

Podivný neuvěřitelně ospalý a trapný a příběh, což asi bylo záměrem...Mám rád oba protagonisty, ale je to jak dívat se na 40 starou TV inscenaci... ()

MJMilan

Především pomalé tempo bez šťávy nezachránili ani tak skvělí herci jako Noiret a Girardot, ani jejich skvělý český dubbing. ()

andrii

Můj týden se slečnou Muriel. "No, výborně! Začíná mluvit.“ Prázdninová známost, jíž vstupuje do popředí půvabná nenápadnost. Letní dýchánek, bizarně poetický hotýlek, malebné letovisko... Slunce příliš pálí, ta pravá slova zůstávají kdesi v dáli. Dovolenkáři s kouzelnou lehkostí ostýchavosti, svěží poctivostí. Trpělivá romantika se zachycením něžné rezervovanosti. Oko filmového fanouška potěší, když na kamenitou pláž zabrousí, známá rekreantka, v bikinách se opalující, v mořském vánku pózující, se slunečníkem korzující, zmrzlinu přinášející, "pařížská tanečnice" Maria Schneider. ()

otík odpad!

Co se ostatním na tomto neobyčejně podivném snímku líbí, to fakt nevím. Za sebe ale dávám opravdu odpad. To bylo neskutečně špatné, nudné, pomalé, zmatené, nezáživné, .... hrůza. Nejčastější záběr byl na Noireta, jak jí v jídelně. Naráz střih, zčerná obrazovka a následuje další kratičký obraz. A tak to jde celý film. Navíc se občas vynoří postava, o které nemá divák ani zdání a pak už se ve filmu neobjeví. Opravdu děs od začátku do konce. A bohužel ani Girardot ani Noiret tento dojem nenapraví. ()

farmnf

Jean-Pierre Blanc sotva se narodil, hned umřel. Nádherný film, velmi netradičně natočený s hvězdami A.Girardot, P. Noiret a půvabnou Marthe Keller, která si moc nezahraje, zato její bradavka je moc hezká. Dlouhá scéna čůrající Marthe je opravdu originální. AG tam hraje neobvyklou roli, osamělá stydlivka, která vzítí za ruku už má za sex. V pomalu ubíhajícím filmu uvidíte scény z hotelu na pobřeží Francie. Hotel je hodně divný. Byl jsem spokojen a závěr je krásný. Po celé řadě píčovin, co jsem musel poslední dobou trpět, opět starý, velmi dobře dabovaný film, s trochou avantgardy a trochou romantiky ze 70. let. ()

JohnSmith

Lehká komedie o podivných lidech v jednom hotelu. Lidi jsou opravdu divní a o personálu hotelu ani nemluvě. Pár hlášek je opravdu k popukání, ale celkově jsem se u filmu nudil. ()

vitekpe

Hodne zvlastne natoceny/sestrihany (ale vubec to nevadi, spis naopak) klidny romanticky filmek se spickovyma hercema. 5- a velke doporuceni vsem. ()

Lionheart

Měl jsem na to náladu a trefilo se mi to do noty... jinak si jednu hvězdičku odmyslete, protože pokud očekáváte nějaký děj, tak se ho tu nedočkáte. A Girardotové to zde opravdu sluší. ()

peetriss

Příjemný příběh, přirozeně, líčící přerod vztahu mezi dvěma uzavřenými osobnostmi z počátečních antipatií k sympatii. Annie Girardot a Philippe Noiret svým herectvím snímek povýšili do vysoké kvality. ()

allebra

I přes pomalé tempo nebo právě proto - velmi příjemný film! Jen mi chyběl skvělý dabing Věry Galatíkové. ()

feryk

Jako komedii bych to nenazval, ale je to moc příjemný film. Kdo dává přednost před akcí oddychovce, ten si tu přijde na své. ;) ()

nenet

Prazvláštní film, u kterého jsem chvílemi pochybovala o své inteligenci. Asi je nejjednodušší nechat ho prostě plynout a moc nedumat nad logickými souvislostmi. ()