Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

Kontractor

Kdyby nebylo cca pěti výpadků zvuku, posunutého dějě a několika výpadků obrazu dalo by se lépe o hodocení tohoto filmu diskutovat. Nicméně i přes toto úskalí za než se nám slečna na projekci omluvila je nový film od Bessona spíše průměrem s občasnými do extrému hnanými vtipy, které ve výsledku nikdo neřeší s tolika deus ex machina v scénáři, že by si skrz něj mohl sám Besson strouhat sýr, mezítím co by si při scénách s Diannou Agron ždímal mokré gatě. ()

Caine

Myslím že by si Besson měl příště rozmyslet předem v jakém žánru chce film natočit. Příjde mi, že si řekl, že se to v průběhu realizace nějak vyvrbí. Nevyvrbilo! Ani komedie, ani drama a nakonec ani ne třeba akčňák. Ale že závěr nebyl megalomanský by mi až tak nevadilo, pokud by tam nedal takové megalomanské zabijáky. Prostě to celé dohromady nějak nesedělo. Škoda. A navíc jsem nějak nepostřehl jestli Besson s hlavními "hrdiny" sympatizoval nebo ne. Co se vlastně pokoušel vyjádřit - je mu jich líto? Nebo naopak vůbec ne? Mě jich teda líto nebylo vůbec - v celém filmu mi nebyl vůbec nikdo sympatický (snad kromě Malavity)... ()

Greg25

Zábavnost, vcelku vydařené vtípky, pohodovost a skvělé herecké obsazení. Svižná režie, ale v příběhu to skřípe. Děj tu totiž vlastně téměř není, vychází se ze základní situace z níž se odvíjí jednotlivé epizody, každé z ústředních psotav víceméně samostatně, všechno jsou to linie boční, které do hlavního (ne)děje vlastně moc nezasahují, jen dokreslují prostředí a postavy. Ke konci to vygraduje a výchozí situace se uzavře, ale dějově tenhle film vyšel naprázdno. Žádný totiž nemá, což ve výsledku nevadí natolik, abyste si jednotlivé miniepizody ze života trhlé rodiny neužili, jen to bohužel kvůli tomu zůstane na 60%. Škoda, potenciál tam byl. ()

lardko

NÁSILÍ , ZABÍJENÍ , a MAFIÁNI. Tyhle kombinace mám moc rád. Ale i tak sem od tohohle filmu čekal trochu víc. Čekal jsem že v skoro každé scéně budou mafiáni střílet , zabíjet a mučit lidi. Ve filmu bylo pár vraždících scén a 50% násilí. Ale při sledování tohohle filmu sem se vůbec nenudil. Film mi přišel jako takový napínák , který vás nepustí ani si odskočit na záchod :-) . Roberta De Nira moc nemusim. Je sice dost známý , a uznávaný herec , ale mě vždycky v každém filmu strašně nudil. Ale v tomhle filmu mě dost překvapil. Rodinka Blakeovi dali filmu vtip i jiskru. Díky téhle zábavné rodince sem se dost bavil , a dokázal sem se dokoukat až do konce. Škoda že tento film byl zaměřen jen na tutu rodinku. Kdybi se zapojilo do tohoto filmu víc lidí , tak by byl film víc zajímavější , a já bych zvýšil hodnocení. Takže za mě bohužel jen **** ()

warrenur

Heh, tak toto bolo podarene. Kazdy jeden clen maf-rodinky je unikat a ze vybrali tie spravne charaktery a ich "uchylky", ci prejavy. Tommy sa mi v jeho poslednych kuskoch zda stale ten isty zmuriaci stary ujo a i tu, je len za akysi priemer a vatu. Avsak memoare pisuci De Niro spolu s vizualizaciou jej pasazi je absolutny narez. Zvlast tych jeho desatoro. :) Synek je cisty tatino a vychcanec. Dcerenka, babenka k nakusnutiu, co rychlo vzplanie a ma svoje zachvaty. (scenka s raketou je fajn) Postarsia Pfeiffer je tiez spravne uderena. Od reakcie na ksychtenie sa francuzov v obchode, az po emocnu premenu v zavere. Trochu divne mi prisiel prechod od vtipnej komedialne ladenej idylky, po vyvrazdovaci a "citlivy" thriller v poslednych minutach. Hoci film nastastie nestoji len na vybornom De Niro-vi (uzasne vystupy) je asi najvacsim pozitivom filmu. Samozrejme vsak, ze som mu nezozral tu "premenu" starnuceho mafioza. Mozno slabsie nadnesene, ale to stvorhviezdie za originalitu a komplexny balik zabavy si to istotne zasluzi. Odporucam. ()

Wardan

Docela slušná oodychovka se skvělými herci, jen má pár problémů. Zaprvé: film vede prakticky odnikud nikam a je bez začátku a bez konce, je jen takovou epizodou ze života rodiny. Zadruhé: nedostatečně prokreslené charaktery a vůbec zápletka s mafiány (zdálo se jen mě, že film vůbec nezdělil jak a proč je De Niro zradil?) - navíc je nám to sdělováno prostřednictvím linie, která je vlastně slepu uličkou (kdyby tu knihu vydal nebo měla nějakou funkci v ději bylo by to k něčemu. Takhle je to jen nemotorný pokus o seznámení a vysvětlení minulosti). Zatřetí: nevyrovnanost filmu je dost problematická (například závěrečná přestřelka se vůbec nehodí do konceptu, který nastavil zbytek filmu). JInak to má místy fakt super pasáže a fóry (tenis u rybníka, obchoďák, nebo starosti s vodou či filmový klub) a je škoda, že se Besson prakticky nedokázal rozhodnout co chce točit, protože Mafiánovi mají podle mne větší potenciál, než to co film prezentuje. Smířlivé tři. ()

Tred2

Skvělí herci, solidní nápad, nevkusný mix žánrů.. respektive jejich poměr. Kdyby se film nesnažil tolik tlačit na pilu v určitém směru, jen proto aby pak zase povolil a všechno zlehčil, určitě bych byl spokojenější. Je to jednohubka, bez hlubších prožitků, ale hlavně díky tomu, že to rychle plyne a díky hercům, kteří jsou až "přehnaně" dobří a role jim sedly, to přesahuje hranici průměru a dokáže to svým způsobem splnit očekávání. Podle mě je to na Bessona ale slabé; až příliš americké. ()

Matli

Od Luca Bessona jsem tedy čekal větší jízdu a kór když k tomu měl takový hvězdy. Film je to dobrý, ale místama jsem se nudil a De Niro to asi taky nebral moc vážně. Děti byli super, ale ten zbytek takovej suchej, alespon ten konec se trošku rozjel, vlastně to taky zachránili ty děti. 61% ()

KosiR_ksr

Velmi příjemná oddychová multižánrovka. Nadprůměrný (70%) snímek, ale žádný "meisterstück", na které jsem byl v minulosti z rukou Bessona zvyklý. ()

Sista

A kdeže je ta francouzská vesnice, kde všichni mluví plynule anglicky? Klasická americká nadutost, doporučuji shlédnout, když se vám nechce moc přemýšlet. ()

Bozvav

Velmi zdařilá, místy až groteskní a hořká komedie ze života jedné mafiánské rodiny. Člověku vlastně nejsou nijak sympatičtí, ale až v závěru filmu je sám překvapen, že si přeje, aby vyvázli. On ten program na ochranu svědků je vlastně pěkná pakárna. Dialogy ušly, akce vtipná, režie i kamera dobrá. Obsazení hvězdné. Za mne 70%. ()

Leleta

Ne že by to nebylo vůbec zábavné, ale... Když nejvtipnější okamžik nastane ve chvíli, kdy se Michelle Pfeiffer diví, že v jejich novém domě je "no electricity" - a v tu ránu elektřina vypadne i v celém sálu (a pak každých 20 minut znova), je něco špatně. Že si můj oblíbenec Robert De Niro ze sebe umí dělat legraci, víme už dávno, jenže v tomhle filmu mu chyběla ta jiskra, díky níž se před ním lidé krčí jako čivava před vysavačem. Tenhle krotký dědula že byl postrachem amerických mafiánů? No nevím... ()

MatesMS21

Besson umí zaujmout. To vím. Ukázal to i tady. Ty dvě hodiny mi utekly jako voda, ale bohužel, chybí tomu spousta věcí. Mezi ty nejdůležitější patří často logika postav. Nemohu zmínit promítání Godfelas a výraz DeNira.. to bylo prostě ..všeříkající.. :) Skoro to bylo za jednu hvězdu navíc. ()

Rockerman

Docela drsná komedie. Člověk se při sledování tohoto filmu škrábe po hlavě a říká si: "Sakra, tak dobré a vděčné téma a není využito bezezbytku". Mafiánská rodina je "uklizena" za "zradu" do francouzské Normandie, kde všichni členové rodiny zanechávají za sebou spoušť, ale nikomu to nijak zvlášť nevadí. Sem tam někomu zpřelámou kosti nebo nechají něco vybouchnout a místní policie na to nereaguje. Jasně, je to myšleno jako nadsázka v komedii, ale pak přijde závěrečný masakr, který je ale bez nadsázky. Navíc film je trochu zadýchaný, nemá to moc spád. Také postavit jako "nosný" vtip slovo "fuck" mi nepřipadá příliš nápadité. Ale abych jen nekritizoval. Je to především zábava, kterou si otrlejší divák může dopřát v neděli odpoledne. Většina fórů je dobrá a neuráží a proto jsem se rozhodl dát čtyři, namísto zasloužených tří hvězd. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)