Fantomas kontra Scotland Yard

• Česko Fantomas kontra Interpol (více)

Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou - buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lorde Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně miliónu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. (Intersonic)

Stanmi

Komisař Juve (Louis de Funès) se svým asistentem Bertrandem (Jacques Dynam) a novinář Fandor (Jean Marais) se svou snoubenkou Hélènou (Mylène Demongeot) jsou pozváni Lordem McRashleyem na jeho hrad ve Skotsku, kde záhy zjistí, že Fantomas vymyslel nový plán, jak získat obrovské sumy peněz od největších boháčů světa... Jedno se musí trilogii o nepolapitelném superzločinci nechat, všechny díly si dokázaly udržet svou kvalitu i zábavnost (což se rozhodně nedá napsat o všech trilogiích, kvadralogiích, pentalogiích, atd.), takže i tento závěrečný díl je opět povedená komedie, byť o něco slabší než jeho předchůdci. Příběh se tentokrát odehrává na Britských ostrovech, konkrétně na jednom skotském hradě a v jeho okolí, a i když se tvůrcům podařila navodit ta správná (místy lehce strašidelná) atmosféra, tak přece jenom Paříž i Řím byly o něco zajímavější. Herecké obsazení je opět velmi vhodně zvolené (stejně jako český dabing) a opět mu vévodí Louis de Funès, ale i Jean Marais dostane prostor a to především v akčních pasážích v druhé polovině filmu. Komisař Juve se zase přichomýtne do několika vtipných situací (u mě vede mluvící kůň nebo pojízdná postel), byť některé fórky či scény už nejsou tak úderné jako v minulých dílech. Fantomas kontra Scotland Yard je tak kvalitním zakončením celé série, a to především díky skvělým hercům, vtipnému scénáři, stylovému prostředí a ikonické hudbě. ()

Stifmeister

///   Bohužel jsem zklamaný. Třetí díl Fantomase, který jsem si v dětství pamatoval pozitivně, se dospělýma očima jeví naprosto odlišně. Příběh je nejméně zajímavý ze všech tří dílů, a herecké výkony mě nijak zvlášť nenadchly. I když prostředí Skotska je krásné a zajímavé, zdá se, že to je jediný pozitivní prvek, který mi na tomto filmu zaujal. Ano, stále to má lehce ten "starý dobrý Fantomas" šmrnc ve smyslu povědomých postav, dabingu a základní premisy, ale ve zbytku, jak jsem již konstatoval, bohužel nenabízí nic zvláštního. Zklamání a proto i |6/10|. ()

Belerofon

Vždycky mě fascinovalo, že po tom co Fantomas "utrpí mírnou porážku" se za rok někde objeví a hned m postavené velesídlo. Génius ten Fantomas...tenhle film mám rád...skvostně odříkávaná brutalita, že toho Fantomase musíte mít rádi. Louis De Funés už to jen excentricky přesně v jeho stylu úplně rozseká na komedii...Třetí díl už se mi sice líbí o něco méně, ale i tak pořád dobré... ()

paniColombova

Scotland Yard nemá chybu. Třetí díl režisér trefil. Prostředí Skotské atmosféry a dech historie prastarého hradu nahání divákovi tak trochu strach. Ale Funes vždy rozbije tu strašidelnou atmosféru nějakým povedeným kouskem, takže se nemusíme bát. ()

Lister21

Závěrečný a dle mého nejlepší film trilogie " Fantomas " . Nejlepší, nejzábavnější díl, který mne ze všech tří zaujal nejvíce. Louis de Funès vynikající herecký výkon jako téměř ve všech jeho filmech. A tak i rovněž velice slušný výkon Jeana Maraise.Není nad starou dobrou komedii s hlasem komisaře Juvea v podání pana Františka Filipovského. :) ()

rigby

Závěr trilogie je bohužel asi nejnudnějším filmem celé série. Zřejmě se počítalo s velkým vkladem Funese, který tak pozdvihl předchozí díl, ale zde ani on nemá co hrát, a tak je děj jen směsicí nevýrazných rádobyvtipných skečů. Snad jen hon na lišku přináší trochu napětí a emocí. ()

unclejack

Tretí diel série som mal možnosť vidieť asi najviackrát a aj sa mi po zhliadnutí druhého a necelého prvého dielu - preto originál ani nehodnotím - zdá ako najhorší. Zámok na Vysočine - myslím tú škótsku, nie tú Zemanovu - mi jednoducho nepríde ako ktovieaký podklad pre Fantomasove vyčínanie. Stretnutie svetových zločineckých hláv a daň za život je trochu pritiahnuté za vlasy, ale dobre, to sa skúsnuť dá. Horšie to už je s našimi hrdinami, kedy komisár vyzerá vyslovene neschopne - čo je škoda, vzhľadom na to, čo som videl z prvého dielu - a pobehuje po chodbách ako duch. Som rád, že sa vrátila istá Fantomasova neohrozenosť, ale o.i. aj ten záver s raketou mi zavelili, aby som trojke udelil iba priemer. ()

Scaevola

Várazný přesun šel sérii k duhu přímo neuvěřitelně a dle mého názoru se jedná o nejpovedenější díl. Když pominu geniální scény (sluhové na hradě, duchové a spiritistická seance) a to, že si celý film pro sebe urval de Funes, libí se mi ještě konečně složitější zápletka, v níž je dokonce i sám Fantomas několikrát opravdu ohrožen. Zajímavé je, že Marais je na plátně více v masce než bez ní. ()

Delmondo

Komisař Juve, Fandor a Helena se vydávají do Skotska protože tam nyní působí zlotřilej modrák. Poslední díl drží stále vysokou úroveň, dočkáme se zde opět klasických fantomasovských vychytávek a hlavně velké dávky humoru. ()

Desmi

Musím říct, že daň z práva na život mě docela pobavila, ne už tak film. Třetí díl Fantomase stojí totiž (víc než v předešlých dvou dílech dohromady) na výkonu a herectví Louise de Funéseho, který opět exceluje. Vlastně nebýt jeho, asi bych film vypnul po první půl hodince... ()

chup44

Áno, má to nejaké muchy, najmä "akčná scéna" na koňoch a stále dokola opakované "Fandore pomooooooc" je otravná a na dnešné pomery úsmevná. Ale, je to rok 66, treba to brať tak. Navyše, dá sa tu zasmiať veľakrát, či už na Gotfriedovi, obješencovi a podobne. Plus je to v krásnom prostredí, skvelé kostýmy a parádne herecké výkony. A hlavne, česky dabing tomu pridáva veľmi veľa bodov. ()

ZetDaElO

Najslabší diel série, plný krkolomných Fantomasových plánov a Juveho takmer bez vtipných momentov. Zbytočné a slabé zakončenie kultovej série. 4/10 ()

PanPyzamo

Fantomas kontra Scotland Yard je třetí a bohužel poslední díl z mé oblíbené série Fantomas. Je škoda, že jsme se už nedočkali čtvrtého filmu, ačkoliv byl v plánu. Kontra Scotland Yard je podle mě lepší než první film, ale na druhý nemá. Nicméně příběh je opět vynikající s vynikající akcí a u soundtracku tomu není jinak. Celkově se jedná o další vynikající Fantomasův film, který rozhodně doporučuji. 8/10 ()

OzzyCobain

Po skvělém druhém díle poměrně zklamání... Pak zvlášť konec trilogie, ze kterého jsem byl upřímně napjatý ve mne zanechal pocit nechutě. ()