Fantomas kontra Scotland Yard

• Česko Fantomas kontra Interpol (více)

Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou - buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lorde Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně miliónu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. (Intersonic)

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

VktrCZ

Fantomas je vrchol Francouzské kinematografie a tuplem třetí díl. Skvělé herecké výkony, skvělé bizarní situace a marná snaha chytiti fantomase komisaře Juva u které mám problém se přestat smát. ()

PTuranyi

Tretí Fantomas opäť stavia na výbornej zápletke, silných postavách a dobrodružnom príbehu prešpikovanom vtipnými gagmi. Luis de Funés si postavu komisára Juvea užíva rovnako ako v predchádzajúcich filmoch a jeho séria fantómových obesencov je geniálna. Produkcia je dobrá, ale opäť vidieť technická nedostatočnosť trikov, hlavne keď to svojim spôsobom nie je potrebné. Určite na to bol dôvod, ale zdalo sa mi zbytočné, nechať hercov preháňať sa na koňoch pred plátnom so spätnou projekciou, keď to na iných záberoch evidentne ide aj bez nej. 90% ()

R.Drson

Celkem důstojné zakončení trilogie (bohužel) s otevřeným koncem. Jednu věc ale nechápu. Proč se některé scény na koních točily ve studiu? ()

Tomulka

No tak to už je pořádná šňůra úspěchů. Aby se povedl také třetí díl to jsem snad ještě nezašil. Prostě štáb kolem Fantomase je opravdu klasa. Škoda, že nebylo více dílů (i když možná je to tak lepší do třetice všeho dobrého a konec ) ()

Standey

Málokdy se podaří u celovečerních filmů na pokračování, že třetí díl strčí do kapsy oba předchozí, ale tady se to povedlo. FKSY považuju za nejpodařenější z celé trilogie. Anglické panství kde se děj tentokrát odehrává dodalo celé atmosféře na atraktivitě a hlášky typu „Ukradli mi mého oběšence a vy mi ho najdete“ už natolik zevšedněly, že si je povídají děti ve školních lavicích. ()

prometheusll

To už je bohužel slabé.. Nemá to už ten šmrnc,jako má jednička a dvojka.. Už to není ani tak srandovní.. Chvílemi jsem se i velmi u filmu nudil,což mě mrzí.. O proti jedničce a dvojce si tato komedie zaslouží 3 hvězdy maximalně. ()

abrat

Najlepšie diel trilógie. Atmosféra zámku je fakt podarená. A epizóda s miznúcim obesencom, patrí k najlepším Funesovym scénam... ()

soukyd33

V tomto filmu jsou super hlášky, jako třeba: Ukradli mi oběšence/ co můj revolver, taky tu není/ v mém pokoji je mrtvola, v mém pokoji je mrtvola taková hrůza, ne v mém pokoji je mrtvola. to je vůl! ATD... :-) Stejně jako první a druhý díl je i tento TOP, je to zase podívaná, co stojí za to! Herecké výkony a scény jsou prostě bezva. Nemám co tomu vytknout. Nechci sem dávat spoilery, takže nic dalšího sem dávat nebudu. Film ale doporučuji pro uzavření trilogie. Hvězdiček 5***** ()

lele

No, zas taková blbina jako ty předchozí. Trochu roztahanější, nelogičtější, ale vesměs zábavná díky Juvovi :) ()

Kivis

Takový film, u kterého se člověk nenudí, ale zároveň ani nebaví. Vtipy jsou povedené, ale dají se spočítat na prstech jedné ruky, nepočítáme-li za vtip omílané tahání za obličej v domnění, že se jedná o Fantomase. To je vtipné maximálně jednou a ne pořád dokola v celé sérii. A Louisovi zkrátka víc svědčí autoritativnější a charismatičtější role. Tady je opravdu jen za troubu, což jeho herecký rejstřík dost zužuje. Ono to asi v době vzniku nebylo jen o humoru, jenže prvky napětí a dobrodružství nemilosrdně ohlodal zub času. ()