nasqyy

Louis de Funès by se dal považovat za synonymum ke slovu četník. Svou roli společně s dalšími četníky zahrál skvěle. Film je sice ze staršího šuplíku, ale i dnes si najde své. Opravdu zábavnou formou zpracovává krimi témata tak, že své diváky pobaví. Na tehdejší dobu opravdu skvělé a skvostné zpracování! ()

PeteBuck

Prvý z četníkov (u nás žandárov), ktorý odštartoval úspešnú sériu, ktorú sme za socíku tak žrali. A ja duplom, lebo som bol krpaté decko, ktoré sa na komike Louisa de Funesa skvele bavilo. Po dlhej dobe som si to pozrel a dobre som sa pobavil, pokiaľ teda bol na place Funes, ten to proste ťahá. Nie že by ostatní neboli tiež vtipní, ale Funes tomu kraľuje. Keď sa tam objaví jeho dcérenka, nech už je akokoľvek pekná, tak jej výstupy spolu s francúzskou zlatou mládežou sú naozaj nudné. A hlavne ich tokajúce tanečky to, jemne povedané, dosť kazia, ale asi to mal byť kontakt na inú generáciu, aby to nebola iba prehliadka chlapov, čo im už zväčša utiekol stredný vek. Stále fajn komédia, síce s pár hluchými miestami, ale skvelá. Mimochodom rádová sestra jazdiaca ako diabol je v každom dieli super. A tu šoféruje tak príšerne a popri tom trepe také chujoviny, že prekonáva aj samého Funesa (pozor, štrk, sestrička! Čo ste hovoril? No štrk. Aha, viete, ja som trochu krátkozraká, matka predstavená si ma kvôli tomu neustále doberá. Dúfam, synu, že ste k ľuďom a k ich chybám náležite zhovievavý. To som, sestrička, a teraz toho náležite ľutujem.). Takú sympatickú sestru s takou zábavnou mentálnou poruchou som mimo tejto série nikde nevidel. OK, dávam 5, aj keď som pôvodne chcel dať 4. ()

PTuranyi

Žandári v Saint Tropez toho nemajú veľa na práci a tak väčšinu času trávia lovením morských ježkov a petangom. Ale len do chvíle, kým k nim nie je prevelený svedomitý a agilný strážmajster Cruchot. Jeho dcéra s partiou dorastu miestnej smotánky im totiž pripraví viac problémov ako skupina nudistov. Produkcia je veľmi dobrá a herci na čele s Louisom de Funèsom a Michelom Galabruom sú ostrieľaní komici, ktorí stále dokážu vyčariť úsmev na tvári, hoci silnú úlohu v tom hrá aj sentiment. ()

kikinozka

Četníky miluju. A tenhle je ze všech nejlepší. Jednoduchoučký příběh zde vůbec nevadí, protože četnický humor těží převážně z Funusových grimas či mimodějových dialogůAč už jsem film viděl nejméně třicetkrát, kdy se u něj hrozně bavím, stačí si jen vzpomenout např. na scénku, kdy Cruchot musí předstírat, že je milionář, a vždy se přitom zasměji. Otázkou je, na kolik film těží z kvalitního obsazení hlavní role. Vzhledem ke stylu humoru a slabšímu obsazení vedlejších rolí by celá série bez Funese nejspíše zcela propadla a další díly by se snad ani netočily. A my jsme ještě měli to ohromné štěstí, že ho daboval jeden z nejlepších dabérů československé historii a sice František Filipovský (stačí se podívat na Funesovy filmy dabované Jiřím Kramolem. Ten sice udělal vše proto, aby se Filipovskému podobal, ale ani tak to nestačilo). ()

Fill16

Když jsem tuto komedii viděl poprvé, bolela mě z těch všech dialogů hlava. Dnes už se jen směji a směji. Životní role Louise de Funese. I když jsme to viděli už tolikrát, některým scénám se stejně budeme smát pořád. Klasika ve svém žánru. ()

Bartson

Na četnících jsem vyrůstal, takže nemohu dát jinak. Navíc 5 hvězdiček má u mne i Geneviève Grad, která pro mne byla jako malého učiněný anděl z četnického nebe, která svým pohledem několikrát zastínila herecký výkon Funese a jeho brilantní nadabování :-D ()

TommmyT

Četník je dneska již klasika. Kdo by neznal Četníka ze Saint Tropez. Ani se nedivím, že jednička dala podnět k dalším pokračováním. Dobrý nápad, dobré scénky (hon na nudisty, krádež obrazu..) a nezapomenutelný Luis De Funes. De Funes patří mezi mé oblíbené herce a v Četníkovi se doslova herecky vyřádil. ()

zurivymlok

Jedna ze stěžejních francouzských komedií, kterou jsem i jako dítě viděl mnohokrát. Z dětství si pamatuju, že ze všech četníků dávali jen tento díl a "Četník a mimozemšťané". Vím, že má dětská duše byla hrozně zmatená tím, jak může v každém díle mít jiné podřízené. Ostatní díly jsem viděl až když je dávala Nova /to už mi táhlo na 20/ a kromě jednoho dílu, u kterého jsem se také dosti bavil (ten, jak se stane chybou počítače velitelem policejní stanice), mi ostatní díly nepřipadali už nijak zábavné. Možná to je tím, že se na tyto díly už nejsem schopen podívat svýma dětskýma očima, kterými stále vidím tento díl. Ale spíše to bude vážně tím, že tento díl. Tvrdý četník, přísný, ale milující otec ("Tohle byla děvenko nejdelší noc, jakou jsem kdy prožil, tak si dávej dobrý pozor na to, co mi teď povíš.") mi byl velmi sympatický. Komediální scény jsou zde vyvolány spíše shodou okolností, zatímco v dalších dílech spíše dementním jednáním jednotlivců (což koneckonců odlišuje dobré a špatné komediální scénáře). I přes výjmenované klady to v konkurenci s komediemi typu Podivné dědictví, Spaceballls, Velký bazar, Bažanti, Bažanti jdou do boje, Pelíšky atd. nemohu ohodnotit plným počtem bodů. ()

Lucerok

Klasika nad klasiky. Komedie komedií. Zasměju se, kdykoliv to vidím a stále nemám tendenci přepínat, ani od filmu odcházet. Pět hvězdiček jako vyšitých :) ()

Hrobař

Tímto filmem jsem zůstal dlouho nepolíben, ale po shlédnutí uznávám že špatné to rozhodně není. Funés je výborný, fórky ucházející (nejvíce mě zaujala jízda s jeptiškou) a tak si tu krásnou letní Francii užívám s ním. Hezké 4* ()

Otan

Tak všichni víme,že frantíci mají fakt,lepší komedie a je mi jasné proč je tak vysoko,protože u nás nic jiného v té době ze západu nebylo,takže díky za Funése.Pro mne už nejsou tyto komedie tak silné,dalo by se říct,že se jim začínám vyhýbat. ()