Diana, princezna z Walesu (1961–1997) byla patrně nejznámější, zcela jistě však nejfotografovanější ženou dvacátého století. Její předčasná smrt po autonehodě v Paříži na konci srpna 1997 šokovala celý svět. Film režiséra Olivera Hirschbiegela zachycuje poslední dva roky života této výjimečné ženy (ve filmu ji představuje Naomi Wattsová), která už v té době žije v odloučení od manžela, prince Charlese. Při jedné návštěvě v nemocnici se Diana seznámí s kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem (Naveen Andrews), který ji okamžitě zaujme svým klidem a profesionalitou. Překonat „stavovské rozdíly“ není pro lékaře ani princeznu až takový problém. Horší jsou překážky, které přijdou poté, co se z obou stanou milenci. Jakou může mít jejich vztah budoucnost? Diana je v hledáčku bulvárních novinářů, kteří sledují každý její krok – a tudíž i každý krok jejího partnera. Případné manželství s ní by tedy pro Hasnata znamenalo opustit lékařské poslání. Jeho muslimská rodina je ostatně proti sňatku s rozvedenou křesťankou… (Česká televize)

Ripley

Raději bych ocenil tříhodinový životopisný film.Bohužel tento film se odehrává v průběhu dvou let a soustředí se pouze na vztah Diany a kardiochirurga Khana.Sem tam si Di odskočí na nějakou humanitární akci,synové ani jiní členové královské rodiny se neobjeví.Do rozchodu s Khanem se mi i přes výtky film líbil.Naomi Watts je přesvědčivá a je vidět,že dokonale nastudovala Dianinu mimiku,projev nebo i chůzi.Ještě zajímavější je Naveen Andrews(Saíd ze seriálu Ztraceni) jako Khan.Nejslabší zůstává poslední čtvrthodina a tudíž veškerý děj po rozchodu s Khanem.Po střihu(filmařském)Diana již zná a randí s Dodim.Seznámení s ním zde chybí.Jako by kus filmu vystřihli.Navíc divák má pocit,jako by s Dodim byla jen kvůli médiím.Žádné city.Možná to tak bylo.Nevím.Ve finále pro mne postava Khana vyloženě "vítězí" a téměř válcuje roli Naomi jako Diany.Když si odmyslím zmiňovanou poslední čtvrthodinku,hodnotím 70%. ()

bloodline

Točiť film o Lady Di, keď vám dýcha na chrbát naškrobené monarchistické oko, ktoré potlačí akýkoľvek náznak o umeleckú slobodu ako zvierač po majstrovstvách sveta v jedení fazuľového prívarku, rovná sa ambicióznej samovražde. Obsah a forma leteli v inej nadmorskej výške, iným smerom a v inom čase. Všetkých spojil akurát trinásty pilier istého parížskeho tunela, ale na rozdiel od skutočných udalostí, tie filmové suplementy nevykotili ani za piaď smútku, ľútosti či čokoľvek pozitívne živočíšneho. O princeznej ľudských sŕdc, ako bytosti milujúc oddane všetko humánne, je zložité skomponovať adekvátnu filmovú symfóniu, za to o čiernejších dušiach platia iné, lesku pozitívnejšie, kinematografické zákony, že The Queen? 2 a 1/2* ()

F.W.Colqhoun

Je v tom jistá logika: kdo by mohl natočit poslední léta Královny srdcí lépe než autor Die Untergang? Odpověď už známe: asi kdokoliv. Záměr Olivera Hirschbiegela není těžké uhodnout, ale kýč ještě nemusí být nuda. Ať už měl vzniknout jakýkoliv film, nevznikl a je k neuvěření, že pod rukama někoho, kdo dokázal zobrazit Vůdce jako člověka, je Lady D v podání Naomi Watts jen nudný unsexy a otravný panák. Film okolo potom mizernou slideshow bulvárních obrázků, postrádající ale i to prvoplánové puzení nechat na sebe čumět. Prohra na celé čáře. ()

tterez

Tak 50%. Ke třem hvězdám mě naklonil jen výkon Naomi. Jinak mě mrzí, že je to tak nekonfliktní vůči královské rodině. Je to jenom neslaná omeleta Dianiných románků, ale děti nebo exmanžela tam nikdo neřešil. Škoda, že si tvůrci netroufli na víc.. ()

Ynés

Ideální film pro ženy, které hledají tzv. "oddychovku". Nikdy jsem pořádně nechápala význam tohoto "subžánru" (či dokonce žánru?), ale u o tohoto filmu jsem prozřela (a zároveň stihla uklízet, učit se, vyprat atd. aniž by mi cokoli z děje uteklo, takže účel splnila). Vzhledem k tomu, že se v průběhu roku v distribuci objeví další životopisné "drama" o kněžně Grace, tak si s úplným hodnocením počkám, až co předvede Nicol. Naomi se sice snažila klopit hlavu, jak to šlo, ale britskou princeznu jsem jí nevěřila ani minutu, spíš bipolární Claire z Homelandu (tudíž mi nepřipomněla živou osobu ale jinou mnohem lépe vykreslenou postavu). Nedivím se, že královská rodina se od tohoto filmu distancuje, sice se snaží upozornit na Dianiny protiminové aktivity, nicméně je to jen výstřel do ticha a mnohem více rezonuje ve svých přepatetizovaných dialozích, kdy princezna běhá po nocích za doktorem škemrat o sex (ehm lásku). Milostná linka je pro mě naprosto neuvěřitelná, jako vystřižená z Twilightu (proč se mají rádi? a proč mám mít ráda hlavní postavu? a co tam vůbec jde?) a tudíž nudná. Pracovní linka je stejně slabá jako osobní a podráží Dianino milosrdné chování, když jí všichni radí, co má vlastně dělat a jak. I když z hlediska technického nemůžu nic vytknout (ani pochválit), jedná se o nudný film, na který si už nikdy nevzpomenu. ()

peetriss

Spíše tuctová červená knihovna těžící ze jména Diany, než vážně míněné drama či dokonce životopis alespoň dílčího období života titulní postavy. Přesto jsem se přímo nenudil, i když kvalitní drama si rozhodně představuji jinak, toto byla jen průměrná jednohubka, ke které nemám potřebu se vracet. 50% ()

lucijelucije

Zajímavý pohled ze života Diany pár let před její smrtí. Líbila se mi N. Watts moc, jako představitelka Diany. Film byl trochu nemasný, neslaný, lehce obyčejný,nanápaditý a strohý. Beru v potaz to, že je to snímek životopisný, takže moc věcí se asi vymýšlet nedalo. Slabší průměr. ()

Cuzan

Zašla jsem, jak mistrně Naomi Watts Dianu ztvárnila, bylo vidět, že po pohybové a výrazové stránce si princeznu nastudovala skvěle, a u některých znamych záběru z Angoly, nebo rozhovor pro BBC působila až autenticky jako Diana. Zajímavě bylo pojaté celé vyprávění - o vztahu a velké lásce, bez dětí, bez Charlese, bez královské rodiny. Zároveň tam byla i zajímavá linka o moci této krásné ženy a jejím vlivu na politiku a média. ()

Kejf.

Jak uz to tak u zivotopisnych filmu byva, nejdete do kina s velkym ocekavanim, nevim proc, ale proste tomu tak je...Stejne tak i u Diany. A zase to vyslo! Necekate nic a nedostane nic. Skoro. Nevim, jak tomu bylo ve skutecnosti, ale tenhle film pro me ukazal Dianu v ne zrovna serioznim svetle. Prezentuje se tady jako nejaka pipinka, ktera moc moudrosti nepobrala. Kdovi, jaka doopravdy byla. Docela me mrzi, ze cely film se odehrava jen pouhopouhe posledni dva roky pred Dianinou smrti. Kazdopadne jeste jednu vec bych chtela vytknout. Za tu vec bych dala pohlavek panu strihaci. Nepobrala jsem na zacatku ty rychly prostrihy scen, ktery byly totalne o nicem! Az me to dostalo do nalady, ze jsem se po 10 minutach chtela zvednout a z kina odejit. Film bych vylozene nedoporucila, ale ani od nej neodrazovala. ()

aLPaC

Preferoval bych spíše zaměření na charitativní život či poměry mezi Dianou a Královskou rodinou. Tenhle romantický život Diany mě moc nebral. Navíc Naveen Andrews podle mě nebyl moc vhodné obsazený. Byl strašně nesympatický a vedle skvělé Naomi Watts působil jako béčkový herec. ()

filipvrbik

Nudné, zbytečné , trapné- možná zajímavý příběh ale natočeno neskutečně blbě- napadá mě jen Khánův hněv- ten to tak vystihuje...10% ()

kristynca

Náhoda? Zmínila jsem ji v minulém komentáři a musím zase, protože jestli se na tohle budete dívat někdy v neděli dopoledne, tak neuvěříte, že v tom ta bába Pichlerová nemá prsty. God save the princess! ()

Greg25

Naomi Watts není fyzicky podobná princezně Dianě, přesto by nebylo fér nevidět, že minimálně její gesta a pohyby hlavou se naučila skvěle. Ale i kdyby fyzicky podobná byla, filmu by to nepomohlo. Celé to pojmout jako romantiku a nevidět spoustu věcí kolem, není nejlepší nápad, pro žádný film. Osobně jsem toho názoru, že na film o princezně Dianě je příliš brzy, žádný tvůrce si netroufne film natočit tak, aby se nevyhnul určitému uhlazení a pomlčení o některých faktech. Z úcty, jak jinak (a to nemyslím jen z úcty k dané osobě, jako spíš a mnohem víc k jejímu okolí). Ale bez toho příběhy vyprávět nejdou. Jak jsme i o rok později mohli vidět v dalším nezdařilém životopise Grace, kněžna monacká. A i tam, stejně jako tady, to nebylo vinou ústřední herečky. 40% ()

P-puma- odpad!

Tragedie! Od začátku je to nuda, vůbec nic se tam neděje. Kdyby sestříhali nejznámější video záznamy s lady Di výsledek by byl stejný. ()

Leleta

Nečekala jsem žádnou přesl(a)zenou pohádku ani supertrue story podloženou fakty, ale jejich mix, tedy faktografická lovestory psychotické Lady Di a doktůrka s výrazem spráskaného štěňátka mě prostě nebavila. Naopak mě fakt baví, že tenhle film všude prezentují jako Dianin pravdivý příběh, i když jde v podstatě jenom o další konspirační teorii. Jenže aby se filmaři alibisticky vyhnuli spekulacím o její smrti, tak to nejzajímavější na Dianině příběhu vlastně jenom naznačili. Už mi tam jenom chyběl záběr na vysmátou princeznu někde na Bahamách, jak si připíjí se svým stalkerským papparazzim na úspěch jejich ďábelského plánu. A nemůžu si pomoct, ale Naomi Watts jí zrovna dvakrát podobná nebyla, takže bylo těžké se vžít do postavy a nevidět pořád jen daného herce. A to by se u životopisných filmů podle mě stávat nemělo. ()

Nikkilee

TĚŽKÉ ZKLAMÁNÍ!!!! Jako veliký fanoušek princezny si troufám říct, že Diana si zasloužila rozhodně víc! Nejenže jí tento snímek úplně degraduje, ale navíc to je šílená nuda! O jejím životě by se toho dalo natočit tolik a rozhodně živěji, vůbec nechápu jak pan Hirschbiegel z takovýho krásnýho a podnětnýho materiálu mohl udělat toto! Hudba mě neoslovila, střih taky ne zrovna záživnej, a bohužel Naomi nemá ani třetinu šarmu, který mívala pravá Di! Jediné, co se jí nemůže upřít, že si dobře nastudovala její projevy a styl mluvy, mimika už byla trochu horší a dost nucená, nepůsobilo to přirozeně! Víme, že Diana byla dosti labilní, marně toužící po lásce, bezpečí a pozornosti a i když jí miloval celý svět, v podstatě byla sama a tento fakt jí leckdy doháněl k zoufalým činům...taková byla, takovou jsme ji milovali! Jediný moment, který mi přivodil alespoň na pár sekund husí kůži byly finální záběry z Paříže...a to zřejmě jen proto, že jsem její smrt tehdy silně prožívala a i když jsem byla relativně malá, když se tato tragédie poslední srpnový den roku 1997 přihodila, mám ji v paměti živě dodnes...Trailer mě nalákal na můj oblíbený marcipán, ale místo toho mi byl naservírován pendrek dosti podivné chuti... ()

Rockerman

Vzhledem k významu a celosvětové popularitě princeny by to chtělo natočit film o celém jejím životě. Tento film se zaměřil pouze na poslední dva roky před její smrtí. V podstatě je to romantický film o románku s pákistánským kardiochirurgem a jen tu a tam zachycuje její charitativní angažovanost. Takže si tvůrci sami zúžili úhel pohledu na tuto kontroverzní postavu. Diana byla totiž dost naivní idealistka, když chtěla zachránit celý svět. Naomi svou roli zvládla dobře a myslím si, že volba obsadit ji do hlavní úlohy byla správná. Celkově tedy to je dívatelné, ale pociťuji mírné zklamání. P.S. Možná je dobře, že se Diana nedožila 11.září 2001, pak by asi musela přehodnotit svůj kladný vztah k muslimským partnerům. ()

zuzanocka

Priznám sa, nikdy som neoplývala nejakým prehnaným záujmom o princeznú Dianu.. no rozhodla som sa trochu polepšit a chcela som trochu nakuknúť do života slávnej princeznej, ktorá pôsobí tak sympaticky a chýry o jej dobrosrdečnosti a pomoci sú neustále v kurze.. Z tohto filmu som sa dozvedela, že Diana mala románik s akýmsi nepekným indom, ktorý bol povolaním lekár a .. nič viac!.. žiadne zaujímavé fakty, kráľovská rodina spomenutá veľmi okrajovo, skoro vôbec.. len lovestory, ktorá nedopadla šťastne.. no fakt som sa z tohto strašne životopisného filmu veľa dozvedela.. nech nie som prehnane negatívna, Naomi Watts úloha princeznej dokonale pristala a aj vďaka nej má tento film odomňa aspoň 1*.. ()