Diana, princezna z Walesu (1961–1997) byla patrně nejznámější, zcela jistě však nejfotografovanější ženou dvacátého století. Její předčasná smrt po autonehodě v Paříži na konci srpna 1997 šokovala celý svět. Film režiséra Olivera Hirschbiegela zachycuje poslední dva roky života této výjimečné ženy (ve filmu ji představuje Naomi Wattsová), která už v té době žije v odloučení od manžela, prince Charlese. Při jedné návštěvě v nemocnici se Diana seznámí s kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem (Naveen Andrews), který ji okamžitě zaujme svým klidem a profesionalitou. Překonat „stavovské rozdíly“ není pro lékaře ani princeznu až takový problém. Horší jsou překážky, které přijdou poté, co se z obou stanou milenci. Jakou může mít jejich vztah budoucnost? Diana je v hledáčku bulvárních novinářů, kteří sledují každý její krok – a tudíž i každý krok jejího partnera. Případné manželství s ní by tedy pro Hasnata znamenalo opustit lékařské poslání. Jeho muslimská rodina je ostatně proti sňatku s rozvedenou křesťankou… (Česká televize)

PORTER44

Pro mě docela povedené zpracování života princezny Diany,místy až moc romantiky ale na druhou stranu teror novinářů byl drsný a ani se není čemu divit jak to dopadlo,chyběl lepší konec jak to s tou nehodou bylo. ()

Ivy_9

Nezlobte se na mě, ale nechápu, co na tom filmu tak všichni kritizují. Mě se film líbil. Ani stopáž mi nevadila. Četla jsem životopis Diany, viděla její zpověď a zdá se mi, že Naomi Watts Dianu přesvědčivě vystihla. Je správné, když film se snaží vystihnout určité události a ne je sám umělecky vytvářet. Zkrátka za mě 5*! ()

Kralovna.Noc

Slabota a celkem nuda. Až do shlédnutí jsem netušila, že Diana měla vztah, který byl hlavní motivem filmu. Mám pocit, že film napsal sám tento milenec. Dodi je zde jen lehce a krátce nastíněn. V zásadě se mi nelíbí ani styl, jakým je film napsán. Že místo,aby popisoval Dianin celý život, zaměřuje se pouze na jednu část, která snad takto byla. Královská rodina zřejmě měla důvodu, proč se toho nechtěla účastnit. ()