Zmrazený dědeček otravuje rozhodně méně než dědeček živý... Francouzsko-dánská polární expedice objeví na nejsevernějším břehu Grónska tělo muže dokonale konzervovaného v ledovci. Je to nepochybně člen posádky francouzské lodi, která zde ztroskotala roku 1905. Zmrzlé tělo bylo dopraveno do Francie, kde se podařilo neznámého muže oživit. Pro bohatou rodinu Huberta de Tartas (Louis de Funes) je tato událost jen senzací a dalším úspěchem vědy. Ovšem pouze do té chvíle, kdy se zjistí, že zmrzlý Hibernatus je vlastním dědečkem manželky Huberta de Tartas. Hubert chce příbuzného ponechat vědě, ale jeho žena Edmée chce naopak dědečka vrátit rodině. Ale komu vlastně nyní patří rodinná továrna? (Česká televize)

corpsy

V každom prípade to okomentujem štýlom - nebyť de Funesa film nebol ani z polovičky taký zábavný ako je. ()

Džejkop

Funes do ledu... Je to vždycky to samé, Funés je pokaždé cholerický, trošku nepříjemný dědek z grimasou kyselého citrónu ( tedy když to malinko přeženu)....ale co, čert to vem, protože mě Louis vždycky rozesměje a neuvěřitelně pobaví a určitě za to také z části může dabing pana Filipovského. ()

Colonist

Zajímavý námět, který ale nebyl plně využit. Zejména z toho důvodu, že je film poměrně krátký. Oblbování dědečka mělo trvat o něco déle, aby se mohlo objevit více komických situací. Humorné momenty zde sice jsou (stejně jako u Piti piti pa patří drobné scénky s Paulem Préboistem k tomu nejvtipnějšímu ve filmu), ale není jich zase tolik. Mezi Louisem de Funèsem a Claude Gensac tentokrát není taková chemie jako v jiných filmech. Edouard Molinaro natočil geniálního Oscara, tohle se až tak moc nepovedlo. Slabší čtyři hvězdičky si film ale zaslouží. ()

honajz2

Skvělé scény se střídají s těmi, co mě nezaujaly nebo jsou nijaké, každopádně i tak se jedná o celkem příjemnou komedii. Docela jsem se u ní bavil, stopáž je příjemná, námět mě zaujal (+ přišel s jedním zajímavým nápadem) a ačkoli jsem to celé viděl v českém dabingu, naštěstí jsem sehnal asi ten nejlepší možný, kde Funèse dabuje Filipovský. Celkově se mi to skutečně líbilo - akorát ne tolik, abych dal vyšší hodnocení, než lepší 3*. ()

lekr

Funsese mám rád, ale tohle?? Pdobně jako u Četníka a Mimozemšťanů vznikl nepovedený slepenec sci-fi a tradiční komedie, který ani Funes nezachární... ()

Martin741

Dalsia sympaticka francuzska komedia s vybornym DeFunesom. Objavil sa tu aj Michael lonsdale /zaporak z bondovky Moonraker/. Samozrejme, Fantomas a Cetnik ze Saint Tropez su u mna este vyssie. 68 % ()

Abes

Už je to dávno, byla to hrůza, příšerné. Už ráno to začalo takovým nějakým trháním a pak se najednou začala errrrrr, až se nadmula a pffff! Praskla. Bylo to hrůzostrašné, všecko venku. Ale netrpěla, to vůbec ne. ()

tomtomtoma

Mám pro Louise slabost a jeho neuvěřitelná živelnost mě dokáže pobavit a rozesmát. Zdá se, že tento ďáblík je stále plný energie. Dští oheň a síru, chrlí vodopád slov, poskakuje, rozhazuje rukama, v grimasách obličeje prožívá život. Dirigent, zarputilý bojovník, který vyskakuje po každém dalším nečekaném úderu do jeho spokojeného života, aby svou neutuchající energií zabránil zkáze. I když ho sám přivádí k rozpadu. Hubert de Tartas (skvělý Louis de Funès) má své plány pro život a budoucnost rodiny. Náhoda převrací všechny plány takovým způsobem, že je schopen provádět nejšílenější kousky. Roztáčí koncert, který nemá konce. Hubertova manželka Edmée (elegantní Claude Gensac) se trochu rozmařile staví do další mateřské role, čímž svého manžela přivádí k zuřivosti. Dědečkosyn Paul Fournier (zajímavý Bernard Alane) dostává druhou šanci na život a prostor stát se pánem všech ve svém okolí. Z dalších rolí: nešťastný Hubertův syn Didier (Olivier De Funès), původní Didierova snoubenka Evelyne Crépin-Jaujard (Eliette Demay), služka s velkou starostlivostí o Didiera Sophie (půvabná Martine Kelly), neústupný profesor Édouard Loriebat (Michael Lonsdale), a ustrašený profesor Bibolini (Pascal Mazzotti). Bavil jsem se příjemně a vyčistil si u toho ustaranou hlavu. ()

pakobylka

Lehounce nadprůměrná převleková komedie, která si na ztřeštěnou jen usilovně hraje ... a bohužel ve výsledku je to znát. P.S.: Velice by mě zajímalo, kterak Paul Fournier "doháněl čas" ... možná by byl celkový dojem lepší, kdyby se snímek ve své druhé polovině zaměřil spíš na tohle téma. ()

Juto

Film je veľmi krátky a myslím, že mu to aj pomohlo. Okrem v podstate skvelého nápadu má veľa zábavných momentov. Je to hravé, kreatívne, milé. 7/10 ()

WolfR

Solidní nápad na komedii, avšak s horším zpracováním, avšak na druhou stranu s výtečným Funesem, 3 hvězdy. ()

vesper001

Dědečka si rozmrazíme, představení připravíme. Taková normální rodinka ambiciózního továrníčka de Tartas se postaví div ne na hlavu, aby pětadvacetiletého stařečka pochovala, dochovala a zachovala v co nejlepším stavu, neb tento je vrcholným exponátem francouzské vědy a továrniček by se navíc rád blíže spříznil s jinou zazobanou rodinkou a řádem Čestné legie. Mezi tradičně rtuťovitým Louisem a tradičně éterickou Claude to opět báječně jiskří, potěší i přítomnost Funèsova syna Oliviera v roli syna sveho otce. :) ()

filmmovier

Další skvělé převleky a Louisovy cholerické záchvaty v průměrné komedii s originální, ale přece jen divnou zápletkou. ()

Sokkk_y

Já si myslím, že Hibernatus je sice trošku slabší, avšak i přesto kvalitní článek Funésových komedií. Téma zmrazení bych sice viděl více v budoucnosti než v roce 1905, ale i tak se Molinaro s tím vypořádal celkem slušně. Na hlášky tenhle film teda chudý není. Ostatně zkuste zachovat kamennou tvář, když začne Hubert vyprávět, že lidé létají na Měsíc v brouku... Abych v tom Funése nenechal sám, tak musím připomenout opět nádhernou Claude Gensac (ostatně mé chvalozpěvy na ni jsou u Oskara), jejíž obdivuhodné grimasy jsou nenahraditelné. Hibernatus kvalitativně rozhodně není film hodný filmových ocenění, ale především to je film, který má diváka pobavit. A to splnil minimálně na 90%. ()