Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Recenze uživatele BROKEN_ k tomuto seriálu (84)

Odhalení (2018) (S05E11)

Druhá polovina 5 série začala hodně dobře. Rollo se vrátil! Už jsem si říkal kde je. Floki to má na Islandu čím dál těžší. Radši bych ho viděl s Bjornem a spol. Ta Margrethe tam určitě dlouho nevydrží. Těším se na další díl :) . ()

Nejodpornější vražda (2018) (S05E12)

12 epizoda je hodně dobrá. Bjorn opět ve stylu Ragnara. Ten borec prostě furt kouká na jednu ženu a ta potom nadržená mu přiběhne do klína. " Ivare si bůh". Yes! Margrethe je konečně mrtvá! Heahmunda začínám mít rád. ()

Nový bůh (2018) (S05E13)

Zatím nejhorší díl 5 série. Torvi že je manželka Ubbeho? Cože? Odkdy ? Nechápu, copak mi něco uniklo :( . " všichni jsme synové Ragnara Lothbroka" tohle byla hafo dobrá věta. Za to tahle věta " Ivar je bůh" mně zklamala. Závěrečný cliffhanger mi rozbušil srdce. Hvitserka ne prosím! ()

Ztracený okamžik (2018) (S05E14)

Pro předchozí epizodě, která byla slabá, kde scenárista nevěděl jakým směrem se má vydat, tak tady naprosto bezchybně řeší situace. Hodnocení 63%? Nechápu, mně se tahle epizoda hodně líbila. Ivare sakra měl jsem rád, ale už si mně hodně znechutil, býval si lepší. Flokiho rozhovor s Torunn byl perfektní. Magnus ať jde k čertu. Ostříhaný Alfred se mi líbí. Už se těším na bitvu! ()

Peklo (2018) (S05E15)

Nejlepší epizoda 5 série, prozatím samozřejmě. Bitva byla skvělá. Střih, kamera a ten soundtrack! No nemůžu nic jiného než chválit. Biskup Heahmund, ať odpočívá v pokoji. Ubbe je neskutečný frajer, strašně jsem si ho oblíbil. V současnosti moje nejoblíbenější postava! ()

Buddha (2019) (S05E16)

Trošku nudná část. Ale ta judith, holy shit, tu bych za matku moc nechtěl :-D . Where is Lagertha!? ()

Nejstrašnější věc (2019) (S05E17)

Prozatím nejslabší díl 5 série. Flokiho linka byla tentokrát hodně dobrá. Slyšet jeho smích po dlouhé době byla paráda :) . Už by to chtělo finále! ()

Baldur (2019) (S05E18)

Průměrný díl. Lagertha is back! Scéna s ní a Ragnarem byla Epic! Ubbe je ale drzoun :-D . Tvůrci to už moc natahují. :( ()

Co se děje v jeskyni (2019) (S05E19)

Velice dobrá epizoda, která nás připravuje na finále. Očekávám hodně! Floki?! To snad nemyslí tvůrci vážně. Ivar nemá šanci :) . ()

Ragnarok (2019) (S05E20)

Topovej díl! Velká spokojenost. Skoro celý díl jsme měly boj. Což jsem fakt nečekal. Harald je borec, hodně jsem si ho oblíbil. Opět jako vždycky u tohohle seriálu, tak i tenhle díl je skvěle natočen. Bitva super. Ivar ještě neřekl své poslední slovo, to je jasné. Skvělá hudba! " Jsem Bjorn Ironside, syn Ragnara". " Jméno Bjorn nebude nikdy zapomenuto. Ještě slavnější než Ragnar. Válka ještě není u konce". Moc se těším na závěrečnou 6 sérii. Jsem nakonec rád, že jsem dal 5 sérii šanci, protože po smrti Ragnara jsem to už nechtěl sledovat, ale dobrý to je. : ) ()

Nové začátky (2019) (S06E01)

Slušný díl, který staví základy pro závěrečnou sérii. Bjorn se snaží kralovat, Lagertha se snaží osamostatnit se, a Ivar nachází nové spojence. Scéna kdy Lagertha vzpomíná na časy z prvního dílu, kdy žily na farmě s Ragnarem, přiznám se, brečel jsem. Jediný co bych vytknul, je kulhající Lagertha. Na konci 5 série byla v pohodě, a teď najednou kulhá. :-D ()

Prorok (2019) (S06E02)

Bjorn se nemůže rozhodnout, zda má pomoct králi Haraldovi, Lagertha žije poklidně na nové farmě, Ubbe by rád zjistil, co se stalo s Flokim. Ale tou nejzajímavější dějovou linkou je Ivar nacházející se v Rusku. V další epizodě se můžeme těšit na akci, zatím si vede závěrečná 6.řada dobře, jen tak dál. ()

Duchové, bohové a přisluhovači (2019) (S06E03)

Bjorn se vydává na záchranu Haralda, Hvitserk prožívá těžké halůžky, Lagertha se pomalu začíná připravovat na boj, a v Rusku se dějí zajímavé věci. Skladatel Trevor Morris složil velmi dobrý soundtrack, ještě teď mi hraje v hlavě. Zatím to má stejný standard jako předchozí epizody, spokojenost. ()

Všichni zajatci (2019) (S06E04)

U scény Lagerthy s Halim mi málem ukápla slza. Emoce tady fungovaly dobře. Ivar si začíná hrát s princem Olegem, a na to jsem zvědavý, jak to dopadne. Pořád stejně dobrý jako zatím všechny díly 6.série. Jen tak dál. :) ()

Klíč (2020) (S06E05)

Škoda, že od 5 série tvůrci začali natahovat. Hvitserk úplně na hovno postava, to co s ním tvůrci udělali mě štve. Něco mi říká, že Bjorn se králem nestane. ()

Smrt a had (2020) (S06E06)

PROZATÍM nejlepší díl 6 série. SPOILERY KDO NEVIDĚL DÁL NEČTĚTE. Tenhle díl mi potvrdil proč tuhle show tak miluju. Opět výborně natočený díl, zpomalovačky, hudba, zvraty, a souboje, které jsou velmi povedené, hlavně souboj Lagerthy vs Bělovlas, ten patří za mě k tomu nejlepšímu co seriál v rámci soubojů jeden na jednoho předvedl. Jelikož mi bylo prozrazeno, že Lagertha umře v tomhle dílu, o to více jsem si její části užíval ještě více než kdy předtím, a to patří mezi mé nejoblíbenější postavy, zkrátka v 6 sérii mě bavila nejvíce. Plus hudba, která zazněla během toho souboje, byla ta stejná, která zazněla poprvé v 5 sérii 18 epizody, při scéně, kdy viděla Lagertha smrt Ragnara. TOP. Katheryn Winnick se s postavou Lagerthy rozloučila parádně, ale.... její smrt byla krapet uspěchaná. Protože místo toho aby zůstala u sebe na farmě a uzdravila se po souboji s Bělovlasem, tak se vydá do Kattegatu, jen proto, aby se pochlubila co se stalo. Myslím, že Hvitserk bude po tomhle nenáviděná postava, a mě je líto jak dopadl. Ale abych tady nemluvil jenom o Lagerthě, tak Bjorn, že se nestane králem, bylo jasný, a proto jsem zvědav, jakým směrem se ubere Král Harald. Chci Flokiho! ()

Ledová panna (2020) (S06E07)

Emocionální epizoda, která dostane každého, kdo má srdce. Tvůrci si s touhle epizodou poradily na výbornou, a závěrečná rozlučka se slavnou štítonoškou Lagerthou byla skvělá. " Kéž bych u toho mohl být " - Bjorn mě se svým proslovem dostal. Poslední scéna pod vodou byla TOP. OBROVSKÝ PALEC NAHORU! " V mých snech jsme byli vždycky spolu". Brečel jsem, a brečím ještě teď. Ragnar + Lagertha = Forever. ()

Valhala může počkat (2020) (S06E08)

Katheryn Winnick na postu režiséra mile překvapila. 8 díl se příběhem posunul dále, a já se už moc těším na bitvu s Rusy, při té závěrečné třetině jsem měl husinu, a ani nevím proč. Díl má několik skvělých momentů - Gunnhild a její proslov k lidem Kattegatu, scéna v Rusku, kdy sedí u stolu, to se opravdu povedlo. Dále Bjorn mluvící kolem točící se kamery, ta scéna měla WOW efekt, a to nejlepší, flashbacková scéna z druhé série, kdy Lagertha s Bjornem opouštějí Ragnara, neudržel jsem slzy. Už jen dva díly, a je tady zase dlouhá pauza, tak snad nás pořádně navnadijou na druhou polovinu 6 série. :) ()

Zmrtvýchvstání (2020) (S06E09)

"Rusové se blíží ". Celá dějová linka na Islandu se tváří zajímavě, ale opět jako v 5 sérii, je to meh. Bjorn mě zase jako v případě 5 série začíná štvát. Má ženu, která dokonce čeká dítě, ale i tak si zase najde jinou. Ach joo - Už dost! Objektivně je díl za 3*, protože se nic moc neděje, a je to spíše příprava na bitvu s Rusy. I tak dám 4*, jen kvůli závěrečné třetině, po kterém mám velké natěšení, co přijde dál. A poslední věc: Z Ivara se nám pomaličku stává dobrák, až tomu nemůžu uvěřit. Vůbec ho nezajímala smrt Lagerthy, a jeho pohled na armádu jasně dokazuje, že se mu to moc nelíbí. No, uvidíme jak se to celé vyvrbí. ()

Dokonalé plány (2020) (S06E10)

Tvůrci vsadily na iluze, a po konci epizody zůstává mnoho otázek. Díl byl pěkně rozjetý, děj se hýbal kupředu, a bitva vypadala dobře. Natočeno je to krásně a některé záběry jsou nádherné. Jenomže, jako případě 5 série 10 epizody, jsme dostaly iluze, se kterými si tvůrci pohráli mnohem více. Co musím nejvíce pochválit nejsou jenom krásné záběry, ale i hudba, která se dobře poslouchala. Tvůrci mají v dalších dílech co vysvětlovat, a děj vypadá, už jen kvůli ukázce na další díl, že to bude hodně zajímavé. No doufám, že to nezkazí, byla by to obrovská škoda. Ajaj, to čekání bude dlouhé. P.S. Po konci dílu jsem myslel, že televizi zničím, zkrátka jsem měl chuť vraždit. : ( ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku