Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

arbeit

Bál som sa že svojim lúzer motývom filmu sa to bude príliš podobať na hrozný Perks of Being a Wallflower no nestalo sa. Dokonca sa tu nachádzajú aj sympatické postavy, vlastne akvapark v ktorom pracuje naozaj skvelý Sam Rockwell je tou časťou filmu pre ktorú sa to oplatí pozerať. 3.5* ()

derive

No, obešlo by se to bez několika "awkward" scén, ale i tak to bylo celkem pěkné. Ale nevím nevím, jestli by to tak bylo, kdyby tam nehrála Anička a Sam:) ()

Scandium

Velice, velice mile prekvapeni od debutujicich reziseru, kteri hnedka svym prvnim snimkem si nastavili latku hodne vysoko, ale to je jedine dobre, ja uz se pomalu budu tesit na dalsi kousek :) Jinak k filmu, na cistych 5* to asi neni ale tezko neco filmu vytknout, vyber hercu vyborny, Liam James excelentni, soundtrack potesi, dej prijemne utika a tak bych mohl pokracovat dale :) Shrnuto podtrzeno: Prijmena oddychovka se skvelymi hereckými výkony!!! ()

gicous

Duncan má problém. Trpí totiž vážnou mladistvou nemocí. Tzv. syndrom vyvrhela má jasné příznaky: 1) Pohlavní zdrženlivost provázená neschopností smysluplně mluvit s osobami opačného pohlaví. 2) Sebepodceňování zhoršené nadměrnou pozorností vlastní matky. 3)Ztráta sebevědomí. Umocněná především zmetkovským chováním matčina přítele s tváří Steve "Big Nose" Carella. Léčba, ptáte se? Jedině denodenní terapie skrze přátelství se starším a zkušenějším člověkem, který má nahodou tvář Sama Rockwella, jehož neupravená vizáž právě vykopaného krtka skrývá velké srdce. Výsledky se dostavují ihned - první projevy dívčí přízně, první pusa, zlepšení sebedůvěry a odvahy. Film se mi trefil do nálady. Díky neokázalému a lidsky přirozenému příběhu, jenž je zalidněn reálnými postavami a jemným humorem mě Nezapomenutelné prázdniny opravdu okouzlily. P. S. Postava Sama Rockwella je prostě skvělá. 8/10 ()

Dzegr

" -Kam by ses zařadil na stupnici od 1 do 10? Duncane, ptám se tě, jak sám sebe vnímáš. -Nevím -Cože? Co nevíš? Jak sám sebe vidíš? To nemáš žádný názor? Vyber jakékoli číslo od 1 do 10. Prostě ho řekni, jakékoli. -Šest -Co? -Šest -Já si myslím, že si trojka. Víš, proč si to myslím? Co mě k tomu vede? -Ne -Od doby, co chodím s tvou mámou, jsem neviděl, že bys někam šel. Nestýkáš se s vrstevníky. A z toho, co mi máma říká, tak ti stačí se jen poflakovat po bytě. Chápu to správně? Baví tě nic nedělat? Protože to je podle mě trojka. ()

BodG

Zpočátku jsem na film nahlížel s despektem a očekával další nemastný neslaný film s nesympatickým hlavním hrdinou, který po prvním zhlédnutí rychle vyšumí. Jak jsem se mýlil. Postavy jsou ostré a profil některých se vykresluje po celý děj filmu. V mnoha situacích jsem viděl paralely ze svého vlastního života a to je asi právě to, proč mne tento film chytil za srdce. Je pravdou, že se jedná o trošku snáze stravitelný film, což mu rozhodně neubírá na kráse. V hlavě mi rozhodně utkvěl na delší dobu. Plné hodnocení za vynikající herecký výkon Sama Rockwella. ()

Sedliak

Sakra k tomuto nejde naozaj nič napísať, lebo všetko už napísané bolo. Ten príbeh je tak krásne banálny, ale hodí sa to k tej atmosfére slnečnej pláže. Všetci ospevujú Sama Rockwella, ale to, že chudák Steve Carell tu musel hrať takého slizomila, to nikoho netrápi :). Odporúčam všetkým, ktorým robili v škole spolužiaci zle a tím, ktorí nechodievali von, ale radšej boli celé leto zalezení doma. ()

Johniii

Velké překvápko. Carella jsem v roli arcizmrda viděl poprvé a musím říct, že se jí zhostil výborně a je z toho cítit, že si ji i náležitě užil. Rockwell byl klasicky výtečný, ale u něj je to asi především tím, že si prostě a jednoduše umí vybrat role, které mu sednou a tady si nikoho jiného představit nedovedu. Ta holčička, která mi lezla neuvěřitelně na nervy v Mostu do země Terabithia mi tu nikterak nevadila, musim se dokonce přiznat, že sem ji vlastně poznal až ke konci filmu a vyrostla z ni docela sympaťanda. Hlavní hrdina hrál super. Hlavně proměna, kterou během filmu projde se mu povedla zahrát na jedničku. ()

Barghest

Taky bych chtěla strávit jedny prázdniny se Samem Rockwellem. Ten chlap je boží, ať hraje psychopata nebo přerostlé děcko, které by mělo být už nějaký ten pátek dospělé. Velkým překvapením pro mě byl Steve Carrell ve vážné roli, byl totiž skvělý. ()

64B

Komedie to nee. Nebylo snad jedný jediný vteřiny, kdy bych se u filmu zasmál. Teenovsky unuděnej Duncan, s budoucím hrbem na zádech, nekomediální ale vážnej Carell, herci v aquáči, prostě příběh nic moc. Jediný co, tak AnnaSophia, škoda že jí tam není vidět "více", hihi. ()

teba

Jednoduchý... smutný i vtipný zároveň... a hlavně to Pam dá na konci tomu kreténovi Trentovi konečně sežrat, takže čtyři hvězdy :o) ()

lusa

Veľmi milá rodinná vec, ktorá sa na nič nehrá. Rockwell pre mňa navždy ostane ako psychopat zo Zelenej míle, ale tomuto filmu dáva šmrnc a právo označiť sa za komédiu. Fajn. 4* ()

Kimkong

Na takovéhle filmy moc nejsem. Je to film o ušlápnutém klukovi z rozvrácené rodiny, kterého si vezme na starost náhodný chlap a pomůže mu trochu se osmělit. Průběh filmu se dá celkem odhadnout, ale závěr překvapil. Žádný šťastný konec jak jsem očekával. Tahounem filmu je onen náhodný chlápek Sam Rockwell. Zbytek lidí se utápí v mizérii svého života. Film obsahuje několik pro mne trapných scén (tanec), ale snést se to dá. Kdybych film, neviděl, nic by se nestalo. ()

XXXXXXXX

Existují všeobecně uznávané tři typy komedii. "Nudící" romantické komedie, ty "opravdu" vtipné komedie a ten "zbytek" někde na půl cesty, mezi těmito dvěma odnožemi. Nezapomenutelné prázdniny spadají satanžel do poslední škatulky. Místy zábava, ale mezi tím neustále podprahové řešení vztahů a pocitů. Škoda, ty povedené části chvílemi dokazovaly, že by The Way Way Back mohlo mít i na víc... ()

Mire

Bravo, Jim. No vidíš, že to ide! Po nepodarenom a zo zvláštnych dôvodov aj oskarovom pokuse The Descendants (2011) sú Nezabudnuteľné prázdniny filmom, ktorý má to čo chýbalo v predošlej snímke, napr. to že som celkom súcitil s hlavným hrdinom Duncanom, čo sa o Clooneyho postave v The Descendants nedalo vôbec povedať. To pre mňa znamená, že sa film podaril a bavil ma pozerať. Za mňa jednoznačne palec hore - veľmi príjemná záležitosť. ()