Tichý experiment

Matt Gant

Kostýmy:

Camille Benda
  • tron

Strašne nudná záležitosť. Najradšej by som dal iba 20%, ale nebolo by to fér, lebo v živote som videl už stovky ešte horších a ešte nudnejších hororov – hoci sa tomu ťažko verí, viem. Na Tichom experimente navyše je zopár vecí, ktoré sa dajú oceniť. Napríklad to, že nejde o bezmyšlienkový slasher, ale o komorný horor s dôrazom kladeným na atmosféru. Poteší tiež Jared Harris v titulnej úlohe, hoci nehrá nič moc postavu. Niekoľko scén je znepokojivých a mierne strašidelných. Čiže nie úplný prúser.(3.2.2017)

• J*A*S*M

Hammer se sice znovuzrodil, ale s ohledem na kvalitu jeho nových filmů si říkám, jestli neměl raději zůstat pohřbený. S výjimkou Woman in Black (která ale vzhledem k režisérovi, jehož měla k dispozici, zůstala také spíše pod očekáváním) nám prozatím servíruje samé průměrné zbytečnosti. A nejinak je tomu v případě The Quiet Ones. On ten film má poměrně pěknou výpravu a celkovou retro stylizaci, režisér se snaží budovat atmosféru ... ale přes všechnu snahu to na mě vůbec nefungovalo a šíleně jsem se nudil. Opravdu, já si nevybavuju, kdy naposledy jsem se u hororu (s nenulovými ambicemi) tak strašně intenzivně nudil. A to není tím, že by se v něm nic nedělo - ono se v něm vlastně pořád "něco" děje, ale tím, jak nezáživně je to celé podané. Monotónní, nevzrušivé, bez rytmu a jakékoli gradace. Nadto s notně opotřebovaným námětem a nezajímavými postavami. Což mi a priori nevadí, pokud to filmaři něčím kompenzují. Tady není nic, jen otravné střídání klasického filmu s dobovými "found footage" záběry. Hroznej vopruz.(22.5.2014)

• korbitch22

John Pogue si může gratulovat, natočil nejlepší nejnudnější horor na světě.The Quiet Ones není totiž vůbec hloupý, má příjemné herecké obsazení (Erin Richards je neskutečně sexy), dokonalou retro stylizaci kdy máte pocit, že se opravdu díváte na film natočený v 70.letech, slušnej příběh i efekty, takže co je špatně? Tempo vyprávění ty vole!Gradace děje je rychlá jak osmdesátník po třech mozkovejch mrtvičkách a po hodině sledování jsem měl pocit, že film trvá snad už tři hodiny.Prostě jen tlachání s nulovou atmosférou a jednou za uherskej rok malinká lekačka nebo zajímavá scéna, horor s obrovským potenciálem, který zabil nulový režisérský talent.40%.(2.2.2015)

• Botič

Zajímavý vizuál a...a tím to prostě končí. The Quite Ones hraje podle šablonek, po hodinu dlouhé expozici přijde půlhodinová rádoby děsivá erupce plná rádoby šokujících zjištění ohánějících se formulí "Natočeno podle skutečné události." Naprostá ztráta času.(14.9.2014)

• *CARNIFEX*

Brian je mladým, ambicióznym kameramanom spoločnosti "El Audio Visual Department", túžiacim po jedinej veci. Natočiť film, ktorý zaujme širokú masu ľudí. Jedného dňa ho osloví miestny, univerzitný profesor Joseph Coupland, ktorý ho žiada aby sa podieľal na tvorbe dokumentu, skúmania, mladej, psychicky labilnej Jane Harper. Tá by mala podla profesorových predbežných výsledkov, doposiaľ z neznámych dôvodov, disponovať kinetickými schopnosťami. Napriek tomu, že školská rada experiment vyslovene zakáže, profesor prenajíma starší, opustený dom v rekonštrukcii, aby pokus, raz a navždy dotiahol dokonca. Ako domrviť "skutočný" prípad, aneb repete rubriky "Ako to nespackať". Bolo miestami až smiešne sledovať tie predvídateľné, nefungujúce lakačky, či snahu o budovanie atmosféry (povešaný mackovia na špagátiku? To snáď nemysleli vážne). Až na pár scén v záverečnej 10 minútovke, je "The Quiet Ones" je veľmi nevýrazným snímkom, ktorý napriek snahe o neustále dianie "niečoho", neponúkol nič, čo by som si pamätal. Napínavejšie pôsobí aj reprízovaná "Súdna sieň". Neverím, že toto niekoho naozaj vystrašilo. Kiež by som bol tak zhovievavý ako moji horor kamaráti a rozdával hviezdičky jak karty pri mariáši. No bohužiaľ - 40%.(26.6.2014)

• - Film se natáčel v Oxfordu ve Velké Británii. (rafix)