Tichý experiment

• Česko Temné síly (více)

Profesor Coupland provádí společně s týmem studentů na odlehlé usedlosti experiment na Jane Harperové, mladé dívce skrývající nevyřčená tajemství. Odhalené temné síly jsou pro všechny zúčastněné ještě děsivější, než si kdokoli myslel. Jane Harperová je hluboce problémová dívka posedlá všepohlcující temnotou. Profesor Joseph Coupland má nezvyklý plán, jak ji zničující temnoty zbavit. Pár vyvolených studentů pozve na svou odlehlou usedlost za Londýnem, kde navrhne, aby se společně pokusili Janinu negativní energii vyvolat. Studentům se to podaří, ovšem to, co následuje, je čisté šílenství - horor tak děsivý a silný, že možná pohltí každého z nich, aniž by si kdokoli uvědomil, že se do odvážného plánu neměli vůbec pouštět. (HBO Europe)

Flaxik

Tak už i Hammer podlehl laciným snahám o kamerování v pseudodokumentárním stylu. Ačkoliv tohle není typická FF (Fucked up Film), rozklepaných záběrů si užije divák, až ho budou oči bolet. Přesně jako u většiny FF idiotin, i tenhle průšvih se snaží maskovat problémek, že většinu filmu se tam děje výrazné hovno, trumflo by to i záběry z poslanecké sněmovny. Vymaštěná, zmatená, nudná a rozklepaná sprostota, nehodná vyvedeného traileru. Až se jednou dožiju konce roku 2014 a budu rekapitulovat má největší zklamání, Tiší Jedni tam budou hodně vysoko. Jednu hvězdu za posledních 10 minut. ()

Rodriguez

Hammer chce znovu z5! Bohužel u mě si vybral špatnou látku, která se mi vůbec nelíbila! Léčit šílenou dívku, která svojí myslí dokázala zrodit čisté zlo, je naprosté šílenství! Na netu se film pohybuje též pod názvem Mlčenliví. 20% ()

cariada

Místy až moc ukecané hlavně první část filmu , pak už konečně pěkně řádí i posedlá Jane, která je pěkná, ale zároveň dost šílená. Asi nejhorší postava je autor experimentu profesor. Konec byl zajímavý a i nečekaný aspoň z části. Určitě bych si to dovedl představit o něco kratší, aby to mělo lepší spád. ()

Juto

Prostredie 70. rokov ponúka retro atmosféru, ktorá vyznieva príťažlivým akordom pre fanúšikov hororu zo starej školy. 6/10 ()

Nivenx

Jako pokus ucházející a místy fungující, ale bohužel často se dostává nuda a raději jsem odcházel vařit. Už se těším na filmy v roce 2014, které přijdou, jelikož zatím se nám kvalitních hororů moc nedostavilo. Do kina bych na The Quiet Ones rozhodně nešel! 50% ()

Johnny.ARN

Malo to desivé momenty a dobrý dobový vizuál. Išlo iba o to, na koho stranu sa na začiatku prikloníte. Ako desivý podmaz veľmi dobré. 2 z 5 ()

MikyAff

Má to být horor, má se to taky trošku tvářit jako lovestory mezi kameramanem a pacientkou. Víte co? Není to ani jedno. Je to prostě nuda. Na to, že se já leknu každý blbosti a u všeho se bojim, tak tohle mi nehnulo ani brvou. Jedinej důvod proč jsem se na to rozhodla kouknout byl Sam Claflin a Olivia Cooke. Ti dva jsou také asi to jediné, za co dávám hvězdu. ()

Han22

Z vnějšího pohledu je Tichý experiment krásné retro. Výprava, styl kamery a filtr, ošuntělé lokace, dokonce i kostýmy, líčení a typy herců vypadají přesně jako z roku 1974, za to body nahoru. Uvnitř je to bohužel naprosto tradiční moderní duchařina, kde tým vědců zkoumá posedlou dívku, reálně naprosto nic nedělají a vše neodvratně směřuje k pár ohraným nadpřirozeným kouskům ve finále a špatnému konci. Je to nuda podpořená mizernými postavami, otravným found footage a ještě naprosto nedobovým chováním kde každý chce někoho šukat, ideálně někoho jiného, než zrovna šuká. Stálo by to za prd v roce 1974 a stojí za prd i dnes, navíc v té době ještě Hammer točil trošku lepší filmy, i když taky mlel z posledního. ()

MareT.

Bohuzel je to jeden z tech filmu, kde vsechno splyva. Je to mistama dost neprehledne a v jedne chvili se dej zastavi a preslapuje na miste a divak ztraci zajem o nasledujici udalosti. Mistama vas zvuk ohlusi a tak se leknete, ale jinak nas neceka nic co jsme v poslednich letech nevideli nejmene petkrat. ()

Adramelech odpad!

Filmy, v jejichž anotaci se vágně hovoří „temných silách“ a o „všepohlcující temnotě“, mohou pojednávat téměř o čemkoli. Na mysli mi vytanulo, že by ten film klidně mohl být o událostech, které momentálně probíhají ve Francii. Migranti tam právě testují, jestli by už nemohli převzít moc. Budou se Francouzi jejich teroru bránit, nebo jim pokorně předají svoji zemi včetně klíčů od úřadu vlády a odstěhují se na nějaký pustý ostrov? Film však byl o něčem jiném a přišel mi veskrze nezajímavý. Výstižný komentář: Asia_Power. ()

Silviaxx

The Quiet Ones ma v podstate oslovil iba prostredím, v prvom rade na univerzitnej pôde a neskôr v tmavom nepríjemnom baraku. Tiež ma oslovil atmosférou - nehovorím však o atmosfére v podobe napätia, strachu a podobne (tá bola veľmi dlhý čas na nule, následne trošku gradovala, no len jemne), ale skôr o atmosfére vyplývajúcej z prostredia, hercov a roku (taká tá typická chladná, strojená, nevrlá britská atmoška, tá sa mi vždy páči). Čo sa týka námetu na film - v prvej polhodinke mi nejak nešlo do hlavy o čo vlastne tým ľuďom ide, potom som si to poskladala a príbeh ma nezaujal (hoci vyvrcholenie ohľadom Evey celkom ušlo). Film stavia prevažne na atmosfére (ktorá ako som povedala nedokázala vzbudiť napätie, či strach) nie na krvavých alebo šokujúcich záberoch. Ako celok ma The Quiet Ones bohužiaľ veľmi neohúril. ()

Flopik

Tak ja som čakal že to bude lepšie.Niektorý tu vravia že retro je dobré tak mne absolutne nesadlo skôr mi to vadilo.Postavy sú celkom nesympatické.Olivia je super horory to jej sedí.Film je pomerne dlhý a nudný tu mi to fakt vadilo že trvá 98 min.V podstate sa tam skoro nič nedeje iba sledujú to dievča.Duch sa zjaví raz úplne na konci a nie radšej to ani robiť nemal.Inak je to len raz za čas buchnutie alebo sa niečo zapáli.Mne tento film vôbec nesadol horor to teda fakt nie . 2* za Oliviu,..... ()

Hapretor

Jediné, co mě na tomto snímku překvapilo (jako trenéra a nadšence do posilování) bylo, že nebyl snad záběr, kdyby neměli herci/čky cigáro v hubě. Nechutné. A dějově nudné. Postavy nesympatické. Paradoxně mi sedla nejvíc Jane v podání "Chraplavky" z Bates Motel. ()

Deratizer odpad!

Popis filmu zněl lákavě. Filmový zážitek? Utrpení. Ta nuda a nezáživnost, to bylo trápení. Fuška to dokoukat. ()

MickeyStuma

Zase si někdo zahrává s lidskou duší. Příběh s hororovým nádechem o studenském experimentu pod záštitou samotného profesora, který se pochopitelně vymkne kontrole a dopadne jinak, než by si kdo přál. Strašidelný příběh na téma už mnohokrát zpracovaný a mnohdy i daleko lépe. Nadpřirozeno je tedy hlavní dějovou devizou, prý dokonce na základě skutečného příběhu. Jestli se toto skutečně stalo a tvůrci byli událostem neobvykle věrní, není divu, že tu děsivého naprosto nic není. Máme tu posedlou dívku a její excentrický profesor ji chce, jak se jednoduše říká, pořádně pročistit. Takže další rádoby snímek s paranormálními jevy či poltergeistem? Přijde na to, jak se k tomu daný divák postaví. Někomu se to může zdát krapet zábavné či vyjímečné, ale spíše bude s divákem cloumat nuda a nezájem sledovat jak se to celé nakonec vyvine. Snímek sice mající v námětu určitý potenciál, ale prostě se to nějak nepovedlo. ()

Ondr@932

Velice slaboučký horor, ale s dobrým oblíbeným tématem, takže opravdu velká škoda, že to nebylo lépe zpracované. Spíš než aby film děsil a spíš občas nudil. Ale některé scény dobré byly ... 40% ()