Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. (Česká televize)

PTuranyi

Božský Bebe v roli Stanislava Borovitza, so šarmom sebe vlastným rieši zločineckú sieť prerastajúcu do polície, vydávajúc sa za Antonia Ceruttiho. Celé to vystihuje kúsok dialógu keď na otázku: Na čo sa hráte? Odpovedá: "Na četníky a na lupiče. Jsem sřídavě četník a lupič." Popri tom samozrejme stíha koketovať s kompletným ženským osadenstvom a ako doplnok má dcérušku, ktorá čo sa týka správania, ockovi akoby z oka vypadla. Legendárna je naháňačka v autoškole či scéna v saune. Produkcia je dobrá, ale väčšinu atmosféry ťahajú herci a hlavne Belmondo. Výborná hudba Philippa Sardeho len zaobaľuje skvele napísaný a zahraný príbeh. ()

Moraldo

Spolu s Profesionálem můj nejoblíbenější film s Belmondem. Skvostná hudba, vtip, napětí, šarm, styl, nádherná Marie Laforêt a hlavně...."Časy jsou zlé, Kamile".. Nebo Tlusťochu zaplať? ()

R-2

Další z prima kousků JPB. Hláška "zaplať Kamile", nebo "stavím se ráno, řekněme o půl dvanácté", to se nedá zapomenout. ()

SkeeveTulp

Neohrožený komisař, který má výdrž a výcvik jako Rambo. Je to ale takový ten tajný hrdina, který i když ví/víme, že to nemá konce, tak aspoň jednoho toho hajzla vyřídí. Typická role bro Bébela, drsný, ale okouzlující hrdina. A s dabingem M.Moravce je to hrdina dětských let. Navíc francouzky v té době... ;-) ()

pesbara

absolutně zbožňuju tuhle parádičku. Je to taková už retro vzpomínka na dětství, kdy jsem se v do rodičů díval na mistrovské filmy Belmodovky:o) DOkonlaý příběh, skvělé herecké výkony, FANTASTICKÁ HUDBA ()

Pignon

Tento film jsem viděl snad nejvíckrát ze všech filmů, které jsem měl ve filmotéce. Toto je pro mě film století. A kdybych chtěl začít honit padouchy, tak jedině takto po vzoru Jean-Paula vjet vozem Lotus přímo do obýváku hlavního zkorumpovaného s větičkou na rtech: " Přicházím kvůli noci z dvanáctého na třináctého.":))) Letos v srpnu 2013 jsem šmíroval v ulice Rue Saint Peres v Paříži, zda B. nezahlédnu, ale neměl jsem štěstí... ()

carnacv

Přijít do místnosti s úsměvem na tváři, pozdravit, mile poklábosit a rozbít hubu osazenstvu umí jen Belmondo. Filmy s ním mají své neochvějné kouzlo, a proto je radost je sledovat. Líbí se mi též zvolený vypravěčský styl, kde snímek může skončit za pět minut, anebo také za hodinu, záleží jen na vůli producenta. ()

Alvin

Viděno s odstupem možná třiceti let, mohl bych tomu lecos vytknout, hlavně po scénáristické stránce. Ale tehdy byl pro mě Belmondo největší borec na světě, a tak z nostalgie dávám 80%. ()

Zema24

Na tento film jsem chodil v 80. letech s mámou a dnes ho už znám nazpaměť. Kdo má rád Belmonda, zná ho taky. ()

michaelleach

Jak napsal místní super-recenzent Enšpígl: "S tímhle filmem travím více času než s holkama." Přesně tak to je. Vždyť je to naprosto úžasný! :D Vždycky se u něj potrhám smíchy. Belmondo je výborný, skvěle nadabovaný (i když jinak dabing tohoto filmu nestojí za nic). A scéna, kdy se provádí rekonstrukce... No to je... Ah. Pro mě nejlepší komedie, co jsem kdy viděl. ()

KraLuban

Opravdu netuším, v čem spočívá legenda tohoto filmu - ano, z Belmonda v nejlepších letech charisma jen stříká; ano, jsou to klasické francouzské osmdesátky - doba skvělých filmů. Ale, tenhle film je neukotvený mezi komedií a dramatem a příběh vlastně nestojí za nic. Belmondo je mnohem lepší v komediálních rolích (za všechny nesmrtelný Bob Senklár:)) ()

gizi

Klasika mého mládí, neomrzí ani po x-tém shlédnutí. Tentokrát daboval Miroslav Moravec a výborně to sedlo (režie českého znění K. M. Walló). Jako bývá pravidlem u francouzských filmů, pokud jsou přehnané, na rozdíl o amerických je to takové přirozené a lehce tolerovatelné. Chytrý, nijak moc komplikovaný scénář, drsný i humorný, není co vytýkat. 85%. ()

Cesty timem

Policajt nebo rošťák? Za mne určitě raději ten rošťák. A když Belmondo tak ještě raději jako zvíře. To mělo ode mne ještě o hvězdu víc. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo